آشنایی با عکاسی مد و تفاوت آن با عکاسی تبلیغاتی

همگی ما اسم عکاسی مدلینگ و مد و فشن به گوشمان خورده.و همه ما این رو میدونیم که عکاسی مد یکی از شاخه های بسیار مهم در عکاسی است.در ادامه این مطلب با تعریف عکاسی مدلینگ و تفاوت عکاسی مدلینگ و صنعتی/ تبلیغاتی اشاره می شود.و همچنین تعدادی عکس از عکاسی مدلینگ و صنعتی خواهیم دید.

 

عکاسی مد چیست ؟

عکاسی مد شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از مد و لباس همراه با مدل عکسبرداری می‌شود. این شاخه از عکاسی گونه‌ای از عکاسی تبلیغاتی نیز محسوب می‌شود.

 

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی مد

عکاسی مد شاخه‌ای از عکاسی است که در بیشتر مواقع نیاز به تجهیزات بسیاری دارد، پنکه‌های قوی، رفلکتورها، سافت‌باکس‌ها، فلاش‌های چتری و… از جمله این تجهیزات هستند.

آشنایی با عکاسی مد

لنز مناسب عکاسی مد

لنز مناسب برای این سبک عکاسی لنزهای زوم با فواصلی در حدود ۷۰ تا ۲۱۰ هستند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به عکاس امکان انتخاب بهترین کادر را بدهند. معمولاً در این شاخه از عکاسی دوربین برروی دست عکاس قرار دارد و به ندرت از سه‌پایه استفاده می‌شود تا هم خود عکاس احساس بهتری در برقراری ارتباط با سوژه داشته باشد و هم سوژه با راحتی بیشتر حرکات مورد درخواست عکاس را انجام دهد.

آشنایی با عکاسی مد

عکاسی مد در قدیم

یکی از عکسهای قدیمی که متعلق به این سبک عکاسی است به تاریخ ۱۸۶۳– ۱۸۶۶ برمیگردد.

آشنایی با عکاسی مد

تفاوت عکاسی تبلیغاتی/ صنعتی با عکاسی مد

در عکاسی مدلینگ نقش اصلی را مدل به عهده دارد.در مدلینگ هرچقدر اجزای صحنه زیاد باشد یا با وسایل خوب عکاسی شود اول و آخر مدل در مرکز توجه قرار دارد و باید به قدری خوب و با میمیک عالی باشد که دیگر عوامل به چشم نیاید.گاهی ای عکاسی مدلینگ تنها برای به نمایش گذاشتن مدل نیست و دستی درنمایش اجناس دارد که آن را مرتبط میکند با عکاسی تبلیغاتی.مثلا لباس زیبا و شیکی در تن مدل می بینیم که برای فروش گذاشته شده است و کار مدل نشان دادن فرم لباس است.

آشنایی با عکاسی مد

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی خیلی نیازی به حضور مدل نیست و میشود آن را باچیدمان دکوری زیبا اجناس را به نمایش گذاشت.مانند لباس.بدلیجات.طلا و جواهر و غیره…البته برای عکسی از اکسسوری هایی چون گوشواره و دستبند و .. بهتر ازاست در دست مدل گرفته شود تا جلوه طبیعی و واقعی آنرا نشان بدهد.

آشنایی با عکاسی مد

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب