کلمه اکسسوری از کلمه انگلیسی (accessory) گرفته شده است که ترجمه آن به فارسی «لوازم جانبی» می‌شود. پس می توان (گوشواره، گردنبند، دستنبد، پابند، کمربند، عینک، انگشترهای بزرگ، النگو، ساعت مچی، کیف، کفش، و…) را جزء اصلی ترین اکسسوری ها در نظر گرفت. به طور کلی هر جسم اضافه ای به غیر از پوشاک در دسته اکسسوری به عنوان تزئین در استایل شما ، به کار می رود.

در ادامه به چند نمونه از اکسسوری هایی ترند شده  امسال را برایتان به نمایش می گذاریم که انتخاب برای عروس خانم های به روز، راحتتر شود.

 

1_دسته گل عروس

دسته گل عروس تقریبا مهمترین اکسسوری هست که عروس در روز مراسم یا حتی در روز فرمالیته  در دست دارد.

پس در انتخابش خیلی باید ظرافت به خرج بدهید چون تاثیر زیادی در زیبایی عکس و فیلم و یا حتی استایل شما دارد، در سال 2019 همانند سال گذشته دسته گل های شلوغ و نا منظم   بسیار باب هستند و دو آيتم وحشي بودن و بزرگ بودن دسته گل را داشته باشند با این تفاوت که امسال گیاه کاکتوس بسیار در دسته گل ها استفاده میشود که خاص بودن گل را دوچندان میکند، باید به این نکته توجه داشت گل عروس بايد مثل خودش ظريف، قشنگ و زیبا باشد و نه یک دسته گل بزرگ و سنگین ! نکته دیگری که بهتر است به آن توجه کنید فصل است. فصلی که در آن عروسی خود را برگزار میکنید و گل ها و رنگ هایی که در آن فصل وجود دارند را در دسته گل خود بیاورید. البته دسته گل های کلاسیک برای روز مراسم هیچ موقع از مد نمی افتند و پا برجا هستند اما اگر به روز بودن برایتان مهم است پیشنهاد میکنم از ترند های امسال که در ادامه میبینیم استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

2_استفاده از گوشواره های بزرگ

گوشواره های آویز بزرگ و چشمگیر یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین ترند های اکسسوری سال ۲۰۱۹ محسوب می شود که اتفاقا پای آن به اکسسوری ها و جواهرات عروس هم باز شده است که روز به روز هم تعداد طرفدارانش بیشتر میشود.

و همچنین مروارید یکی از پر طرفدارترین اکسسوری محبوب بهار و تابستان ۲۰۱۹ شناخته شده که از همین الان همه گیر شده است.

 

 

 

 

 

3_اکسسوری های موی عروس

مدل موها و اکسسوری های استفاده شده در روز عروس نقش زیادی را در افزایش زیبایی عروس ایفا می کند. در واقع با انتخاب تاج یا شانه سر یا تور و… مناسب، نشان می دهید و به جزییات توجه دارید، زیرا تمامی این عناصر باهم تکمیل کننده عروس است.

چندتا از اکسسوری هایی که بسیار امسال باب شده اند سنجاق های سر در انواع مختلف و ربان هایی هست که روی مو استفاده میشود.

تورهایی که به صورت کلاه یا با گیره جلوی صورت عروس وصل میشوند و روی چهره را کامل یا مقداری میپوشانند از مد های امسال محسوب میشوند، البته این نوع اکسسوری بسیار خاص و سلیقه ای است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4_کفش عروس

کفش عروس جدا از زیبایی و تناسبی که لازم است با لباس عروس داشته باشد باید راحت هم باشد چرا که قرار است در مراسم خود حسابی بالا و پایین پریده و خوش بگذرانید و قرار نیست این شادی را قربانی حفظ خوش استایلی خود کنید.

صندل های متالیک یکی دیگر ازترند ها است . صندل هایی با پاشنه چهار گوش پهن  به رنگ های نقره ای، طلایی یا رزگلد بستگی به رنگ لباس عروسی که قرار است در مراسم خود به تن کنید، می تواند جزو بهترین گزینه ها باشد.

کفش های پاشنه بلند کلاسیک مدل Court که از زمان های قدیم تا کنون هنوز هم طرفدار دارند.

5_تل ها  و تور

و در آخر  در مورد تل هایی که روی سر قرار میگیرد صحبت میکنیم . این تل ها برای روز فرمالیته میتوانند به تنهایی زیبایی داشته باشند حتی بدون وجود تور! حتی وجود  تاج های گل که در مطالب قبلی توضیح دادیم نیز شامل این ترند میشود.

آویز هایی که به پشت و روی مو هم بسته میشوند بسیار زیبایند و همچنین تورهایی با جزییات ریز مثل مروارید یا گل های ریزی که روی تور کار شده است.

 

 

نوع بستن تور روی شنیون سر و اصطلاحا بالای سر از مد های امسال میباشد.

 

 

امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.