اگر لباس عروسی شما دکلته است بدانید که !

اکثر عروس ها قبل از عروسی انقدر به فکر پوست صورت شان هستند که این ناحیه مهم را به کل فراموش می کنند.

 بدون شک لباس عروس شما میزان کمی از پوست گردن و ناحیه دکلته بدن تان را به نمایش می گذارد.

دکلته یک کلمه زیبای فرانسوی به معنی «پوشیدن یک لباس یقه باز» است و لغتی است که ما از آن برای اشاره کردن به ناحیه بالای سینه استفاده می کنیم . پوست ناحیه دکلته نازک است و غدد چربی کمتری نسبت به بقیه نواحی بدن دارد و به این دلیل یکی از اولین نواحی ای است که شروع به پیر شدن می کند.

معمولا عروس ها قبل از عروسی به فکر پوست صورت هستند و تلاش می کنند آن را بهبود ببخشند اما پوست این ناحیه مهم که تاثیر زیادی در زیبایی و درخشندگی دارد را به کل فراموش می کنند.

اما چه راهکاری برای بهبود پوست ناحیه دکلته وجود دارد؟

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش غیرجراحی برای زیبایی است. در این روش با سوزن ، زیر پوست گاز دی اکسید کربن تزریق می کنند که باعث جوانسازی پوست، لطافت و روشن شدن آن می شود.

جوانسازی پوست ناحیه گردن و دکلته یکی از مهم ترین کابردهای کربوکسی تراپی است.

اگر می خواهید از پیری و تیرگی پوست ناحیه دکلته پیشگیری کنید باید مثل پوست صورت تان به طور روزانه از آن مراقبت کنید.

ضد آفتاب

اکثر خانم ها فکر می کنند چون ناحیه دکلته شان پوشیده است نباید از ضد آفتاب استفاده کنند اما این را بدانید که وقتی داخل منزل هستید هم حتما باید از ضد آفتاب استفاده کنید. ضد آفتاب را هر دو ساعت یک بار تمدید کنید و علاوه بر صورت روی گردن و دکلته هم بزنید.

ناحیه دکلته را هر شب بشویید

برای شستن این ناحیه از ژل ها و فوم هایی که فاقد مواد صابونی است استفاده کنید.پوست ناحیه دکلته هم مانند پوست صورت باید هر روز شسته شود.

مرطوب کننده فراموش نشود

بعد از شستشوی ناحیه دکلته حتما از یک مرطوب کننده استفاده کنید. این کار از خشکی و پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.

لایه بردارهای خانگی

لایه بردارهایی که برای صورت تان استفاده می کنید را نباید به ناحیه دکلته بزنید چون پوست این ناحیه بسیار نازک و حساس است.

ویتامین سی برای از بین بردن لک های ناشی از آفتاب در ناحیه دکلته بسیار مفید است. می توانید از آبلیموی تازه برای این کار استفاده کنید.

درست بخوابید

جالب است بدانید که چین و چروک های ناحیه دکلته فقط به دلیل آفتاب یا افزایش سن ایجاد نمی شوند، بلکه نحوه خوابیدن هم می تواند باعث ایجاد چین و چروک در ناحیه دکلته شود. بهترین نحوه خوابیدن، خوابیدن به پشت است. اگر عادت دارید به پهلو بخوابید بهتر است هر چه زودتر این عادت را ترک کنید.

پوست را از درون درمان کنید

رژیم غذایی شما تاثیر بسزایی روی پوست تان دارد و خوردن سبزیجات و میوه های تازه مواد مغذی لازم را به بدن تان می رساند و می توانید تاثیر آن را روی پوست تان ببینید. همچنین هر روز 8 لیوان آب بنوشید تا پوست تان را مرطوب نگه دارید.

با خیال آسوده دکلته بپوشید

همانطور که گفته شد مراقبت از پوست ناحیه دکلته آنقدرها کار سختی نیست . تنها کاری که باید انجام دهید این است که فکر کنید پوست صورت تان تا روی گردن و دکلته هم کشیده شده ؛ به این ترتیب همانطور که از پوست صورت مراقبت می کنید از پوست گردن و دکلته هم مراقبت خواهید کرد. با این کارها نه تنها روز عروسی بلکه هر مهمانی ای که دعوت شدید می توانید لباس دکلته بپوشید و پوست زیبا و لطیف خود را به نمایش بگذارید.