آیا علاقه مند به چگونگی انجام عکاسی بوکه هستید؟ این مقاله را با توصیه های آسان برای درک بیشتر از این تکنیک بخوانید تا نحوه تسلط بر تکنیک عکاسی بوکه را دریابید.

 

ایده بوکه

 

این تکنیک از عکاسی ، به معنای گرفتن یک تصویر و تار شدن پس زمینه آن است ، بنابراین تصویر نهایی یک زیبایی زیبا و جادویی عجیب و غریب را به دست می آورد و باعث می شود موضوع شما متمایز تر شود. اگر شما هم طرفدار این تکنیک جذاب هستید ، این مطلب ایده هایی از عکاسی بوکه برای عکاسان آماتور را مطالعه فرمایید.

 

از توپ بلوری استفاده کنید

ایده بوکه

17. از توپ بلوری استفاده کنید

 

می توانید با قرار دادن یک یا چند تا از توپ های کریستالی در عکس هایتان و با ، تنظیمات درست دوربین خود طبق مطلب چگونگی ایجاد بوکه که در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم عکس های بی نظیر بوکه از توپ های کریستالی ایجاد کنید.

 

با باران بازی کنید

بوکه

b18- با باران بازی کنید

 

طبیعت پدیده خاص خود را دارد که در عکس ها بدون تزئینات اضافی چشمگیر به نظر می رسد . قطره های سبک و آب متعلق به چنین مواردی است.

قطرات آب مخلوط با چراغ های طبیعی بوکه زیبا و طبیعی به وجود می آورد.

مکان های عکاسی زیادی همچون :خانه شما ، یک کافه در نزدیکی ، ماشین ، اتوبوس ، و غیره.. وجود دارد که شما عکاسی کنید اما ، گرفتن عکس از طریق یک پنجره هنگامی که هوا بارانی است ، باعث می شود که شما به نتیجه های خارق العاده ای از عکسهای سبک بوکه برسید.

از چراغهای ریسه ای استفاده کنید

از چراغهای ریسه ای استفاده کنید

 

بوکه

 

از چراغهای ریسه ای استفاده کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای به دست آوردن جلوه عکاسی بوکه استفاده از چراغهای ریسه ای است. آنها برای چیدمان راحت هستند ،و میزان روشنایی که تولید می کنند برای گرفتن عکس دراماتیک کافی است.

ثبت نشانه ها

ایده بوکه

 

ایده بوکه

 

بیشتر نقاط دیدنی و جاذبه های توریستی صد هزار بار از همه منظره های قابل تصور و در زمان های مختلف عکاسی شده اند. اگر به یک مکان زیبا رفتید و به تصویری از یک منظره محلی فکر کردید ، سعی کنید نقطه را پیروی از اصل عکاسی بوکه نشان دهید.

 

علف و سبزه

ایده بوکه

 

ایده بوکه

 

علف و سبزه برای سوژه های بوکه سوژه های فوق العاده ای می باشد ، به خصوص اگر هنگام صبح زود از آن ها عکاسی کنید.

در واقع ، این ذرات کوچک آب در تصاویر به محافل بوکه ملایم تبدیل می شوند و در مقابل تیغه های چمن سبز و آبدار قرار دارند. اگر می خواهید ، می توانید صحنه را با سایر لوازم جانبی تکمیل کنید.

 

از بوکه به عنوان موضوع استفاده کنید

ایده بوکه
ایده بوکه
اگر چیزی وجود ندارد که بتوانید برای عکس بوکه از آن استفاده کنید ، چرا با خود آن به عنوان یک موضوع رفتار نمی کنید؟ با این روش می توانید عکس های خارق العاده ، جالب و کمی انتزاعی بگیرید.

ترکیب بوکه و  ضدنور

ایده بوکه
عکس های siluettes بسیار رمانتیک و جذاب به نظر می رسند ، اما اگر بتوانید آنها را با جلوه بوکه ترکیب کنید ، مطمئناً شما را تحت تأثیر چشمگیرتری قرار می دهد.

حیوانات خانگی

ایده بوکه

ایده بوکه

 

از آنجا که بسیاری از حیوانات خانگی دارای خزهای کرم رنگ هستند که به راحتی با محیط اطراف ترکیب می شوند ، می توانید با بوکه کردن یک پس زمینه نوری ، حیوان خانگی کوچک خود را در کانون توجه قرار دهید.

 

 ماکرو و بوکه

ایده بوکه

 

ایده بوکه

 

اگر می خواهید فضل طبیعت را نشان داده و روی موارد عجیب آن متمرکز شوید ، می توانید بوکه و عکاسی ماکرو را با هم ترکیب کنید.

در هنگام گرفتن تصاویر ماکرو گل و همچنین عکس از حشرات ، عکاسان به چنین رویکردی ، متوسل می شوند زیرا یک پس زمینه تار باعث ایجاد تضاد بافتی به قاب می شود.

 

عکاسی در خانه

ایده بوکه
ایده بوکه
ایده بوکه
اکثر عکاسان بوکه به دنبال سوژه هایی در خارج از منزل هستند ، جایی که بسیاری از اشیا ی رنگارنگ و زیبا وجود دارد . با این وجود ، اگر مفاهیم عکاسی از زندگی را مرور کنید ، می توانید برای عکس بوکه خود سوژهای خانگی جالبی را پیدا کنید.
از آنجا که در انتخاب پیش زمینه خود و قرار گرفتن در عکس ها در منزل آزادی کامل دارید ، گزینه های بی شماری برای عکاسی دارید.

لامپ

ایده بوکه

 

ایده بوکه

 

ایده بوکه

ایجاد بوکه به وسیله چند لامپ یکی از آسان ترین و زیباترین ایده ایجاد تکنیک است که عکاسی از آن ها در فضای داخلی و همچنین فضاهای خارجی همیشه در دسترس می باشد.

 

سپاس از همراهی شما، مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

جهت رزرو وقت مشاوره و بازدید از نمونه کارهای “استودیو بین المللی نوربین” اینجا کلیک کنید.