اگر به دنبال ایده های عکاسی پرتره خلاق و سرگرم کننده ساده اما شگفت انگیز هستید ، این 30 ایده ذکر شده برای عکاسی پرتره شروع خوبی برای ایده های شخصی شما نیز خواهد بود.

 

از قاب های طبیعی استفاده کنید

از قاب های طبیعی استفاده کنید

ناگفته نماند که قاب بندی یک جنبه مهم از ترکیب بی نظیر عکاسی پرتره است. اما هنگامی که این روند در استودیو اتفاق می افتد ، شرایط تغییر می کند. بنابراین باید به هر قاب موجود مانند پنجره ، درب ، دست خود یاهر آنچه که می تواند به عنوان یک قاب باشد ، توجه ویژه ای داشته باشید.

 

ویترین مغازه

creative portrait ideas through window

یکی از ایده های خلاقانه پرتره ، برای خلق برای بازتاب های باورنکردنی ،گرفتن عکس از طریق اشیا مانند ویترین شیشه ای مغازه ها می باشد ، مدل خود را در پشت پنجره قرار داده و از بیرون از آن عکاسی کنید.

 

عکسبرداری پشت سر هم

عکسبرداری پشت سر هم

حالت عکسبرداری پشت سر هم را روی دوربین خود امتحان کنید زیرا به شما این امکان را می دهد که چندین عکس بگیرید و بهترین مورد را انتخاب کنید. سرانجام ، می توانید یک کولاژ از این پرتره ها درست کنید.

 

بازتاب

بازتاب

هر نوع آینه ، می تواند به اجرای ایده های خلاق پرتره کمک کند .آینه را به طول بازو تان نگه دارید و عکس جالبی از مدلی که در یک آینه منعکس شده است بگیرید.

 

انتخاب یک رنگ

creative portrait ideas color scheme

فقط رنگی را انتخاب کنید که از همه بیشتر شخصیت شما را منتقل میکند . به عنوان مثال ، زرد ، سپس لباس زرد بپوشید ، یک شی زرد را در دست خود نگه دارید و خود را در پس زمینه زرد قرار دهید. تن های مختلف جلوه ای شگفت انگیز ایجاد می کنند.

 

منشور یا گوی کریستالی

photo portrait ideas

شما باید یک منشور یا یک گوی کریستالی را جلوی لنز قرار دهید و  یک بازتاب دیدنی و جذاب را به دست بیاورید ، در نتیجه به وسیله منشور شما جلوه های درخشش را به پرتره اضافه می کنید.

 

اثر لنز با فوکوس نرم

creative portrait photography

این روش نیازی به تلاش خاصی ندارد. پلاستیک شفافی را برداشته و آن را روی لنز قرار دهید. در آخر ، وازلین را روی پلاستیک و در کنار لبه های لنز بمالید سپس عکاسی کنید.

 

خطوط پیشرو

portrait photo leading lines

خطوط پیشرو خطهایی مستقیم ، عمودی و افقی در قاب هستند که به جلب توجه شی اصلی کمک می کنند. این خطوط می توانند جاده ها ، درختان  و غیره ..باشد ، همیشه در جستجوی خطوط باشید و از آنها به بهترین نحو استفاده کنید.

 

 

با نور و سایه ها بازی کنید

   با نور و سایه ها بازی کنید

امکان استفاده از ایده های فتوشاپ پرتره بدون نور طبیعی غیرممکن است . موقعیت خورشید را در نظر بگیرید و از سایه های احتمالی نترسید زیرا آنها می توانند یک افزودنی فوق العاده برای عکس شوند.

از رنگهای مختلف نور استفاده کنید

از رنگهای مختلف نور استفاده کنید

 با رنگ های مختلف نور بازی کنید در ابتدا می توانید با دو رنگ نور شروع کنید که از جهات مختلفی به دست می آیند ، سر انجام رنگ نور مناسب را پیدا کرده و عکس پرتره جذاب خود را بگیرید.

 

سایه ها را درج کنید

سایه ها را درج کنید

برای تحقق ایده های فوق العاده عکسهای پرتره از کمبود نور استفاده کنید. با قرار دادن یک سایه در مکان صحیح ، درام را به عکس خود اضافه کنید. مانند تصویر بالا ، در نزدیکی پرده های پنجره از مدل خود عکاسی کنید.

 

منبع نور را مخفی کنید

منبع نور را مخفی کنید

قرار دادن منبع نور جزئی یا حتی کاملاً پنهان در پشت سر مدلتان بسیار عالی خواهد بود ، نوری که به دست می آورید برای کار با آن بسیار نرم و دلپذیر خواهد شد.

 

کلوزآپ

کلوزآپ

راز دیگر گرفتن عکس جالب پرتره ، توجه و تمرکز روی یکی از ویژگی های چهره یک مدل است. هر آنچه که می خواهید را انتخاب کنید: لب ها ، چشم ها و غیره به گونه ای که می توانید تمام صورت را از قاب خارج کنید ، اما نتیجه بسیار جالبی بگیرید.

 

از فضای منفی استفاده کنید

photography portraits negative space

به طور خلاصه ، فضای منفی ناحیه اطراف سوژه اصلی در یک عکس است که به ترتیب فضای مثبت می باشد . چنین تکنیکی همچنین به تمرکز بر روی مدل کمک می کند و مدل را با یک مکان زیبا احاطه می کند ، و یک راه عالی برای عدم استفاده از پیش زمینه خود در عکاسی پرتره است.

 

تکیه دادن بر یک سطح

تمرین ناب سطح

این یک کار واقعا ساده است . یا مدل شما نشسته یا ایستاده است ، و نشان می دهد که او در برابر هر سطح موجود تکیه می دهد تا ظاهری آرام تر داشته باشد.

 

اثر رنگین کمانی

اثر رنگین کمانی

مطمئنا که شما چند سی دی در خانه دارید ، با استفاده از دیسک ها و چراغ قوه می توانید یک اثر رنگین کمان درخشان ایجاد کنید . یک سی دی را حرکت دهید تا زمانی که نوارهای رنگی را روی صورت مشاهده کنید.

 

با آرایش آزمایش کنید

با آرایش آزمایش کنید

 همچنین می توانید از کلاه گیس و مدل آرایش صورت مدرن استفاده کنید. ممکن است در زندگی روزمره خیلی خوب به نظر نرسد اما در عکس ها ی خلاق پرتره خوب است.

 

روی جزئیات متمرکز شوید

روی جزئیات متمرکز شوید

به یاد داشته باشید که ایده های خلاق تصویری از خودتان فقط باید مربوط به چهره خود شما باشند. یک شات ممکن است دست ، آرنج ، پا ، گوش و غیره را نشان دهد و روی جزئیات صورتتان متمرکز شوید و عکس بگیرید.

 

پرتره را در ماشین بگیرید

پرتره را در ماشین بگیرید

ایده های خلاقانه عکس را در اتومبیل امتحان کنید. این یک روش ساده و 100٪ برای گرفتن عکس های حیرت آور است. بهتر است یک روز تابستانی آفتابی را برای این عکس های پرتره ترجیح دهید.

 

سایه ها را برجسته کنید

سایه ها را برجسته کنید

یک رویکرد نوآورانه دیگر تأکید بر سایه های ایجاد شده توسط یک موضوع است. همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید ، این تکنیک به ایجاد یک توهم یا ایجاد شرایط مخصوص نورپردازی کمک می کند تا عکس را به طور کامل تغییر دهید.

 

بعضی قسمت های صورت را مخفی کنید

بعضی قسمت های صورت را مخفی کنید

در تلاش برای گرفتن یک عکس پرتره جذاب ، شما به سادگی می توانید بخشی از چهره خود را پنهان کنید. این امر خلاق تر و شگفت انگیز ، به نظر می رسد و مطمئناً توجه بینندگان را به خود جلب خواهد کرد.

 

از سوژه های نقاشی شده عکس بگیرید

از سوژه های نقاشی شده عکس بگیرید

امروزه رویکرد به عکاسی از مدل های نقاشی شده در بین عکاسان جوان بسیار ، رواج پیدا کرده است و این امکان را به شما می دهد تا استعداد هنری خود را از زاویه ای غیر معمول و کاملا جدید بیان کنید.

 

از طریق اشیاء مختلف عکس بگیرید

photo portrait ideas

 شما می توانید با کمک قرار دادن مدل پشت یک شیشه با قطرات آب روی آن عکسی با جلوه ای برجسته بگیرید تا در نتیجه نهایی به بازتاب های زیبایی ، بوکه یا چیزهایی از این دست برسید.

 

از یک لیوان آب استفاده کنید

از یک لیوان آب استفاده کنید

برای یک عکس پرتره خلاق ، سورئالیستی به یادماندنی از اثر انکساری شیشه و آب استفاده کنید تا چهره خود را پیچانده و منحرف کنید.

 

 

از پشت

از پشت

بسیاری از عکاسان بر این باورند که یک چهره مهمترین عنصر یک پرتره است. در واقع، این صحیح نیست. عکس هایی که در حرکات یا از پشت گرفته می شوند بسیار جالب به نظر می رسند.

 

حرکت

حرکت
از مدلها بخواهید که به اطراف خود حرکت کنند. آنها ممکن است راه بروند ، پرش کنند ، موهای خود را تکان دهند ، تا تصاویر رسا تری داشته باشند . این روش برای عکاسی گروهی یا پرتره مناسب است زیرا عکس ها را سرزنده و واقع بینانه می کند.

 

 

سپاس از همراهی شما، مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

جهت رزرو وقت مشاوره و بازدید از نمونه کارهای “استودیو بین المللی نوربین” اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating