پنج ترفند ساده برای عکاسی درمنزل به ساده ترین روش های ممکن

ترفند ساده برای عکاسی: عده زیادی هستند که علاقه مند به دنیای عکاسی هستند و به دلیل نداشتن تجهیزات حرفه ای از گرفتن عکس های خلاق دست میکشند.ما اینجا با جمع آوری تعدادی ترفند ساده به شما یادمیدهیم تاباکمترین تجهیزات عکاسی کنید.

تجهیزات خوب در گرفتن عکس خوب قطعا نقش مهمی دارد اما لزوم عکاس بودن نیست.امروزه عکاسان زیادی را داریم که مشغول گرفتن عکس با تلفن های همراهشان هستند.که به خروجی عکسهایشان موبایگرافی میگوییم.

کافیست کلمه (موبایلگرافی) را در صفحات مجازی مثل اینستاگرم سرچ کنید تا ببینید خروجی عکسها چقدر خوب و عالی هستند.

حتی لازم نیست نگران ادیت عکسهایتان باشید به قدری تنوع ابزارهای ادیت عکس در گوشیهای همراه زیاد شده است که به راحتی میتوانید خروجی مطلوبی از آنها بگیرید.

 

 

قطره آب

اولین ترفند ساده برای عکاسی گذاشتن یک قطره آب بر روی لنز گوشیتان است.شما میتوانید تنها با این کار لنز خود را به لنز فیش آی تبدیل کنید و از اجسام عکس های ماکرو بگیرید.این کار مشکلی برای گوشیتان پیش نمیاورد و نگران نباشید.

عکسهایی که در ادامه میبینید با این ترفند گرفته شده است.

 

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

خیمه عکاسی

دومین ترفند ساده برای عکاسی تهیه یک خیمه است. شاید تهیه خیمه عکاسی برایتان هزینه های زیادی به همراه داشته باشد.اما برای گرفتن یکسری عکسها نیاز به خیمه داشته باشید.به راحتی میتوانید این وسیله را در منزل برای خود درست کنید.

تنها وسایل مورد نیاز برای شما یک کارتن ( جعبه مقوایی ) است

کاغذ سفید یا پارچه

اطراف  جعبه را برش دهید به شکل زیر

کاغذ یا پارچه خودرا در اطراف باکس وصل کنید واطراف خارجی ان منبع نوری قرار دهید.

شما الان یک خیمه عکاسی دارید.

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

 

ایجاد افکت

سومین ترفند ساده برای عکاسی که میتوانید به راحتی آنرا در عکسهایتان استفاده کنید.میتوانید با تهیه یک کیسه و یا یک برش پارچه و با بستن آنها به دور لنزبه شکلی که در قاب شما قراربگیرد میتوانید افکت های زیبایی به عکسهایتان ببخشید بدون اینکه نیازی به کار خاص و هزینه زیادی باشد.

 

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

ایجاد رفله

چهارمین ترفند ساده برای عکاسی ،ایجاد رفله در عکسها است.شما میتوانید خیلی ساده با استفاده از ابزار بسیار ساده تر درعکسهایتان ایجاد رفله کنید.با استفاده یک سی دی شما میتوانید خیلی ساده تر از آنچه فکر کنید در عکسهایتان رفله ایجاد کنید.اگر برایتان سخت است هم عکاسی کنید هم سی دی را در دستانتان نگهدارید کافیست از کسی کمک بگیرید.

 

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

ساخت بک گراند

پنجمین ترفند ساده برای عکاسی داشتن بک گراند مناسب است.شاید سطح صافی داشته باشید و بک گراند آن هم فضای خوبی برای عکاسی شما باشد اما این را هم در نظر داشته باشید که داشتن یه سطح صاف تر عکس بهتری را برای شما خواهد داشت.

کافیست کاغذی در ابعاد بزرگ و یا پارچه ای با ابعاد مورد نیاز تهیه کنید و به شکل زیر آن را برای عکاسی اماده کنید

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

 

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با عکاسی مد