در در این مطلب ضروری ترین راهنمایی ها و ترفندها در مورد چگونگی دستیابی به زیباترین تصویر سیاه و سفید که باعث برانگیختن احساسات واقعی و صمیمانه ، هر بیننده ای می شود ، آورده شده است.

 

 فیلم های سیاه و سفید را تماشا کنید

تصاویر سیاه و سفید

در آن زمان ، فیلمسازان فرصتی برای عکسبرداری با رنگ نداشتند ، بنابراین مجبور بودند با آنچه در اختیار داشتند ، یعنی نور و سایه ، خلاق باشند.

اگر در این نوع عکاسی تازه وارد هستید ، یک فیلم قدیمی راهی مناسب برای یادگیری نحوه استفاده از نور و سایه در تصاویر شما خواهد بود. تماشای برخی از فیلمها مانند ، یک شب (1934) ، هاروی (1950) ، منهتن (1979) و تعطیلات رومی (1953) به شما توصیه می کنم.

 

یک ترکیب قوی ایجاد کنید

تصاویر سیاه و سفید

 اگر می خواهید یک عکس سیاه و سفید بگیرید ، به ترکیب آن نیز فکر کنید ، کدام اشیاء تیره تر یا سبک تر هستند.

اشیایی که با شکل یا بافت غیرمعمول وجوددارند که به شما در ایجاد کنتراست اضافی کمک می کند.

یک موضوع مناسب را انتخاب کنید

تصاویر سیاه و سفید

مواردی وجود دارد که فقط در صورت رنگی بودن عکس خوب به نظر می رسد. مانند عکسی که در بالا مشاهده می فرمایید ، تصویری از طلوع خورشید است که همه چیز در مورد انفجار رنگ های مختلف است.

یک تصویر سیاه و سفید گزینه خوبی برای عکاسی از گل یا پرندگان گرمسیری نخواهد بود زیرا در تصویر سیاه و سفید یک دلتنگی خاص و کمی استعداد قدیمی وجود دارد.

 

برانگیختن احساسات

تصاویر سیاه و سفید

بینندگان شما باید نسبت به عکس های سیاه و سفید شما احساساتی داشته باشند . بهترین راه برای این کار عکاسی از صحنه هایی است که در آنها زندگی و حرکتی وجود دارد .

چشمان خود را برای آن صحنه های واقعی و قابل اعتماد اطراف خود باز نگه دارید ، اما نور و ترکیب را فراموش نکنید.

از صحنه هایی با رنگ بیشتر استفاده کنید

تصاویر سیاه و سفید

یکی از اشتباهات عکاسان تازه کار این است که از سوژه های سیاه و سفید (مثلاً یک گورخر) یا به سادگی فاقد رنگ باشد ، عکس می گیرند ، اگر چندین رنگ در صحنه وجود داشته باشد ، می توانید یک تصویر سیاه و سفید خوب به دست آورید.

 

به دنبال کنتراست بالا باشید

تصاویر سیاه و سفید

چگونه می توان از عکس های سیاه و سفید با کنتراست خوب عکس گرفت؟ می توانید این کار را با قرار دادن یک شیء تیره در مقابل یک پس زمینه سفید یا رنگ روشن دیگر (یا برعکس) انجام دهید.

مخلوط سایه های خاکستری همان چیزی است که جزئیات و عمق متفاوت در تصویر را نشان می دهد.

قبل از تبدیل به B&W ، رنگ را ویرایش کنید

تصاویر سیاه و سفید

سیاه و سفید

 قبل از تبدیل یک عکس به یک تصویر سیاه و سفید ، عکس را ویرایش کرده تا اینکه از ظاهر رنگ آن کاملاً راضی باشید

.دلیل این امر این است که پس از تبدیل ، اطلاعات زیادی از بین می روند و اگر بعد از اعمال فیلتر شروع به تقویت عکس کنید ، جزئیات زیادی را از دست خواهید داد.روشنایی ، کنتراست ، قرار گرفتن در معرض همه باید با رنگ ثابت باشد. پس از تبدیل ، شما فقط باید برخی از ترفندهای جزئی را انجام دهید.

از Dodge و Burn استفاده کنید

تصاویر سیاه و سفید

تصاویر سیاه و سفید

با استفاده از ابزارهای Dodge و Burn می توانید بر روی نکات برجسته ، سایه ها و غیره.. کار کنید. سطح دقتی که این ابزارها ارائه می دهند باعث می شود که عکاسی دیجیتال سیاه و سفید از فیلم یک مؤثرتر باشد.

با استفاده از ابزار Burn ، قسمت برجسته را تاریک تر و Dodge کنید تا آنها روشن تر شوند. به این ترتیب می توانید کنتراست را در قسمت های خاصی از تصویر دستکاری کنید. با استفاده از این تکنیک جزئیات و بافت های موجود در عکس خود را نشان دهید.

 

دوربین DSLR

تصاویر سیاه و سفید

اگر در مورد عکاسی سیاه و سفید جدی هستید ، در بعضی مواقع مطمئناً به خرید دوربین B&W فکر خواهید کرد. حقیقت این است که چنین دستگاه هایی بسیار گران هستند ، به طور کلی ، هنگامی که شما به صورت سیاه و سفید عکس می گیرید ، باید دوربین DSLR خوبی را خریداری کنید ، مانند Canon EOS 5D Mark IV. اگرچه ، یک دوربین B&W به طور متوسط ​​نسبت به بهترین دوربین DSLR برتر است که بسیاری از عکاسان با استفاده از مدل های دیجیتال می توانند عکس های مناسب و معقولی را تهیه کنند. در حقیقت ، همه اینها به مهارت شما بستگی دارد.

 

از فیلترها استفاده کنید

تصاویر سیاه و سفید

فیلترهای سیاه و سفید به شما امکان کنترل رنگ تبدیل شده به سایه های خاکستری را می دهند. پنج رنگ برای فیلترها به رنگ های آبی ، سبز ، زرد ، نارنجی و قرمز است.

شما از اینها به روشی متفاوت و برای اهداف مختلف استفاده خواهید کرد. قرمز به افزایش کنتراست کلی کمک خواهد کرد ، سبز باعث می شود اشیا سبز (معمولاً برگ یا چمن) در یک عکس سیاه و سفید قرار بگیرند ، نارنجی به شما در رسیدن به صافی پوست کمک می کند.

 

 از فلش استفاده کنید

تصاویر سیاه و سفید

باز هم در اینجا بر اهمیت کنتراست در یک تصویر سیاه و سفید تأکید می کنم که با کمک یک روشنایی صحیح می توان به دست آورد و فلاش شما یکی از ابزاری است که به شما در تولید آن کمک خواهد کرد.

این می تواند یکی از ادغام شده باشد و یا مثلاً YONGNUO YN560 IV یک مدل سازگار با بودجه دریافت کنید.

 از گرفتن عکس در نیمه شب خودداری کنید

black and white photography portrait

قسمت های خاصی از روز وجود دارد که نور مناسبی برای تصویر سیاه و سفید ندارد. ظهر دقیقا همان زمان است. نور معمولاً خیلی روشن است و منجر به عدم تضاد و از بین رفتن جزئیات می شود.

صبح زود یا بعدازظهر (نزدیک به عصر) زمان را انتخاب کنید. یک روز ابری نیز برای عکاسی سیاه وسفید عالی است.