دلایل نیاز فرمالیته یا پیشکاری برای عروسی چیست؟

/, عکاسی و فیلمبرداری عروسی/دلایل نیاز فرمالیته یا پیشکاری برای عروسی چیست؟

فرمالیته نام مراسمی است که چند روز قبل از عروسی انجام می شود و مدتی ست در کشور ما هم انجام می شود. فرمالیته عروسی شامل عکاسی و تصویربرداری از عروس و داماد می شود که به صورت فرمالیته (تشریفاتی) صورت می گیرد.

_ مزایای داشتن فرمالیته قبل از مراسم عروسی

۱- اولین مزیت در اختیار داشتن زمان بیشتر است که اتفاق بسیار مهمی است. چون این برنامه چند روز قبل از مراسم عروسی شما برگزار می شود؛ باعث می شود شما زمان بیشتری در اختیار داشته باشید و این امر سبب از بین رفتن بسیاری از استرس ها و نگرانی های شما می شود. مسائلی اعم از دیر رسیدن به سالن عروسی تان، خوب نشدن عکس و فیلم ها به دلیل خستگی و … که هر کدام به تنهایی می توانند باعث تلخ شدن شیرین ترین روز زندگی تان شوند. بدون شک هیچ انسانی نمی تواند تحت این شرایط بشاشی خود را در تمام طول روز حفظ کند و در نهایت منجر به خستگی مفرط یا تعصبی شدن می شود که علاوه بر تاثیر روحی تاثیر قابل توجهی بر روی پوست صورتتان می گذارد. مسلما هیچ عروسی نمی خواهد روز عروسی اش با این استرس ها خراب شود. از طرفی اگر فرمالیته داشته باشید، در روز عروسی تان نیز وقت کافی خواهید داشت و می توانید استراحت کافی داشته باشید. دیگر لازم نیست صبح زود به آرایشگاه بروید و تا آخر شب با انبوه استرس ها و همچنین فعالیت بدنی طاقت فرسا دست و پنجه نرم کنید.

۲- عکاس و فیلمبرار شما زمان بیشتری برای تهیه تصاویر بهتر خواهند داشت

۳- اگر عکسی داشته باشید که بخواهید در روز مراسم تان حاضر باشد (مانند عکس سر مجلسی، لیت و …) می توانید با فرصت و دقت بیشتری تصاویر مناسب را انتخاب کنید، همچنین ادیت و چاپ آن با کیفیت بالاتری صورت می گیرد

۴- می توانید عکاسی غروب داشته باشید. در هنر تصویر برداری غروب آفتاب به گلدن تایم (یا زمان طلایی) معروف است. این نامگذاری به این دلیل است که غروب آفتاب بهترین زمان برای عکاسی و تصویربرداری می باشد و در این زمان می توانید تصاویر شاهکاری را خلق کنید. اگر فرمالیته عروسی نداشته باشید این زمان را برای رسیدن به سالن از دست می دهید و تمام این زمان را در ترافیک خواهید بود.

۵- در فرمالیته می توانید عکاسی و فیلمبرداری در شب داشته باشید که زیبایی خاص خود را دارد

۶- همه چیز را یک بار قبل از عروسی تجربه می کنید!
شما می توانید همه چیز را درست قبل از عروسی تان تجربه کنید. به عنوان مثال می توانید پوشیدن لباس تان برای مدت طولانی را تجربه کنید تا مطمئن شوید در روز عروسی برایتان مشکلی ایجاد نمی کند. یا نحوه و رویه کار عکاسی و تصویر برداری بیشتر آشنا میشوید.

۷- حوادث پیش بینی نشده غافلگیرتان نمی کند!
همیشه باید راهکاری را برای مواجه با حوادث پیش بینی نشده در نظر بگیرید. ممکن است در روز عروسی دست گلتان دیر حاضر شود، گل کاری ماشینتان وقت بیشتری بگیرد، آرایشتان بیشتر از حدانتظارتان طول بکشد، ترافیک سنگین بیش از حد انتظارتان باشد و یا هر اتفاقی بیافتد که انتظار آن را نداشته باشید. شما در روز فرمالیته زمان کافی دارید و هیچ کدام از این اتفاقات نمی تواند برایتان مشکل جدی ایجاد کند، اما اگر فرمالیته نداشته باشید مجبور می شوید یک یا چند بخش از برنامه هایتان را کنسل کنید که قطعا باب میلتان نیست این اتفاق!

۸- فرمالیته عروسی در زمستان می تواند بسیار کمک تان بکند، زیرا در زمستان روزها کوتاه تر می شود (زمان مناسب برای تصویربرداری کمتر می شود) و همچنین ساعت ها نیز یک ساعت به عقب کشیده می شوند و باعث می شود وقتتان بسیار محدود تر  و هوا زودتر تاریک شود. توجه داشته باشید در روز فرمالیته به دلیل وقت کافی با تجهیزات مناسب عکاسی شب داشت اما در روز عروسی زمان مناسب برای انجام این کار وجود ندارد.

 

۹- در زمستان ممکن است شرایط آب و هوایی نامساعد باشد. بعضا اتفاق افتاده که شرایط جوی و بارندگی به حدی نامساعد بوده که به هیچ وجه امکان تصویربرداری در فضای باز وجود نداشته. اگر فرمالیته داشته باشید، می توانید در روز دلخواهیتان و زمانی که شرایط جوی مساعد است تصویربرداری را انجام دهید

۱۰- همچنین در تابستان نیز بسیار پیش آمده که هوا به حدی گرم است که به هیچ وجه نمی توان ساعت ها در فضا باز تصویربرداری خود را انجام دهید. داشتن فرمالیته به شما کمک می کند که این مشکل را حل کنید

۱۱- یک مزیت بزرگ دیگر که فرمالیته دارد این است که شما می توانید با لباس عروس خود در لوکیشن هایی حضور داشته باشید که فاصله ی زیادی تا سالن عروسی تان دارد. به عنوان مثال ممکن است سالن عروسی شما در غرب شهر باشد و لوکیشن دلخواهتان در شرق شهر باشد؛ اگر فرمالیته نداشته باشید نمی توانید به لوکیشن دلخواهتان بروید زیرا رفت و برگشت این مسر زمان بسیار زیادی را از شما می گیرد. حتی می توانید به یک لوکیشن مناسب در شمال کشور بروید. و از همه مهم تر می توانید به لوکیشن های مناسب در خارج از کشور فکر کنید و فرمالیته خود را در آنجا انجام دهید؛

۱۲- مزیت دیگر فرمالیته عروسی این است که شما شیرینی روز عروسی خود را می توانید یک بار دیگر تجربه کنید. شما می توانید علاوه بر روز عروسی، در روز فرمالیته نیز همدیگر را در لباس عروسی تماشا کنید و این تجربه لذت بخش را داشته باشید

۱۳- اگر فرمالیته داشته باشید ادیتور زمان بیشتری برای تدوین کلیپ پروجکشن شما در اختیار خواهد داشت و می تواند از نرم افزارهای قوی تر استفاده کند. بسیاری از نرم افزارهای تدوین زمان بسیار زیادی برای خروجی گرفتن از کلیپ از تدوین گر می گیرد و هرچه کیفیت کار بالاتر باشد، این زمان بیشتر می شود. بنا به این دلایل و + اینکه بدون داشتن فرمالیته تعداد کمتری راش در اختیار تدوینگر قرار میگیره و ممکن هست زمان پروجکشن شما بسیار کمتر بشود.

با تمامی این نکات و اینکه مزیت های فرمالیته بسیار زیاد هست اما معایبی رو هم داراست

معایب:

اینکه هزینه هایی به شما اضافه می شود؛ مانند اینکه عروس شاید بخواهد یکبار دیگر به آرایشگاه برود( اما این نکته اصلا الزامی نیست) و حتی داماد نیز ممکن است بخواهد در روز فرمالیته به آرایشگاه برود. اگر بخواهید فرمالیته داشته باشید، نیازمند برنامه ریزی دقیق تری برای بعضی از مسائل هستید. مانند آماده شدن لباس مناسبتان در روز فرمالیته.

در پایان با یک جمع بندی کلی می توان گفت داشتن فرمالیته تاثیر بسیار مثبتی بر شیرین تر شدن روز عروسی و همچنین آینده زندگی مشترکتان می گذارد. زیرا این عکس و فیلم تنها یادگار شما از روز عروسی تان می باشد. که تماشای آن برای شما و یا حتی فرزندانتان بسیار لذت بخش خواهد بود. مسلما هر انسانی می خواهد این تنها یادگار، به بهترین شکل ممکن جمع آوری شود.

دلایل نیاز فرمالیته یا پیشکاری برای عروسی چیست؟
3.7 (73.33%) 3 votes
توسط |۱۳۹۷-۹-۱۴ ۱۸:۱۰:۱۹ +۰۳:۳۰۲۶ آبان ۱۳۹۷|بلاگ, عکاسی و فیلمبرداری عروسی|بدون ديدگاه

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در این دیدگاه  
اطلاع رسانی