با استناد به عده ای اخبار فاش شده، چیزی تا لحظه تازه‌ترین عضو خانواده‌ی آلفا دوربین‌های عکاسی سونی باقی نمانده است.

اگر از علاقه‌مندان به جهان دوربین‌های عکاسی و تولیدات سونی باشید، حتما با دسته‌بندی عضو های خانواده‌ آلفا آشنایی دارید؛ جایی که سری a7s با قابلیت ممتازی خود در شرایط نوری اندک، بهترین کالا این تولیدکننده برای تصویر برداری نیز به شمار می‌رود. با معرفی سونی a7S II در سال ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۵، بسیاری از عکاسان و فیلمبرداران حرفه‌ای از این ابزار برای ضبط محتواهای تصویری خود سود بردند. حال بعد از سه سال، قویا جای خالی نسل تازه این دوربین حس می‌شود. 

سال قبلی و بعد از معرفی پاناسونیک GH5S و خصوصیات ممتازی آن در شرایط نوری اندک همراه با قابلیت‌های متعدد فیلمبرداری برای مصرف کنندگان حرفه‌ای، دلیل شد تا شرایط مارکت به نفع پاناسونیک تغییر کند. این در حالی بود که پیش‌تر و لحظه معرفی لومیکس GH۵ در سال ۲۰۱۷، پاناسونیک تمام توجه فیلمبرداران حرفه‌ای را به خود جلب کرده بود. از همان لحظه معرفی GH5، حدس و گمان‌هایی پیرامون آمادگی سونی برای توزیع نسل تازه a۷S II به گوشی می‌رسید تا جایی که بعد از معرفی GH5S، انتشار این دسته از اخبار غیر موثق به اوج خود رسید.

اکنون و بعد از توزیع پرچم‌داران نیکون و کانن به مارکت، اکنون فرصت به سونی رسیده است تا نماینده‌ی توانمند خود را در مارکت دوربین‌های عکاسی بدون‌آینه معرفی کند. اخیرا غول جهان تکنولوژی ژاپنی، کالایی تازه با کد WW715296 را ثبت کرده که به باور بسیاری از صاحبنظران مرتبط به a7S III است. به علاوه از طرف دیگر این دسته از اخبار غیر موثق از معرفی رسمی این دوربین در بازه‌ی پایانی ماه ژانویه ۲۰۱۹ خبر می‌دهند. 

 

با اینحال دلنشین‌ترین بخش از اخبار فاش شده، مبین ویژگیهای تکنیکی ممتازی a7S III می‌دهد. سونی برای شکست GH5S و سنسور چند وجهی آن، می بایست از راهی نوین سود ببرد. با شرایطی که یقینا می‌دانید، سونی بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌ی سنسور دوربین‌ در جهان است. اخیرا و با استناد به عده ای خبرها پخش شده، این تولیدکننده در حال تکمیل‌سازی سنسور فول‌فریم چند‌وجهی ۳۶ مگاپیکسلی است که توانایی تصویر برداری با رزولوشن ۸K یا ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل را دارد. این سنسور چندوجهی درست مثل نمونه‌ی استفاده شده در پاناسونیک GH5s، در نسبت‌های مختلف تصویر از تمام سطح سنسور برای فیلمبرداری استفاده خواهد نمود تا بیننده کاهش کیفیت نهایی عکس ها نباشیم.

 

 

سنسور ۳۶ مگاپیکسلی تازه سونی از نوع Stacked CMOS خواهد بود.

نباید فراموش کرد که دوربین فیلمبرداری سینمایی سونی ونیز (Venice) نیز از همین نوع سنسور سود می‌برد. این سنسور تازه به پیکسل‌هایی با ابعاد ۴.۸۸ میکرومتر تجهیز است که بدین ترتیب رقابت نزدیکی در شرایط نوری اندک با GH5s و پیکسل‌های ۵.۴۱ میکرومتری آن خواهد داشت. فیلمبرداری با نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه و عمق رنگ ۱۰ بیت در رزولوشن ۴K دیگر ویژگیهای تکنیکی ممکن نسل تازه a7S III‌ است. 

با این وجود در انتهای نباید فراموش کرد که اگر معلومات فوق صحت داشته باشند، با کالایی فوق‌العاده توانمند در قسمت فیلمبرداری و با این وجود عکاسی مواجه خواهیم بود. جایی که GH5s با اسم بزرگ‌ترین رقیب سری a7S تنها در قسمت فیلمبرداری می‌درخشد و با سنسور ۱۲ مگاپیکسلی خود در قسمت عکاسی حرفی برای گفتن ندارد.