آیا علاقه مند به چگونگی انجام عکاسی بوکه هستید؟ این مقاله را با توصیه های آسان برای درک بیشتر از این تکنیک بخوانید تا نحوه تسلط بر تکنیک عکاسی بوکه را دریابید.

 

boke

 

عکاسی بوکه به معنای گرفتن یک تصویر و تار شدن پس زمینه آن است ، بنابراین تصویر نهایی یک زیبایی زیبا و جادویی عجیب و غریب را به دست می آورد و باعث می شود موضوع شما متمایز تر شود.

با یک دیافراگم گسترده عکاسی کنید

عکاسی بوکه چیست؟

 

ممکن است با استفاده از هر دو حالت دوربین ، دیافراگم (AV) و دستی (M) جلوه عکاسی بوکه را بدست آورید. به یاد داشته باشید که به DOF کوچکتر احتیاج دارید که این امر حاکی از دیافراگم گسترده تر است.

در واقع ، به بزرگترین دیافراگم (کوچکترین عدد F) موجود در لنز خود دقت کنید .

 حداقل F / 4 را انتخاب کنید.

 

از لنز سریع استفاده کنید

عکاسی بوکه چیست؟

 

سرعت لنز و دیافراگم لنز (کوچکترین عدد F) مقادیر وابسته به یکدیگر هستند. هرچه دیافراگم بزرگتر باشد ، لنزهای شما سریع تر می شوند (f / 4 از f / 1.8 کندتر است). اگر از لنز سریعتر استفاده می کنید، به شما امکان می دهد عمق میدان را کاهش دهید.

با چنین روشی می توانید مطمئن باشید که مناطق خارج از کانون از نظر زیبایی شناسی زیبایی خواهند داشت. یک لنز با دیافراگم بسیار کوچک (به عنوان مثال f / 11) یک لنز “کند” به حساب می آید زیرا میزان نوری که به سنسور می رسد بسیار ناکافی است.

 

تیغه های موجود در لنز را در نظر بگیریدعکاسی بوکه چیست؟

دیافراگم لنز دارای تعدادی تیغه است که هنگام گرفتن عکس با موفقیت باز و بسته می شوند (و دیافراگم ایجاد می کنند). شکل بوکه بستگی به تعداد تیغه ها دارد.

اگر لنزهای شما دارای حداقل تعداد تیغه ها باشد ، یک اثر بوکه هشت ضلعی در عکس ها ظاهر می شود ، در حالی که مدل هایی با تیغه های بیشتر بوکه های ملایم و گردتر ایجاد می کنند. البته می توانید هر لنز مورد نظر خود را انتخاب کنید. با این حال ، بسیاری از مردم موافق هستند که بوکه زیبا با شکل های گرد است.

از لنزهایی با طول کانونی بلند استفاده کنید

عکاسی بوکه چیست؟
نام بردن از بهترین لنزهای بوکه از Canon یا Nikon دشوار است ، اما برخی از مدل ها وجود دارند که قطعاً در تولید یک اثر بوکه از سایرین کارایی بیشتری دارند. باید به خاطر داشته باشید که فاصله کانونی بزرگتر = DOF کوچکتر است.

یک مدل با فاصله کانونی 200 میلی متر و بیشتر باعث ایجاد مناطق تاری بزرگتر می شود . به عنوان مثال ، لنز 14 میلی متر دارای DOF بزرگتر در f / 4 از 400 میلی متر است.

بنابراین ، اگر می خواهید بوکه نرم تر شود ، به دنبال فاصله کانونی بیشتری بروید . با استفاده از لنزهای زوم ، باید حداکثر فاصله کانونی موجود را انتخاب کنید . اگر به عنوان مثال از لنزهای کیت 18-55 میلی متری استفاده می کنید ، می توانید در مورد 55 میلی متر از 18 میلی متر تیرگی بیشتری انتظار داشته باشید.

اگر همراه شما به طور منظم یک لنز تله فوتو (85 میلی متر یا بیشتر) است ، می توانید از سوزه فاصله بگیرید ، زیرا طول لنز فاصله را جبران می کند ، بدون اینکه یک اثر بوکه را خراب کند.

 

از سرعت سریع شاتر استفاده کنید

عکاسی بوکه چیست؟

 

در حالت AV می توانید از تنظیمات سفارشی 1/60 ثانیه و سریعتر استفاده کنید یا به دوربین خود اجازه دهید سرعت شاتر را تنظیم کند.

اگر یک تنظیم نادرست ، یعنی سرعت شاتر خیلی آهسته انتخاب کنید ، پس زمینه بیش از حد مبهم خواهد شد و اثر نوری گردش یافته خراب می شود.

در نتیجه ، عکس تاریک به نظر می رسد. بسیاری از تازه کار ها فکر می کنند استفاده از عدد f بالاتر می تواند شرایط را نجات دهد. اما تنها راه صحیح افزایش مقدار ISO است.

 

از حالت AV استفاده کنید

عکاسی بوکه چیست؟
در حین انجام عکاسی بوکه ، لازم است به یاد داشته باشید تا دیافراگم را گسترده نگه دارید. چرا که ، فعال کردن حالت AV یک تصمیم هوشمندانه است.

در این حالت می توانید دیافراگم را انتخاب کنید و خود دوربین سرعت شاتر مربوطه را تعیین می کند.

ممکن است تلاشهای آزاردهنده برای مواجهه با مناسب را فراموش کنید زیرا دستگاه وظیفه شما را بر عهده خواهد داشت. وقتی دیافراگم تعریف شد ، کرکره را فشار دهید.

 از استفاده از دکمه جبران نوردهی (نمادها – / + روی بدنه دوربین) دریغ نکنید.

 

از حالت پرتره گوشی آیفون استفاده کنید

عکاسی بوکه چیست؟
نه تنها DSLR های حرفه ای با لنزهای با زاویه دید عریض مناسب برای عکاسی از نور بوکه هستند ، بلکه از سری آیفون های 7 پلاس به بالا که با حالت پرتره همراه هستند که قادر به تقلید از یک اثر بوکه هستند.
فقط مطمئن شوید که آیفون شما دارای لنز دوتایی است . به این ترتیب ، می توانید تصمیم بگیرید که کدام قسمت از عکس از کانون توجه خارج شود و کدام یک از آنها تمام جزئیات را که به وضوح دیده می شود ، حفظ کند.
حالت پرتره برای این کار بسیار مفید است ، زیرا امکان تمرکز بر روی قسمت های خاصی از یک عکس را می دهد.
بنابراین ، حالت پرتره را فعال کرده و شروع به گرفتن تصاویر بوکه کنید.

 

پیش زمینه جالب را انتخاب کنید

عکاسی بوکه چیست؟

 

اگر می خواهید تصاویر شما در بین صدها تصویر HD بوکه قرار بگیرد ، باید به پس زمینه دقت کنید. یک چیز جالب برای دیدن پیدا کنید ، زیرا پیش زمینه های ساده هر دو در زندگی روزمره و تار بودن توجه کمی را به خود جلب می کنند.

برای درک آنچه می تواند کار کند ، عکس های موفق بوکه را بررسی کنید. احتمالاً متوجه خواهید شد که حتی با یک پیش زمینه مبهم ، برخی از موارد (مداری سبک ، الگوی و بافت) قابل تشخیص هستند.

مکان ایده آل برای عکاسی سبک بوکه ، انتخاب یک مکان شهری بدون تردید چشمگیر و مناسب است .

چراغ های خیابانی و اتومبیل ، پارک ها ، ویترین های روشن و تابلوهای تبلیغاتی و غیره… به طور کامل پاسخگوی نیاز شما خواهند بود.

اگر بر روی دریاچه ، رودخانه یا حوضچه گیر می کنید و در آب تابش نور وجود دارد ، فرصتی برای گرفتن عکس از دست ندهید.

فاصله بین موضوع و پس زمینه

عکاسی بوکه چیست؟

 

برای گرفتن عکس با جلوه های بوکه بیشتر ، باید فاصله بین پس زمینه و موضوع را بیشتر کنید . در بیشتر موارد ، هرچه شی

شما از پس زمینه دورتر واقع شده باشد ، بوکه مسحور کننده تر می شود.

 با بزرگتر کردن فاصله ، حتی می توانید از سرعت شاتر کمتر ، نیز استفاده کنید ، به عنوان مثال. f / 8.

 

سپاس از همراهی شما، مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

جهت رزرو وقت مشاوره و بازدید از نمونه کارهای “استودیو بین المللی نوربین” اینجا کلیک کنید.