عکاسی تبلیغاتی نوعی عکاسی تجاری است که البته خود زیرشاخه عکاسی صنعتی می باشد . تصاویر تبلیغاتی بیشتر در مورد به تصویر کشیدن یک محصول یا خدمات در حال فروش می باشد ، که از تصویربرای بیان یک داستان استفاده می شود تا انگیزه خرید را در افراد به وجود ‎بیاورد ، در این مقاله به معرفی 20 تکنیک و ایده عکاسی تبلیغاتی از محصولات را برای شما عزیزان می پردازیم.

 

عکاسی تبلیغاتی

1. یک ثانیه قبل از اتفاق

عکاسی تبلیغاتی

این نمونه از عکس های خلاق تبلیغاتی درست قبل از یک اتفاق غیر منتظره مانند ، شکستن یا متلاشی شدن ، سقوط و غیره.. است ، به همین دلیل شما به عنوان یک عکاس باید قبل از اینکه اتفاق بیفتد ، موفق به عکس گرفتن از این لحظه شوید.

2. از دود استفاده کنید

عکاسی تبلیغاتیعکاسی تبلیغاتی

این ایده راهی مناسب برای جلوه دادن محصول شما است . در صورتی که برای طراحی محصول مناسب است از دود رنگی استفاده کنید.

3. محصولات معلق

عکاسی تبلیغاتی

 

ممکن است برخی از کالاها را آویزان کنید تا آنها به صورت سه بعدی به نظر برسد . محصولی را با استفاده از یک سیم یا طناب آویزان کنید ، سپس خط را از عکس با استفاده از ابزارهای فتوشاپ جدا کنید.

4. تصاویر سورئالیستی

عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی

اگر برای یک مجله مد یا تبلیغات بیلبورد به یک محصول عکس خارق العاده نیاز دارید ، چه چیزی می تواند بهتر از تصاویر سورئالیستی خنده دار باشد. اینگونه عکس ها معمولاً با استفاده از کیت مخصوص نورپردازی عکاسی با محصول و تکنیک های طراحی دیجیتال در فتوشاپ گرفته می شوند.

5. عکاسی از محصولات متحرک

5. عکاسی از محصولات متحرک
5. عکاسی از محصولات متحرک

این ایده خلاقانه عکاسی از محصول با استفاده از قرار گرفتن در معرض کوتاه و اقدامات سریع عکاس و دستیاران تحقق می یابد. دلایل بسیاری برای جالب بودن این عکس ها وجود دارد ، اما چیزی که در ابتدا از آن خارج می شود این است که اضافه کردن حرکت باعث می شود تصاویر زنده شوند.

 

6. عکس با مدل

6. عکس با مدل

به محصول خود شخصیت بدهید و ویژگی هایی که آن را بی نظیر می کند را نشان دهید برای برجسته کردن استفاده از محصول از ایده های مختلف عکاسی تبلیغاتی و شیوه زندگی خلاقانه استفاده کنید.

7. پیش زمینه ترکیبی

7. پیش زمینه ترکیبی
7. پیش زمینه ترکیبی

علاوه بر زمینه سفید ، از  پس زمینه ای استفاده کنید که مطابق با رنگ محصول است. این دو عکس از محصولات نمونه خوبی از ترکیب رنگ هستند.

 

8 – محصول آسیب دیده

8 - محصول فاسد یا آسیب دیده"

 

این یک ایده خاص برای عکس های تبلیغاتی است و همه تصمیم نمی گیرند از آن استفاده کنند. این ایده عکس تبلیغاتی ، توجه مردم را به خود جلب می کند و ترحم و علاقه نسبت به محصول را برانگیخته می کند. بهتر است در ابتدای خرابی محصول عکس بگیرید.

9. از بازتاب استفاده کنید

9. از بازتاب استفاده کنید
9. از بازتاب استفاده کنید

شما ممکن است از پوشش های ساده و بازتابی به عنوان سطح استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که در نورپردازی به خوبی کار می کنید. برای به دست آوردن چنین تصویری ، باید زاویه و نور مناسب را انتخاب کنید تا بازتاب کاملی حاصل شود.

10. جذب محصول

10. جذب محصول
10. جذب محصول

این ایده عکاسی از محصول ، ارتباط با قرار دادن یک شی در ماسه ، آب یا مواد دیگر در هنگام عکاسی دارد. همچنین ممکن است از موارد موضوعی ریز و متنوعی استفاده کنید که ممکن است محصول در آن غرق شود ، سپس به وسیله فوتوشاپ عکس های خود را درست کنید.

11. سری محصولات

11. سری محصولات

 

گروه بندی تصاویر محصول تقریباً همان اثر زوم را ایجاد می کند . با مقایسه چندین محصول در یک عکس ، مشتری تفاوت های اصلی ، حجم ، شکل ، اندازه و سایر ویژگی های آنها را درک می کند. علاوه بر این ، می تواند مشتریان بالقوه شما را ترغیب به خرید کل کیت کند.

12. تقارن و دینامیک

product photos

برای گرفتن این نوع عکس های محصول باید یک دوربین را در زوایای مختلف قرار دهید . با این وجود ، باید در هنگام عکاسی زاویه های مبهم مراقب باشید تا محصول را نادرست نشان ندهید . محصولات دیگر را با نسبتاً متقارن مخلوط کنید و آنها را با جزئیات کوچک مختلف قرار دهید.

13. بامزه باشید

13. بامزه باشید

ایده های کمدی و بامزه برای عکاسی کردن از محصولات شما روشی جالب برای ارتباط با مخاطبان جوان شما است.

14. بر رنگ محصول تأکید کنید

14. بر رنگ محصول تأکید کنید

 

نمایش تضاد بین پس زمینه و محصول به نظر جذاب می رسد . اما تفاوت اصلی این عکس یک زاویه بین سطح و پس زمینه است که یک تصویر سه بعدی از رژ لب ایجاد می کند.

 

15. چاپ شن و ماسه

15. چاپ شن و ماسه

 

این ایده عکاسی محصول نیاز به پیش زمینه ویژه دارد. این ممکن است از خاک رس ، برف ، ماسه ، ماستیک یا مواد مشابه باشد.

16. از انجمن ها استفاده کنید

professional product photography
16. از انجمن ها استفاده کنید

 

تا آنجا که می توانید خلاق باشید. در اینجا فتوشاپ بهترین دوست شما است که به شما کمک می کند حتی جالبترین ایده های عکاسی محصول مانند شکل کچاپ را به شکل زبان یا رژ لب به شکل بستنی تحقق ببخشید.

 

 

17- عنصر انسانی را درج کنید

17- عنصر انسانی را درج کنید
17- عنصر انسانی را درج کنید

 

عنصر انسانی مانند دست یا پاها معمولاً تصویر را عجیب و مرموز تر می کند. اگر مدلی ندارید ، می توانید دست را در فتوشاپ “اضافه کنید”. شما همچنین باید به  سه یا دو رنگ درپس زمینه  توجه کنید ، که به محصول جلوه سه بعدی و سایه مناسب را می دهد.

18. از استاتیک استفاده کنید

18. از استاتیک استفاده کنید

 

این روش اغلب در عکاسی محصولات آرایشی استفاده می شود. مکعب ، به عنوان یک سطح برای تاکید بر استاتیک و پویایی خدمت می کند. لوازم آرایشی بدون دقت پراکنده محصول را در بین عکسهای معمولی برجسته می کنند و تصویر را سورئال می کنند.

19. از پیش زمینه رنگارنگ استفاده کنید

19. از پیش زمینه رنگارنگ استفاده کنید

 

از زمینه های روشن و تک رنگ استفاده کنید. چندین محصول را در همان پالت رنگ اما با رنگ های مختلف اضافه کنید.

20- خلاق باشید

20- خلاق باشید

این ایده یکی از بهترین ایده های خلاقانه تبلیغاتی می باشد که بسیار چشمگیر است . به عنوان مثال ، این عکس غذا را به شکل مکعب به تصویر می کشد. نقاشان هلندی این ایده عکاسی از غذا را برای یک روزنامه هلندی اختراع کردند. آنها محصولات خام را به  مکعب های هم اندازه برش داده و آنها را به صورت متقارن در کنار یکدیگر قرار می دهند و بدین ترتیب یک ترکیب غذایی با زیبایی تزئین می شوند.

 

سپاس از همراهی شما، مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

جهت رزرو وقت مشاوره و بازدید از نمونه کارهای “استودیو بین المللی نوربین” اینجا کلیک کنید.