آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب و مشاهده چند نمونه ازعکس عروس دامادها در زیرآب

امروزه خبرهای زیادی به گوشمان می خورد که گاه عجیب  و غریب هستند.مثل عروسی در کوه آتش فشان عروسی در رودخانه و گاه عروسی در زیر آب.برای همه ما هم میتواند جذاب وهم عجیب باشد موضوع عکاسی زیر آب.و همینطور عجیب تر که بعضی از این خبرها تنها به عکاسی زیر آب تمام نمیشود و ادامه ای بر برگزاری مراسم عروسی با حضور میهمانان و شاهد عقد در زیر اب دارد.در ادامه نه تنها نگاهی به این عروس و داماد ها و عکاسی زیر آب میندازیم به بخشی از آموزش عکاسی زیر آب هم میپردازیم.

 

عکاسی زیر آب چیست ؟

عکاسی زیر آب شاخه ای از عکاسی است  که از آبزیان یا جاذبه های زیر آب عکاسی میشود.

 

دشواری های عکاسی زیر آب چیست؟

کنترل حرکت، در عکاسی زیر آب بسیار مهم است زیرا برخلاف سطح زمین سوژه‌ها و عکاس همیشه در حال جنبش و حرکت‌اند. انعکاس نور عامل دیگری است که تأثیر زیادی بر عکاسی زیر آب می‌گذارد. عکاس، هر چقدر عمیق‌تر در عمق آب فرو رود به نور کمتری دسترسی خواهید داشت و رنگ قرمز در عکسها برجسته‌تر می‌شود.

 

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

چگونه دوربین را زیر آب ببریم؟

تمامی دوربین های عکاسی بدنه محافظ ضدآب دارند که با توجه به مدل دوربینتان میتوانید آنهارا تهیه کنید و عکاسی زیر آب را تجربه کنید.البته قابل به ذکر است این بدنه های شیشه ای اکثرا قیمت بالایی دارند.اما کاور های دوربینی هستند که جنسی از پلاستیک دارند و این کاور های به صورت زیپی موجود در بازار هستند.این کاورها شکل دوربین را ندارند اما برای عکاسی در عمق کم مناسب و کارراه انداز هستند.

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

عکاسی زیر آب از عروس و داماد

چندسالی است که عکاسی زیر آب از عروس و داماد رواج پیداکرده.البته این اتفاق بیشتر در آمریکا و اروپا اتفاق میوفتند و کمتر شاهد آن در اسیا هستیم.خیلی گاهی هم آنقدر این اتفاق عجیب و غریب پیش میرود که میبینیم کل اعضا خانواده همراه عروس و داماد و عاقد در زیر آب درحال برگزاری مراسم هستند و عکاس درحال عکاسی زیر آب از آنها.

در پایان این مطلب اشاره ای به چندتا از این عکسها خواهیم داشت

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

 

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

 

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

 

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با عکاسی پرتره