در قسمت دوم این مطلب ضروری ترین راهنمایی ها در مورد چگونگی دستیابی به زیباترین عکس های سیاه و سفید که باعث برانگیختن احساسات واقعی و صمیمانه ، هر بیننده ای می شود ، و همچنین معرفی چند ترفند کار آمد برای عکاسی سیاه و سفید ، آورده شده است.

 

 از نورپردازی Rembrandt استفاده کنید

سیاه و سفید

نورپردازی در عکاسی پرتره می تواند بسیار متفاوت باشد. می توانید از یک پرتره با نور پس زمینه استفاده کنید ، از نورپردازی حلقه ای استفاده کنید و غیره. با این وجود ، وقتی به فکر یک پرتره سیاه و سفید هستید ، باید از نورپردازی رامبراند استفاده کنید.با استفاده از این تکنیک ، شما فقط یک مثلث کوچک روی گونه برجسته خواهید کرد ، بقیه صورت تیره است.

نورپردازی برای نمای دراماتیک

سیاه و سفید

از روش روشنایی اسپلیت برای دستیابی به نمای چشمگیر در یک پرتره تک رنگ استفاده می شود. نور مستقیم را فقط در یک طرف صورت مدل خود قرار دهید ، طرف دیگر باید کاملاً تاریک باشد.

 

با ISO کم عکاسی کنید

سیاه و سفید

خصوصیت عکاسی سیاه و سفید این است که همه تصاویر باید شفاف ، با کنتراست بالا باشند . از آنجا که دانه در تصاویر سیاه و سفید قابل توجه تر است ، بهتر است ISO را تا حد ممکن کم کنید. بهترین گزینه 100 یا 200 است.

 HDR عکاسی کنید

سیاه و سفید

HDR سیاه و سفید یک چیز نادر برای دیدن آنلاین است . آنچه عکاسی HDR به بهترین وجه انجام می دهد ، توانایی ضبط بافت و نشان دادن تمام تفاوت های ظریف مناطق روشن و تاریک است که قطعاً به ایجاد خلق و خوی در عکس کمک می کند.

فضای منفی را گنجانید

سیاه و سفید

گنجاندن فضای منفی در یک عکس یک راه برای جلب توجه بینندگان به خود داستان تصویر است . به سادگی می توانید بخشی از تصویر را در سایه ها پنهان کنید.

 

به دنبال الگوهای باشید

عکس های سیاه و سفید (قسمت دوم)

یک الگوی تکراری برای چشم جذاب و دلپذیر به نظر می رسد. وقتی از رنگ استفاده می کنید ، از این الگوی کاملاً لذت خواهید برد . ما می توانیم الگوهایی به معنای واقعی کلمه در  پیرامون خود پیدا کنیم مانند : (درختان در یک پارک ، ردیف پنجره ها ، اتومبیل های موجود در پارکینگ و غیره..)

بافت ها

سیاه و سفید
سیاه و سفید

 

اگر می خواهید عکس های زیبا و سیاه و سفید را ایجاد کنید ، به بافت ها توجه کنید. آنها می توانند تا حد زیادی بر فضای تصویر شما و احساساتی که بینندگان دارند تأثیر بگذارند . در حقیقت ، بافت ها به برانگیختن احساسات لمسی کمک می کنن .

به دنبال سایه ها باشید

سیاه و سفید
اگر می خواهید به نتایج چشمگیر در عکاسی سیاه و سفید برسید ، به دنبال سایه ها باشید .یاد سایه ها به هیچ وجه تاریک ترین قسمت عکس نیستند بلکه عناصر اصلی ترکیب هستند . مواردی وجود دارد که سایه ها حتی به موضوع تصویر شما تبدیل می شوند.

اشکال

Related image

اشکال مختلف باعث جذب افراد می شود. در عکاسی سیاه و سفید دیجیتال ، یک شکل قابل تشخیص تنها چیزی است که به بینندگان کمک می کند تا آنچه را که در پیش روی آنها قرار دارد درک کنند.

اطمینان حاصل کنید که هنگام بیرون آمدن از طبیعت و همچنین در یک مکان شهری ، همیشه به شکل های اطراف خود توجه می کنید.

 شبح ایجاد کنید

 شبح ایجاد کنید

یک شبح در یک تصویر سیاه و سفید همیشه عرفانی و عاطفی به نظر می رسد. برای گرفتن یک تصویر شبح سیاه و سفید ، باید از مدل خود در مقابل یک منبع نور عکاسی کنید.

زمان مناسب برای گرفتن این سبک از عکس ها ، اواخر بعد از ظهر است که خورشید بسیار کم است و می توانید بدون هیچ مشکلی در مقابل آن عکس بگیرید.

RAW + JPEG

 

سیاه و سفید

 

مانطور که قبلاً نوشتم ، منطقی است که تمام ویرایش فایلهای RAW B&W را به صورت کامل انجام دهید زیرا آنها حداکثر اطلاعات رنگی را دارند. با این حال ، شما همچنین می توانید همزمان با RAW + JPEG عکاسی کنید و از حالت تک رنگ دوربین خود استفاده کنید .

 

 از اقدامات و پیش تنظیم های B&W استفاده کنید

Soft Black and White

freebie for black and white photography editingfreebie for black and white photography editing

 

Hard Contrast

freebie for black and white photography editingfreebie for black and white photography editing

Black and White HDR

freebie for black and white photography editingfreebie for black and white photography editing

Brighten Monochrome

freebie for black and white photography editingfreebie for black and white photography editing

 

سپاس از همراهی شما، مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

جهت رزرو وقت مشاوره و بازدید از نمونه کارهای “استودیو بین المللی نوربین” اینجا کلیک کنید.