برنامه ریزی ماه عسل

با وجود موارد زیادی که برای انتخاب مکان ماه عسل وجود دارد تصمیم گیری کمی سخت یا حتی می تواند استرس زا باشد.

اینکه به کجا سفر کنید اولین مشکل زوج ها برای برنامه ریزی ماه عسل است.چطور میان تعداد زیاد انتخاب هارا محدود کرد و سفری خاطر انگیز داشت ؟

در این مطلب همراه ما باشید تا سفر هوشمندانه ایی داشته باشید.

ماه عسل

ماه عسل

1- برنامه ریزی دو نفره

به همراه همسرتان در یک جای دنج همراه با خوراکی و بدون حضور دوستان ،والدین و حتی بچه با یک قلم و کاغذ بنشینید و برنامه ریزی کنید حتی از نقشه ی قدیمی هم خوب است استفاده کنید.

سوالاتتان را مطرح کنید، اینکه کجا دوست دارید سفر کنید؟در چه فصلی هستید ؟ غواصی در جزایر را دوست دارید یا کوه نوردی ؟عاشق شرکت در مراسمات محلی مثل رنگ بازی در هند هستید یا به سفرکردن و دیدن بناهای قدیمی علاقه دارید؟

در این مرحله به اصول و قواعد فکر نکنید سعی کنید ایده های بزرگ خود را مطرح کنید و یادداشت کنید لذت ببرید.

2-مشخص کردن بودجه

میزان بودجه خود را مشخص نمایید . می توانید در فصول کم سفر در هتل های ارزان اقامت کنید یا با کوتاه کردن زمان سفر از هزینه ها کاسته و تعطیلات خوبی را داشته باشید.

اکثرا عروس و داماد ها تصور می کنند ماه عسل باید طولانی باشد، در حالی که اینطور نیست.علاوه بر هزینه سفر خودتان هدایای مهمانان عروسی را نیز در نظر بگیرید اما مهمترین نکته این است که شما سفر درجه یکی داشته باشید.

ماه عسل

ماه عسل

3- در نظر داشتن آب و هوا

زمان مشخص کنند این است که کجا بروید . خیلی از مراسمات در بهار و تابستان برگزار می شود این یعنی سفر به مناطق سردسیر انتخاب بیشتر عروس و داماد ها می باشید مگر اینکه شما عاشق کویر و گرما باشید.

ماه عسل های کوتاه نیز اکنون رواج یافته اکثر عروس و داماد ها سفر تابستان خود را 4-5 روزه در نظر می گیرند و برای سفر طولانی خود را در اواخر فصل پاییز یا فصل زمستان برنامه ریزی می کنند.

4- مشورت کنید

در کنار تحقیقات شخصی برای ماه عسل نظر کارشناسان نیز کمک بزرگی برای سفری هوشمنداه است .

حداقل با سه آژانس مسافرتی برای بررسی دقیق قیمت ها تخفیف ها و مکان ها صحبت کنید و همچین بابت ویزا واکسیناسیون وبیمه نیز با آنها در میان بگذارید.

در این صورت نگاه دقیقی به قضیه خواهید داشت و منجر به ایده های جدید از روی تجربه خواهد شد.خیلی شلوغش نکنید کسانی که به ماه عسل می روند در زمان اندک کارهای بسیاری انجام می دهند اما سفرشان خسته کننده می شود سعی کنید س از مشورت گرفتن به گزینه های دقیقی برسید و نظرات کارشناسانه را دریافت کنید.

ماه عسل

ماه عسل

5- خجالتی نباشید

در سفر خود به دیگران اطلاع دهید که به ماه عسل آمده اید .خجالت نکشید این کار باعث می شود مزایا ،اتاق های بهتر ، هدایا و چیزهای دیگر نیز به شما پیشنهاد شود.

6- با یکدیگر هماهنگ باشید

آیا ماه عسل تان همانطور که هر دو می خواستید پیش می رود؟نظرتان در مورد سفری ترکیبی چیست؟ ترکیب ساحل یا داخل شهر همراه با قایق سواری یا راندن سافاری.در نهایت، مقصد سفر در پس زمینه است. تحقیقتان را انجام داده و هوشمندانه خرج کنید. اما بی خودی نگران انتخاب یک مقصد برای تعطیلات رویایی نسبت به جایی دیگر نباشید. چیزی که واقعا مهم است مقصد نیست، بلکه زمان و فضایی است که برای لذت بردن در کنار بکدیگر صرف می کنید.

ماه عسل

ماه عسل