معرفی سبک های عکاسی پرتره(عکاسی از چهره انسان)

عکاسی پرتره سنتی

در عکاسی پرتره های هنری سنتی یا کلاسیک ،چهره مدل عنصر غالب است.

در این نوع عکاسی انتظار می رود تا سوژه مستقیما به دوربین نگاه کند در صورتی که هدف از این عکاسی تصویربرداری از چهره است.عکاس می تواند از دو سوم یا فریم کامل بدن در عکس استقاده کند.

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره سورئال

پرتره سورئال برای ایجاد واقعیت گرفته می شود ، تصویری از ذهن ناخودآگاه تفسیر شده شخص. سورئالیسم یک جنبش هنری است که در اوایل دهه ۱۹۲۰ آغاز شد و هنوز نیز زنده و خوب است. در این نوع عکاسی ترفندها و جلوه های ویژه برای رسیدن به یک نگاه شگفت انگیز استفاده می شود.

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره محیط زیست

اصطلاح پرتره محیط زیست به عکاسی اشاره دارد که در محیط طبیعی از فرد عکاسی می شود مانند کارگر در یک منطقه ساخت و ساز ، خواننده در استیج و … محیط اطراف برای توضیح موضوع و تاکید بر شخصیت سوژه استفاده می شود.

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره لایف استایل یا شیوه زندگی

این نوع سبک تاکید بر سبک زندگی افراد دارد و از لحاظ فنی ترکیبی از پرتره محیط زیست و پرتره پویا است که می توان در عکاسی عروسی ، خانوادگی،صنایع چاپی ، مد و … استفاده کرد.

تاکید بیشتر بر روی برقراری تجربه و احساس زندگی مورد توجه قرار می گیرد.

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره کاندید

در سبک عکاسی پرتره کاندید ، تصاویر در لحظه ثبت می شوند و سوژه در بهترین حالت و نورپردازی بسیارخوب قرار می گیرد.

این سبک عکاسی در روزنامه نگاری ،عکاسی خبری،عکاسی سفر و عکاسی رویداد انجام می شود.

عکاسی پرتره

عکاسی

عکاسی پرتره مفهومی

پرتره مفهومی اشاره به تصاویری است که مفهوم چهارم را اضافه می کند. هنرمندان مفهومی معمولا از اینکه چه چیزی در عکسشان معنی می دهند ناراحت هستند. این به عهده بیننده است که تصمیم بگیرد که چه برداشتی از عکس داشته باشد. پرتره های مفهومی اغلب در عکاسی تبلیغاتی استفاده می شوند، اما با مفاهیمی بسیار ساده تر که به سادگی قابل درک باشند.

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره آبسترکت

پرتره های خلاقانه با هدف ایجاد هنر و نه بر اساس نمایش واقعی یک شخص ایجاد می شود. اغلب از کلاژ یا دیجیتال استفاده می شود.
سبک های ذکر شده در این مقاله، اصول اساسی عکاسی پرتره هستند. هر عکس میتواند به یک سبک یا ترکیبی از هر کدام باشد و به دسته های مختلف اعمال شود.

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

0 0 vote
Article Rating