نحوه گرفتن عکس های خوب با تلفن همراه(قسمت دوم):

11. از بزرگنمایی جلوگیری کنید.

‎وقتی از راه دور عکاسی می کنید  عکس را  مبهم یا پیکسلی جلوه می دهید.‎ درعوض ، سعی کنید به موضوع خود نزدیک شوید مگر اینکه این سوژه شما یک حیوان وحشی باشد ، در این صورت توصیه می کنیم فاصله خود را حفظ کنید یا از فاصله پیش فرض عکس را بگیرید و بعداً آن را برش دهید. به این ترتیب ، شما کیفیت را به خطر نمی اندازید.

 ‎12. گرفتن جزئیات کوچک.

 تصاویر کلوزآپ که جزییات کوچک پیچیده و ظریف را ضبط می کنند که می توانند محتوای بصری را واقعاً قانع کننده جلوه دهند.ابتدا بهتر است یک پس زمینه ساده یا از بافت ها و الگوهایی مانند لایه های رنگ،شن ،برگ ها،کاشی یا رومیزی و…استفاده کنید.نکته حرفه ای: برنامه Camera + را دانلود  کنید و از فیلتر Clarity آن استفاده کنید.

 ‎13. از نور طبیعی استفاده کنید.

استفاده ‎از منابع نور طبیعی این شانس را به شما می دهد که با سایه ها بازی کنید و یا با سایر منابع نور محیطی مانند ترافیک و ساختمانهای اطراف یک شبح ایجاد کنید. ‎پس از گرفتن عکس می توانید با کمک برنامه “Exposure” در قسمت ویرایش تصویر را کمی روشن تر کنید.

‎14.برنامه دوربین خود را به صورت دستی تنظیم کنید.

برنامه دوربین تلفن همراه خود را باز کرده و روی صفحه ضربه بزنید. با تمرکز بر روی لنز،یک نماد خورشید بسیار کوچک و مقیاس عمودی مشاهده خواهید کرد.انگشت خود را به آرامی بالا و پایین بکشید تا سطح نور تنظیم شود.

15.خلاصه ها را ایجاد کنید(عکس های انتزاعی)

عکس های انتزاعی به معنای ایجاد تصاویر منحصر به فرد و شگفت آور از موضوعات عادی هستند. این نگاه می تواند با بریدن قسمتی انتزاعی از یک عکس غیر عادی یا با گرفتن عکس های نزدیک از اشیایی که بیننده را در تعجب قرار می دهد باشد. موضوعات همچون الگوها یا تکرارها،کاندیداهای خوبی برای سوژه عکاسی انتزاعی هستند.

 ‎16.از کاندیدها استفاده کنید.

بدین معنی است که بدون ژست دادن و کاملآ ناگهانی سوژه را از زوایای مختلف بررسی کرده و سپس لحظه مورد نظر عکاسیتان را انجام دهید.با وجود اینکه فرمت raw  حجم بیشتری را در حافظه دوربین شما اشغال میکند اما ادیت آسان تری را از سوژه عکاسیتان میتوانید داشته باشید. ادیت عکس ها نباید اغراق شود،زیرا هدف ارائه عکس های طبیعی و به دور از حالت ها و ادیت تصنعی می باشد.

17.غیر متعارف باشید.

برخی از عکس های جالب و دیدنی از ایده های جالب و منحصر به فرد بیرون می آیند. تصاویر برای تحریک احساسات بینندگان شما مؤثرتر از متن می باشد.عکس های شما اغلب به معنای گفتن چیزی است پس باید به چیزی که سوزه عکاسی شما هست فکر کنید،تا تصویری از یک سوژه جالب یا غیر منتظره را ثبت کنید.

18.یک لنز خارجی وصل کنید.

چندین مورد لنز خارجی وجود دارد که می توانند به بالای لنزهای دوربین تلفن همراه شما متصل شوند.از لنزهای ماهی گرفته تا لنزهای با زاویه دید عریض و…این افزودنیها می توانند کیفیت و منظره کاملاً جدیدی را برای عکسهای شما به ارمغان آورند.


‎19. از ویرایش نترسید.

طی چند سال اخیر استفاده از اپلیکیشنهای ویرایش عکس برای جلوه دادن به عکس های گرفته شده توسط تلفن همراه،بیشتر از هر زمان دیگری توسعه یافته‌اند.شما میتوانید با استفاده از اپلیکیشن هایی همچون:وسکو VSCO،اسنپ سید Snapseed ،ادوبی فتوشاپ فیکس Adobe Photoshop Fix ، فلیکر Flickr،پیکز آرت PicsArt ،ری پیکس Repix و…. ویرایش عکسهایتان را به آسانی انجام دهید.

20.خرید سه پایه تلفن همراه را در نظر بگیرید.

گرچه دستگاه های تلفن همراه می توانند عکس گرفتن را در حین حرکت آسان کنند ، اما هیچگاه روش ساده ای برای اطمینان ازمتعادل بودن هنگام عکاسی از سوژه هایتاننمی باشد، به خصوص اگر می خواهید در تصویر باشید و فقط یک سلفی معمولی نگیرید.با سوار کردن تلفن همراهتان بر روی سه پایه میتوانید از دوربین گوشی‌تان استفاده حرفه‌ای‌تری بکنید و عکس و فیلم‌هایی زیبا بگیرید.

با سپاس از زمانی که برای مشاهده سایت استودیو نوربین صرف نمودید