رازهای زیبایی فقط مخصوص خانم‌ها نیست و آقایان هم به روش خودشان راه های بهداشت شخصی و البته تمیزی و زیبایی بیشتری دارند. آقایان برای اینکه بوی نامطبوع و ظاهر نامرتب نداشته باشند، نیاز است برخی راهکارها را بشناسند تا همیشه آراسته و مرتب و تمیز به نظر برسند.

 

1_بوی پا را کنترل کنید

 

هر روز پای خود را با وسیله‌ای مانند سنگ پا یا سوهان مخصوص اسکراب بزنید. سریعاً بعد از بیرون آمدن از حمام و بعد از شستن پاها، آنها را خشک کنید و فاصله ی بین انگشتان را فراموش نکنید. برای اینکه پاها بوی نگیرند، قبل از پوشیدن جوراب از محصولات ضد عرق استفاده کنید.

2_از تیغ کند استفاده نکنید

زمانی که تیغ در معرض اکسیژن هوا قرار بگیرد و در اثر اکسیداسیون، سطح تیغ کند می‌شود. بعد از چند بار استفاده بهتر است سری تیغ خود را عوض کنید.تیغ کند، آنچه روی صورت و گردنتان باقی میگذارد، لکه‌های قرمز است که موجب التهاب پوستتان هم می‌شود. پس قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، هر از گاهی تیغ اصلاح خود را عوض کنید.

3_بدون حمام کردن شاداب شوید

 

اگر وقت کافی ندارید تا به طور کامل حمام کنید، می‌توانید از روش‌های خانگی برای تمیزی خود استفاده کنید. به حمام بروید، روشویی دستشویی را ببندید و آن را از آب پر کنید. ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین را درون آب بریزید و سپس با استفاده از یک لیف، حوله یا اسفنج که به این محلول آغشته شده است، بدنتان را تمیز کنید.

4_از آراسته بودن بدنتان نترسید

 

اگر موهای سرتان کم‌پشت شده است، ممکن است موهای بینی، پشت کمر و گوش‌هایتان بیشتر جلب توجه کنند چون با قدرت هرچه بیشتر در سر جای خود قرار گرفته‌اند! با استفاده از قیچی، موزر، موچین یا هر وسیله دیگری که بهتر می‌دانید موهای اضافی را کوتاه کنید یا آنها را جدا کنید. حتی وکس هم در سالن‌های آرایشی آقایان به صورت ویژه انجام می‌شود.

5_زیر بغل خود را نادیده نگیرید!

 

موهای زیر بغل باکتری‌ها را جذب میکند و باعث می‌شود بوی بدن شما شدیدتر و ناخوشایندتر شود. موهای زیر بغل خود را کوتاه و اصلاح کنید تا بدنی تمیزتر و شاداب‌تر داشته باشید. در فصل گرم یا در حین انجام فعالیت‌هایی که باعث عرق کردن بیشتر شما می‌شود، این توصیه را جدی‌تر بگیرید.

6_زیر بغل خود را خنک و خشک نگهدارید

یک گلوله پنبه بردارید و آن را درون روغن درخت چای یا نارون کوهی فرو ببرید. سپس این پنبه را در ناحیه زیر بغل خود بمالید تا آن را خشک، خنک، تازه و بدون باکتری نگه دارد. البته سرکه، الکل یا هیدروژن پر اکسید هم می‌توانند باکتری‌هایی که باعث بوی نامطبوع عرق می‌شوند را نیز از بین ببرند.

7_از موهای زیر پوستی جلوگیری کنید

 

چنانچه اغلب روی صورتتان موهای زیرپوستی مشاهده می‌کنید، لازم است قبل از اصلاح برای مدت پنج دقیقه پوست صورت را با ژل، روغن یا کرم‌های اصلاح نرم کنید. این محصولات حاوی اسانس‌های روغنی، آنتی اکسیدان و ویتامین‌هایی هستند که برای پوست‌های حساس مناسب‌اند. برای اینکه پوشش بیشتر و ضخیم‌تری از این محصولات را روی پوست صورت داشته باشید می‌توانید از برس مخصوص اصلاح صورت استفاده کنید، این کار باعث نرمی بیشتر صورت شما نیز می‌شود. همیشه از تیغ‌های تیز استفاده کنید و آنها را در جهت رشد موها روی پوست بکشید. بعد از اصلاح از نرم کننده پوست استفاده کنید.

 

8_با اصلاح صورت ۵ سال جوان‌تر شوید

موهای صورت باعث می‌شود سن شما بیشتر از چیزی که هست نشان داده شود. اگر ریش صورت شما کامل است، می‌توانید آن را به شکل مدل‌های جدید و به روزتری بتراشید تا جوان‌تر به نظر برسید یا حتی کل صورتتان را اصلاح کنید.

9_بعد از حمام یا درون حمام اصلاح کنید

 

آب داغ و بخار باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود و موهای صورت شما را نرم‌تر می‌کند. پس برای اصلاح موهای صورت تا  به اندازه کافی در حمام مانده باشید صبر کنید، در این حالت است که کمترین درد را احساس می‌کنید. بعد از ۵ دقیقه ماندن زیر دوش حمام، می‌توانید اصلاح صورت خود را حتی بدون نیاز به کرم اصلاح انجام دهید.

10_لباس‌های قابل تنفس بپوشید

 

الیاف مصنوعی مانند نایلون  اجازه نمی‌دهند پوست شما نفس بکشد بوی بدن را بیشتر می‌کنند. بهتر است برای لباس و پوشاک خود به سراغ موادی مانند نخ و پنبه بروید که هوای بیشتری را به پوستتان می‌رساند. همچنین مطمئن شوید که لباس‌های به اندازه کافی گشاد باشند، لباس‌های تنگ عرق را روی سطح پوست نگه می‌دارند و باعث بوی ناخوشایند می‌شوند.