نیکون در آینده ی نزدیک دوربین بدون آینه‌ی با قیمت ارزان Z5 را برای رقابت با EOS RP کانن و A۷ III سونی معرفی خواهد کرد.

در سالن نمایشگاه +CP در ژاپن، یکی از مدیران اجرایی نیکون اطلاع داد که به زودی توزیع دوربین تازه ای از سری Z به بازار عرضه خواهیم کرد. براساس گزارش‌های منتشرشده در جریان کنفرانس +CP، کمپانی ژاپنی در آتیه ای نزدیک دوربین بدون‌آینه‌ی Z5 را برای رقابت با دوربین کانن EOS RP و A۷ III سونی معرفی خواهد نمود.

 EOS RP Canon

 

دوربین‌های فول‌فریم بدون آینه‌ی نیکون هم اینک در شکل دو کالا توزیع می گردند. دوربین رده‌بالای Z۷ و دوربین میان‌رده‌ی Z6 که برای ثبت عکس ها در نور کم، تصویربرداری سریع و با رزولوشن بالا خوب هستند.

تنها اختلاف میان نمونه‌های Z7 و Z6 به تعداد پیکسل‌ها، نقطه های  فوکوس اتوماتیک و حداکثر نرخ ثبت پی در پی عکس ها مرتبط می‌شود. با این حساب، می‌توان Z7 و Z6 را به‌ترتیب به نوعی نمونه‌های بدون آینه‌ی دو دوربین D850 و D750 نیکون قلمداد کرد.

حال یکی از مدیران نیکون پذیرفته است که در آینده ای زود عضو تازه ای به خانواده‌ی دوربین‌های سری Z اضافه خواهد شد. این عضو تازه که Z5 اسم خواهد داشت دوربینی ارزان‌ خواهد بود که در رده‌ای پایین‌تر از Z6 قرار می‌گیرد. با این تفاسیر، کالا تازه نیکون می‌تواند به نوعی رقیبی برای EOS RP کانن شناخته شود که اکنون با احتساب هزینه 1300 دلار به‌فروش می‌رسد.

دوربین نیکون Z5 برای آن دسته از کاربران مناسب خواهد بود که به‌دنبال دوربینی ارزان‌قیمت (با قیمت حدودا 1200 دلار)‌ هستند. این دوربین جدید از دو مدل خود کوچکتر بوده و فاقد ویژگی پایدارسازی تصاویر درون بدنه (IBIS) و منظره‌یاب الکترونیکی (EVF) خواهد بود. علاوه‌براین، نرخ ثبت پی در پی تصاویر هم در Z5 پایین‌تر از Z6 و Z7 است.

در عین حال، می‌توان انتظار داشت که نیکون دوربین DSLR ارزان‌قیمتی با حسگر APS-C را هم به بازار عرضه کند که می‌تواند تصاویر 4K را با فرمت Super 35mm به ثبت برساند؛ براساس اطلاعات موجود، اسم این محصول D5700 خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید : دوربین EOS RP Canon