چطور لباس های رسمی خود برای جشن عروسی را بسته بندی نمائیم

برای مراسم عروسی و یا یک مهمانی ضروری است تا لباس های خود را با دقت بسته بندی کنید.

لباس ها را در دو گروه رسمی و غیر رسمی جداگانه بسته بندی کنید و همچنین بسته بندی هوشمندانه ایی برای لباس های حساس و گران قیمت خود در نظر بگیرید تا از چروک شدن و زخمی شدن آنها جلوگیری کنید
در ادامه  برخی از نکات مفید در مورد اینکه چگونه لباس های رسمی را بسته بندی نمائیم، شامل این موارد که چه لباس هایی با خود به همراه داشته باشیم و چگونه آنها را در چمدان قرار دهیم آشنا می شوید، پس هوشمندانه سفر کنید و از این نکات بهره کافی را ببرید.

-کمدهای داخل هواپیما

با قرار دادن لباس در کمد داخل هواپیما ، از چروک شدن لباس و خطراتی که در کمد بالای صندلی آن را تهدید می کند، جلوگیری نمائید.

همه هواپیماها از این کمدها برخوردار نیستند معمولاً در هواپیماهای فرست کلاس و بیزینس کلاس این کمدها موجود می باشند، بنابراین به منظور حصول اطمینان از اینکه مکانی برای آویزان کردن لباس خود خواهید داشت، بایستی از قبل با شرکت هواپیمائی خود تماس بگیرید.

زمانیکه سوار هواپیما شدید، از مهمانداران بخواهید که لباس شما را آویزان کنند. این وظیفه اعضای کادر پروازی نیست که لباس ابریشمی ساقدوش عروس را آویزان نمایند، بنابراین مودبانه درخواست خود را مطرح کنید. اساساً در این مورد شما به مهربانی آنها وابسته هستید.

-یک جفت کفش مناسب لباس مورد نظر خود

آیا می خواهید فقط یک کیف با خود بردارید؟ پس مجبور خواهید بود به سختی وسایل خود را بسته بندی نمائید. بنابراین می توانید از قانون “فقط یک جفت کفش” استفاده کنید.

این موضوع را که به ازای هر دست لباس، یک جفت کفش متناسب همراه داشته باشید را فراموش کنید. یک جفت کفش به اصطلاح خنثی با خود بردارید که بتوانید با تمام لباس های خود آن را ست نمائید.

برای خانم ها، یک کفش پاشنه دار متالیک یا با رنگ خنثی تقریباً با هر نوع لباسی جور در می آید. ما این کفش های پاشنه بلند شرکت کوُل هان و یا این کفش های متالیک شرکت نورداستورم را می پسندیم. آقایان بایستی یک جفت کفش قهوه ای یا مشکی چرمی (مانند این کفش های طراحی شده توسط استیو مادن) را انتخاب کنند – این رنگ ها به بهترین نحو با کت و شلوار و لباس رسمی سازگار هستند.

– کیف لباس

زمانیکه می خواهید یک لباس رسمی یا کت و شلوار را برای حمل کردن در هواپیما بسته بندی نمائید، به خاطر داشته باشید که کیف لباس شما برای حمل کردن مناسب باشد.

اما می خواهید که کامپیوتر شخصی،‌ بالش و کتابهایتان را نیز همراه داشته باشید؟ راه حل: ساکی تهیه نمائید که یک کیف لباس سرخود نیز داشته باشد مانند این نمونه از شرکت تراول پرو. رولو ادونچرز یک کیف لباس قابل حمل یک تکه است، به طوریکه می توانید لوازم شخصی را به همراه لباس هایتان در آن قرار دهید.
اگر می خواهید لباس خود را به داخل هواپیما ببرید، می بایست از بخش بررسی های امنیتی داخل فرودگاه عبور داده شود. طب گزارش وبلاگ تی. اس. اِی. بلاگ “ایده آل ترین حالت این است که لباس به صورت افقی در داخل کیف یا ساک قرار داده شده باشد و کیف هم با ورودی دستگاه اشعه ایکس هم اندازه باشد.

اگر این مورد امکان پذیر نیست، افسران ما می توانند لباس را به صورت دستی بررسی نمایند، اما این نیازمند باز کردن کیف است. مطمئن باشید که افسران ما برای جلوگیری از آسیب دیدن لباس، از دستکش مخصوص برای بررسی آن استفاده می نمایند.”

ترکیب کردن طرح های مختلفی از لباس های معمولی

فوت و فن کوچک کردن حجم بسته بندی هنگامی که شرکت در میهمانی های رسمی جزئی از برنامه سفر باشد، این است که لباس های رسمی تر را با لباس های معمولی ترکیب نمائیم. انتخاب ترکیبی از شلوارها، پیراهن ها و یا دامن ها با شلوارهای جین یا شلوارک ها می تواند تعداد گزینه های شما برای انتخاب را افزایش دهد.

برای خانم ها این کار می تواند به آسانی پوشیدن یک ژاکت با سایز بزرگ از روی یک پیراهن سرهم بلند (اصطلاحاً لباس کاکتل) همراه با یک کفش بدون پاشنه و یا ترکیب کردن یک بلوز شیک با یک شلوار راحتی معمولی در طول روز باشد (یک شلوار جین طرح دار حتی با تجملی ترین بلوز ابریشمی هم می تواند سازگار باشد). آقایان می توانند یک پیراهن سفید را با شلوار جین و یک کت پشمی به عنوان یک پوشش معمولی به تن کرده و یک جفت کفش کلاسیک را مورد استفاده قرار دهند.

-کت و شلوار

تا کردن کت و شلوار یکی از بزرگترین چالش های بسته بندی است. ویدئوهای متعددی در یوتیوب در این باره وجود دارند که انواع مختلف استراتژی تا کردن در آنها نمایش داده می شوند. در ویدئوی “چگونه یک گربه را بسته بندی نمائیم” (و یا نکاتی دیگر برای تا کردن لباس) توصیه می نمایم که از کیف های پوشه ای مخصوص بسته بندی، کاورهای پلاستیکی خشک شوئی یا دستمال کاغذی استفاده نمائید.

وب سایت ویکی هاو دارای یک راهنمای قدم به قدم است که در آن چگونگی تا کردن برعکس کت و قرار دادن آن در یک کاور پلاستیک را آموزش می دهد. همچنین خشک شوئی کت و شلوار و یا لباس کمی قبل از عزیمت به سفر کاری هوشمندانه است، چرا که لباسی که به تازگی اتو شده باشد، بسیار کمتر از دیگر لباس ها چروک می گردد.

-یک پیراهن بلند تهیه کنید

خانم ها، به بخش بیرونی لباس توجه داشته باشند. هماهنگ کردن پارچه های جداگانه – استفاده از یک پیراهن و دامن به جای یک لباس سرهم – حتی برای رسمی ترین میهمانی ها نیز بسیار عالی می باشد.

پیراهن و دامن جدا یا پیراهن و شلوار جدا که با هم سازگار و جور باشند، به شدت رسمی به نظر می رسند. همچنین آنها گزینه ای هوشمندانه برای بسته بندی هستند، چرا که همه آنها را می توانید با لباس های معمولی دیگر در طول روز به تن کنید.

-کیف زنانه هوشمند

کیفی را پیدا کنید که به خوبی بسته بندی شده و در تمام طول روز بتوان آن را حمل کرد. من به کیف سبک وزن پاکتی شکل خود علاقه مند هستم، کیفی که به دلیل مسطح بودن آن، نیازمند فضای زیادی در داخل چمدان نیست – و با هر چیزی قابل استفاده است.

یک کیف پاکتی شکل به رنگ خنثی چه در طول میهمانی عصرانه و چه در عین گردش در بازارهای شهر در یک صبح آفتابی بسیار شیک جلوه خواهد نمود.

– لباس کرایه ای

اگر برای شرکت در یک میهمانی شبانه کنار دریا برنامه ریزی می کنید، احتمالاً مجبور نخواهید بود که همه لباس های خود را همراه داشته باشید – و این امکان برای آقایان بیشتر مهیا است.

کشتی های تفریحی دریائی معمولاً برای آقایان لباس های کرایه ای ارائه می نمایند. کشتی های رویال کارابیئن لباس های ویژه میهمانی های عصرانه را به قیمت 89 دلار به ازای یک شب کرایه می دهند. متأسفانه برای خانم ها امکانات مشابه در طول سفر دریائی وجود ندارند.