نکاتی برای انتخاب کیک عروسی

ازموارد اساسی و مهم برای مراسم عروسی،کیک عروسی است.همانطور که برای انتخاب لباس عروس و داماد وقت و خلاقیت به خرج میدهید برای انتخاب کیک هم برنامه ریزی کنید و اهمیت دهید.

برنامه ریزی برای مراسم عروسی می تواند تجربه جالب و هیجان انگیزی باشد البته هیجان انگیز و پر استرس ! انتخاب نوع غذا ،نوع نوشیدنی،محل برگزاری جشن و سایر موارد که موجب بهم خوردن تمرکز عروس و داماد میشود.

بنابراین اگر در تمام موارد خلاقیت و حساسیت به خرج می دهید کیک عروسی را هم فراموش نکنید و کاتالوگ قنادی های مختلف را مشاهده کنید با این کار هم با سبک ها و طرح ها آشنا می شوید هم بدون استرس و متناسب با بودجه تان کیکی را که با شرایطتان مطابقت دارد را برمی گزینید.

درادامه به مواردی که برای انتخاب کیک عروسی بسیار مناسب و فوق العاده مفید است اشاره خواهیم کرد.

کیک عروسی

کیک عروسی

 

با آگاهی تدارک ببینید

شرایط و دکور مکان انتخاب شده توسط شما می‌تواند در نمود و جلوه‌ی کیک مراسم شما و زیاد یا کم جلوه کردن طراحی و جزییات کیک مذکور تاثیر چشمگیری داشته باشد!

به طور مثال در عروسی‌هایی که در هنگام تابستان یا بهار در فضای آزاد برگزار می‌شوند و یا در عروسی‌هایی که محل استقرار کیک در فضای آزاد قرار دارند، استفاده از آن نوع کیک‌هایی که در آن‌ها یخ‌چینه‌هایی عادی به شکل نوشته یا حالتی عروسکی به کار رفته باشند می‌توانند مناسب نباشند.

همچنین حجم و نوع “فوندانت” استفاده شده، باید بتواند در مقابل دمای موجود در محیط مقاومت لازم را داشته باشد.

پس لازم است که قبل از انتخاب و یا سفارش کیک عروسی از جزییات محل استقرار کیک مذکور مدت زمان تقریبی قرار گرفتن کیک در محیط عمومی جشن و تناسب شرایط با مقاومت فیزیکی کیکی که انتخاب کرده‌اید کاملاً مطمئن باشید و یا آن را به اطلاع کیک ساز خود برسانید!

کیک عروسی

 

میزان بودجه مورد نظرتان برای کیک

هر چقدر کیک عروسی پر تزئینات و خوشمزه باشد همان قدر هم گران و پر هزینه است.

توصیه می کنیم قیمت پایین تر را به کیفیت ترجیح ندهید اگر بهتر بگردید کیک عروسی قیمت پایین با کیفیت خوب پیدا خواهید کرد.

شرایط آب و هوا و نوع محل جشن

به علت استرس و فشاری که در روزهای نزدیک جشن عروسی به شما وارد میشود باعث می شود جزئیات انتخاب کیک را نادیده بگیرید،اهمیت به سلیقه تان و دخالت دادن ایده در انتخاب نوع تزئیین کیک عروسی تان قطعا حس و حال خوب و خاطره خوشی برای شما بجا خواهد گذاشت.

تصور کنید کیکی با طرح و رنگ و مزه دلخواه شما در روزعروسی تان ، زیبا نیست؟
برای طراحی کیک اینکه محل برگزاری جشن عروسی در باغ ،سالن یا ساحل است،همه دخیل هستند، چرا که آب شدن و وارفتن کیک بسیار ناخوشایند خواهد بود.

حتما در رابطه با تزئین و محتویات کیک با قناد صحبت کنید و ایده خود را بگویید البته می دانید که زیبایی در سادگی است حتماً آن چه را که از کیک عروسی خود از همه نظر توقع دارید ،پس از توافق سلایق خانوادگی با کیک ساز خودتان در میان بگذارید.

به این ترتیب از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری خواهید کرد. کیک های عروسی عموما دارای جزییات زیاد و زمانبر هستند.

به همین دلیل سفارش خود را به آخرین روز ها موکول نکنید. بهتر است حداقل یک هفته زودتر سفارش خود را ثبت کنید و از تحویل به موقع در زمان و مکان مورد نظر اطمینان حاصل کنید.


تزئیین کیک با میوه

رنگ غالب محیط عروسی،رنگ وطرح لباس عروس و داماد هر یک به تنهایی یا با هم میتواند الهام بخش برای تزئین کیک باشد.

همیشه احتیاج نیست کیک مراسم با فوندانت تزئین شده باشد و لوکس باشد،می توان کیک ها را با میوه ها و خامه ها به بهترین شکل ممکن تزئین کرد،خیلی راحت میتوانید تزئیتان کیکتان را خودتان انجام دهید.

در صورتی که کیک حاضریتان تزئینات کمی دارد برای صرفه جویی در هزینه ها میتوانید وسایل مورد نیاز برای تزئین را از فروشگاه ها تهیه کنید و برای تزئین کیک خودتان دست به کار شوید،قطعا این کار برای شما مقرون به صرفه خواهد بود.

طعم کیک تان را تست کنید

در انتخاب یا سفارش کیک عروسی فقط تحت تاثیر تصاویر یا نمونه‌های کیک‌های جشن قرار نگیرید ،مهم ترین بخش برای انتخاب کیک طعم و مزه و عطر آن است تنها شکل ظاهری مهم نیست!

قنادی ها معمولا یک نمونه برای تست به شما میدهند.اگر این گونه نبود به قنادی دیگری مراجعه کنید تا نمونه تست را به شما بدهد تا در انتخابتان اطمینان خاطر داشته باشید.

کیک عروسی
آراستن کیک عروسی با گل

گل ها بهترین تزئینات برای کیک هستند اگر کیک رمانتیک می خواهید به عنوان مثال گل و کبوتر و برگ میتوانید انتخاب کنید.

هم انواع طبیعی و هم مصنوعی برای تزئینات کیک وجود دارد.البته گل هایی که از خمیر خوراکی یا فوندانت تهیه می شوند نیز گزینه های مناسبی برای تزئین کیک هستند.

وزن مناسب انتخاب کنیداگر وزن کمی سفارش می دهید احتمالا سرخوردن کیک دعوا می شود و اگر هم زیاد سفارش دهید روی دستتان می ماند و هزینه بیشتری پرداخت کرده اید که استفاده نشده است. به طور میانگین، هر نفر ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم کیک می خورد.به این ترتیب در نظر گرفتن ۱۵۰ گرم برای هر نفر تخمین مناسبی است.

این نکته را هم درنظر بگیرید برخی تزئینات کیک خوراکی نیستند.

مثلا با اینکه فوندانت خوراکی است، طعم و مزه خاصی ندارد و معمولا خورده نمی شود. وزن کیکی که برای مهمان ها درنظر می گیرید باید از قسمت خوراکی باشد و وزن تزئینات را جدا درنظر بگیرید.

کیک عروسی
سبک کیک مورد پسند خودتان را مشخص کنید

در کیک عروسی نیز انواع و اقسام طراحی‌ها و تزئینات وجود دارد.

بهتر است برای خود دقیقاً مشخص کنید که چه نوع کیک جشن مورد پسندتان است، کیک های پر زرق و برق در مراسم عروسی طرفداران زیادی دارند.از آنجا که این کیک ها دارای طراحی های ریزی هستند، بهتر است زود تر نسبت به سفارش آن ها اقدام کنید.

به عبارت دیگر قبل از انتخاب یا سفارش کیک عروسی، از استایل مورد پسند خود تصور واضحی داشته باشید و یا حداقل بدانید که مهمترین خصوصیت بارزِ کیک عروسیِ مورد پسند شما چیست.

به عنوان مثال:آیا می‌خواهید کیک عروسی شما بسیار پر زرق‌و‌برق وچشم‌گیرباشد؟

  

 

کیک عروسی متکی به طبیعت

اگر می خواهید یک عروسی سبز برگزار کنید، این سبک هم زیبایی و جذابیت خود را دارد و هم متفاوت است.

قبل از سفارش این کار ها از کیک ساز خود مشورت بگیرید و مشخص کنید چه قسمت هایی قرار است اجزای واقعا طبیعی مثل کنده درخت و شاخ و برگ داشته باشد و چه قسمت هایی با کیک شبیه به این اجزا ساخته شوند.

 

کیک عروسی عجیب و فانتزی

سبک های کوبیسم، هنری و متفاوت هم طرفداران خاص خود را دارد. هرچند افراد کمی سراغ این طرح ها می روند، ولی همین کم بودن این افراد این کیک ها را خاص تر می کند.

 

کیک مراسم با طرح هندسی

این کیک خوراک مهندس ها و طراحان است.انگار دنیای آنها تماما باید از موضوع کارهایشان باشد.این کیک ها در عین سادگی زیبایی خود را دارد.

کیک عروسی

 

حمل و نقل کیک عروسی

حمل کیک عروسی با توجه به اندازه کیک، یک کار حساس است.اگر وسیله حمل مناسب این کار را ندارید و یا قبلا این کار را نکرده اید،خودتان دست به کار نشوید!

بسیاری از قنادی ها خدمات حمل را به صورت جداگانه انجام می دهند ولی برخی از آن ها حمل را به عهده خریدار می گذارند. هنگام سفارش کیک، از وضعیت حمل کیک در زمان مقرر مطمئن شوید.

نوربین زندگی شیرین و توأم با سلامتی و موفقیت را برای تمامی زوج‌های دوست‌داشتنی آرزو دارد. به امید دیدارتان!