دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

چند ایده برای یادبود مهمانان در مراسم عروسی

چند ایده برای یادبود مهمانان در مراسم عروسی

ثبت کردن آرزوی مهمانانتان در مراسم عروسی بسیار جذاب و زیبا خواهد بود.

برای ثبت آرزوها فقط شامل چند کاغذ و کتابچه نیست شما می توانید خلاقانه عمل کنید و از ایده هایی که در ادامه مطلب خواهید خواهند استفاده کنید.

آلبوم عکس

عکس‌های دوران نامزدی و عقد خود را در یک آلبوم زیبا جمع کنید و از مهمانان بخواهید آن را امضا کنند و در صورتی که درباره هر عکس نظری دارند بنویسند. نوشتن آرزوها و یادبود مهمانان برای عروس و داماد در این آلبوم هم می‌تواند ایده خوبی باشد .

پتوی خاطرات

پتویی با رنگ روشن انتخاب کنید و مربع‌ یا اشکال هندسی را در آن به تعداد مهمانان ایجاد کنید. سپس ماژیک‌‌هایی مناسب را که می‌توان با آنها نوشت به مهمانان بدهید تا برای شما یادبودی مانند جملات خاطره‌انگیز، توصیه‌هایی برای ادامه زندگی و یا خاطره‌ای از عروسی بنویسند .

نقشه گردشگری

نقشه‌ای را به همراه تعدادی پین نقشه در گوشه‌ای از سالن قرار دهید. از مهمانان بخواهید توصیه‌های خود را برای مسافرت به نقاط مختلف ایران و یا جهان، با نصب هر پین روی نقشه معرفی کنند و روی پین‌ها خاطرات خود را از آنجا بیان کنند. از این رو شما آرشیوی از پیشنهادات افراد مختلف برای سفر بعد از عروسی در اختیار خواهید داشت .

فوتواستریپس آرزوها

عکس‌های کوچکی را از خود روی کاغذ، دقت کنید که ترتیب عکس‌ها باید به گونه‌ای باشد که داستانی را روایت کند. به شیوه کمیک استریپس بچسبانید و از مهمان بخواهید زیر آنها جمله‌ای را در وصف عکس‌ها بیان کنند،مهمانان طناز، ایده‌های جالب‌تری نسبت به بقیه در این زمینه دارند .

پاروی آرزوها

اگر مراسم عروسی در منطقه‌ای دریایی برگزار می‌شود، مثال مراسم عروسی کنار دریاچه خزر،خلیج فارس، اقیانوس هند و … می‌توانید پارویی تهیه کنید و از مهمانان بخواهید توصیه‌ها، خاطرات و آرزوهای خود را برای شما، روی آن بنویسند. این ایده اگر با تم دریایی عروسی‌تان همراه شود بسیار جذاب می‌شود.

بطری آرزوها

شما می‌توانید یک بطری شیشه ایی خالی را همراه تعدادی کاغذ و خودکار در گوشه‌ای از سالن قرار دهید. مهمانان می‌توانند

آرزوهای خود را روی کاغذها بنویسند و در آن بیندازند. بطری آرزوها، ابزاری نوستالژیک و فانتزی و ایده متفاوتی برای آرشیو آرزوهای مهمانان است .

دستگاه تایپ آرزوها

دستگاه تایپی را اجاره کنید و یا بخرید و آن را آماده و تنظیم شده در سالن مهمانی قرار دهید. سپس از مهمانان بخواهید آرزوهای خود را در دستگاه تایپ کنند.

گفتنی است که امکان دارد خیلی‌ها نحوه کار با دستگاه را بلد نباشند. بهتر است برای رفع این مشکل فردی را به عنوان راهنما کنار دستگاه قرار دهید تا مهمانان را راهنمایی کند .

دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

برای سالگرد ازدواج چه باید کرد؟

یکی از بهترین اتفاق های زندگی مشترک رسیدن به تاریخ سالگرد ازدواج است. اگر شما هم جزو زوج هایی هستید که سالگرد ازدواجتان نزدیک است این مطلب میتواند بهترین کمک برای بهتر برگزار کردن این روز مهم برای شما باشد.

 

_  دونفره جشن بگیرید

اگر قصد دارید اولین سالگرد ازدواج تان را جشن بگیرید، بهتر است تدارک یک جشن دونفره را ببینید. البته می توانید به یک مهمانی با دوستان و خانواده هم فکر کنید، اما حتما یک جشن کوچک اما رمانتیک دو نفره داشته باشید و از المان های عاشقانه ای که در یک سال داشتید و مورد علاقه و توجه همسرتان بوده است استفاده کنید. مثلا اگر به خوراکی یا گل خاصی علاقه دارد آن را تهیه کنید و هدیه ای مناسب با سلیقه همسر خود برایش فراهم کنید، بی شک شب خاطره انگیزی برایتان خواهد شد.

 

 

_ یک عکس

یک کار  جذاب دیگری که می توانید بکنید از عکس هایی است که در مکان ها، مناسبت ها و حتی زندگی روزمره از خودتان گرفته اید استفاده کنید. این ایده می تواند برای همسرتان بسیار جالب و نوستالژیک باشد. عکس ها را چاپ کنید و بعد به تعداد همان ها بادکنک های هلیومی تهیه کنید. این بادکنک ها به سقف می چسبند و می توانید عکس ها را با پانچ سوراخ کنید و به نخ یا روبانی که به بادکنک ها بسته اید آویزان کنید تا یک منظره رومانتیک و هیجان انگیز خلق کنید و در نهایت با یک شام دو نفره یا در منزل یا رزرو یک رستوران یا کافه مورد علاقه تان برنامه را کامل کنید. اگر به جایی که اولین بار همدیگر را دیده اید دسترسی دارید آن هم می تواند گزینه خیلی جالبی باشد.

 

_دوباره جشن بگیرید

اگر دوست دارید در جشن سالگرد ازدواج تان مهمان داشته باشید بهتر است در انتخاب مهمان هایتان دقت زیادی کنید، دوستان صمیمی و نزدیک و خانواده تان بهترین گزینه برای دعوت شدن به این جشن هستند. چون شما باید در این جشن راحت و خوشحال باشید، پس تا حد ممکن از دعوت کردن کسانی که با آن ها راحت نیستید و حضورشان شما را معذب می کند خودداری کنید تا بتوانید به راحتی در این جشن خوشحالی و شادی کنید. بهتر است جشن را در منزل برگزار کنید تا حس صمیمیت بیشتر باشد ، سعی کنید تا می توانید این روز را خاطره انگیز کنید پس به علاقه مندی های همسرتان توجه زیاد داشته باشید. از انتخاب مهمان ها گرفته تا منویی که برای غذا و پذیرایی تهیه می کنید. بهتر است یک کیک سفارش بدهید و یک جمله خلاقانه روی آن بنویسید و در انتخاب لباس بهتر است به روشن بودن  آن توجه کنید.خانم ها از یک حلقه گل رنگی و طبیعی برای تاج سرتان هم میتوانید استفاده کنید.

 

 

_ یک هدیه

بی اهمیت ترین چیزی که در تهیه هدیه سالگرد ازدواج مهم است، قیمت و ارزش مادی آن است. لزوما یک هدیه گران قیمت به تنهایی نمی تواند همسرتان را خوشحال کند. پس از چند مدت قبل از تاریخ سالگرد ازدواج تان مدام حواس تان باشد که اگر چیز خاصی در لیست نیازمندی های همسرتان است یا اینکه مدت ها به چیزی علاقه نشان می دهد که به هر دلیلی آن را تهیه نمی کند شما به عنوان هدیه انتخاب کنید و برایش بخرید. نحوه دادن هدیه ای هم که در نظر دارید به تنهایی می تواند یک امتیاز مثبت باشد. بازی هایی که می توانید با هدیه تان و نوع تقدیم کردن آن به همسرتان انجام بدهید گاهی از خود هدیه جالب تر است. مثلا ارسال کردن هدیه به محل کار، یا هماهنگ کردن با دوستان نزدیک تان برای یک سورپرایز ویژه در یک محیط عمومی مثل مرکز خرید هم می تواند در لیست کارهایی باشد که می توانید انجام دهید.

 

_ یک سفر

پیشنهاد هیجان انگیزتر سفر است که همیشه می تواند عالی باشد. رزرو کردن یک هتل در یک شهر دوست داشتنی که ترجیحا دریا داشته باشد می تواند برای چند روز شما را از استرس زندگی کاری دور کند و همان حس و حال رومانتیک روزهای آشنایی و اول زندگی مشترک را به شما بدهد.

 

دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

ایده هایی برای یک جشن عروسی خاص

ما در این مطلب ایده هایی خاص را برایتان شرح میدهیم ، شما با استناد به سلیقه ی خود میتوانید آنها را در مراسم خود عملی کنید .

 

_می توانید برای مهمان های تان جعبه های کوچکی آماده کنید که بتوانند داخل آن مقداری از کیک مراسمتان را به منزل ببرند.

 

 

_می توانید روی هر میز عکسی از خود و همسرتان در سنی که مطابق با شماره میز هست بگذارید تا مهمان ها از دیدن آن ها لبخند بزنند و از عکس های شما لذت ببرند.

 

 

_ میزهای پذیرایی باید تزیینی خاص و ویژه داشته باشند، برای مراسم عروسی بهتر از ترکیب رنگ های لوکس استفاده کنید تا مراسم شما جلوه ای مجلل داشته باشد. برای این کار بهتر است از ترکیب رنگ های سفید و طلایی استفاده کنید. همنشینی این دو رنگ درخشش و زیبایی فریبنده ای را به مراسم شما می بخشد. ترکیب رنگ های سفید و صورتی ملایم هم همین حس رو القا میکند.

 

 

_استفاده از تابلوها و کارت‌های نشانه‌دار باعث جالب شدن مراسم شما می‌شود. نوشته‌هایی مثل “خنده در این مکان اجباری است” و یا “لطفا با لبخند وارد شوید” از جمله ایده‌های جالب برای استفاده از این تابلوها است. حتی می‌توانید از تعدادی از دوستان خود بخواهید طی مراسم این تابلوها را با خودشان جابه جا کنند و حس هیجان  و شادی مراسم شما را بیش‌تر کنند و مراسم را پر از لبخند کنند.

 

_ یک ایده‌ی جذاب برای گرفتن عکس‌های عروسی استفاده از چارچوب‌های آماده‌ی عکس به جای ژست‌های تکراری عروسی است. چارچوب‌های بامزه می‌توانند عکس‌های بسیار جذابی و خنده داری برای شما ایجاد کنند و جشن شما را متفاوت کنند.

 

 

_معمولاً انجام تشریفات عروسی مثل پاشیدن گل روی سر عروس و داماد توسط ساقدوش‌ها و یا سایر کودکان حاضر در مراسم انجام می‌شود. اما برای متفاوت بودن مراسم عروسیتان شما می‌توانید از مادربزرگ‌های خود خواهش کنید که این کار را انجام دهند. انجام این کار حس خوب سرزندگی و خوشحالی را به مادربزگ‌تان می‌دهد.

 

 

_ یک عکس رمانتیک را به دسته گل تان وصل کنید که این چیز می تواند یک یادگاری از یک شخص مهم در زندگی تان باشد یا عکس عروسی عزیزترین های تان یا حتی عکسی از عزیزانی که روز عروسی دیگر در بین شما نیستند.

 

 

 

 

ادامه مطلب را در پست بعدی  ما  دنبال کنید…

دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

10 مکان برتر گردشگری جهان در سال 2018

10 مکان برتر گردشگری جهان در سال 2018

باتوجه و مطابق با آمار گردشگری سال 2018منتشر شده از بخش گردشگری بین المللی سازمان ملل ، آفریقا و اروپا مکان هایی در جهان وجود هستند که رشد رسریع در بین مقاصد گردشگری بین المللی دارند.

در طول سال گذشته در میان کشورهایی که در طی چندین سال اخیر با مشکلات امنیتی درگیر بوده اند کشور مصر بالاترین افزایش در زمینه ورود گردشگران خارجی داشته است.

آشنایی با برخی از کشورهای پربازدید ، هوشمندانه سفرکنید.

كشورهایی با افزایش های سال به سال در زمینه ورود گردشگران خارجی:
1) مصر – 1/55 درصد
2) توگو – 7/46 درصد
3) ویتنام – 1/29 درصد
4)فلسطین – 7/25 درصد
5) نیووی – 4/25 درصد
6)نپال – 9/24 درصد
7) اسرائیل – 6/24 درصد
8) جزایر ماریانا شمالی – 3/24 درصد
9)تركیه – 1/24 درصد
10) ایسلند – 1/24 درصد
11)مقدونیه – 5/23 درصد

مصر
مصر
اسرائیل
اسرائیل
ایسلند
ایسلند
ترکیه
ترکیه
توگو
توگو
جزایر ماریانا شمالی
جزایر ماریانا شمالی
مقدونیه
مقدونیه
منطقه زیبای راس الناقوره در شمال فلسطین
منطقه زیبای راس الناقوره در شمال فلسطین
نپال
نپال
نیووی
نیووی
ویتنام
ویتنام

مطابق با گزارش معروف ترین مقاصد گردشگری در جهان، اروپا با رقمی معادل 671 میلیون نفر ، تقریباً پذیرای نیمی از گردشگران بین المللی بوده است. این قاره میزبان 60 درصد از پربازدیدترین كشورهای جهان در سال 2017 نیز بوده كه فرانسه از این منظر در جایگاه اول قرار دارد.
world
آسیا و اقیانوسیه هم رشدی را در بخش گردشگری بین المللی داشته اند كه با توجه به گزارش مزبور ، 323 میلیون نفر به این دو قاره مسافرت كرده اند. امریكا با 209 میلیون نفر جایگاه سوم را داشته و افریقا و خاورمیانه به ترتیب با 63 میلیون و 58 میلیون جایگاه های بعدی را در این رتبه بندی به خود اختصاص داده اند.

مقاصد با بیشترین ورود گردشگران بین المللی در سال 2017:

1)فرانسه – 9/86 میلیون
2) اسپانیا – 8/81 میلیون
3) ایالات متحده – 9/75 میلیون
4)چین – 7/60 میلیون
5) ایتالیا – 3/58 میلیون
6) مكزیك – 3/39 میلیون
7) بریتانیا – 7/37 میلیون
8) تركیه – 6/37 میلیون
9)آلمان – 5/37 میلیون
10) تایلند – 4/35 میلیون

اسپانیا
اسپانیا
آلمان
آلمان
بریتانیا
بریتانیا
تایلند
تایلند
چین
چین
کشور-ایتالیا
کشور-ایتالیا
کشور-فرانسه
کشور-فرانسه
مکزیک
مکزیک
ترکیه
ترکیه

گزارش نشان داده است كه گردشگران چینی بالاترین میزان هزینه را در مسافرت های خارجی در سال 2017 داشته اند، بطوریكه این رقم حدوداً معادل 258 میلیارد دلار (نزدیك به یك پنجم از تمام مخارج گردشگران در جهان با رقمی برابر با 3/1 تریلیون دلار) بوده است. گردشگران ایالات متحده امریكا با مخارجی معادل 135 میلیارد دلار،‌ از این حیث دارای جایگاه دوم بوده اند.

دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

انتخاب ست ساعت عروس و داماد

انتخاب ست ساعت عروس و داماد

خرید عروسی جزو شیرین ترین و خاطره ساز ترین قسمت های مراسم عروسی محسوب می شود و سنت های مختلفی در خرید عروسی وجود دارد،در لیست خرید عروس و داماد قسمتی هم برای خرید ساعت عروس و داماد اختصاص دارد.در این مطلب سعی داریم برای انتخاب بهتر ساعت عروس و داماد شما را راهنمایی کنیم.

انواع مدل ست ساعت عروس و داماد

برای خرید ست ساعت با وجود تنوع مدل ها و مارک های مختلف در بازار باعث گیج شدن و استرس خواهد شد.ساعت ها از نظر تزئینات ،جنس و برند قیمت های متفاوتی دارند.

ساعت های اسپرت یا ساعت های رسمی با توجه به سلیقه خود و همسرتان و در نظر گرفتن استفاده ساعت در مکان های رسمی یا مهمانی های خودمانی انتخاب کنید.

ست حلقه ها با ساعت

شما می توانید ست حلقه و ساعت را با هم انتخاب و هماهنگ کنید.ست حلقه و ساعت عروس و داماد هارمونی، زیبایی و جلوه خاصی به دستانتان می هد.بهتر است ساعت عروس را ظریف با صفحه ای گرد، بیضی و مستطیل کوچک انتخاب کنید.

تفاوت ساعت آقایان و خانمها

برای دستهای ظریف خانم ها بهترین انتخاب ، ساعتهایی با صفحه دایره، بیضی و یا قاب کوچک مستطیل است.

در صورتی که شما دستانی با انگشتان کشیده دارید می توانید ساعتهایی با بند پهن انتخاب کنید.

برای دستان کوچک و بسیار ظریف ساعتهایی که دارای بندهای باریک با تزئینات نگینی است بسیار مناسب است و ساعتی با بند نقره نیز گزینه خوبی برای این افراد است.

معمولا ساعت با بندهایی که تزئینات مختلف دارند برای عروس خانمها بسیار مناسب است.

ساعت زنانه رسمی : روی بند ظربف ساعت از سنگ و نگین های زیبا تزئین شده و از این نوع ساعت ها می توان هم به عنوان ساعت و هم به عنوان دستبند استفاده کرد.

مناسب ترین ساعت برای آقایان نیز آن هایی هستند که صفحات مستطیلی و گرد دارند و تزئینات کمتری دارند این نوع از ساعت ها سازگاری با دستان درشت آقایان دارد و جلوه ی زیبایی برای آن ها ایجاد خواهد کرد.

راههای شناسایی ساعت اصل از تقلبی

ساعت های برند دارای نمایندگی و فروشگاهای مشخصی در سراسر کشور هستند که شما میتوانید با جستجویی در اینترنت آدرس و تلفن این نمایندگی ها را پیدا کنید. بعد از خرید از این نمایندگی حتما سری به سایت برند ساعتی که در دست دارید بزنید و شناسنامه و شماره سریالی که در شناسنامه ساعت قید شده را در سایت وارد کنید تا مطمئن شوید که ساعت مربوط به همان کمپانی است.

این نکته را فراموش نکنید که تمام ساعتهای برند و مارک دار دارای شناسنامه و گارانتی هستند و باید به هنگام خرید ضمانت نامه مهر شده توسط فروشگاه را از فروشنده درخواست کنید. یک ساعت اصل همیشه لوگو برندش داخل صفحه ساعت و پشت آن حک می شود.

شناخت ساعتهای ضد آب مختلف

ساعتهایی معروف به مقاوم در برابر آب ساعت هایی هستند که در برابر رطوبت هوا و ریخته شدن آب باران و یا چند قطره آب به طور اتفاقی مقاوم هستند.

ساعت هایی با مقاومت در آب با عمق ۳۰ متر، ساعت هایی هستند که اگر به طور اتفاقی در آب بیفتند برایشان اتفاقی نخواهد افتاد ولی از نوع ساعت هایی نیستند که مناسب شنا کردن باشند.

اگر ساعتی نیاز دارید که با آن بتوانید در استخرهای کم عمق شنا کنید میتوانید از انواع ساعتهایی که در عمق ۵۰ متر مقاومت دارند، انتخاب کنید.

ساعت هایی که مقاوم در عمق ۱۰۰ ، ۲۰۰ و ۱۰۰۰ متر هستند به ترتیب مناسب شنا در قسمت های عمیق و شیرجه زدن، غواصی در دریا و غواصی در اقیانوس هستند.

پیشنهاد ساعت برای پوستهای حساس

ساعت هایی که بند چرمی و یا پلاستیکی و یا روکش کروم دارند معمولا درونشان نیکل وجود دارد که مناسب افراد با پوستهای حساس نمی باشد.

اگر حساسیت پوستی شما بسیار زیاد است پیشنهاد ما به شما انتخاب ساعتهایی از جنس طلا و یا تیتانیوم است.

دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

رنگ موی سال 2019

رنگ موی سال 2019

اگر شما از آن دسته از خانم هایی هستید که تمایل دارید از رنگ موهای به روز برای رنگ کردن موهای کوتاه و بلند خود استفاده نمایید مدل های رنگ موی ۲۰۱۹ می توانند برایتان انتخابی مناسب محسوب شوند.

توجه داشته باشید که با کمک رنگ کردن موهایتان می توانید تغییرات قابل توجهی را در رنگ موها و ظاهر خود ایجاد نمایید.

رنگ مو آمبره طلایی

این مدل رنگ مو برای فصل تابستان انتخابی مناسب و ایده آل است.

اگر موهای شما فر یا مواج است بهتر است از این مدل رنگ مو استفاده کنید. برای رنگ کردن موها به کمک رنگ مو آمبره طلایی ریشه موها را باید تیره کنید و انتهای موهایتان را نیز طلایی نمایید.

رنگ مو نقره ای دودی

رنگ مو نقره ای دودی باعث جذابیت چهره و رنگ موهای شما می شود و این مدل رنگ مو سال ۲۰۱۹ همچنین باعث می شود که ظاهر شما خاص و جذاب تر به نظر برسد. این مدل رنگ مو برای خانم هایی که موهایی سفید دارند انتخابی مناسب و ایده آل است.

رنگ مو هلویی و کرم

این رنگ مو شامل سه رنگ است و این سه رنگ در کنار یکدیگر جذابیت و زیبایی خاصی دارند. برای این رنگ مو ابتدا ریشه موها را قهوه ای تیره کنید و قسمت میانی موها را نیز هلویی دودی نمایید سپس انتهای موهایتان را هم به صورت روشن رنگ نمایید.

رنگ مو کاراملی روشن

رنگ مو کاراملی روشن از انواع رنگ موی سال ۲۰۱۹ معروف و شیک است و شما می توانید از این رنگ مو به عنوان هایلایت در بین موهایتان استفاده نمایید.

رنگ موی مشکی و قهوه ای و صورتی

رنگ موی مشکی و قهوه ای و صورتی پاستیلی از انواع رنگ موهای خاص و متفاوت است و این مدل رنگ مو برای خانم هایی که تمایل دارند موهای تیره همراه با هایلایت داشته باشند انتخابی مناسب و ایده آل است.

رنگ موی صورتی درقسمت پایین موها

اگر شما تمایل دارید رنگ موهایتان خاص و بی نظیر باشد بهتر است از رنگ موی فانتزی صورتی برای رنگ کردن قسمت پایینی موهای خود استفاده نمایید توجه داشته باشید که هر چقدر موها بلندتر باشند این مدل رنگ مو زیبا و جذاب تر به نظر می رسد.

این مدل رنگ مو با پایه مشکی از انواع مدل رنگ مو سال ۲۰۱۹ خاص و تابستانی است. در این مدل رنگ مو از قسمت ریشه تا نیمی از موها به صورت مشکی تیره رنگ می شوند سپس باقی مانده موها به کمک رنگ موی بلوند روشن رنگ آمیزی می شوند. توجه داشته باشید که اگر تغییر رنگ تیره به روشن در این مدل رنگ مو بدرستی انجام شود خطی بین قسمت تیره و روشن موها ایجاد می شود.

رنگ مو بنفش روشن و سفید

رنگ موی بنفش روشن یکی دیگر از انواع رنگ موهای فانتزی و تابستانی است و اگر شما تمایل دارید در سال ۲۰۱۹ ظاهر و چهره ای بی نظیر داشته باشید بهتر است از این مدل رنگ مو برای رنگ کردن موهای خود استفاده نمایید.

رنگ مو قرمز آتشی

برای رنگ کردن موها به صورت قرمز آتشی باید رنگ مو قهوه ای روشن و رنگ موی مسی را با یکدیگر ترکیب کنید سپس مخلوط این رنگ موها را روی موهای خود بزنید.

رنگ موی لاجوردی و آبی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید رنگ موی فانتزی داشته باشید بهتر است از این مدل رنگ موی زیبا برای رنگ کردن موهای خود استفاده نمایید.

رنگ مو صورتی پاستیلی

رنگ موهای پاستیلی از انواع مدل رنگ موی سال ۲۰۱۹ زیبا و جذاب هستند و اگر شما تمایل دارید از این مدل رنگ مو برای رنگ کردن موهای خود استفاده نمایید بهتر است در هنگام انتخاب مدل آرایش صورت و رنگ لباس های خود نیز حساسیت لازم را به خرج دهید.

رنگ موی شرابی مسی

رنگ موی شرابی از انواع مدل رنگ موهای پرطرفدار در بین خانم ها است که این مدل رنگ مو در انواع طیف های مختلف تیره و روشن موجود است که رنگ موی شرابی مسی یکی از انواع طیف های زیبا و خاص این مدل رنگ مو است.

رنگ موی لایت صورتی و نسکافه ای

رنگ موهای فانتزی امروزه توجه اغلب خانم ها را به سمت خود جلب کرده اند و رنگ موی لایت صورتی و نسکافه ای یکی از انواع مدل رنگ موهای شیک و جذاب است و اگر شما تمایل دارید در سال ۲۰۱۹ رنگ مویی فانتزی و متفاوت داشته باشید بهتر است از این مدل رنگ موی ۲۰۱۹ برای رنگ کردن موهای خود استفاده نمایید.

دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

لوکیشن های زیبا برای فرمالیته در شمال ایران 

لوکیشن های زیبا برای فرمالیته در شمال ایران

جنگل دالیخانی یا دالخانی

یکی از زیباترین،بکرترین و رویایی ترین جنگل های شمال اینجا است پس از عکاسی داخل این جنگل دست نکشید.

جنگل دالخانی معروف  به دالان بهشت یکی از جنگل های کوهستانی شمال ایران است.جنگل دالخانی با رامسر سی کلیومتر فاصله دارد و در سمت جنوب شرقی رامسر و در امتداد جنگل های انبوه قرار دارد که 800متر از سطح دریا بالاتر است.

هوایش در همه‌ فصل‌ها مطبوع است در فصل گرما هم شب‌ها خنک و تابستان شرجی آزاردهنده‌ای ندارد.

در اکثر روزها صحنه های رویایی با وجود مه در جنگل روبه رو می شوید.

 

روستای فیلبند

روستای فیلبند از توابع بخش بندپی غربی شهرستان بابل در استان مازندران است که در ارتفاع حدود ۲۳۰۰متری از سطح دریا واقع شده است.ساکنان بومی این روستا را فلبن می‌نامند.

فیلبند آخرین روستای منطقه پلاو است  که راه دسترسی ماشین وجود دارد ؛ این روستا که به بام شرقی مازندران معروف شده از نظر هایپرشیا یک پنت هاوس تماشایی است که همچون برج دیده بانی مناطق وسیعی را زیر دید خود دارد.

در گویش مازندرانی فل به معنای خستگی و بند به معنای بندآمدن و نتوانستن است.علت این نام‌گذاری به دلیل ارتفاع بالای این ییلاق و کمرگاه‌های تندی که عبور از آن را دشوار کرده است.

تنوع هوا، زیبایی‌های طبیعت، مناظر و چشم‌اندازهای اعجاب انگیز را فقط در فیلبند می‌توان مشاهد کرد.در فصل بهار و پاییز،در یک نیم روز ممکن است همه پدیده‌های جوی از قبیل ابر، باران،مه،برف،رگبار،تگرگ و ناگهان رنگین کمان هوای صاف و آفتابی را بدون لکه ابری مشاهده کنید.

فیلبند در تابستان‌ها بیش از هزار و دویست خانوار جمعیت دارد و در زمستان بطور کلی خالی از سکنه است زیرا شدت سوز و سرما و برف امکان زندگی را غیر ممکن می‌سازد و در سال قریب به ۷ ماه پوشیده از برف است.

فیلبند یکی از زیباترین ییلاق‌های ایران است که بر فراز ابرها واقع شده است. عکاسی اسپرت و عروسی در میان ابرها بسیار رویایی و رمانتیک خواهد شد.در روزهای گرم تابستان که سایر اهالی دیگر شهرهای کشور از فرط گرما آشفته هستند، اهالی روستای فیلبند وزش نسیم‌های خنک را تجربه می‌کنند. در پاییز و زمستان تحمل سرمای این منطقه برای هرکسی راحت نیست و افراد غیر بومی را اذیت می‌کند.

قلعه رودخان

قلعه رودخان نام قلعه ای هست در 20 کیلومتری شهر فومن در استان زیبایی ها، گیلان که متعلق به دوره سلجوقیان که بر فراز ارتفاعات جنگلی شهرستان فومن است. این قلعه در دوره سامانیان همزمان با حمله اعراب به ایران ساخته شده است.

در سمت راست این قلعه، رودخانه ای به همين نام از شمال به جنوب جریان دارد كه از ارتفاعات سرچشمه می‌گیرد و زندگی را در این فضا جریان می‌دهد.

بازدید از منطقه قلعه رود خان در فصل بهار و تابستان به شدت توصیه می شود.در فصل زمستان نیز زیبایی خاص و باشکوهی دارد اما جاده خطرناک و لغزنده است.توصیه می شود مسیر رفتن به قلعه رودخان با کفش راحتی سپری کنید.

 

جنگل ابر

جنگل ابر شاهرود که با گونه های گیاهی و جانوری نادر یکی از زیباترین نقاط ایران در شمال شرق کشور می باشد این جنگل قسمتی از جنگل هیرکانی است.

جنگل ابر در ۴۵ کیلومتری شمال شاهرود و در مسیر شاهرود به آزادشهر در ۱۲ کیلومتری روستای ابر قرار گرفته است.

ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از شاخصه‌های این جنگل است.به طور کلی جنگل ابر در محل تلاقی سه‌ جریان اقلیمی اصلی غرب و جنوب آسیا، یعنی پرفشارهای سیبری «جریان خشک و سرد»، پرفشار جنب حاره «جریان گرم و بیابان‌زا» و زبانه‌های اطلس و مدیترانه «جریان معتدل و مرطوب» است.

ترکیب این اقلیم‌های متفاوت و متضاد در یک منطقه کوچک جغرافیایی، در جهان کم‌نظیر است. اگر از جمله افرادی هستید که به لوکیشن‌های خاص برای عکاسی علاقه دارید سختی رفت و آمد را به جان بخرید و در نقطه تلاقی آسمان و زمین در میان جنگل رویایی ابر عکس‌های خود را ثبت کنید.
بسیاری از ما فکر می‌کنیم سرتاسر سمنان کویری و خشک است و هر طرف را که نگاه کنی فقط بیابان می‌بینی، اما همین بیایان را اگر بروی در ۴۵ کیلومتری شمال شاهرود به جنگل ابر می‌رسی، جنگلی که ابرها بغلش کرده‌اند.

ترکیب این اقلیم‌های متفاوت و متضاد در یک منطقه کوچک جغرافیایی، در جهان کم‌نظیر است. اگر از جمله افرادی هستید که به لوکیشن‌های خاص برای عکاسی علاقه دارید سختی رفت و آمد را به جان بخرید و در نقطه تلاقی آسمان و زمین در میان جنگل رویایی ابر عکس‌های خود را ثبت کنید.

 

دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

راهنمای انتخاب مناسب حلقه مردانه

راهنمای انتخاب حلقه آقایان

مرسوم ترین فلز برای حلقه مردانه طلا است اما تعدادی از زوج ها هم هستند که سراغ فلزهایی همچون پلاتینیوم می روند.

حلقه هایی مثل حلقه های رزگلد که اخیرا مورد پسند خیلی از زوج ها قرار گرفته است اما این ترند مانند نقره خیلی زود از مد خارج خواهد شد پس در نتیجه حلقه ایی را که سلیقه خودتان و همسرتان است را خریداری کنید.

راهنمای انتخاب حلقه آقایان
راهنمای انتخاب حلقه آقایان

 شخصیت و نوع شغل

اگر شخصیت بی تکلف و ساده ایی دارید معمولا به سراغ اکسسوری و لباس های ساده می روید،یک حلقه مردانه طلای ساده می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

اگر شغلی دارید که مدام با دستانتان کار انجام می دهید و کار های تکنیکالی دارید توصیه می شود به سراغ فلزهایی مانند تنگستن و تیتانیوم بروید که مقاوم هستند.

و اما اگر شما فردی رسیک پذیر هستید می توانید حلقه ایی مخلوط از دو فلز انتخاب کنید و یا حلقه ایی که روی نقوش حکاکی شده است استفاده کنید.

حلقه مردانه ساده
حلقه مردانه ساده

  راحتی حلقه

اگر قصد دارید حلقه تان همیه در دستتان باشد توصیه می شود حلقه ایی انتخاب کنید که اطرافش به خوبی تراشیده شده باشد و نرم و صیقلی باشد.نکته دیگر اینکه حلقه ایی که رویه و یا قسمت بیرونی آن برجسته است انتخاب نکنید حلقه های صاف راحتی بیشتری دارند و اما اگر انگشتان کشیده ایی دارید از حلقه پهن استفاده کنید.

راحتی حلقه را در نظر بگیرید
راحتی حلقه را در نظر بگیرید

به جنس حلقه مردانه توجه کنید

طلای موجود در ایران معمولا ۱۸ عیار است،از میان تمام فلزات طلا پرطرفدارترین برای انتخاب حلقه است.یکی از مزیت های طلا این است که می توان راحت تنگ و گشاد کرد.اما اگر شما پوست حساسی دارید  بهتر است به دنبال تیتانیوم بروید.

فلز تیتانیوم فلزی سختر از طلا و پلاتینیوم است و یکی مزیت های فلز تیتانیوم این است که زخمی نمی شود و از معایب آن این است که نمی توان سایز آن را تغییر داد.

تنگستن فلزی همیشه نو و براق است و هیچوقت زخمی نمی شود اما نمی توان سایز آن را تغییر داد.پلاتینیوم سنگین تر اط طلای 18عیار است و رنگ سفید دارد و قیمتش از طلا بیشتر است.

جنس حلقه مردانه
جنس حلقه مردانه

حلقه نگین دار مردانه

اکثرا آقایان حلقه هایی را انتخاب می کنند که روی آن نگین و سنگ کار نشده است اما اگر جز آن افرادی که به این نوع حلقه ها علاقه دارند هستید که حلقه نگین الماس و یا سنگ مورد پسندشان است توصیه ما به شما این است که یک حلقه ساده برای استفاده روزانه و یک حلقه نگین دار مناسب مهمانی های رسمی داشته باشید.

حلقه مردانه نگین دار
حلقه مردانه نگین دار
حلقه مردانه نگین دار
حلقه مردانه نگین دار
دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

نکاتی برای نصب و چیدمان قاب عکس هایتان

نکاتی برای نصب قاب عکس هایتان

کار را به آسانی و با خلاقیت انجام دهید

در انتخاب قاب و پاسپارتو به خود سخت نگیرید. سعی کنید رنگ این دو بخش را با یک ترکیب بندی زیبا به طور مثال سیاه وسفید انتخاب کنید.در این حالت تمام قاب های شما یکسان و زیبا خواهند شد.اگر در فضای خانه یا محیطی که در نظر دارید قاب نصب کنید یک فضای خنثی باشد از قاب هایی با تنوع رنگ استفاده کنید تا حس سر زندگی و شادابی را به محیط اضافه کنید.

چیدمان قاب ها
چیدمان قاب ها

قاب‌ها و تابلوها در خط دید

معمولا گالری‌های هنری تابلوهای خود را در یک خط دید که میانگین حدود ۱۴۷ سانتی‌متر است نصب می‌کنند. مرکز اثر هنری، نه لبه بالایی آن، باید در این ارتفاع قرار گیرد. دقت کنید فاصله بین سیم پشت قاب با لبه بالایی آن را محاسبه و سپس ارتفاع قاب را حساب کنید و آن را تقسیم بر دو کنید. ۱۴۷ سانتی‌متر را بر روی دیوار مشخص کنید، به این عدد نصف ارتفاع تابلو را اضافه کنید و از مجموع آن فاصله بین سیم پشت قاب با لبه بالایی قاب را تفریق کنید. عدد به دست آمده ارتفاعی را نشان می‌دهد که میخ را باید در آن بکوبید.

دستورالعملی که در بالا به آن ذکر شد را نیز می‌توان برای ایجاد یک تاقچه بزرگ روی دیوار و سپس قرار دادن آثار هنری بر روی آن نیز به کار برد.

البته در مورد روش چیدمان سالنی یا شبکه‌ای آثار هنری بهتر است تعدادی قاب مشخص را طبق دستورالعمل بالا بر روی دیوار نصب کنید و سپس دیگر قاب‌ها را در بالا و پایین این قاب‌های مرکزی نصب کنید.

اگر قرار است آثار هنری در فضای بالای یک کاناپه نصب شوند حتما باید قاب‌ها را با کاناپه تنظیم شود تا یک فضای خالی میان این عناصر ایجاد نشود. وجود فضای خالی بین قاب‌ها و کاناپه جلوه‌ای ناخوشایند و زشت در فضا ایجاد می‌کند.

در نظر داشته باشید که ارتفاع قاب‌ها را بر روی دیوار باید بر اساس قد ساکنان خانه نیز تنظیم کنید. در اتاق کودک سعی کنید قاب‌ها را در ارتفاع کم‌تری نصب کنید تا با خط دید او هماهنگ باشد.

اگر از یک فضای منزل خود بیشتر برای نشستن استفاده می‌کنید بهتر است تابلو را در ارتفاعی پایین‌تر نصب کنید تا با خط دید افراد در حالت نشسته هماهنگ شود.

چیدمان قاب ها
چیدمان قاب ها

نصب آثار هنری به صورت شبکه‌ای

اگر در نظر دارید تعدادی از قاب های هم اندازه یا با اندازه های مختلف در کنار هم روی دیوار نصب کنید،آن ها را به گونه ایی چیدمان کنید که در کنار هم و یا به تنهایی به خوبی دیده شوند.طرح متقارن نیاز به زمان و محاسبه اندازه فاصله ها دارد.

استفاده سبک چیدمان سالنی

از بزرگ‌ترین قاب و زیباترین اثر هنری شروع کنید.قاب را در مرکز و یا نزدیک مرکز نصب کنید و سپس بقیه آثار هنری را به گونه‌ای در کنار تابلوی مرکزی نصب کنید که به چشم بیایند. بهتر است پیش از نصب تابلوها، آن‌ها را بر روی زمین بچینید تا با تغییر دادن آن‌ها بتوانید به بهترین چیدمان ممکن برسید. هم‌چنین می‌توانید کاغذهایی را به اندازه‌ تابلوها ببُرید و ابتدا آن‌ها را روی دیوار نصب کنید. پس از این‌که به چیدمان مورد نظر رسیدید سپس تابلوها را سر جای خود آویزان کنید.

اگر هیچ‌کدام از تابلوها نسبت به بقیه آن‌ها بزرگ‌تر نیست بهتر است اثر هنری را در مرکز قرار دهید که دارای رنگ‌ و یا قاب تیره‌تری است.

قاب‌های خالی (قابی که هیچ اثر هنری داخل آن نصب نشده است) نیز در سبک سالنی جلوه زیبایی پیدا می‌کنند. تعدادی قاب را در یک دسته‌دوم فروشی یا جمعه بازار پیدا کنید، آن‌ها را تعمیر کرده و بعد رنگ کنید، و در نهایت آن‌ها را بر روی دیوار نصب کنید.

ایجاد یک تاثیر واحد در فضا

اگر یک قاب مجلل و پر تزئین دارید بهتر است آن را به تنهایی بدون نصب تابلوهای اضافه روی دیوار مورد نظرتان نصب کنید.این کار باعث زیباتر جلوه دادن تابلو و دکور خواهد شد.

فضای بیرون قاب

با  استفاده از سیم های تزئینی و سایر تزئینات مخصوص تابلوها می توانید جلوه خاص و مدرنی را به قاب هایتان بدهید وآنها را  از حالت سنتی خارج کنید.

برای نصب نقاشی های کودکان می توانید از تخته شاسی ها استفاده کنید این روش گاها ترکیب بندی هنری زیبایی را به همراه نخواهد داشت اما در برخی از فضاهای خاص به چشم می آیند.

چیدمان قاب ها
چیدمان قاب ها
چیدمان قاب ها
چیدمان قاب ها
چیدمان قاب ها
چیدمان قاب ها
دسته‌ها
تجهیزات عکاسی

چند ایده برای چیدمان قاب عکس ها و شاسی ها

چیدمان و انتخاب قاب ها و شاسی ها

با توجه به فضاهای موجود در خانه یا محیط برای نصب تابلو و یا شاسی ها  یک دیوار خالی را مانند دیوارهای کنار میز ناهار خوری یا دیوار راه پله ها،دیوارهای اتاق خواب و… در نظر بگیرید.

برای نصب تابلو ها و قاب عکس هایتان چند نکته ریز اما مهم را باید در نظر بگیرید تا در نتیجه دکور زیبایی در خانه و محل مورد نظرتان داشته باشید.در ادامه با ما همراه باشید تا چند ترفند نصب قاب ها را بدانید.

خلاقیت در انتخاب تابلو ها

و حتی دستمال های قدیمی یا خیلی چیزهای شبیه به این ها و باتوجه به ترکیب بندی و ایجاد هارمونی در کنار هم قرار بگیرند یک نتیجه فوق العاده ایی خواهد داشت.

 

ایده های نصب قاب عکس روی دیوار
ایده های نصب قاب عکس روی دیوار

قاب های چند تایی با رنگ و جنس ست

اگر در ذهن شما استفاده از قاب های چندتایی می باشد بهتر است نوع رنگ بند آن ها با هم همخوانی داشته باشد.ترکیب بندی رنگ های قاب یا تصاویر باعث می شود در کنار هم جذذاب و متناسب با یک هارمونی یکسان دیده شوند.

 

قاب های “یک اندازه” یا “اندازه های مختلف

برای این قاب های یک اندازه و یا با اندازه ای مختلف می توانید ایده های مختلف و نامحدودی برای خود خلق کنید.در این میان یکی از چیدمان هایی که مطابق با سلیقه تان است را انتخاب کنید.قاب های سه تایی یا چهارتایی به صورت مستطیل یا مربع رایج ترند اما برای قاب هایی با اندازه های مختلف هیچ قانون و قاعده ی خاصی ندارد.

ایده های نصب قاب عکس روی دیوار
ایده های نصب قاب عکس روی دیوار

رنگ زمینه مشابه برای قاب های چند تایی

اگر تعدادی عکس یا نقاشی یا … دارید که از نظر سایز و رنگ بندی و شکل و طرح هیچ مدله به هم نمیخورند اما دوست دارید همه آنها را کنار هم روی دیوار نصب کنید میتوانید برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد و ایجاد حس شلختگی میتوانید برای همه آنها یک کادر مقوایی از یک رنگ مشخص ( متناسب با رنگ دکوراسیون خانه ) تهیه کنید و سپس آنها را آن کادر مقوایی قاب کنید . اینطوری به همه تصاویر یک رنگ بندی و سرو شکل منظم داده اید.

ایده های نصب قاب عکس روی دیوار
ایده های نصب قاب عکس روی دیوار

رنگ قاب متمایز یا مشابه با رنگ دیوار

برای انتخاب قاب عکس های روی دیوار دو روش وجود دارد .یکی انتخاب قاب عکس های مشابه به رنگ دیوار و یا ترکیب طرح کاغذ دیواری با قاب عکس ها که بنظر می رسد قاب ها جزئی از دیوارند.همچنین استفاده از رنگ متضاد مانند سیاه وسفید باعث برجستگی و جلب توجه تابلوها روی دیوار می شوند.

ایده های نصب قاب عکس روی دیوار
ایده های نصب قاب عکس روی دیوار
ایده های نصب قاب عکس روی دیوار
ایده های نصب قاب عکس روی دیوار

تصاویر با یک رنگ بندی

یک ایده جالب دیگر که می تواند برای شما جذاب باشد استفاده از رنگ بندی مشابه بین تصاویر و نقاشی ها است .به طور مثال عکس های عقد و عروسی را به صورت سیاه و سفید چاپ کنید و با قاب عکس های یک رنگ روی دیوار نصب کنید.ایده دیگر برای دکوراسیون های ساده وشیک می توانید از نقاشی و تصاویر گرافیکی با استفاده از 2یا3 رنگ محدود کمک بگیرید.

نوع دکوراسیون

این مطلب به معنی محدود کردن شما در انتخاب طرح و چیدمان نیست اما با ایجاد تناسب و ایجاد هارمونی در تمام وسایل تزئینات منزل آرامش بخش خواهد بود.پس بهتر است برای دکوراسیون سنتی منزلتان به سراغ تابلو فرش ها ،نقاشی مینیاتوری و یا تابلو خط و برای دکوراسیون مدرن به سراغ عکس ها و نقاشی های فانتزی مانند نقشه جغرافیایی ،صفحات روزنامه یا مجله و کارهای گرافیکی بروید.