دسته‌ها
آموزش عکاسی عکاسی فرمالیته عروسی مراسم عروسی

چند نکته برای ژست گرفتن حین عکاسی

چند نکته برای ژست گرفتن حین عکاسی

آیا به این فکر کرده اید که چطور افراد مشهور در عکس هایشان جذاب و گیرا به نظر می آیند ؟

شاید به نظر می رسد که استفاده از دوربین های پیشرفته و با کیفیت باعث زیبا شدن عکس ها می شوند اما بهتر است بدانید که با چند ترفند ساده هم می توانید بهترین حالت خود را در عکس هایتان به نمایش بگذارید.

تمرین کردن ژست سلبریتی ها

اکثر هنرمندان هالیوودی هنگام عکاسی از ژست خاصی استفاده می‌کنند که جالب است بدانید این ژست باعث می‌شود خوش‌اندام‌تر از حالت عادی‌شان دیده شوند. ژست زیر را چندین و چند بار مقابل آینه تمرین کنید تا در روز عروسی حین عکاسی بصورت غریزی حالت بدنتان را در آن شکل قرار دهید.

با زاویه تقریبا 45 درجه نسبت به دوربین قرار بگیرید  .

پای جلوی‌تان را از زانو کمی خم کنید و رو به دوربین قرار دهید و در آن حالت محکم بایستید.

بیشتر وزنتان را بر روی پای عقب خود قرار دهید.

یک دست‌تان را بر روی پهلوی خود قرار دهید.

و یادتان باشد حتما لبخند بزنید .

انتخاب آرایش مناسب

بعضی اوقات برخی آرایش‌ها نتیجه معکوس می‌دهند و باعث می‌شوند عکس‌ خوبی از شما گرفته نشود. به عنوان مثال زمانی که برنزه می‌کنید با وجود اینکه احساس می‌کنید زیباتر شده‌اید ولی نسبت به عکس‌هایتان حس خوب پیدا نخواهید کرد.

گفتنی است که دوربین‌ها برخی مواقع با رنگ‌های زرد و نارنجی مشکل دارند و آن‌ها را صحیح به تصویر نمی‌کشند. این مورد  زمانی که همراهان شما از آرایش‌هایی همانند شما استفاده نکنند بیشتر به چشم خواهد آمد.

با چشمان خود بخندید

گرفتن ژست‌های جدی و کم‌خنده در بین عروس‌ها رواج گردیده است . اما گفتنی است زمانی که مواظب نحوه خندیدن خود هستید و در بسیاری از لحظات سعی می‌کنید که نحوه‌ خندیدن خود را کنترل کنید این عمل نباید باعث شود در عکس‌هایتان آزرده خاطر و یا رنجور به نظر برسید. یک راه عالی برای اینکه در عکس‌هایتان اینگونه به نظر نرسید این است که با استفاده از چشمان خود لبخند بزنید.

حواستان به صورت‌تان باشد

عکاسی مراسم عروسی یک فرآیند وقت‌گیر است به همین دلیل ممکن است در میان راه خسته شوید و حواستان به شکل ظاهری صورت‌تان نباشد، و ممکن است در صورتی که کفش‌های عروسی‌تان راحت نباشد و سبب اذیت پاهایتان شود، زود از کوره در بروید و عصبانی شوید؛ که این عامل به راحتی در ظاهر صورت شما اثر می‌گذارد و باعث خراب شدن عکستان می‌شود.

بنابراین وقتی احساس کردید کم‌کم چین و چروک در حال افتادن بر روی پیشانیتان است یا چشم‌هایتان در حال از دست دادن حالت نرمال‌ خود هستند و خنده‌هایتان در حال تبدیل شدن به جدیت است، سعی کنید کمی استراحت کنید تا ریکاور شوید. برای این کار چشم‌هایتان را ببندید و کمی به خودتان و صورتتان استراحت بدهید تا به حالت نرمال خود برگردد. به عکاس‌تان سفارش کنید وقتی این حالات را در صورت شما مشاهده کرد، حتما به شما بازخورد دهد.

“استودیو نوربین از توجه تان سپاس گذار است”

دسته‌ها
عکاسی فرمالیته عروسی مراسم عروسی

آنچه ساقدوش ها باید بدانند !

آنچه ساقدوش ها باید بدانند !

در روز مراسم عروسی قطعا اکثر عروس خانم ها استرس و نگرانی هایی دارند که دوستان و اطرافیان عروس باید فضای آرام بخشی را برای عروس خانم فراهم کنند تا استرس کمتری داشته باشند و از مراسم خود لذت بیشتری ببرند.

در این مطلب سعی داریم توصیه هایی به ساقدوش ها کنیم تا بتوانند عروس خانم را از استرس و فشار روحی دور کنند.

در دسترس نبودن

به عنوان ساقدوش عروس و یا داماد ، از چند روز قبل از عروسی، در دسترس عروس خانم و اقا داماد باشید، با آن ها تماس بگیرید و به حرف‌هایشان گوش کنید.

مخالفت زیاد و بحث می‌تواند آن ها را عصبی کند. سعی کنید، حتی‌الامکان آنچه را که عروس و داماد می‌خواهند برایشان انجام دهید تا خیال آرامتری برای برگزاری عروسی داشته باشند.

مساله در دسترس بودن، در خود روز عروسی اهمیت بسیار زیادتری پیدا می‌کند و حتی چند ثانیه تعلل در پاسخ دادن به تلفن و یا دور شدن از عروس و داماد می‌تواند آن ها را نگران و عصبی کند.

دیکته کردن سلایق خود به عروس

لباس و آرایش عروس یکی از مهم‌ترین بخش هایی است عروس خانم به آن توجه می‌کند و اگر آن ها را دوست نداشته باشد حتما بدخلقی می‌کند و در روز عروسی‎‌اش راحت نیست.

سعی کنید به او کمک بدهید تا بهترین آرایشی را که دوست دارد بر چهره خود ببیند و لباسی را که می‌خواهد به تن کند.

مراسم عروسی ، روز اوست و او حق دارد آنچه را که علاقه دارد داشته باشد. بنابراین نظرات خود را به او دیکته نکنید، در حد راهنمایی به او مشاوره دهید و در نهایت حق انتخاب را به او بسپارید.

اختلاف سلیقه میان ساقدوش‌ها

عروس ها  در بسیاری از کارها از ساقدوش‌های خود مشورت می‌خواهند. حتی اگر با ساقدوش‌ها با هم اختلاف سلیقه دارند، باید سعی کنند به خاطر عروس، اختلافات را کنار بگذارند و گذشت داشته باشند تا عروس در تصمیم‌گیری و انجام کارهای عروس خانم دچار اختلال نشود.

گفتنی است که عروس خانم در انتخاب ساقدوش‌ها دقت کند و آنهایی را که با هم اختلاف دارند انتخاب نکند.

قرار دادن عکس‌های عروسی در شبکه‌های اجتماعی

اکثر  عروس ها دوست ندارند ، دیگران قبل از خود او، عکس‌های عروسی‌شان را، بخصوص عکس‌هایی که در آتلیه گرفته می‌شوند به اشتراک بگذارند.

رازدار او باشید و اگر او می‌خواهد اولین نفری باشد که این کار را انجام دهد، این کار را به او بسپارید.

نامرتب بودن  وسایل

توصیه می شود ساقدوش ها  کیسه‌ای به همراه خود داشته باشند و ابزار و لوازم ضروری مانند وسایل آرایشی و بهداشتی را همراه خود در آن گذاشته  تا در مواقع لزوم، در اسرع وقت آنها را در اختیار عروس خانم قرار دهند.

همچنین کیسه‌ای مخصوص هدایا باید همراه ساقدوش‌ها باشد تا همه آنها مرتب یک جا جمع شوند و گم نشوند.

دسته‌ها
فرمالیته عروسی مراسم عروسی

چه کسانی را عروسی خود دعوت کنیم؟

چه کسانی را عروسی خود دعوت کنیم؟

برای دعوت مهمانان به مراسم عروسی ، تعداد مهمانان ارتباط مستقیمی با هزینه های عروسی دارد.

اگر مهمانان کمتری دارید بهتر است تالار کوچیکی را کرایه کنید گفتنی است اگر تالار بزرگ باشد و ظریفت مهمانان کم،مهمانی شما خلوت و سوت وکور خواهد شد.
پس در نتیجه با دعوت تعداد محدودی از اقوام هزینه های کیترینگ کمتر خواهد شد.
در این مقاله به شما در دعوت مهمانان برای یک عروسی کوچک کمک خواهیم کرد.

همکارانتان در محل کار

همکارانتان در محل کار اولویت پایین‌تری نسبت به اقوام و دوستانتان دارند. این روزها که هزینه‌های برگزاری جشن بالاست، افرادی مانند همکارانتان که از وضعیت شغلی و درآمدی شما خبر دارند، انتظار بالایی از شما ندارند و می‌توانید از دعوت آنها اجتناب کنید.

اقوام دور را که سال‌ها ندیده‌اید

اگر افرادی را از اقوام دور مدت ‎ها است ندیده‌اید،احتاجی نیست آنها را دعوت کنید. مطمئنا با فاصله‌ای که بین شما و آن ها ایجاد شده است ، آنها نیز انتظار بالایی برای دعوت شدن به عروسی شما نخواهند نداشت .

همسایه‌ها

حتی الامکان از دعوت همسایه‌ها اجتناب کنید، مگر آنکه با آنها صمیمیت و رفت و آمد بالایی داشته باشید. البته با توجه به اینکه ممکن است روزانه آنها را ببینید و ممکن است عده‌ای از آنها از دعوت نشدن به عروسی‌ شما دلخور شوند، می‌توانید قبل از برگزاری عروسی، به آنها با لحنی مهربان و همراه با کمی سیاست و درایت یادآور شوید که می‌خواهید عروسی کوچک و مختصری برگزار کنید .در کارت دعوت تعداد همراهان را مشخص کنید.

البته اجرای این راهکار به این مساله بستگی دارد که تا چه اندازه به مهمانتان رودربایستی دارید و انجام این کار می‌تواند باعث دلخوری آنها شود. در صورتی که فکر می‌کنید انجام این راهکار باعث دلخوری مهمانان نمی‌شود، حتما این ایده را اجرا کنید .رودربایستی نداشته باشید .

گفتنی است که رودربایستی در دعوت از مهمانان می‌تواند منجر به هدر رفتن بسیاری از پول‌‌هایی شود که با زحمت پس‌انداز کرده‌اید و می‌توانید برای زندگی پس از ازدواج خود خرج کنید. بنابراین بهتر است از ابتدای برگزاری جشن، سنگ‌های خود را در این زمینه، وا بکنید و از اینکه ممکن است به عده‌ای بربخورد و یا روزی پشیمان شوید نترسید و محکم باشید.

دوستانی که سال‌هاست از آنها خبر ندارید

نیازی نیست دوستانی را که سال‌هاست ندیده‌اید دعوت کنید. دوستان خیلی نزدیک و صمیمی اولویت بالاتری دارند و اگر خواستید دوستانتان را دعوت کنید، به دوستان صمیمی و خیلی نزدیک فکر کنید.

دسته‌ها
فرمالیته عروسی مراسم عروسی

قبل از انتخاب گروه موسیقی عروسی به این نکات توجه کنید

قبل از انتخاب گروه موسیقی عروسی به این نکات توجه کنید

یکی دیگر از ملزومات عروسی گروه موسیقی است.که یکی از مهم ترین بخش های برنامه ریزی عروسی به حساب می آید زیرا هنگام برگزاری مراسم از ابتدا تا انتها این گروه موسیقی است که جو شاد و پرشوری را ایجاد می کند و میزان هیجان مهمانان را تعیین می کند.

پس در انتخاب گروه موسیقی به این نکات توجه کنید تا انتخاب هوشمندانه ایی داشته باشید.

نکته اول

قبل از اینکه گروه موسیقی را انتخاب کنید راجب آن ها از دوستان و آشنایانی که با آن ها در مراسمات بوده اند پرسوجو کنید و یا به مراسماتی که آن ها اجرا داشته اند بروید یا بخواهید چند ویدیو و نمونه کار از اجرایشان برای شما نشان دهند تا با اطمینان گروه موسیقی را برگزینید.

یادتان باشد به نوع برخورد ، اخلاق و شخصیت گروه موسیقی و سرپرست گروه توجه کنید این یکی از عوامل مهم برای برگزاری بهتر مراسم شما است.

در مورد گروه های موسیقی در اینترنت تحقیق کنید و در تالار گفتگو از عروس و دامادهایی که با گروه موسیقی مد نظرشما مراسم داشته اند نظرشان را بپرسید.

نکته دوم

انتخاب لیست آهنگ هایی که برای مراسمات به گروه موسیقی می دهید در درجه اول به آهنگ های مورد علاقه خود و در درجه دوم به سلایق مهمانان اهمیت دهید.

اگر مهمانان شما متشکل از تعداد زیادی از جوانان است بهتر است از آهنگ های پاپ انتخاب کنید اگر میانسال هستند و علاقه به موسیقی  های سنتی دارند و یا حتی دف زنی در مراسم از این موسیقی ها استفاده شود.

نکته سوم

گزینه‌های زیادی برای اجرای موسیقی عروسی وجود دارند. می‌توانید سیستم‌های صوتی اجاره کنید و سی‌دی آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را در عروسی‌ پخش کنید.

می‌توانید یک دی‌جی یا نوازنده ارگ را به عروسی‌تان دعوت کنید و یا حتی یک گروه موسیقی بزرگ را با سازهای متنوع انتخاب کنید و از آنها بخواهید عروسی‌تان را تا جایی که می‌توانند گرم کنند.
اگر می‌خواهید هزینه‌های عروسی‌تان را در زمینه گروه موسیقی کاهش دهید، می‌توانید از د‌ی‌جی استفاده کنید. دی‌جی‌ها دستگاه پخش آهنگ دارند و اگر بخواهید، از سیستم نورپردازی هماهنگ با آن هم استفاده می‌کنند.

نکته چهارم

حتما دی جی با شما هماهنگ باشد. مثلا آهنگی که شما دوست ندارید یا آهنگی که دارای کلمات نامتعارف است پخش نکند.

اگر اسم نامزد سابق شما گلی بوده به هیچ عنوان نباید آهنگی با این نام در مراسم شما پخش شود و اگر شما علاقه ای به آهنگهای عربی ندارید حتما قبل از مراسم به دی جی گوشزد کنید.

در مورد هزینه های گروه موزیک و دیجی نمی توان قیمت ثابتی ذکر کرد. ولی حدودا قیمت دیجی به همراه ارگ برای یک شب در تهران از 4 میلیون تومان شروع می شود. گروههای چند نفره معمولا قیمت بالاتری دارند و ساده ترین و ارزانترین روش پخش موزیک توسط سی دی آهنگهای منتخب شما از طریق بلندگوهای تالار است.

دسته‌ها
فرمالیته عروسی مراسم عروسی

اجاره یا خرید لباس عروس؟!!

اجاره یا خرید لباس عروس؟!!

انتخاب لباس عروس برای هر عروس خانمی بسیار مهم و قطعا یکی از مهم ترین انتخاب های مراسم عروسیش محسوب می شود.انتخاب لباس عروس به خیلی از موارد بستگی دارد.این سوال برای اکثر عروس ها پیش خواهد آمد که لباس عروس بخرند یا اجاره کنند.

برای انتخاب مدل لباس عروس بهتر است سری به مقالات مدل لباس عروس ها برنید و تمام مدل ها برای اندام های مختلف را مشاهده کنید و متناسب با اندام و سلیقه تان لباس عروس تان را انتخاب کنید.

گفتنی است اگر بدانید که چه لباس عروسی مناسب اندام شما است هنگام پروسه خرید سردرگرم نمی شوید.

برای رسیدن به لباس عروس رویاهای خود سه نکته وجود دارد با ما همراه باشید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

خرید لباس عروس

راه اول ؛ خریدن لباس است یکی از مزیت های خرید لباس عروس این است که می توانید در سالگردهای ازدواج تان به تن کنید و خاطرات مراسم عروسی تان را برای خود و همسرتان زنده کنید و عکس های زیبا و ماندگاری برای خود داشته باشید؛اما معایب این کار این است با توجه به حجم زیاد لباس عروس و وزن زیاد آن نگه داری از آن بسیار دشوار است اگر محلی برای نگه داری از لباس عروس تان را دارید پس این مشکل را نخواهید داشت فقط باید از پارچه لباس محافظت کنید.

برخی از افراد لباس عروس خود را هدیه یا در اختیار بنیادهای خیریه می گذارند تا عروس خانم هایی که از لحاظ مالی تهیه این لباس برایشان سخت است استفاده کنند در نتیجه این کار باعث خوشحالی آن ها نیز خواهد شد.

اجاره لباس عروس

راه دوم ؛ مرسوم ترین راه حساب می شود،اجاره کردن لباس عروس از مزون ها است که این راه مورد علاقه اکثر عروس خانم ها است.

مزیت اجاره کردن لباس عروس این است که دیگر لازم نیست نگران نگه داری از آن باشید و فقط برای یک شب از آن استفاده می کنید و لذت میبرید.

در اجازه کردن لباس عروس تعداد تنخور آن قیمت را مشخص می کند اگر تنخور اول شما باشید قیمت بالاتری را باید بپردازید.

دوخت لباس عروس منحصر به فرد

راه سوم ؛ عروس خانم هایی که سخت پستند و یا فرم بدنشان به این صوت است که لباس عروس های آماده برای اندام آن ها مناسب نیست و زیبا جلوه نمی کند مثلا عروس هایی با فرم بدن درشت یا خیلی ریز دارن و یا کسانی که قد کوتاهی دارند انتخاب لباس برایشان دردسر است،بهتر است با توجه به خواسته و شرایط فیزیکشان لباس عرووس خود را بدوزند.

گفتنی است در صورت دوخت لباس عروس دو راه در پیش رو دارید،اول این که لباس عروس را دوخته و برای خود نگه دارید و راه دوم بعد از استفاده از لباس عروس در مراسم آن را مجدد به مزونی که لباس را دوخته برگردانید تا بتوانند آن را اجازه دهند یا به فروش برسانند در این صورت هزینه ی کمتری را بابت لباس پرداخت می کنید

مزیت دوخت لباس عروس این است که شما دیگر نیازی به گشتن  و پرو کردن لباس های مختلف را ندارید کافی است مدل لباس مورد علاقه تان را به خیاط ماهر خود دهید تا آن را آماده کند.

برای انتخاب بین این روش ها باید چکار کنیم؟

برای انتخاب هر کدوم از راه ها باید موارد زیر را در نظر بگیرید
-برای انتخاب مدل لباس به اندامتان توجه کنید و مدل های مختلف لباس عروس را مشاهده کنید تا تصمیم راحت تری هنگام گشتن در بازار برای خرید بگیرید و یا برای اجازه سردرگم نشوید
-و بودجه ایی که برای خرید در نظر دارید.بودجه تاثیر مسقیمی با اننتخاب مدل لباس و یا دوخت آن دارد.

“نوربین خاطره ی خوشی را برای شما آرزومند است”

دسته‌ها
فرمالیته عروسی مراسم عروسی

لباس عقدتان را انتخاب کردید؟

لباس عقدتان را انتخاب کردید؟

بعد از مراسم خواستگاری و بله برون به زودی مراسم عقد را در پیش رو خواهید داشت و حتما با این سوال که “چی بپوشم” مواجه میشودید.

پاسخ به این سوال به موارد زیادی مختلفی بستگی دارد.مابه شما کمک خواهیم کرد تا انتخاب مناسبی متناسب با سلیقه تان انتخاب کنید.

در ادامه با موارد متنوعی که برای پوشش مراسم عقد وجود دارد آشنا خواهید شد.

لباس های خاص

اگر سلیقه و شخصیت شما به گونه ای است که علاقه دارید در مراسم عقد خود متفاوت و مورد توجه باشید، بهتر است سراغ مانتوفروشی های معمولی نروید.

شما با سلیقه‌ خاصی که دارید باید انتخاب منحصر به خودتون را هم داشته باشید. لباس‌هایی مناسب شما هستند که از لحاظ طراح و جنس متفاوت هستند و در عین حال عروس را باشکوه نشان می دهند.
​اگر​​ که دوست دارید شبیه به خودِ خودتون باشید و از این که انتخاب‌‌هایی مثل دیگران داشته‌باشید حس خوبی ندارید پس در این دسته جای دارید.​​

وجه مثبت انتخاب‌های شما این است که با تصویری متفاوت و خاص در ذهن همه اطرافیان باقی بمانید. زیباترین ویژگی این دسته از لباس‌ها، المانی‌ست که در طراحی به آن‌ها اضافه شده و باعث جلوه بیشتر آن‌ها شده است. ​
​ برای خاص‌تر کردن لباس‌ منتخبتان، اگر کمی ریسک به خرج دهید نتیجه خوبی می گیرید و به هدف خود، به بهترین شکل می‌رسید. فراموش نکنید که اگر این خاص بودن در تیپ و لباس آقا داماد هم خودش را نشان دهد، زیبایی شما در کنار هم دو چندان خواهد شد. ​

​لباس رسمی یا Formal “مانتو عقد”

اگر شما نیز تابع عرف هستید و مراسم دیگری از جمله نامزدی یا عروسی در تالار دارید، لباس‌ رسمی برای شما مناسب ترین انتخاب خواهد بود. لباس‌هایی که در عین راحتی، شایسته ی عروس و به آن ابهت و زیبایی می‌بخشد.

این لباس‌ها رایج‌ترین و بدون ریسک‌ترین نوع پوشش محسوب می‌شوند و به دلیل تنوع این مدل در بازار میتونید انتخاب راحتی رو داشته باشید.

​گفتنی است برای اینکه این نوع لباس را خاص‌تر جلوه بدهید از رنگ‌های ملایم و متفاوت موجود انتخاب کنید یا با اضافه کردن یک سنگدوزی و گلدوزی خاص جلوه بیشتری به این سبک ببخشید.

شما میتوانید با ست کردن رنگ لباستان با گل‌های دست گل و لاک و رژ لب خود، تصویر زیباتری از خودتون در این روز مهم به یادگار بگذارید.​

​پیراهنهای موقر و شکیل

اگر مراسم عقد شما در سالن یا محضر برگزار می شود ولی تمایلی به پوشیدن لباس فرمال مانند مانتو ندارید،​ پیراهنهای موقر و شکیل مناسب ترین انتخاب برای شما هستند و شما با انتخاب این سبک لباس در این روز مهم، خواهید درخشید.

این لباس‌ها انتخاب‌های مناسبی برای تمام فصل‌های سال هستند، چرا که با انتخاب جنس مناسب پارچه هم میتوانند جز گرم‌ترین لباس‌ها و یا جز خنک‌ترین لباس‌ها دسته‌بندی شوند و مهم‌تر از همه در عین راحتی، زیبایی بسیار زیادی دارند که جلوه مراسم شما را دو چندان میکنند. ​ ​ ​
​گفتنی است در مراسم عقدتان می توانید با انتخاب مدل‌ یقه و مدل آستین‌های خاص، لباستان را به یک لباس کاملا جذاب تبدیل کنید و اگه انتخاب شما از رنگ‌هایی به جز سفید و شیری است، با هماهنگ کردن رنگ پیراهن با اکسسوری‌های مختلف و همچنین کراوات یا پوشت داماد، می توانید یک ست زیبا خلق کنید.

​​لباس شب یا لباس مجلسی

​اگر مراسم عقد شما در تالار یا در خانه پدری در کنار آشنایان برگزار خواهد شد، پیراهنهای کارشده و شیک انتخاب بهتری برای مراسم شما هستند. برای مراسم عقد ابتدا رنگ پیراهن تان را مشخص کنید.

اگر تصمیم به انتخاب لباس به رنگ سفید دارید، آیا مجلس عروسی هم در پیش دارید یا خیر؟​
​ اگر جشن عقد، تنها مراسمی‌ست که قصد برگزاری آن را دارید بهتر است به تست‌های استایل عروسی و انتخاب لباس عروس بروید تا با جزییات بیشتری برای تصمیمات خود راهنمایی شوید. اما اگر قصد برگزاری جشن جدا از عروسی را دارید، بهتر است مدلی از لباس مجلسی یا لباس نامزدی را انتخاب کنید که تفاوت‌هایی با لباس عروس تان هم داشته باشد. این تفاوت رو میتوانید در مدل دامن و یا سبک لباس و همچنین رنگ آن ایجاد کنید. ​در ضمن میتوانید با کمک اکسسوری‌ها، تیپ خودتان و آقا داماد را نیز ست کنید.

استودیو نوربین خاطره ی خوشی را برای شما آرزومند است

دسته‌ها
فرمالیته عروسی مراسم عروسی

چند دلیل برای اینکه فرمالیته را حذف نکنید!

چند دلیل برای اینکه فرمالیته را حذف نکنید!

یکی دیگر از مراحل قبل از مراسم عروسی ، عکاسی فرمالیته یا اسپرت است که بسیاری از عروس و دامادها با تصور این که کاری پر هزینه و غیرضروری است آن را حذف می کنند. عکاسی فرمالیته کاری بیهوده ایی نیست و به علاوه  می تواند برای شما خاطره ای زیبا از روزی فراموش نشدنی در کنار همسرتان بسازد.در ادامه به شما خواهیم گفت حذف فرمالیته به ضرر خاطرات شما است.

آشنایی بیشتر با عکاس…

هر عکاسی مدل کاری، اخلاق و روحیات متفاوتی دارد. برای برخی از ژست های عکاسی اهمیت بیشتری قائل است و روش های متنوعی برای خلق تصاویر احساسی و رومانتیک بین شما و همسرتان دارد. عکاسی فرمالیته  این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا با متد کاری عکاس تان بهتر آشنا شوید و در روز مراسم اصلی حرف یکدیگر را بهتر و راحت تر متوجه شوید.

آشنایی مناسب میکاپ آرتیست با چهره شما…

اکثر عروس خانم ها در روز فرمالیته به ارایشگاه اصلی خود مراجعه می کنند. این موضوع موجب می شود میکاپ آرتیست شما با چهره شما بیشتر آشنا شود و با مشورت شما طراحی مناسب تری برای میکاپ و مدل موی شما در روز عروسی در نظر بگیرد.

برای روز مراسم عروسی تمرین کنید…

عمق نگاه، نوع لبخند و میزان احساسی که در چهره خود دارید در زیباتر شدن عکس های عروسی شما بسیار تاثیرگذار هستند. در روز فرمالیته می توانید این مسائل را با عکاس خود تمرین کنید تا در روز عروسی با آمادگی بیشتری جلوی دوربین ظاهر شوید. سناریوها را اجرا کنید و احساس عاشقانه و واقعی به همسرتان را در چهره خود منعکس کنید.
تهیه کلیپ عروسی و اکران آن
یکی از برنامه هایی که در روز عروسی می توانید داشته باشید اکران کلیپ عروسی برای میهمانان است. فرمالیته این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد. در روز فرمالیته می توانید لباس عروس اصلی یا لباسی متفاوت با لباس اصلی بپوشید و کلیپ عروسی خود را در صحنه هایی متفاوت و زیبا مثل دشت های سبز، فضاهای پاییزی رنگارنگ، لوکیشن های خاص در کشورهای خارجی و … فیلمبرداری نمایید.

هیچ قواعدی وجود ندارد…

برای انجام عکاسی و فیلمبرداری فرمالیته از هر چیزی که لذت می برید استفاده کنید . لباس های اسپرت و اسپرت، لباس عروسی متفاوت با لباس عروس اصلی، عکاسی در منزل آینده یا فضای بسته آتلیه، عکاسی در طبیعت، گندمزار، ساحل و کوهستان یا حتی عکاسی در شهر و کشوری دیگر همه و همه می توانند در عکاسی فرمالیته شما قرار بگیرند . هر استایلی که برای موها و میکاپ خود دوست دارید، لباس های اسپرت ست با همسرتان، لباس های خنده دار و ژست های طنزآلود هم می توانند در عکاسی فرمالیته در نظر گرفته شوند. پس از این تابوشکنی ها لذت ببرید و خود را در چارچوب خاصی محصور نکنید. توصیه می کنیم مقاله فرمالیته در استانبول ترکیه را هم مطالعه کنید.

مدل های مختلف میکاپ و مو را تجربه کنید…

اگر در روز عروسی مدل موی شما شینیون های رو به بالاست و یا میکاپ لایت را انتخاب کرده اید در روز فرمالیته می توانید مدل های دیگری را امتحان کنید و از تنوع عکس های خود لذت ببرید. مدل موی باز، تاج های رنگی، میکاپ های غلیظ عربی از جمله مواردی هستند که می توانند باعث احساس متفاوت شما در روز فرمالیته باشند.

کارت دعوت و گیفت عروسی را با عکس های فرمالیته بسازید…

در صورتی که عکاسی فرمالیته را در لیست کارهای قبل از مراسم عروسی خود داشته باشید می توانید از این عکس ها در گیفت عروسی یا کارت دعوت مراسم اصلی خود استفاده نمایید.

از خستگی روز مراسم بکاهید…

روز عروسی روز پرکاری است. از صبح خیلی زود باید به سالن زیبایی بروید و گاهی ساعتها روی صندلی آرایشگاه بنشینید. لباس عروس سنگین و کفش های پاشنه دار را برای ساعتهای طولانی به تن کنید و در آتلیه انواع مدل های عکاسی را اجرا نمایید و تازه پس از این ها به جشن عروسی بروید و پرانرژی باشید و تا ساعتهای پایانی شب جنب و جوش داشته باشید با عکاسی فرمالیته برای خود وقت بیشتری برای استراحت می خرید. البته به این شرط که عکاسی فرمالیته شما با همان لباس اصلی عروسی شما انجام شود و در روز عروسی دیگر لازم نباشد تا ژستهای عکاسی را تکرار کنید.
گفتنی است عکاسی فرمالیته با وجود این که فرآیندی هزینه بر است، اما می تواند خاطره زیبایی برای شما باقی بگذارد. لحظات عاشقانه ای که با همسر خود قبل از مراسم عروسی تمرین می کنید و عکس های رنگارنگ و خاطره انگیز، همه و همه برای شما روز جذابی خواهند ساخت که شاید پس از سال ها هزینه های صرف شده برای آن به دست فراموشی سپرده شود، اما خاطره آن هیچگاه از یاد شما و همسرتان نمی رود.

استایل های خاص را امتحان کنید…

روز فرمالیته روز شماست پس می توانید در این روز فارغ از هر سنت و قانونی انواع لباس های رنگارنگ و استایل های متفاوت مثل استایل های کلاسیک و قدیمی را تجربه کنید. به سبک بازیگران قدیمی انگلیسی و ایتالیایی درآیید یا با لباس ها و خال هندی شبیه بازیگران بالیوود شوید. این عکس ها شاید هیچوقت در زندگی شما تکرار نشوند.

دسته‌ها
فرمالیته عروسی مراسم عروسی

کارهای ضروری عروس ها در هفته قبل از عروسی

کارهای ضروری عروس ها در هفته قبل از عروسی

یک هفته مانده تا مراسم عروسی ممکن است برای اکثر عروس‌ و دامادها دلهره‌آور باشد. در این هفته ، هم خسته‌اید و هم تعداد کارهایی که باید انجام دهید بسیار است.

در لیست زیر عمده کارهایی را که باید انجام دهید تا در روز مراسم و بعد از مراسم استرس نداشته باشید فراهم شده است:

1-لباس عروس و کفش خود را امتحان کنید و حتی با آن راه بروید؛ انجام این کار اهمیت زیادی دارد، زیرا اگر در کفش و یا لباس عروس تان ناراحت باشید کل روز عروسی را با ناراحتی سپری خواهید کرد .

2- با خدمات‌دهندگان عروسی خود در ارتباط باشید و از آخرین وضعیت اقداماتی که باید برای شما انجام دهند مطلع شوید.

3- به اندازه کافی بخوابید. شما برای انجام دقیق و بهتر کارها باید انرژی و تمرکز بیشتری داشته باشید، بنابراین حتما حداقل هفت ساعت بخوابید تا با خستگی و کمبود انرژی در روز عروسی مواجه نشوید .

4- به سوالات مهمانان درباره آدرس و … پاسخ دهید، آنها را راهنمایی کنید؛ تا جایی که می‌توانید درباره ساعت شروع مراسم و آدرس  تالارعروسی  به مهمانان توضیح دهید تا در روز عروسی دچار مشکل نشوند .

5- بار سفر ماه عسل خود را ببندید. اگر بلافاصله قصد رفتن به ماه عسل را دارید، لوازم سفر را آماده و بسته‌بندی کنید. در این راستا، حتما با هتل محل اقامتتان را هماهنگ کنید و اگر با ماشین سفر می‌کنید، محل پارک ماشین را چک کنید و  …

6- منزل تان را تمیز و مرتب کنید؛ زیرا بعد از اتمام مراسم و رسیدن به منزل، محیطی تمیز خواهید داشت و اولین روز زندگی مشترکتان در فضایی آرام و مرتب آغاز خواهد شد .

7- فارغ از همه روزمرگی‌ها و فعالیت‌ها، کمی با خود خلوت کنید و متمرکز شوید تا ذهنتان آرام شود .

8- وظایف را به افراد مختلف طبق چک‌لیست عروسی، بین ساقدوش‌ها و سایر کسانی که به شما کمک می‌کنند تقسیم کنید تا در روز عروسی همه کارها به طور هماهنگ انجام شود. دقت کنید که این تقسیم وظایف طوری باشد که هر کسی متناسب با توانایی‌های خود کارها را بر عهده بگیرد تا کارها دچار اختلال نشود .

9- یک لباس و یا کفش اضافی در نظر داشته باشید. در صورت پارگی لباس، شکستن پاشنه کفش و … برنامه‌ریزی کنید و حتی‌الامکان برای آنها جایگزینی داشته باشید .

10- یک روز را با خانواده و دوستان نزدیک خود بگذرانید تا کمی آرام شوید. علاوه بر این، دلداری‌ها و صحبت‌های آنها می‌تواند برای شما روحیه‌بخش باشد .

11- طبق قرارداد با خدمات‌دهندگان تسویه حساب کنید تا مشکلی برای انجام امور مربوط به عروسی پیش نیاید .

12- کلیه لوازم شخصی ضروری را برای روز عروسی بسته‌بندی کنید .

13- با ساقدوش‌ها مدام در تماس باشید و هماهنگی‌های لازم را با آنها انجام دهید  .

14-مدل موی و آرایش خود را با آرایشگر خود نهایی کنید .

15- آهنگ های عروسی را انتخاب و لیست آنها را به گروه موسیقی بدهید .

دسته‌ها
آرایش عروس فرمالیته عروسی مراسم عروسی

برنامه‌ریزی عروسی تان را انجام داده اید؟؟؟

برنامه‌ریزی عروسی تان را انجام داده اید؟؟؟

اگر قصد برنامه‌ریز مراسم خود را دارید و طراحی عروسی را خودتان بر عهده بگیرید، باید حواستان را حسابی جمع کنید.چیزهایی وجود دارند که دیگران درباره ‌برنامه‌ریزی عروسی به شما نمی‌گویند.

از این رو ما این موارد را با شما در میان می گذاریم تا با مهارت بیشتری مراسم عروسی خود را ‌برنامه‌ریزی کنید.

برنامه‌ریزی عروسی

‌برنامه‌ریزی مراسم عروسی کار بسیار سخت و پر مسئولیتی است.هزینه‌های هنگفت،تنوع بالا در گزینه‌ها،تخصیص بودجه در حوزه‌های مختلف و… همگی کار دشواری است که اگر شما به عنوان عروس یا داماد خودتان می‌خواهید بر عهده بگیرید باید بدانید کار ساده ای نیست.

مخصوصا اگر هزینه‌ها توسط والدین تقبل شود مسئولیت دو چندان می‌شود.پس در نتیجه باید با این نگاه ‌برنامه‌ریزی عروسی را شروع کنید تا در اواسط راه پشیمان نشوید.

عروسی به یاد ماندنی

هزینه‌هایی که برای مراسم صرف می‌کنید برای واقعیت سازی رویای خودتان است. اگر عروسی شما به یاد ماندنی نباشد یا برای کسی هزینه‌های صرف شده مهم نبود نباید ناراحت شوید زیرا این انتظار که دیگران نیز به‌ اندازه شما به عروسی‌تان اهمیت دهند، توقع زیادی است.

از ابتدای برنامه‌ریزی این مسئله را بدانید که مراسم عروسی شما برای شما شب مهمی‌ است و ممکن است دیگران پس از چند روز همه چیز از جمله رنگ گل‌های مراسم، نوع لباس شما، و … را از یاد ببرند.

همه چیز گران‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کنید.

تلفنی از تشریفات‌ها، تالارها، آرایشگاه‌ها، مزون‌ها و … قیمت بگیرید و برای مراسم خود تخمین بزنید. اما وقتی برای اجرایی کردن کارها پیش می‌روید متوجه می‌شوید که همه چیز گران‌تر از تصور اولیه شما است.

چرا که تشریفات‌ها منوی اولیه و پایه خود را می‌گویند و برای رسیدن به منوی دلخواه باید هزینه بالاتری پرداخت کنید. ورودی تالار برای آخر هفته‌ها گران‌تر می‌شود و مسائلی از این دست که ممکن است در اواسط راه شما را خسته کند. اگر از ابتدای کار چنین دشواری‌هایی را پیش بینی کنید بهتر است.

کارها را به روش خودتان انجام دهید

تصور نکنید باید همه چیز را از عروسی دیگران تقلید کنید. شما می‌توانید متفاوت باشید و سبک خودتان را اجرا کنید.

اگر دوست دارید به جای لباس سفید لباس گلبهی بپوشید یا اگر دوست دارید همبرگر سرو کنید، می‌توانید این کار‌ها را انجام دهید اما باید مطمئن شوید که بعدا پشیمان نمی‌شوید.

مورد پسند نبودن عروسی شما برای دیگران

در طول ‌برنامه‌ریزی مراسم عروسی رضایت شما در انتخاب‌ها مهم است. باید بدانید که سلیقه‌ها بسیار متفاوت است و این امکان وجود دارد که افراد عروسی شما را دوست نداشته باشند.

پس اگر پس از عروسی یا در هنگام انتخاب آرایشگاه، مدل لباس عروس و … با نظرات منفی سایرین روبرو شدید ناامید نشوید، بلکه بدانید گوناگونی نظرات امری طبیعی است و این ارتباطی به بد یا خوب بودن انتخاب‌های شما ندارد.

توصیه مدام اطرافیان

در طول ‌برنامه‌ریزی جشن عروسی اطرافیان به خصوص خانواده‌ها مدام در حال توصیه و نصیحت خواهند بود.

نظرات دیگران را بشنوید ولی باید بدانید اگر به همه نظرات بخواهید به صورت جدی توجه کنید خودتان اذیت می‌شوید یا ممکن است در نهایت سردرگم و دست از ‌برنامه‌ریزی عروسی بکشید و کار را به دیگران بسپارید.

توصیه‌ها را گوش دهید و تا جایی که به شما تنش و استرس وارد نکند توجه کنید.

عروسی برای دیگران هم هست

هنگامی که شما مهمانان خود را به عروسی دعوت می‌کنید، باید کاری کنید که به آن‌ها خوش بگذرد.در واقع شاید این عروسی برای شماست و بناست یک شب رویایی برای خودتان باشد اما توجه کنید انتخاب‌ها و ‌برنامه‌ریزی شما باید به شکلی باشد که مهمان‌ها نیز دوست داشته باشند.

به طور مثال اگر شام عروسی برای شما مهم نیست باید تا حدودی در نظر بگیرید که آیا برای مهمانان شما نیز شام بی اهمیت است؟ یا اگر برای ارزان شدن هزینه‌های عروسی باغ تالار راه دوری را انتخاب کرد‌ه‌اید سختی راه را برای مهمانان خود بسنجید تا اذیت نشوند.

و در نهایت

پس از اینکه گزینه‌های مختلف را در هر حوزه بررسی کردید با مراجعه حضوری و تحقیق انتخاب نهایی را انجام دادید، احساس خوشایندی خواهید داشت. بعد از آن که بودجه را تقسیم بندی  و گزینه‌هایی که در محدوده بودجه شماست را بررسی کردید و گزینه نهایی را برگزیده و قرارداد بستید خستگی شما از بین خواهد رفت.

دسته‌ها
آرایش عروس فرمالیته عروسی مراسم عروسی

نکاتی درباره طرح ناخن عروس ها

نکاتی درباره طرح ناخن عروس ها

یکی دیگر از موارد زیبایی عروس خانم ها طراحی ناخن هایشان است که با وجود تنوع زیاد در طرح و مدل ناخن های مصنوعی انتخاب برای عروس ها کمی سخت است و یا اینکه آیا احتیاج است که از ناخن های مصنوعی و یا روی خود ناخن هایشان طرح بزنند.

کاشت ناخن یا ناخن مصنوعی

این سوال برای خیلی از عروس ها پیش می آید که ناخن بکارند یا از ناخن مصنوعی استفاده کنند.اگر این سوال برای شما هم پیش می آید باید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید برای مدت طولانی ناخن هایتان را به این شکل نگه دارید یا فقط برای یک شب می خواهید.

گفتنی است که کاشت ناخن دائمی‌تر است و می‌توانید هر ماه با یک‌ ترمیم ساده آن را روی ناخن خود داشته باشید اما ناخن مصنوعی به مرور از روی ناخن شما کنده می‌شود.

توجه داشته باشید اگر ناخن مصنوعی استفاده می کنید، ناخن‌‌ها با یک چسب محکم به ناخن شما چسبیده باشد و در طول روز کنده نشود. در ضمن اگر ناخن های خودتان بلند و مرتب است و نیازی به استفاده از تیپ یا ناخن مصنوعی نمی‌بینید می‌توانید تنها سوهان کشی کنید و لاک بزنید. البته اگر از لاک ژل استفاده نمایید خیالتان از بابت لب پر شدن لاک یا شکستن ناخنتان راحت خواهد بود.

زمان انجام کاشت ناخن

برای قرار دادن ناخن مصنوعی یا کاشت ناخن عجله نکنید . بهتر است که ناخن مصنوعی را یک روز قبل از عروسی یا همان روز عروسی کار گذاشته شود.

برای کاشت نیز از سه روز قبل این کار را انجام ندهید؛ زیرا رشد ناخن شما باعث می‌شود که قسمت ریشه ناخن شما به چشم آید. شاید گمان کنید که ناخن‌‌های عروس چندان اهمیتی ندارد و باید دقت کرد تا بتوان عیب و ایراد آن را دید. اما این نکته را در نظر داشته باشید ممکن است فیلمبردار از دستان شما فیلمبرداری کند و در فیلم همه ایرادها قابل مشاهده است.

طرح ناخن ساده باشد.

شاید بارها شنیده باشید که زیبایی در سادگی است. یکی دیگر از مواردی که این جمله برای آن کاملا صدق می‌کند طرح ناخن است زیرا طرح‌‌ شلوغ مناسب عروس نیست و با دیدن عکس و فیلم‌‌ها به مرور ممکن است باعث ایجاد دلزدگی شود.

البته هیچ چیز مهمتر از سلیقه شما به عنوان عروس نیست، ولی تا حد امکان اصل سادگی را از یاد نبرید.

 رنگ ناخن ست با اکسسوری

برای انتخاب رنگ ناخن می‌توانید از طراحی فرنچ با رنگ پایه ناخن استفاده نمایید یا لاک صدفی بزنید.

استفاده از سایر رنگ‌‌ها در صورتی توصیه می‌شود که با رنگ کفش، دسته گل، سنگ تاج یا رژ بتوانید ست کنید. ست بودن رنگ لاک و رنگ رژ یکی از ایده‌‌های خوبی است که عروس خانم‌‌ها استفاده می‌کنند. رنگ‌‌های صورتی، قرمز، زرشکی، کالباسی و … برای این مورد مناسب هستند.

 فرم ناخن گرد،مربعی یا تیز

با توجه به شکل انگشتانتان فرم ناخن را انتخاب کنید. باید ببینید که کدام مورد برای انگشتان شما مناسب است. البته بهتر است فرم ناخن‌‌های عروس لطیف باشد.

در واقع شکل مربعی و گرد برای عروس خانم‌‌ها مناسب‌تر است. ناخن‌‌های نوک تیز حالت خشنی به دست‌‌ها می‌دهد.

 اندازه ناخن‌‌ها

توصیه می شود ناخن‌‌های عروس نه خیلی بلند باشد که انجام کارها را برای او دشوار شود و نه کوتاه باشد که زیبایی ناخن‌‌ها را کاهش دهد.

یک اندازه متوسط برای ناخن‌‌های عروس بهترین انتخاب است زیرا ناخن‌‌ خیلی بلند ظرافت را از بین می‌برد و ناخن‌‌ خیلی کوتاه باعث می‌شود ناخن‌کار را در طراحی ناخن محدود کند. البته باید ببینید خودتان با چه اندازه ای از ناخن راحت هستید و با چه اندازه‌ای انگشتان شما زیباتر می‌شود.

کاشت و رنگ ناخن‌‌های پا

اگر کفش‌‌های شما جلو بسته است نیازی به کاشت و لاک زدن ناخن‌‌های پا نیست ولی اگر دوست دارید در روز عروسی ناخن‌‌های پاهایتان را نیز درست کنید بهتر است برای کنترل زمان این کار را روز قبل از عروسی انجام دهید و سعی کنید اندازه ناخن شست پا را زیاد بلند نگیرید تا در کفش راحت باشید. در مقابل اگر کفش عروسی شما جلو باز است ناخن‌‌های خود را متناسب با ناخن‌‌های دست درست کنید. اگر کفش شما رنگیست به هیچ عنوان لاک هم رنگ کفش‌‌ها انتخاب نکنید. یک رنگ نود، صدفی یا طراحی فرنچ انتخاب‌‌های بهتری هستند.

 لاک ژل یا لاک معمولی

یکی از دو راهی‌‌های عروس خانم‌‌ها این است که لاک معمولی یا لاک ژل انتخاب کنند.لاک معمولی ارزان‌تر است اما در مقابل نسبت به ژل درخشش کمتری دارد و دیرتر هم خشک می‌شود.

لاک ژل لب پر نمی‌شود.پس اگر می‌خواهید روی ناخن‌‌های خودتان لاک بزنید و موادی روی ناخن شما نیست بهتر است برای اطمینان بیشتر لاک ژل بزنید تا در طول روز خیالتان راحت‌تر باشد. چرا که لاک ژل سبب ایجاد یک لایه روی ناخن‌‌های شما باعث می‌شود ناخن شما مقاوم‌تر شود و نشکند.

چسب ناخن، سوهان و لاک

اگر‌ ترس شکستن ناخن، کنده شدن ناخن مصنوعی یا لب پر شدن لاک دارید این ابزار را در ماشین عروس همراه داشته باشید تا آرامش خاطر داشته باشید و خیالتان از بابت مشکلات احتمالی راحت باشد.