توصیه هایی برای عروس شب یلدا

توصیه هایی برای عروس شب یلدا

شب یلدا ممکن است برای شما شب بله برون و خواستگاری باشد و یا بخواهید مراسم ازدواج تان را در شب یلدا برگزار کنید. در هر صورت شما به نوعی عروس شب یلدا هستید.

خیلی ها شب یلدا مهمان این فامیل و آن فامیل هستند یا در خانه خودشان کلی مهمان دارند. اما فراموش نکنیم که خیلی از خانم های خوش ذوق هم دوست دارند مراسم خواستگاری، بله برون و یا عروسی شان در این شب جذاب باشد. اگر شما هم جزو این دسته از عروس خانم های خوش ذوق هستید، بهتر است به پیشنهادات ما فکر کنید.

خواستگاری و بله برون در شب یلدا
میز شب یلدا

این مراسم که در خانه عروس خانم برگزار می شود اگر بخواهد با شب یلدا گره بخورد قطعا نیاز به کمی ذوق و سلیقه دارد. در شب های معمولی شما برای خواستگار ها تدارک میوه و شیرینی می بینید اما بهتر است اگر در شب یلدا میزبان خانواده داماد هستید حتما یک میز زیبای یلدایی بچینید.
اولین و جذاب ترین کاری که برای میزتان انجام می دهید استفاده از یک رومیزی خوش آب و رنگ است که اگر مدل سنتی داشته باشد خیلی بهتر است. رو میزی تان را بیندازید و دو طرف آن را دو شمعدان بزرگ بگذارید تا بتوانید با روشن کردن شمع ها گرمای ویژه ای به شب تان بدهید.
گل آرایی و میوه آرایی شب یلدا

حالا نوبت می رسد به گل و گلدان. بهترین گلی که می توانید برای این شب در نظر بگیرید گل نرگس است. هم بوی بسیار خوبی دارد و هم زیبایی اش مثال زدنی است. یک گلدان بزرگ را پر از گل های نرگس کنید و روی میز بگذارید. قدم بعدی حافظ است. می توانید بعد از مراسم تان از یکی از بزرگان بخواهید به نیت شما حافظ را باز کند و فال خوبی برای زندگی تان بگیرد.
یک کاسه آب کنید و در آن یک سیب و انار بیندازید تا طراوت و شادابی میزتان بیشتر شود. حالا نوبت میوه های تان است. انارها را نازک پوست کنید تا خوردن آن برای مهمان ها سخت نباشد. هندوانه ها را هم یا خورد کنید، یا آب اش را بگیرید یا با دستگاه های مخصوص آن ها را شبیه اسکوپ های بستنی در بیاورید و داخل ظرف بگذارید. البته اگر میوه آرایی بلد هستید و می توانید شکل های جذاب را روی پوست هندوانه کنده کاری کنید ، بهتر است در این شب خاص تمام هنرتان را در معرض نمایش قرار بدهید.

میوه دیگری که حتما باید آن را سر میز قرار بدهید خرمالو است. میوه خوشمزه و زمستانی که کمتر کسی پیدا می شود آن را دوست نداشته باشد. البته اگر خرمالوهای شما رسیده و خوشرنگ باشند حتما مشتری های خوبی پیدا می کنند. خرمالوها را کاملا بشوئید، با دستمال روی شان را پاک کنید و بعد از این که آن ها را کامل برق انداختید روی میز بگذارید.
شیرینی جات شب یلدا

بهتر است در این شب از شیرینی های خشک استفاده کنید اما در کنارش حتما پشمک هم بگذارید تا شب تان کاملا سنتی شود. اگر سماور زغالی قدیمی دارید که می توانید به عنوان دکور از آن استفاده کنید حتما در آن شب سر میزتان بگذارید تا نمای میز را صد چندان کند. البته اگر مراسم بله برون را در پیش دارید سفارش دادن کوکی و کاپ کیک هایی که به شکل هندوانه و انار درست می شوند هم کار بی نظیری است که می توانید انجام بدهید. اگر خودتان اهل پخت کیک هستید که چه بهتر، می توانید تمام هنرتان را به نمایش بگذارید تا خانواده آقا داماد از داشتن چنین عروسی لذت ببرند.

سعی کنید برای شب یلدا که با خواستگاری و بله برون شما مصادف شده بهترین آجیلی که در بازار است را بخرید. آجیل شیرین شب یلدا قرار است یک عمر زندگی شما را شیرین کند.

مراسم عروسی در شب یلدا

 

میز عروسی شب یلدا

حالا اگر شما عروس شب یلدا هستید ماجرا کمی فرق می کند و باید در همه چیز سنگ تمام بگذارید. اول از همه از برگزار کنندگان مراسم عروسی تان بخواهید یک میز سنتی به رسم شب یلدا برای شما بچینند. البته قرار نیست کسی از این میز چیزی بخورد فقط برای این که نماد شب یلدا در عروسی شما مشخص باشد بهتر است این میز را سفارش دهید تا مهمان هایی که شب یلدا را در کنار شما هستند از این میز لذت ببرند و با عکس انداختن در کنار آن حسابی خوشحال شوند و این شب را به خاطر نگه دارند.

کارت عروسی با تم شب یلدا

اولین قدمی که می توانید بردارید این است که کارت های عروسی تان را با المان های شب یلدا سفارش بدهید. مثلا می توانید از فروشنده ی کارت بخواهید رنگ کارت های تان را عوض کند یا داخل نوشته های تان چیزی شبیه به دانه های انار حکاکی کند. این کار باعث می شود شما اولین قدم را برای این که یک عروس یلدایی باشید بردارید.

ماشین عروس با تم شب یلدا

از آن جایی که همه ی ما شب یلدا را می شناسیم و آن را به هر نحوی که باشد در خانه مان برگزار می کنیم، می توانید کمی تابو شکنی کنید و ماشین عروسی تان را شبیه هندوانه یا انار تزئین کنید. شاید در روزهای دیگر این کار خیلی مسخره به نظر برسد، اما زمانی که قرار باشد شما عروس و داماد شب یلدا شوید همه چیز فرق می کند.

دسته گل، کفش و ناخن با تم شب یلدا

عروس خانم ها معمولا دست گل سفید سفارش می دهند و آن را با کفش سفید ست می کنند. حالا که قرار است شما عروس یلدا باشید باید یک فرق اساسی با دیگر عروس ها داشته باشید. آن هم استفاده از گل های قرمز است و کفش قرمز. این رنگ می تواند شادابی شما را در شب عروسی تان در چله ی زمستان نشان بدهد. از آن جایی که عروس لباس سفید به تن دارد و طبق رسوم نمی تواند این لباس را تغییر دهد شما می توانید از آرایشگر تان بخواهید ناخن های تان را با المان های شب یلدا طراحی کند تا شما جذاب ترین عروس شب یلدا شوید.

گیفت عروسی با تم شب یلدا

برای گیفت های عروسی تان دست شما کاملا باز است. می توانید انارهای شیشه ای ارزان قیمتی که در بازار آمده و ابعاد مختلف دارد را تهیه کنید و آن را به مهمان های تان بدهید، یا این که در عکس های اسپرتی که قبلا انداخته اید یک لباس یلدایی به تن کنید و با آن عکس بگیرید تا به مهمان های تان هدیه بدهید.
گیفت دیگری که می توانید تهیه کنید درست کردن هندوانه های نمدی است. برای این کار نیاز به نمد سبز، سفید، مشکی و قرمز دارید. آن ها را به شکل هندوانه ببرید و با کوک های منظم اجزای هندوانه را وصل کنید. زمانی که هندوانه شما آماده شدند دو تا از آنها را به هم بدوزید و داخلش را کمی با الیاف پر کنید و دوباره کوک بزنید و در گوشه ای تاریخ ازدواج تان یا نام تان را حک کنید. این یادگاری زیبا جزو چیزهایی است که همیشه در یاد اقوام می ماند.