خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی

خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی جزو نکاتیست که باید مورد توجه قرار بگیرد

خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: حتما از دوستان و آشنایان خود شنیده اید که میگویند عروسی دوستمان خیلی زیبابرگذار شد چون…
چیدمان میزها خاص بود چون…
و غیره و غیره..
خب دلیل این خاص بودن و متفاوت بودن در چه چیزی است؟
ما بخش کوچکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید رو براتون مثال میزنیم..

محیط ساده و شیک
+ خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: پیشنهاد ما برای محل برگزاری مراسم کاملا یک محیط ساده و به دور از تجملات الکی است.اگر این محل شلوغ باشد ممکن از تمام تدارکاتی که دیده اید به چشم نیایند.پس سعی کنید ازهرچه اضافات هست پرهیز کنید.

دیوار خاطرات
+خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: یک دیوار را در محل برگزاری مراسم در نظر بگیرید و تعدادی از عکسهای روز آشنایی و روزهای خوشتان را قاب کنید و با میهمانان به اشتراک بگذارید. یا عکسهای خودتان را به ترتیب تاریخ درکنار هم روی دیوار آویزان کنید.این کار جلوه خاصی دارد که مسیر عشقتان را به نمایش میگذارد.

دیوار خاطرات

اتاق عکس
+ خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی :احتمالا متوجه شده اید که در مراسم عروسی به جز تیم عکاسی شما میهمانان در حال ثبت لحظات خوش خود و شما هستند.پس محلی رو برای آنها تدارک ببینیم تا سلفی ها و عکسهای دست جمعیشان بهتر ثبت شود.یک اتاق یا قسمت کوچکی از محل برگزاری عروسی را با لامپ های ریسه ای تزئین کنید.

خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی

 

یادگاری
+ خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی :تابلوای را مقابل در ورودی عروسی قرار دهید تا میهمانان با نوشتن اسم خود یا امضا کردن آن برای شما یک قابی را به یادگاری به جا بگذارند، مطمئنن سالها بعد با دیدن آن کلی خاطره از آن شب همراه میهمانانتان زنده میشود.

یادگاری

کودکان
+ خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: امروزه تعداد زیادی از مراسم های عروسی را میبینیم که بچه هارا به دلیل شلوغ کردنشان دعوت نمیکنند یا خود خانواده ها به دلیل سررفتن حوصله فرزندشان آنهارا به مراسم نمیاورند.اگر از نظر فضا شرایطش را دارید محل بازی برای کودکان تدارک ببینید و در کارت دعوت آنرا ذکرکنید تا خانواده ها با خیال راحت همراه فرزندانشان به مراسم بیایند.

کودکان

نشانک
+ خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: نشانک های کوچک درست کنید و به میهمانانتان بدهید.میتوانید با پارچه و یا گل و هرآنچه که توانایی فراهم کردنش را داشتید نشانک های کوچکی درست کنید و به میهمانانتان بدهید تا بر روی لباسشان نصب کنند.

صندوق پستی !
+ خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: یک صندوقی را در گوشه میز پذیرایی تهیه ببنید و در کنار آن کاغذ و خودکار قرار دهید.از میهمانان بخواهید تابرایتان نامه ای بنویسند و برایتان آرزوی خوشبختی کنند.تک تک این نامه ها برای شما یادگاری خواهد شد از زمان عروسیتان.

خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی

 

عکس فوری
+خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: دراختیار داشتن دوربین های فوجی با چاپ فوری.دوربین های فوجی میتوانند همان لحظه عکستان را با احساسات واقعیتان ثبت کنند.با داشتن یکی از این دوربین ها در مراسم میتوانید همراه با میهمانانتان در لحظه های مختلف عکس بگیرید و در پایین آن ساعت و تاریخ بزنید و اسم همراهان در عکستان را در پشت آن بنویسید

خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی

 

بالن آرزوها
+خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی :برای میهمانانتان بالن آرزوها تهیه کنید و در پایان مراسم آنرا دراختیارشان بگذارید تا همگی با هم آنهارا روشن کنند و در آسمان رها کنند.این صحنه حتما در خاطر تک تک میهمانان میماند و در فیلم عروسیتان لحظه ای به یاد ماندنی و رویای را رقم میزند.

بالن آرزوها

معرفی میهمانان
+خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: از تیم فیلمبرداری بخواهید تا از تک تک میهمانان فیلمی تهیه کنند تا در آن خودشان را معرفی کنند و خطاب به عروس و داماد صحبت کنند و به آنها جمله ای زیبا به یادگاری بگویند.سالها بعد با دیدن فیلم عروسی شاید بعضی از آنها دربین ما نباشند و با این کار خاطره ای زیبا از آنها ثبت کرده ایم.

نامه عاشقانه
+ خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی :عروس و داماد برای یکدیگر نامه ای عاشقانه بنویسند و در طی مراسم به یکدیگر بدهند.اینکار باعث میشود تا در بین تمام خستگی ها و استرس ها یادشان بیوفتد که یکدیگر را دارند و هیچ چیز نمیتواند زیباترین شب زندگیشان را بهم بریزد.

نامه عاشقانه

هدیه بدهید
+خلاقیت در برگزاری مراسم عروسی: تمامی میهمانان دوست دارند از شب عروسی شما یادگاری داشته باشند.این یادگاری میتواند شامل گیفت های کوچکی باشد مثل

– گلدان هایی با نام میهمانان
– دانه گیاه تا با کاشتن آن شاهد بزرگ شدن عشقتان باشد
– عکس دونفره خودتان
– بطری های شیشه ای با نوشته ای زیبا درون آن
– و هر آنچه که خلاقیت خودتان است

هدیه بدهید

 

بیشتر بخوانید: نکاتی برای انتخاب آتلیه عروس

فرمالیته عروسی چیست؟

آشنایی با فرمالیته عروسی و مزایا آن

فرمالیته عروسی چیست؟
سوالی که ممکنه با دیدن بخشی از سایت برای شماپیش بیاد اینه که فرمالیته عروسی چیست!
ما در این مطلب به این موضوع اشاره میکنیم.

 

تعریف فرمایته
فرمالیته عروسی به این معناست که قبل از مراسم اصلی، شما به آرایشگاه میروید وعکسهای عروسیتان را میگیرید تا در روز عروسی زیاد خسته نشوید! و این تمام کاری است که در مراسم فرمالیته انجام می شود!با این تفاوت که شما زمان بیشتری برای گرفتن عکس و فیلمبرداری دارید.شما میتوانید متفاوت تر از روز عروسیتان باشید.

 

دلیل انتخاب فرمالیته
عروس و داماد حتما در روز عروسی استرس زیادی دارند.از بابت دیر رسیدن به آرایشگاه موندن در ترافیک و نرسیدن به باغ و هزار و یک دلیل دیگه که به دلشون راه میدن.
اما چندسالیست که عکاسی فرمالیته جزو پکیج های آتلیه های عروس اضافه شده.و این راه باعث میشه تا عروس و داماد ها با خیال راحت در یک روز جدا از عروسیشان آماده شده و بدون دلهره و استرس به عکاسی عروسیشان بپردازن.

 

مزایا فرمالیته عروسی
فرمالیته عروسی چیست?

بارها از عروس داماد ها شنیدیم که بعد از دیدن عکس عروسیشون میگن
کاش تو این عکس اینجوری بودم…
کاش اینجا میخندیدم…
کاش اینجای فیلم دستتو میگرفتم…
کاش یه بار دیگه آرایشم و درست میکردم و …
و هزاران حرفی که شاید دیگه فرصت برگرداندنش نباشه.
فرمالیته این فرصت رابه شما میدهد تا درصورت ناراضی بودن از عکس و فیلم، مجدد آن را تکرار کنید بدون داشتن استرس از اینکه تایم کافی ندارید.
و همچنین میتوانید راه رفتن با لباس عروستان را تمرین کنید.شاید برایتان راه رفتن ،رقصیدن با کفش و لباس عروستان کمی برایتان غیرقابل پیشنی و سخت باشد.پس شما چند روز جلوتر فرصت این را داشتید تا آن را امتحان کنید و کمی تمرین کنید.

 

فرمالیته عروسی چیست؟

 

متفاوت باشید
فرمالیته عروسی این فرصت و در اختیار شما میگذارد تا متفاوت از روز عروسی باشید.حتما از خودتون میپرسید چجوری!!
لازم نیست تا در روز عکاسی و فیلمبرداری فرمالیته دقیقا همان آرایش روز عروسیتان را داشته باشید یا همان لباس را بپوشید.
شما میتوانید با پوشیدن لباسی متفاوت تر از روز عروسیتان در روز فرمالیته عکسهایی متفاوت داشته باشید.اینکار باعث میشه تا برای لباس عروستان هم مشکلی پیش نیاد.حتی این فرصت را دارید تا آرایشتان را امتحان کنید.شاید آرایشی که برای شما توسط میکاپ آرتیستان درنظر گرفته شده باب میلتان نباشد.پس شما زمان این را دارید تا با او این موضوع را درمیان بگذارید.

 

ساقدوش ها
شاید شما تعدادی از دوستانتان را برای ساقدوش درنظر گرفته باشید اما آنها مایل نباشند تا در روز عروسی صبح زود همراهیتان کنند.بنابراین فرمالیته این امکان را به شما میدهد تا همراه ساقدوش ها در هرساعت و زمانی قراربگذارید.و حتی این موقعیت را برای شما فراهم میکند تا لباس های اسپرت بپوشید و عکسهایی با مد روز بگیرید.

 

فرمالیته عروسی چیست؟

 

محاسبه زمانی

قطعا کار سختی خواهد بود تا در روز عروسی صبح زود به آرایشگاه بروید،داماد به دنبالتان بیاید،به خارج از شهر برای عکاسی بروید،به شهر برگردید و به محل برگزاری مراسم برسید.در میان تمام این رفت و آمد ها ممکن است مشکلی برای لباستان پیش بیاید.آرایشتان بهم بخورد.در ترافیک بمانید و …اما فرمالیته این فرصت را برای شما فراهم میکند تا بدون هیچ یک از این مشکلات به تمامی کارهای عکاسی و فیلمبرداریتان برسید و وقت کافی برای انجام آنها داشته باشید.

 

فرمالیته عروسی چیست؟

 

محل برگزاری فرمالیته
اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید میتوانید فرمالیته های خود را در خارج از کشور برگزار کنید.و یا اگر شرایطش را ندارید داخل کشور لوکیشن های بسیار زیبایی هست که یکی از آنها میتواند انتخاب شما باشد.حتی میتوانید از خود تیم عکاسی بخواهید تا به شما عکسهای فرمالیته ای که داخل کشور وخارج از کشور گرفته اند به شما به عنوان نمونه کار نشان دهند.

 

فرمالیته عروسی چیست؟

 

چهار فصل
اگر شما جزو عروس و دامادهایی هستید که تاریخ عروسیتان دقیق مشخص است پیشنهاد جذابی برای شما داریم که حتما از آن استقبال میکنید.
به فرض مثال اگرعروسیتان در یکی از روزهای بهار است میتوانید با تیم عکاسیتان هماهنگ کنید تا یکی از فریم های موردعلاقه خودتان را که در بک گراندتان فصل به خوبی مشاهده میشود در سه فصل دیگر آن را تکرار کنید و در چهارقاب کنار هم بگذارید.
و پیشنهاد دیگرما به شما این است که اگر عروسیتان در زمستان است فرمالیته خود را در یکی دیگر از سه فصل بگیرید.اینجوری شما عکسهایتان در دوفصل مختلف و لباس و آرایش مختلف است و پس از سالها با نگاه کردن به آلبوم عروسی خود لذت میبرید.

 

فرمالیته عروسی چیست؟

 

 

بیشتر بخوانید :فرمالیته در پاریس 

راه های شناخت عکاس عروسی خوب

راه های شناخت عکاس عروسی خوب و انتخاب بهترین تیم عکاسی

راه های شناخت عکاس عروسی خوب: قطعا عروس و دامادها یک بار اون شب را جشن میگیرند و برایشان مهم است عکس و فیلمشان خوب شود و در بهترین حالت ممکن خود باشند..ما به شما نکاتی را میگوییم که بادقت کردن به آنها میتوانید بهترین آتلیه و تیم عکاسی را انتخاب کنید.

تجهیزات عکاس باید بروز باشد
یک تیم حرفه ای عکاسی به هیچ وجه از تجهیزات قدیمی استفاده نمی کند و همیشه بروز ترین وسایل را برای کارخود انتخاب می کند.تجهیزات قدیمی بر نتیجه کار تاثیرات منفی می گذارد و کیفیت عکس را نامطلوب می کند. ؛ تکنولوژی به کار رفته در این تجهیزات به صورت مستمر در حال پیشرفت است. و تکنولوژی های قدیمی تر به سرعت در دسترس عام قرار می گیرند.

انتخاب عکاس درست
زمان مشاهده ی آلبوم عروسی، اگر از عکسی خوشتان آمد، مطمئن شوید که عکاس آن عکس از اعضای آتلیه باشد و حتما همان عکاس مسئولیت عکاسی عروسی شما را به عهده بگیرد.از مدیر آتلیه بخواهید که تنها تصاویری را به شما نشان دهد که عکاس آن در دسترس باشد و همان عکاس مسئولیت عکاسی عروسی شما را به عهده بگیرد.

راه های شناخت عکاس عروسی خوب

عکاس خلاق و باتجربه
نکته اول شناخت عکاس عروسی این است که عکاس بایستی دید خوبی نسبت به مراسم داشته باشد، شناخت عکاس عروسی بسیار مهم است.و توجه داشته باشید که عکاسی  تنها به عروس و داماد نگاه نکند. به عبارت دیگر تمام تمرکز خود را نباید بر روی عروس و داماد قرار دهد. بایستی کلیات و در بعضی موارد جزئیات را نیز زیر نظر بگیرد. از پدر و مادر عروس و داماد گرفته تا سایر اقوام و حتی جزئیات صحنه را باید در نظر گرفته و در کادر خود قرار دهد. این کار سبب می شود واقعیت و جذابیت عکاسی عروسی شما بیشتر شود.در نتیجه ذکاوت و دید خلاقانه ی عکاس می تواند تاثیر خوبی در کیفیت عکاسی عروسی شما داشته باشد.

نورپردازی در عکاسی عروسی
تجهیزات عکاس بایستی کامل باشد. نورپردازی مسئله ی بسیار مهمی است که بعضا نادیده گرفته می شود. متاسفانه بسیاری از عکاسان از اهمیت این موضوع آگاه نیستند و بعضا ممکن است در هنگام ورود به مراسم عروسی، تجهیزات نورپردازی را با خود به همراه نیاورند. رفلکتور، فلش، فلش پرتابل، انواع نور و … از تجهیزات نورپردازی می باشند که در عکاسی عروسی مورد استفاده قرار می گیرند

 

راه های شناخت عکاس عروسی خوب

عکاس باتجربه و علم عکاسی بالا
از راه های شناخت شناخت عکاس عروسی :پوزیشن هایی که یک عکاس به عروس و داماد می دهد، بایستی به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرد و عکاس توانایی عکاسی به تمامی سبک های مد نظر عروس و داماد را داشته باشد. در حال حاضر سبکی که بیش از همه مورد استفاده قرار می گیرد و به عبارتی مد می باشد، عکاسی عروسی به سبک رئال است. اما باید توجه داشت که ممکن است بسیاری از عروس و داماد ها سبک دیگری را مد نظر داشته باشند و این موضوع کاملا سلیقه ای می باشد. عکاس بایستی تنها نقش مشاور را ایفا کند و بهترین پوزیشن ها را به عروس و داماد پیشنهاد بدهد.اما به طور کلی بهتر است که عروس و داماد از عکاس خود بخواهند تا تصاویر را با سبک های مختلف و تلفیقی تهیه نماید. به عنوان مثال می توانید عکس هایی با نورپردازی ویژه و پوزیشن های خاص داشته باشید (عکاسی عروسی به سبک سورئال) در عین حال از عکاس خود بخواهید عکاسی ساده (به سبک رئال) را نیز در نظر داشته باشد. البته تصاویر مونوکروم (سیاه و سفید) نیز زیبایی خاص خود را دارد و نباید از آن غافل شد.

عکاسی از جزئیات فراموش نشود
عروس و داماد بایستی از عکاس خود بخواهند تا عکاسی جزئیات (detail) را نیز داشته باشد. این دسته از عکس ها شامل تصاویری از دسته گل، سرویس عروس، حلقه ی عروس و داماد و … می باشد. این دسته از تصاویر می تواند آلبوم شما بسیار زیباتر نماید؛ در نتیجه به هیچ وجه نباید آن را فراموش کرد.

 

راه های شناخت عکاس عروسی خوب

کیفیت آلبوم را برسی کنید
نکته ی دیگری که عروس و داماد باید به آن توجه داشته باشند کیفیت تصاویر آلبوم می باشد. علاوه بر تجهیزات مناسب در عکاسی، تجهیزات مناسب در چاپ تصاویر نیز بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که آتلیه مدنظرتان از یک لابراتوار مناسب برای چاپ آلبوم ها استفاده می کند.

 

راه های شناخت عکاس عروسی خوب

ادیت و روتوش عکسها
یک آتلیه حرفه ای به هیچ وجه از روتوش نامعقول استفاده نمی کند. روتوش بیش از حد، تصاویر را از حالت طبیعی خارج کرده (و بعضا ممکن است عکس را شبیه به نقاشی کند) و این مسئله باعث عدم مطلوب می شود. به عبارتی می توان گفت روتوش مانند آرایش می باشد که حد نامعقول و بیش از اندازه ی آن، تاثیر منفی دارد. در نظر داشته باشید که تنها آتلیه هایی از روتوش بیش از حد استفاده می کنند که توانایی کافی در تهیه تصاویر ندارند. در نتیجه قصد دارند این نقص را با روتوش بیش از اندازه بپوشانند.

 

راه های شناخت عکاس عروسی خوب

عکاس را با مسئول تشریفات آشنا کنید
نکته ی دیگری که باید مدنظر داشته باشید معرفی عکاس به مسئول تشریفات می باشد. عکاس بایستی با تشریفات هماهنگ باشد تا از لحظه ی ورود کیک و … آگاه شود.
اگر دیزاین مراسم تان به صورت ویژه باشد، می توانید تصاویر زیبایی را از آن تهیه نمائید. به طور معمول عکاس جداگانه ای برای این امر در نظر گرفته می شود که از صبح روز عروسی به محل عروسی می رود تا تصاویر دیزاین مراسم به صورت تمام و کمال تهیه نماید.

شرایط جوی را از دست ندهید!
شرایط جوی (باران و برف) را از دست ندهید. عکاسی در فضای باز در چنین شرایط جوی ممکن است کمی دشوار باشد. اما با قرار گرفتن در یک محل مناسب می توانید عکس های بسیار زیبایی را برای مراسم خود داشته باشید.عکاسی در زمان طلایی (غروب آفتاب) نیز می تواند زیبایی منحصر به فردی داشته باشد.در نهایت عکاس و ادیتور بایستی کاملا با یکدیگر هماهنگ باشند تا ادیتور بتواند عکس های زیبای عکاس را در جای مد نظر خود برای طراحی قرار دهد.نکته ای که در انتها باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از انعقاد قرارداد با آتلیه، بایستی تا حد امکان نهایت همکاری را با آن مجموعه داشته باشید تا بتوانند عکاسی عروسی شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. شما نیز می توانید تمامی نکات مد نظرتان را با مجموعه در میان بگذارید

 

راه های شناخت عکاس عروسی خوب

بیشتر بخوانید : نکات و ایده های جالب برای عروسی

نکات و ایده جالب برای عکاسی عروسی

نکاتی جالب برای عکس عروسی متفاوت و زیبا

ایده جالب برای عکاسی عروسی : قطعا همه عروس و داماد ها دوست دارند تا عکس های عروسیشان خاص و متفاوت باشد.استفاده از ایده هایی که به شما میدهیم میتواند به شم این کمک را بدهد تا عکس هایی جذاب و با حس حال زیبا داشته باشید.

عکس عروسی پدر مادرها
قطعا حس و حال عکسهای قدیم با الان کلی متفاوت هستند.از مدل لباس عروس داماد و آرایش عروس تا نحوه ثبت عکس تا ایده برای عکاسی عروسی در آن زمان.
شمامیتوانید عکسی بگیرید که در آن هر کدام یک تصویر از مراسم ازدواج مادر و پدرتان را به دست دارید.
این سبک از عکاسی میتواند حس و حال زیبایی را به شما بدهد.

لباس عروسی مادرها
شاید برای شماهم جذاب باشد تا در عروسی خود لباس عروسی را بپوشید که مادرتان پوشیده بوده است.اگر مادرتان لباس عروسی خود را نگهداشته میتوانید با کمی تغییرات در آن ،آن را به یک لباس عروس جذاب و امروزی تبدیل کنید.
یا اگر مادرتان اجازه نداد تا در آن دست ببرید میتوانید با الهام گرفتن از آن لباس ،لباس عروسی خودرا امروزی تر طراحی کنید درحالی که شباهتی به لباس عروسی مادرتان دارد.

لباس عروسی مادرها

بازسازی عکس های قدیمی
حتما عکسهایی از گذشته هست که یادآور خاطرات بسیار زیبا و شیرین مادرپدرهایمان باشد.ما میتوانیم با قرار گرفتن در همان موقعیت و گرفتن همان ژستها عکسی بازمان حال و موقعیت گذشته ثبت کنیم.یا حتی میتوانیم با ایده گرفتن از عکسهای عروسی آنها در همان موقعیت قرار بگیریم تا یادآور روزهای شیرین آنها شود بهترین لحظه زندگیشان را بازسازی کنیم.

 

عکس عروسی پدر مادرها

_________________________

عکس عروسی پدر مادرها

 

عکس العمل خانواده
از عکاسان بخواهید تا از لحظه دیدارتان برای اولین بار با لباس عروسی با پدر مادر و خواهر برادرتان عکس بگیرند.بی شک این بهترین لحظه برای آنها است که فقط یک بار اتفاق میافتد.پس از تیم عکاسی و فیلمبرداری اطمینان حاصل کنید که این لحظه را از دست نمیدهند.

 

عکس العمل خانواده

______________________________________

عکس العمل خانواده

 

حلقه ازدواج نسل ها
عکسی از حلقه ازدواجتان همراه با حلقه ازدواج مادر و مادربزرگتان بگیرید. همچنین آقای داماد میتواند همین قاب را همراه با پدر و پدربزرگش داشته باشد.
قطعا قرار گرفتن این دوعکس در کنار هم حس زیبایی را برای ما به همراه دارد و قطعا این ایده جالب برای عکاسی عروسی میتواند نظرشمارا جلب کند.

 

حلقه ازدواج نسل ها

 

تاریخ عروسی
مطمئنن سالیان سال که بگذرد روز عروسیتان برای شما یادآور خاطرات شیرینی است.تاریخ عروسیتان را کوچک در کنار لباس عروستان بدوزید و یا اگر دوست دارید همیشه با شما همراه باشد آنرا پشت حلقه ازدواجتان حک کنید واز عکاسان بخواهید تا آن را ثبت کنند.

 

تاریخ عروسی

 

بازسازی روزهای قدیمی
ایده جالب برای عکاسی عروسی: اولین قرارتان را بازسازی کنید.اگر عکسی از روزهای اول آشناییتون دارید آن را بازسازی کنید و در آلبوم عروسیتان در کنارهم قراردهید.

 

بازسازی روزهای قدیمی

_____________________

بازسازی روزهای قدیمی

 

بیشتر بخوانید : توصیه عکاسان به عروس خانم ها

نکاتی برای انتخاب آتلیه عروسی

انتخاب آتلیه عروسی

نکاتی ساده برای انتخاب آتلیه عروس که باید به آنها توجه کرد

انتخاب آتلیه 
انتخاب آتلیه عروسی: پیشنهاد ما برای انتخاب آتلیه مناسب: زمانی که به یک آتلیه عروس مراجعه می کنید، نکاتی بسیار ریز و ساده هست که با توجه کردن به آن میتوانید از کیفیت آن آتلیه اطمینان حاصل کنید
توجه کردن به ژست عکسها،شیوه نورپردازی،کیفیت و میزان شارپ بودن عکسها از ساده ترین راه های انتخاب آتلیه مناسب است.
اگر ممکن است نسبت به تجهیزات آتلیه شک داشته باشید به شما پیشهاد میشود تا دررابطه با تجهیزات مانند دوربین ها،فلاشها،تجهیزاتی که برای عکاسی فضای باز آورده میشود صحبت کنید.
توجه داشته باشید اگر تعداد دوربین ها و هلی شات ها بیشتر باشد عکسها و ویدیو جذابتر و بهتری خواهید داشت .اما به این نکته هم توجه داشته باشید هرچه تعداد تجهزیات فیلمبرداری و عکاسی بیشتر باشد هزینه بیشتری را شامل میشود.
شما میتوانید درباره تعداد دوربین ها و رفلکتورها و همچنین هلی شات ها با تیم عکاسی و فیلمبرداری صحبت کنید.
پیشنهاد میکنیم ساخت کلیپ برای نمایش در سالن عروسی را مدنظر داشته باشید که این کلیپ میتواند چند روز قبل تر از عروسی به صورت فرمالیته تهیه شده باشد تا شما نگرانی برای زمان آماده شدنش نداشته باشید.

آیا فردی مذهبی هستید؟
انتخاب آتلیه عروسی: اگر فردی مذهبی هستید شاید انتخاب آتلیه مناسب برایتان سخت باشد.
تمامی آتلیه های عروسی بخشی از تیمشون آقایان هستن که ممکن است شما با این موضوع راحت نباشید.
توجه داشته باشید که ممکن از در روز عروسیتان باغی که برای عکاسی انتخاب میکنید همزمان چند عروس داماد دیگر در آنجا مشغول عکاسی باشند.
پس پیشنهادی که برای شما داریم این است که چند روز قبلتر از مراسم عروسی به صورت فرمالیته برای عکاسی در محل مشخص شده آماده شوید.و حتما این موضوع را با آتلیه و تیم عکاسی و فیلمبرداری هماهنگ کنید.

اعتماد به تبلیغات زبانی و مجازی
انتخاب آتلیه عروسی: درست است که سخت میشود به تبلیغات اعتماد کرد و راه انتخاب آتلیه مناسب را دشوار میکند. اما باکمی پرس و جو و تحقیقات میشود از صحت آن اطمینان حاصل کرد.
در بعضی از آتلیه ها با تبلیغ کردن از امکاناتی که در واقعیت کارشون وجود ندارد نظر شمارا جلب میکنند و در آخر کاری به شما تحویل میدهند که باب میلتان نیست.به همین خاطر برای انتخاب آتلیه به سابقه و تجربه ی آن آتلیه و عکاس نیز توجه کنید
حتما از نزدیکان خود که به تازگی ازدواج کرده اند درباره آتلیه عروسیشون سوال کنید. مشتری های راضی همیشه بهترین تبلیغ هستند .به آتلیه هایی که اسمشان زیاد به گوشتان خورده بروید و نمونه کارهایشان را بینید.
پیشنهاد ما برای شما وقت مشاوره است.حتما حتما یک وقت مشاوره رزرو کنید و درباره کلیت کار و پکیج هاصحبت کنید.

اخلاق و نوع برخورد تیم با عروس داماد
انتخاب آتلیه عروسی: این موضوع را به خاطر داشته باشید که برخورد تیم عکاسی و فیلمبرداری با عروس وداماد و ساقدوش ها بسیار مهم است.شما یک روز کامل را که بهترین روز زندگیتان هست را در هر زمان و هرکجا در کنار عکاسان و فیلمبرداران میگذرانید
میزان صمیمیت آنها با شما بسیار مهم است.هرچقدر این صمیمت بیشتر باشد عروس و داماد مقابل دوربین عکاسی شما احساس راحت تری خواهند داشت و عکسهایی با احساسات واقعی و خوب ثبت خواهند شد.

عکاسی فرمالیته
انتخاب آتلیه عروسی: اگر دوست دارید تا در روز عروسیتان اضطراب دیر رسیدن به محل عکاسی و یا خراب شدن لباس و آرایشتان را نداشته باشید پیشنهاد ما به شما عکاسی فرمالیته است.شما با در نظر گرفتن تاریخ عروسی میتوانید چند روز قبل تر از مراسم با لباس عروس متفاوت و آرایش متفاوت نسبت به روز عروسیتان در لوکیشن هایی خارج از شهر و یا خارج از ایران و در مناطقی که دسترسی به آنها در روز عروسی دشوار است برای عکاسی و فیلمبرداری آماده شوید.
شاید به نظر عجیب بیاید ولی، بسیاری از آتلیه ها پیشنهاد پروژه فرمالیته را به عروس و داماد ها می دهند. این کار حسن بزرگی دارد و آن صرفه جویی در وقت است. شما می توانید با خیال راحت تمام روز را صرف عکاسی کنید و تمام فیگورهای مد نظرتان را امتحان کنید. بدون اینکه نگران از دست دادن زمان باشید و در روز عروسی با خیال راحت همراه با عزیزان و خانوادتون عکس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: فلوچارت پروژه فرمالیته به چه صورت است؟

آتلیه عروس ارزان و برگزاری عروسی با کمترین هزینه

آتلیه عروس ارزان


با کمترین هزینه جشن عروسی خود را برگزار کنید

آتلیه عروس ارزان: اگرشما جزو اون دسته از عروس دامادهایی هستید که به خاطر هزینه های بالای عروسی قید جشن عروسی رو میزنید
ما برای شما پیشنهاداتی داریم تا با کمترین هزینه جشن عروسی خود را برگزار کنید.

پرهیز از حاشیه
آتلیه عروس ارزان: شما میتوانید برای برگزاری جشن عروسی خود با کمترین هزینه از بخشی از حواشی عروسی کم کنید و توجه به زیبایی و نوع برگزای آن داشته باشید…

جشن خود را مدریت کنید
آتلیه عروس ارزان: برای برگزاری عروسی باکمترین هزینه پیشنهادی برای شما داریم (مدیریت جشن عروسی)مدیریت جشن عروسی خود به شما این امکان را میدهد تا طبق برنامه پیش برید و از هیچ یک از برنامه هایی که برای جشن خود تدارک دیده اید عقب نمانید.از یکی از دوستان خود خواهش کنید تا در مدیریت جشن عروسی به شما کمک کند تا مانع اضطراب و استرس شما شود.

جشن خود را مدریت کنید

شبی زیبا و به یاد ماندنی و بدون تجملات داشته باشید
آتلیه عروس ارزان: با کمترین هزینه جشن عروسی خود را برگزار کنید و بهترین روز خودرا با فکر اینکه ‘چطور باید از پس قسط و وام بربیایم’ سپری نکنید. مراسم عروسی میتواند بدون لوکس و تجملاتی بودن بسیار زیبا و به یاد ماندنی باشد.
در ادامه مطالب به بخشی از آن میپردازیم..

شبی زیبا و به یاد ماندنی و بدون تجملات داشته باشید

آرایش و پیرایش عروس و داماد
آتلیه عروس ارزان: یکی دیگر از پیشنهادات ما برای برگزاری جشن عروسی باکمترین هزینه به شما این است که به عنوان یک عروس از آرایشگر خود خواهش کنید تا برخلاف آرایش های عروس که بسیار تجملاتی تر هستند و هزینه بیشتری را در برمیگیرن آرایشی ساده و کم هزینه تری را برای شما درنظر بگیرند.از آرایشگر خود بخواهید تا آرایشتان مناسب با رنگ پوستتون باشد.
همچنین آقادامادها میتوانند به آرایشگاه همیشگی خود بروند تا نیازی نباشد ساعت ها درباره مدل مویی که به آنها میاید توضیح دهند و درآخر هزینه زیادی برای خاص بودن مدل مو بپردازند.به این صورت از هزینه آرایش مو و صورتتان از نصف کمتر میشود اما از زیبایی و آراستگی تان کم نمیشود.

آرایش و پیرایش عروس و داماد
 

لباس عروس شیک و ساده
آتلیه عروس ارزان: اجباری برای خرید لباس عروس گرون و تجلاتی نیست.شما میتوانید با کمترین هزینه شیک ترین و ساده ترین لباس عروسی را داشته باشید. با پرهیز از سرزدن به مزون های گرون قیمت و صرف وقت خود در فروشگاه ها از این اتفاق جلوگیری کنید.البته بعضی از مزون ها هستند که بعد از خرید لباس عروس و استفاده از آن دوباره لباس عروس را از شما تحویل میگیرند و مبلغی از لباس را به شما برمیگردانند.
حتی اگر خیلی اهل تجملات نباشید پیشنهاد ما برای شما کرایه لباس عروس یا قرض گرفتن آن از دوستان و آشنایان است.و به همین سادگی میتوانید با کمترین هزینه لباس عروسی خود را تهیه کنید

لباس عروس شیک و ساده

عکاس و فیلمبردار عروسی
آتلیه عروس ارزان: با توجه کردن نسبت به یکسری از نکات درباره آتلیه ها میتوانید بخش اندکی از هزینه هارا کم کنید.به سراغ آتلیه هایی بروید که بدون واسطه کارمیکنند.یعنی آتلیه هایی تمام روند کار عکاسی،فیمبرداری،تدوین،چاپ و … به عهده خودشان است.
به این صورت واسطه ها از بین میروند و کلی در هزینه ها صرفه جویی میشود.

ٖآتلیه عروس ارزان

تالار و محل برگزاری جشن عروسی
آتلیه عروس ارزان: یکی دیگر از پیشنهادات ما به شما برای برگزاری عروسی باکمترین هزینه این است که هزینه باغ ها و تالار های عروسی در روز های وسط هفته و روزهای عادی کمتر از پنجشنبه و جمعه و اعیاد هست.و همچنین میتوانید هزینه هایی مثل آتش بازی وسفره عقد را هنگام قید قرارداد حذف کنید.

ٖآتلیه عروس ارزان

 

بیشتر بخوانید : ترفندهای آسان عکاسی از استایل دامادها

عکاسی داماد: ترفندهای آسان عکاسی از استایل دامادها

عکاسی داماد: نکات ساده برای عکاسی

عکاسی داماد: در روز عروسی یک زوج، عروس معمولا در کانون توجه قرار دارد، و نهایت توجه و دقت در آماده سازی او برای این روز بزرگ به کار می رود. عکاسان اغلب به یک مراسم عروسی به عنوان روز عروس فکر می کنند، اما مهم است که ما به داماد هم توجه نشان دهیم و مطمئن شویم که او به بهترین شکل ظاهر می شود، تا بتواند در روز عروسی خود احساس شگفت انگیزی داشته باشد. این وظیفه ماست که به زیبایی مشتریان خود توجه کنیم و از دید و مهارت های عکاسی خود استفاده کنیم تا نسخه ای از خودشان را که ممکن است با آن آشنا نباشند به آنها نشان دهیم.ما دارای قدرتی باور نکردنی برای افزایش (یا کاهش، اگر مراقب نباشیم) اعتماد به نفس مشتری نسبت به ظاهر خود، و به خصوص در روز عروسی اش هستیم، چون ما خاطراتی را ثبت می کنیم که در طول سالها با ورق زدن آلبوم دوباره زنده می شوند. ما می خواهیم آنها به یاد بیاورند که عالی به نظر می رسیدند. یک راه برای انجام این کار، ژست دهی خوب و توجه به جزئیات است.

نحوه ایستادن داماد
عکاسی داماد: یکی از ترفندهای آسان در عکاسی از استایل دامادها هنگام ژست دهی به یک داماد در حالت ایستاده است، ما با باز کردن پاها به اندازه عرض شانه و رو به سمت بیرون شروع می کنیم، تا به یک وضعیت طبیعی برسیم. اگر پاها رو به سمت داخل باشد، ناخوشایند (ناشیانه) به نظر می رسد و یا ممکن است بچه گانه و فاقد اعتماد به نفس به نظر برسد. در مورد خانم ها، ما دوست داریم با انداختن وزن آنها تنها بر روی یک پا، حالت بدن آنها را جذاب کنیم، اما در مورد آقایان، به دو روش می توان وضعیت آنها را مشخص کرد – وزن به طور متعادل بر روی هر دو پا قرار گیرد یا عمدتا بر روی یک پا تکیه داده شود.

فرم دستها
عکاسی داماد: اغلب، هنگامی که عکاسان در میان خود گپ می زنند، می شنویم که «با دست هایش چه کار کنم؟» درست است که شما باید کاری با آنها انجام دهید، اما باید مراقب باشید که آن کار طبیعی به نظر برسد. یکی دیگر از نکات ساده برای عکاسی برای یک وضعیت ایستا، ظاهر کلاسیک «دست ها در جیب» است، اما باید مراقب بود. هنگامی که دست ها در جیب زیر کت پنهان می شوند، ممکن است عجیب و غریب باشد. این عجیب و غریب بودن را با اطمینان از این که کمی از پوست دست دیده می شود، خنثی کنید – انگشت شست را بیرون بگذارید یا آن را در داخل جیب گذاشته و در عوض بقیه انگشت ها را در معرض نمایش بگذارید.نکته جالبی که در مورد دست ها باید به آن توجه کنید این است که اگر با یکی از آنها کاری انجام دهید، معمولا می توانید دیگری را رها کنید.

دستهایتان را بی حرکت نگذارید
عکاسی داماد: گفتیم که شما باید کاری با دست ها انجام دهید، و گاهی اوقات آن کار یک عمل واقعی است. به عنوان مثال، می توانید دست هایتان را بر روی جلیقه خود بگذارد یا کراواتتان را درست کنید. هنگام کار با دست ها، به زاویه ایجاد شده توسط آرنج های آنها دقت کنید. در عکاسی فشن و مُد زمانی که می خواهید توجه بیننده را به آراستگی (لباس) جلب کنید، یک زاویه راست بهتر جوابگو است. در عوض، قرار دادن دست با یک زاویه نسبت به صورت، توجه را به آن سمت جلب می کند. بازوها و دست ها می توانند مانند خطوط هدایتگر عمل کرده، و چشم بیننده را هدایت کنند، بنابراین مطمئن شوید که از این کار به نفع خود استفاده کنید.

تاثیر تنفس در ژست دهی
عکاسی داماد: تنها کافی است قبل از عکاسی یک نفس عمیق بکشید، از ترفندهای آسان در عکاسی از استایل دامادها میتواند همین نکته ریز باشد ،این کار می تواند برای ژست دهی به شما فوق العاده باشد. با این کار شما خود به خود شانه هایتان را صاف کرده و شکمتان را تو می دهید.

 

بیشتر بخوانید : خوش عکس شدن در عروسی با ترفندهای ساده

خوش عکس شدن در عروسی با ترفندهای ساده

خوش عکس شدن در عروسی: روز عروسی فرصتی برای یادگیری خوش عکس بودن نیست

احساساتتان را نشان دهید ، با چشمانتان بخندید
خوش عکس شدن در عروسی:  از همین الان باید تمرین کنید که با تمام وجودتان بخندید و شادی در چشمهایتان دیده شود. در روز عروسی استرسهای مختلفی را تجربه خواهید کرد. اجازه ندهید این استرسها و خستگی مراسم چشمان شما را تحت تاثیر قرار دهند. فکر میکنم با عکسهای زیر نیاز به توضیح اضافه ای از سمت من نباشد.۲- طوری لبخند بزنید که دندانهایتان دیده شود

یادتان باشد که در عکسها دهانتان را مقدار کمی باز کنید تا دندانهای بالاییتان دیده شود. اینگونه عکسهای زیباتری خواهید داشت. ضمنا باید توصیه کنم که اگر فرصت ، بودجه و حوصله کافی دارید ، پیش از مراسم عروسی دندانهایتان را مرتب و زیبا کنید. برای این کار با دندانپزشک خود مشورت کنید. باور کنید این یک سرمایه گذاری برای زیباییتان تا آخر عمر خواهد بود. برای داشتن لبخند زیبا نیاز به دندانهایی سفید و مرتب دارید. اگر فرصت یا بودجه و یا حوصله این کار را ندارید حتی الامکان از یک هفته قبل از مراسم با استفاده از خمیردندان های سفید کننده ، دندانهایتان را سفیدتر کنید.

خنده مصنوعی در عکس مشخص خواهد بود
خوش عکس شدن در عروسی: مطمئنا قبول دارید که لبخند مصنوعی از لبخند واقعی به سادگی قابل تشخیص است. حالا فکر کنید که اگر با یک لبخند مصنوعی در عکسهای عروسیتان ظاهر شوید هیچ وقت لذت واقعی از دیدن عکسهایتان نخواهید برد. پیشنهاد من این است که روز عروسیتان فقط به شادیها فکر کنید. با همسرتان و با مهمان ها شاد باشید و در عکسهایتان از اعماق وجود لبخند بزنید. با تیم عکاسیتان رابطه دوستی خوبی برقرار کنید و در مدتی که باهم هستید حسابی خوش بگذرانید۴- بهترین زوایا و حالات عکسهای خود را مرور کنید

به آرشیو عکسهایتان مراجعه کنید و به بررسی عکسهای گذشته بپردازید. ببینید که بدن و صورت شما در چه زاویه ای زیباتر است. این زاویه به میزان چاقی و لاغری شما ، شکل بینی شما ، قدتان ، تپلی صورت و غبغب بستگی دارد. سپس در روز عروسی سعی کنید این حالت را در عکسهایتان بگیرید. علاوه بر آن پیشنهاد میکنم که استایل معروف به استایل هالیوودی را هم تمرین کنید.

 

دستهایتان را از بدنتان باز کنید
خوش عکس شدن در عروسی: دستهای شما اگر به بدنتان چسبیده باشد شما را چاق نشان خواهد داد و گذشته از آن زیبایی عکس را کم میکند. همیشه دستهایتان را با اندکی فاصله از بدن نگه دارید تا نور از بین آنها عبور نماید. بدین ترتیب عکاستان عکس بهتری از شما خواهد گرفت.

وقت شناس باشید

خوش عکس شدن در عروسی: در روز عروسی با آرایشگر خود هماهنگ کنید تا راس ساعتی که تیم عکاسی به شما گفته اند آماده باشید. به آقای داماد سفارش کنیدکه اتومبیل را به موقع از گل فروشی تحویل بگیرد. از قبل بهترین مسیر را برای پیمایش بین گل فروشی ، آرایشگاه و آتلیه (یا باغ) انتخاب کنید. هر دقیقه که زمانبندی را خراب کنید استرس شما و تیم عکاسیتان بیشتر خواهد شد. مخصوصا در فصلهای پاییز و زمستان که روزها کوتاهتر است و نور روز را از دست خواهید داد.
برای چیزهای غیرمترقبه وقت کنار بگذارید.

آرایش عجیب و غریب نکنید
خوش عکس شدن در عروسی: فکر میکنم یکی از کابوسهای شما این باشد که آرایشگرتان چه آرایشی برایتان خواهد کرد. از آرایشگرتان بخواهید که ساده و مینیمال درستتان کند. پیشنهاد میکنم ناخن هایتان را هم حتی الامکان ساده فرنچ کنید و از طراحی های عجیب و غریب لااقل در روز عروسی پرهیز کنید. زیبایی در سادگی است.

در آخر اینکه  در عروسی خوش عکس باشید خودتان باشید
خوش عکس شدن در عروسی: در پایان اکیدا توصیه میکنم که در روز عروسی ، خودتان باشید.اگر شوخ و پرانرژی هستید همینطور باشید و اگر جدی و آرام هستید هم همانطور که واقعا هستید باشید. سعی نکنید برعکس شخصیت واقعیتان عمل کنید. هر دو نوع عکس زیبا خواهد بود. هم عکسهای شاد و پر انرژی و هم عکسهای متین و جدی.چطور در عروسی خوش عکس باشیم بسیار ساده است.

 

بیشتر بخوانید : فلوچارت های پروژه فرمالیته

توصیه عکاسان عروسی به عروس خانم ها

به توصیه عکاسان عروسی خوب گوش کنید تا عکس های عروسی تان هرچه زیباتر شده و شما در عکسها بدرخشید.

توصیه عکاسان عروسی: حتی اگر بهترین مدل مو، آرایش صورت و لباس را هم برای عروسی تان داشته باشید باز هم نکاتی هست که باید رعایت شوند. در این مورد با عکاسان حرفه ای صحبت کردیم و نصیحت های آن ها برای عروس خانم ها را در این مطلب جمع آوری کرده ایم.

آرایش تان پاک نشود
توصیه عکاسان عروسی: آرایش تان را تجدید کنید. به احتمال زیاد در طول مراسم عروسی آرایش صورت تان کمرنگ می شود. یادتان باشد قبل از اینکه جلوی دوربین عکاسی قرار بگیرید آرایش تان را تجدید کنید، مخصوصا برق لب را.

به زاویه توجه کنید
توصیه عکاسان عروسی: زاویه درست را انتخاب کنید. مسلما خیلی ضایع است که صاف رو به دوربین بایستید و عکس بندازید. پس کمی کج بایستید و چانه تان را کمی به سمت پایین بیاورید.

به قسمت بهتر صورت تمرکز کنید
توصیه عکاسان عروسی: بیشتر روی سمت بهتر صورت تان تمرکز کنید. خیلی ها در عکس یک طرف صورت شان بهتر از طرف دیگرش می افتد. خود تان را در آینه نگاه کنید، سلفی بگیرید و از دوست های قابل اعتماد تان بپرسید که به نظرشان کدام طرف صورت تان بهتر است و بعد از عکاس تان بخواهید که بیشتر عکس ها را از همان سمت از شما بگیرد.

دسته گل همیشه همراه تان باشد
توصیه عکاسان عروسی: دسته گل تان را درست نگه دارید. دسته گل را درست جلویتان و هم سطح با کمرتان نگه دارید. دست ها را با فاصله از بدنتان نگه دارید چون اگر به بدن تان بچسبانید چاق تر به نظر می رسید. همچنین می توانید دسته گل را با یک دست نگه دارید و دست دیگر را کنار بدن تان رها کنید، اینطوری طبیعی تر به نظر می رسید.

لبخند بزنید
توصیه عکاسان عروسی: اگر خیلی استرس داشته باشید ممکن است در شادترین روز زندگی تان هم لبخند را فراموش کنید. یادتان باشد که یک لبخند زیبا بهترین چیزی است که در روز عروسی می توانید به همراه داشته باشید.

راحت باشید
توصیه عکاسان عروسی: بیش از حد به ژست گرفتن فکر نکنید. سعی کنید خودتان باشید و راحت باشید. اینطوری عکس ها طبیعی تر می شوند و خودِ واقعی تان را نمایش می دهند. هرچقدر بیشتر احساس راحتی کنید عکس های عروسی تان هم طبیعی تر می شوند.

ساعت طلایی را از دست ندهید
توصیه عکاسان عروسی: اگر می خواهید عکس های رویایی داشته باشید با عکاس تان طوری هماهنگ کنید که در ساعت طلایی (یک ساعت قبل از غروب آفتاب) بیرون باشید. در این زمان خورشید با اشعه های زیبا و طلایی رنگ اش عکس های عروسی تان را جادو می کند.

آرایشگر حرفه ای داشته باشید
توصیه عکاسان عروسی: وقتی آرایش و موهای تان بی نقص باشد هم خودتان در طول مراسم عروسی احساس شاهزاده بودن می کنید و هم عکاس تان را خوشحال می کنید. فرایند روتوش کردن عکس ها هم خیلی راحت تر و سریع تر پیش می رود.

به عکاس تان لیست ندهید
توصیه عکاسان عروسی: مشکل لیست دادن به عکاس این است که ممکن است او را وادار کند فقط به موقعیت های تخیلی و غیرواقعی فکر کند و در نتیجه شکار لحظه های غیر منتظره ای که در مراسم عروسی واقعا اتفاق می افتند را از دست می دهد. این لحظه ها خیلی بهتر و پرمعنی تر از لحظه هایی هستند که قبل از مراسم عروسی تصور می کنید ممکن است اتفاق بیفتند.

به عکاس اعتماد کنید
توصیه عکاسان عروسی: اگر عکاس تان با آنچه شما برنامه ریزی کرده بودید متفاوت عمل می کند تنها به این دلیل است که اطلاعات اش در مورد عکاسی بیشتر از شماست. عکاس ها تمام تلاش شان را می کنند که بهترین عکس ها را به شما بدهند و عکس های شان خیلی برای شان اهمیت دارد. هرچند اگر شما شیفته مکان خاصی هستید که از نظر عکاسی زیاد مناسب نیست عکاس باید بتواند هر طور شده در آنجا از شما عکاسی کند.

حتما عکاسی اسپرت داشته باشید
توصیه عکاسان عروسی: عکاسی اسپرت این شانس را به شما می دهد که عکاس تان را امتحان کنید و ببینید که از کارش خوش تان می آید یا خیر. همچنین به شما کمک می کند که با عکاس تان و نحوه کارش بیشتر آشنا شوید. اگر در مراسم عروسی به هر دلیلی وقت برای عکاسی کم بود، عکاس به خوبی می داند که شما چه جور عکس هایی می خواهید.

یک لیست از فامیل تهیه کنید
توصیه عکاسان عروسی: عکاس شما اصلا نمی داند که «خاله جان» شما کیست. عکاس ها تمام تلاش شان را می کنند که در مراسم عروسی تمام اعضای فامیل تان را بشناسند ولی در آن زمان کوتاه این کار عملا امکان پذیر نیست. اگر لیستی دارید می توانید نام آن ها را در لیست عکاسی قرار دهید و یا این وظیفه را به یک نفر بسپارید که افراد مهم را به عکاس تان معرفی کند و یا اینکه خودتان مستقیما به عکاس تان بگویید «میشه از من و خاله جانم یک عکس بندازید؟» که در این صورت جواب همیشه «بله» است چون خاله جان شما خیلی خوش تیپ است.

ایده بدهید
توصیه عکاسان عروسی: ایده های تان را با عکاس تان به اشتراک بگذارید. اگر ایده ای خلاقانه برای عکاسی دارید حتما با عکاس تان در میان بگذارید. اگر این کار را نکنید بعدا پشیمان خواهید شد. از لحظات لذت ببرید. راحت باشید، و خوش بگذرانید. از یاد ببرید که عکاس آنجا حضور دارد و اجازه دهید خودش کارش را بکند. اگر سوالی داشته باشد از شما می پرسد.

عکاس شما چه توصیه‌ ای برای شما داشته است؟ فکر می کنید به کدامیک از توصیه ها باید عمل کنید؟

بیشتر بخوانید: چک لیست عروسی