چند ایده جذاب برای عکس عروسی

چند ایده برای عکس عروسی که به آلبوم عروسیتان جلوه میدهد

ایده برای عکس عروسی: قطعا دیدن عکسهای عروسیتان لذت بخش است و نکته ای که آنرا لذت بخش تر میکند ایده عکس عروسی است.برای داشتن ایده عکس عروسی میشود عکسهای اروپایی را نگاه کرد و مثل آنهارا انجام داد اما قشنگتر این است که ایده از خودتان باشد و حس و حال طبیعی خودتان ثبت شود.پس بهتر از به ایده هایی که به شما میدهیم توجه کنید و فراموش نکنید حس و حال واقعی خودتان چاشنی عکسها شود.

 

ساقدوش ها

ایده برای عکس عروسی :داشتن ساقدوش های شاد و جوان و پرانژی بسیار بسیار زیاد در عکسهای عروسی شما و همچنین روز عروسی شما تاثیر دارد.البته این نکته را هم اضافه کنیم که گرفتن عکس با ساقدوش ها در همان روز عروسی بسیار دشوار است.از لحاظ دورهم جمع کردن آنها و تایم رسیدنشون به همین دلیل مابه شما عکاسی با ساقدوش ها را در روز فرمالیته پیشنهاد میکنیم.حالا نکته ای که درباره عکاسی با ساقدوش ها میخوایم بهتون بگیم.

چند ایده جذاب برای عکس عروسی

ست کردن لباس

ایده برای عکس عروسی : ست کردن لباس ساقدوش ها جزو نکاتیست که در عکس بسیار به چشم می آید.لباس آنها جلوه ای رو به عکس میده که بادیدن آنها احساس نشاط و شادی میکنید. همچنین رنگ لباس ها بسیار تاثیر گذار است.رنگ های شاد و در عین حال شیک این زیبایی رو به عکسهایتان میدهد.

اما این را هم در نظرداشته باشید که داماد و ساقدوش ها باهم ست نکنن.ست کردن ساقدوش ها با داماد اصلا مناسب نیست و شباهتی که به وجود می آید از درخشش داماد در مراسم کم میکند.

چند ایده جذاب برای عکس عروسی

 

عکسهای هیجان انگیز

همراه ساقدوش ها عکسهایی بگیرید که بامزه و پرشور باشد.ژست هایی بگیرید که با دیدن آنها خنده بر روی لبهای شما بیاورد.مثلا یکی از عکسهایی بامزه اروپایی هارا بازسازی کنید..به فرض مثال عکسی که بگیرید که ساقدوش های عروس ،عروس را میکشند به سمت داماد و برعکس…و هر ایده بامزه ای که درلحظه به ذهنتون میرسد را همراه ساقدوش هایتان انجام دهید.

چند ایده جذاب برای عکس عروسی

 

دست گل ساقدوش ها

دست گل ساقدوش ها را حتما ازشون عکس بگیرید.دست گل و دکمه های سرآستین داماد و ساقدوش هایش دیتیل های جذابی هستن که عکس گرفتن ازشون جذابیت خاصی به آلبوم عکس شما میدهند.

چند ایده جذاب برای عکس عروسی

خنده های واقعی

از تیم عکاسان بخواهید تا کمی تنهایتان بگذارند باهم گپ بزنید و از خاطرات خنده دارتون بگویید.و عکاسان این صحنه های ناب را ثبت کنند.هیچ چیز زیباتر از عکسهای یهویی نیست.لحظه های باهم بودنتان را به صحنه بکشید.دست یکدیگر را بگیرید و رفتاری کاملا طبیعی داشته باشید.مطمئن باشید این لحظه ها از چشم شما دور نمیمانند.

 

چند ایده جذاب برای عکس عروسی

میهمانان

ایده برای عکس عروسی :از دیگر ایده های عکس عروسی این است که از میهمانان بخواهید تا در اطرافتان حلقه بزنند و یا در کنار هم مسیری ایجاد کنند تا از بین آنها رد شوید.عکسی که از این لحظه گرفته میشود حس و حال واقعی میهمانان و خودتان را به تصویر میکشند.

 

چند ایده جذاب برای عکس عروسی

چند نکته برای انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس عروس مناسب برای روز عروسی

انتخاب لباس عروس مناسب یکی از مهمترین انتخاب های روز عروسی است.یعنی عروس خانم ها نه تنها اضطراب انتخاب باغ و تالار و آتلیه عکاسی را دارند بلکه استرس انتخاب لباس عروس مناسب خود را هم دارند.

در این مطلب اشاره کوچکی به یکسری نکات خواهیم داشت که با رعایت آنها به احتمال خیلی زیاد میتوانید لباس عروس مناسب خودتان را تهیه کنید.

 

زمان انتخاب لباس عروس

نکته اول اینکه “زمان” در انتخاب لباس عروس مناسب بسیار بسیار مهم است.قبل از انتخاب محل برگزاری عروسی و مشخص شدن زمان مشخص عروسی لباس خود را تهیه نکنید.ممکن است لباس عروسی تهیه کنید که مناسب محل عروسی و یا فصل و هوای اون روز نباشد.به فرض مثال شما لباس عروسی را تهیه میکنید که از جنس مخمل یا پارچه های ضخیم است با  تداخل در برگزاری مراسم مثلا در روزهای گرم باعث میشود شما عرق کنید و دچارمشکل شوید.

 

همراه مناسب برای انتخاب لباس عروس مناسب

همراه داشتن دوست و همراه صادق در انتخاب لباس عروس بی شک تاثیر دارد.برای خرید و پرو لباس عروس نهایت دو یا سه نفر را بتوانید همراه داشته باشید پس بهتر است این دو سه نفر جزو دوستان و آشنایان صادق شما باشند تا زمانی که اتاق پرو بیرون آمدید با اشک و شوق از شما استقبال نکنند و بلکه حقیقت میزان زیبایی لباس را به شما بگویند.و این نکته را هم در نظر داشته باشید لباس عروسی که در اولین نگاه به دلتان نشست و چندبار بپوشید و خوب نگاه کنید که همچنان به همان اندازه اول دوستش داشته باشید.لباس عروس باید به قدری زیبا و دلنشین شما باشد که پس از سالها هم آنرا میبینید لذت ببرید و برایتان همان تازگی اول را داشته باشد.

چند نکته برای انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس دکلته

لباس عروس دکلته لباسی بسیار زیبا است اما لباسی هم هست که به تن هرکسی نمیشیند.نکته قابل اهمیت اینکه اگر تابه امروز لباس دکلته نمی پوشیدید برای عروسیتان هم انتخاب نکنید.زیرا دکلته پوشیدن به جز زیبا بودن در تن بلد بودن هم نیاز دارد زیرا دکلته دشواری های خاص خودش را دارد که ممکن است شمارا کلافه و خسته کند.پس ما برای انتخاب لباس عروس مناسب به شما این پیشنهاد را میدهیم که اگر تجربه پوشیدن لباس دکلته را ندارید در روز عروسیتان هم انتخاب نکنید.

 

سایز لباس

اگر لباسی که در فروشگاه میپوشید و سایز شما نیست و در اون لحظه سایز شمارو موجود ندارند به این فکرنباشید که شاید همان لباس در سایزخودتان خوب باشد و آن را سفارش دهید.زیرا ممکن است آن لباس در سایز خودتان جلوه اش را از دست بدهد و زیبایی اولش را نداشته باشد.در انتخاب لباس اگر میخواهید موفق باشید حتما دقت داشته باشید سایز لباس کاملا اندازه و فیت باشد.تنگ بودن لباس گذراندن آن شب را برای شما سخت میکند و کافیست لباس کمی گشاد باشد تا جلوه اش را از دست بدهد.نکته قابل توجه که اگر لباستان آستین دارد آنرا امتحان کنید تا مطمئن شوید میتوانید دستتان را به راحتی حرکت دهید.

 

خرید از فروشگاه مجهز

از فروشگاهی خرید کنید که تیم خیاط داشته باشد.گاهی اوقات لباس انتخابی شما کمی تغییرات نیاز دارد که فروشنده آنرا به خود شما بسپارند.و اگر در ایجاد تغییرات مشکلاتی ایجاد شود هیچ عهده ای را به گردن نمیگیرند.پس بهترین انتخاب فروشگاهی است که بتواند مشکلات لباس را خودش برطرف کند تا مشکل دیگری ایجاد نشود.

چند نکته برای انتخاب لباس عروس

امتحان کردن لباس قبل از عروسی

بعد از اینکه لباس عروستان را تحویل گرفتید درجایی مناسب آنرا امتحان کنید.و با آن برقصید و تمرین کنید.اینکه در شب عروسی لباستان غریبی نکنید و احساس راحتی داشته باشید خیلی مهم است.و این نکته را هم در نظر داشته باشید لباسی که یکبار پوشیده شده باشد خیلی بهتر است.

 

سفارش آنلاین ندهید

برای انتخاب لباس عروس مناسب آنلاین سفارش ندهید.عکسهایی که از لباس عروس در تن مدل گرفته شده تفاوت زیادی در تن شماخواهد داشت.

لباس را حتما چندبار پرو کنید و از انتخابتان مطئن شوید.درصورت سفارش آنلاین توجه داشته باشید که لباس قابلیت تعویض داشته باشد.

چند نکته برای انتخاب لباس عروس

 

بیشتر بخوانید : نکاتی برای آداب و معاشرت شب عروسی

نکاتی برای آداب و معاشرت شب عروسی

نکاتی که درباره آداب و معاشرت روز عروسی باید بدانید!

 آداب و معاشرت شب عروسی: روز عروسی شما روزیست که قراراست به یادماندنی باشد و هربار که از آن شب یادمیکنید حس وحال زیبای آن شب رابه خاطربیاورید.همچنین این موضوع برای میهمانان شما هم صدق میکند.که پس از مدتها از رفتار شما و اتفاقات آن شب به خوبی یادکنند.

خیلی مهم است که با میهمانانتان و همچنین افرادی که در محل برگزاری مراسم کار میکنند رفتاری درست و صحیح داشته باشید.

مطمئن باشید رفتار شما هرچقدر صمیمی و قدرشناسانه باشد میهمانان به خوبی از مراسم شما و خودشما یادمیکنند.

در ادامه این مطلب به چندنکته کوچک از این آداب اشاره میکنیم:

 

 

۱) در مسیر طراحی شده برای ورودتان با آرامش و متانت راه بروید،دست گلتان را به صورتی بگیرید که گلهای آن نمای بیشتری نسبت به ساقه آن داشته باشد.این یکی از نکات  آداب و معاشرت شب عروسی است.

۲) این قضیه را در نظرداشته باشید بعد از اتمام مراسم و در حالی که مراسم را ترک میکنید اگر کسی به شما دست تکان داد به صورتی دست تکان ندهید که انگار بعد از یک برد فوتبال درحال ترک زمین هستید.این یکی از نکات  آداب و معاشرت شب عروسی است.

۳) درگیر گرفتن عکسهای شخصی با تلفن همراه خود نشوید.چرا که این عکس گرفتن ها باعث میشود ساعتهایی که میتوانید در کنار خانواده و دوستان به شادی بپردازید را از دست بدهید.و این موضوع باعث دوری شما از  میهمانانتان میشود.بهتر است این بخش را به تیم عکاسی بسپارید.این یکی از نکات  آداب و معاشرت شب عروسی است.

۴) هنگام صحبت کردن به میهمانانتان لبخند بزنید و به چشمهای آنها نگاه کنید.به میهمانتان این اطمینان خاطر را بدهید که کاملا توجهتان به آنهاست.این یکی از نکات  آداب و معاشرت شب عروسی است.

۵) سعی کنید همراه هم ،هم عروس و هم داماد به تک تک میزها و میهمانان سربزنید.در صورت امکان دوباره به دیدن تک تک میهمانان بروید و از آنها بابت حضورشان تشکر و قدردانی کنید.این یکی از نکات  آداب و معاشرت شب عروسی است.

۶) هرکجای سالن که میروید و در جایی که قرار میگیرید با همسرتان باشید.و به تنهای به دورسالن نگردید.البته این راهم در نظر داشته باشید که مراسم اگر جداگانه بود و داماد در بخش مردانه بود و برعکس به تنهایی دریک جا ننشینید 🙂

۷) اگر سیگاری هستید درهنگام عروسی خود سیگار نکشید.دیدن عروس و داماد در لباس عروسی در حال سیگارکشیدن جلوه زیبایی ندارد.و همینطور ممکن است دردسرهایی مثل ریختن خاکستر سیگار روی لباس و سوختن آنرا داشته باشد.این یکی از نکات  آداب و معاشرت شب عروسی است.

 

بیشتر بخوانید : چندپیشنهاد برای ثبت لحظات عروسی

چند پیشنهاد برای ثبت لحظات عروسی

چند پیشنهاد برای ثبت لحظات بهتر مراسم عروسی  شما

پیشنهاد برای ثبت لحظات عروسی :همونطور که میدونید ما بخشی از مطالب سایت رو به  فیلم و عکس عروسی اختصاص دادیم و هربار از یک زاویه به آن پرداختیم.از آموزش ژست عکاسی تا نکاتی برای انتخاب آتلیه عروسی.اینبار به بحث خیلی مهمی  میپردازیم که ارتباط با بخش فیلمبرداری دارد.این صحبتها اشاره کوچکی هم به نکات مهم عکاسی دارد که قبلا دررابطه با آن توضیح داده ایم.اما اولین نکته ای که به آن میشود اشاره کرد مبحث کلیپ عروسی است:

پیشنهاد برای ثبت لحظات عروسی در کلیپ عروسی

چندسالی است که فیلمسازی و پخش آن همزمان در مراسم عروسی بین آتلیه های عروسی مختلف باب شده و فیلمهایی که چندروز قبل تر در فرمالیته ضبط شده یا درهمان روز داخل سالن پخش میکنن.لازم به گفتن است که فیلمهایی که در همان روز ضبط شده تدوین و صداگذاری عجله ای دارد امکان دارد نتیجه مطلوبی نداشته باشد. البته این را هم در نظر داشته باشید که نتیجه کار بسیار زیاد به مهارت تیم تدوین و راش های گرفته شده توسط فیلمبرداران دارد.

فیلمنامه عروسی

در بعضی از جلسه های مشاوره شاهد این هستیم که مشاور فیلمبرداری در جواب سوالهای عروس و داماد ها میگویند ،برنامه خاصی نداریم و همینجوری پیش میریم تا حس و حال طبیعی شمارو ثبت کنیم!!!یک نظریه کاملا اشتباه.بی برنامگی در روز فرمالیته و در روز عروسی بسیار بسیار اشتباه است.اما دفترهای حرفه ای برای این کار نه تنها برنامه ریزی درستی دارند بلکه تهیه یک فیلمنامه ،کارآنهارا بهتر و حرفه ای تر پیش میبرد.تعریفی که از فیلنمامه عروسی به شما میتوانیم بدهیم تا با آن آشنا شوید این است که در فیلمنامه به طور دقیق حوادث و اتفاق های اون روز با زمان و مکان شرح داده شده.به صورتی که عروس و داماد کاملا میدانند که در روز عکاسی و فیلمبرداری چه اکت هایی باید داشته باشند.میزانسن های دقیق و تعیین شده که یک قصه ای را روایت میکند.حتی اگر خلاقیت یک نویسنده را داشته باشند میتوانند به راحتی روز اول آشناییشان را تا روز عروسی را بازسازی کنید!

ترکیب فضاهای سنتی و مدرن

بعضی وقتها عروس داماد ها در ایجاد فضای عروسی کمی زیاده روی میکنند.گاهی به قدری فضارو سنتی و قدیمی طراحی میکنند که به محض وارد شدن در محل عروسی احساس میکنیم که سالیان دور سفر کرده اید اما گاهی هم کاملا برعکس عمل میکنند.به قدری مدرن و به قدری اروپایی طراحی میکنند که میهمانان به محض ورود احساس تضاد بین پوشش خود و فضا میکنند.

در بهرین حالت ممکن ترکیب این دو بایکدیگر است.به طوری که حس و حال زمان خود را داشته باشید و سنت هارا حفظ کنید و به صورتی مدرن باشید که حس و حال شیک و زیبایی را به میهمانان انتقال دهید.

انجام کارهایی که دوست دارید

شاید جزو عروس و دامادهایی باشید که در زمینه ای مهارت خاصی داشته باشید و یا از علایق خود پیروی کنید.پیشنهاد جذابی که برای شما داریم این است که در روز عکاسی و فیلمبرداری کارهایی را انجام دهید که از انجام دادنشان لذت ببرید.و یا اگر مهارت خاصی در هنر یا ورزش دارید لحظه هایی را ثبت کنید که این مهارت ها درآن دیده شود.مثل کوهنوردی، دوچره سواری و یا حتی دیدن شما که درحال کشیدن تصویری از همسر خود هستید.

ست کردن و هماهنگی عروس و داماد

پیشنهاد برای ثبت لحظات عروسی: هماهنگی هایی که در پوشش لباس عروس و داماد میتونه جلوه خاصی به عکس و فیلمها بدهد.مثلا در روز فرمالیته لباسی که عروس داماد همراه ساقدوش ها تدارک دیده اند لازم نیست حتما یک شکل باشند و به قول قدیمی ها شبیه گروه سرود شوند اما در لباس هایشان میشود یکسری هماهنگی هایی ایجاد کرد که به چشم بیایند و جلوه عکس و لباس را بیشتر کند.

نگاهی ویژه به عروسی و تاریخچه آن

نگاهی به عروسی و تاریخچه آن که شاید پاسخی برای یکسری سوالات باشید

نگاهی به عروسی و تاریخچه آن : حتما همه ما ازبزرگترهایمان شنیده ایم که ازدواج امر نیکو و خیری است.اما تا به حال دررابطه به رسم و رسوم آن مطالعه کرده ایم؟جوابی برای سوال هایمان درباره عروسی پیدا کرده ایم؟ما در این مطلب نگاهی به عروسی،محتویات عروسی و تاریخچه آن داریم.در این مطلب ما قصد داریم تا کمی شمارا با رسم رسوم های ازدواج و تاریخچه آ آشنا کنیم و پاسخ کوتاهی برای سوال هایتان داشته باشیم.

نگاهی به تاریخچه

با نگاهی به عروسی و تاریخچه آن متوجه میشویم مراسم جشن عروسی و برگزاری آن ریشه در قدیم دارد.حتی در کتاب انجیل از معجزه عیسی در یک مراسم جشن عروسی در روستای قانا به تفصیل سخن گفته شده است.همچنین در ایران نیز جشن عروسی پیرشالیار که ریشه های کهنی دارد ، هرساله در سالگرد ازدواج وی در مناطقی از کردستان گرامی داشته می شود.همینطور در مونیخ از سال ۱۸۱۰ میلادی،جشن اکتبر با مناسبت هایی شابه هرساله برپا میکنند و جشن میگیرند.

رسم و رسوم های مشترک

در بعضی از رسوم های جشن عروسی تاریخچه هایی پیش از تاریخ دارند.این گونه رسم ها در فرهنگ بسیاری از ملل جهان مشترک است، مثل تبادل حلقه ها.تبادل پول مثل مهریه و شیربها و دادن هیده و گل،خواندن دعا و خواندن کتاب مقدس که در دینی به شکل متفاوتی است.

لباس عروس و پیشینه آن

لازم  به گفتن است که لباس عروس همواره در طول تاریخ اهمیت فراوانی داشته است و از قدیم همه عروسها خواهان زیبا دیده شدن بودند.گاهی جواهرات سنگین و گران قیمتی که به لباس عروس وصل میکردند پراهمیت تر از لباس بود و عرس به قدری با جواهرات پوشیده میشد که فقط جواهرات به چشم میامدند.این زیاده روی در استفاده جواهر در لباس به قدری زیاد شد که در قرن پانزدهم میلادی هم در انگلستان ،شاهزاده مارگریت مجبور شد به دلیل سنگینی لباسش برای راه رفتن کمک بگیرد.

برگزاری چندمراسم عروسی در یک روز

امتحالا در بعضی از مراسم های عروسی و عکسها دیده اید که چند عروس در یک روز همزمان در یکجا عروسی میگیرند.که معمولا یا دوستانی صمیمی هستند و یا خواهر و  فامیل.با نگاهی به عروسی و تاریخچه آن داریم اشاره ای به بزرگترین مراسم عروسی هم میکنیم. بزرگترین جشن عروسی دنیا از این نوع، عروسی‌ای باشد که اکتبر ۲۰۰۹ میلادی، در حیاط دانشگاهی واقع در در نزدیکی سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار شد. در این مراسم بیش از بیست هزار عروس و داماد از کشورهای مختلف جهان، آغاز زندگی مشترک خود را به صورت گروهی جشن گرفتند. هم‌زمان با این مراسم، در آئینی مشابه در ایران، دوازده هزار زوج ایرانی نیز زندگی مشترک خود را جشن گرفته‌اند.

فیلم و عکس عروسی

آیا میدانستید که در سال ۱۳۱۹ فیلم جشن عروسی محمدرضا پهلوی و پرنسس فوزیه، به مدت سه روز در سینماهای تهران اکران شد؟شاید تا به حال این رو نشنیده باشید ولی این اتفاق در سال ۱۳۱۹ اتفاق افتاده است. امروزه در ایران یکی از مهمترین آیتم‌های مراسم عروسی فیلم و عکس می‌باشد که به دلیل ماندگاری اهمیت وی‍ژه‌ای دارد و با ارائه خدمات نوین در این عرصه شاهکارهای زیبایی را آتلیه ها به عروس و داماد ها ارائه میکنند. همچنین می‌توان به مراسم عروسی زیردریا اشاره کرد.

 

جمع آوری مطالب از ویکی پدیا

 

بیشتربخوانید : نباید های قبل مراسم عروسی

نباید های قبل مراسم عروسی

نباید های قبل عروسی

 

نباید های قبل مراسم عروسی که باید بدانید

تمامی دختران عروس شدن از بچگی جزو آرزوهاشون هست.درحالی که هرچه بزرگتر میشوند توجه بیشتری نسبت به برگزاری مراسم عروسی و اتفاقات و نوع لباس و غیره دارند.ما در این مطلب برای عروس خانم ها و آقا داماد ها مطالبی و جمع آوری کردیم در خصوص نباید های قبل عروسی.

خیلی وقتها عروس و داماد ها کلی برای روز عروسی خود تدارک دیده اند اما با ‘نبایدهایی’ که نباید انجام دهند اتفاقات بسیار کوچکی را رقم میزند که در آینده با دیدن عکس و فیلمهای عروسیشان ممکن است احساس ناراحتی کنند.

اما با مطالبی که در این پس دراختیارتون میذاریم و با انجام دادنشان دیگر نگران اتفاقات ناراحت کننده نباشید.البته لازم به ذکر است تمامی این توضیحات همیشه شامل نمیشود و تنها با برسی درست زمان و شرایط میشود این نباید هارا انجام داد.

 

نباید های قبل مراسم عروسی

 

 

لوازم آرایشی جدید

به هیچ عنوان سعی نکنید از لوازم آرایشی استفاده کنید تابه حال امتحانشان نکردید!دلایلی برای این صحبت وجود دارد که آنرا شامل نبایدهای قبل عروسی میکند.امکان ایجاد حساسیت روی پوست شما.این احتمال را بدهید که شاید لوازم آرایشی که استفاده میکنید با پوست صورت شما سازگاری نداشته باشد و در نزدیکی عروسیتان پوستتان بهم برید.

 

نباید های قبل مراسم عروسی

 

ماسک های شیمیایی

از دیگر نباید های قبل عروسی میتوان به ماسک های صورت پرداخت.

اگر در فکرتان هست که قبل از عروسی پوست صورتتان را بازسازی کنید و به فکر ماسک های شیمیایی هستید این کار را در چندروز مانده به عروسی انجام ندهید.شاید باعث ایجاد جوش بر روی صورت شما شود و محفظه پوست شمارا ببندد.ناسازگاری آنها به پوست شما ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند.اما درصورتی که تصمیم برای انجام اینکار را داشتید خیلی زودتر اقدام کنید و از انجام این کار در نزدیکی روز عروسی بپرهیزید.

 

نباید های قبل مراسم عروسی

 

ماسک های طبیعی

اگر ماسک های شیمیایی جزو انتخابتان نیست استفاده از ماسکهای طبیعی پیشنهاد میشود اما در یک صورت،ماسکهایی که قبلا امتحانشان کردید!

ماسک های طبیعی و میوه ای احتمال ایجاد حساسیت روی پوست شمارا داردپس حتما به این نکته توجه داشته باشید امتحان ماسک های جدید چندان فکر خوبی نیست.مخصوصا ماسک های توت فرنگی و آواکادو که بیشتر پوست ها به آها آلژی دارند که استفاده نکردن از آنها جزو نباید های قبل عروسی است.

نباید های قبل مراسم عروسی

 

کوتاهی و رنگ مو

در روزهای آخر رنگ کردن و کوتاه کردن مو ریسک پذیری زیادی دارد.کوتاهی مو هم برای خانم ها هم برای آقایان.خط قیچی ای که روی مو می ماند زیبایی را از موها کم میکند و بهتر است این کار را درفاصله زمانی بیشتری تا عروسی ،انجام دهید تا موهایتان جابیوفتد.

همچنین رنگ کردن مو، ریسک این کار بسیار زیاد است و جزو نباید های قبل عروسی است، رنگ انتخابی باید به چهره عروس بیاید.انتخاب رنگ مو در حالت عادی کار سختی است چه برسد تا انتخاب رنگ مو برای عروسی.اصولا در رنگ کردن مو اصطلاح زیادی که به گوشمان میخورد این است که باید رنگ جابیوفته،چندبار موهاتو بشوری رنگش درست میشه.همه این صحبتا اشاره به این دارد که رنگ مو به مرور زمان زیبایی خودش را نشان میدهد.

 

نباید های قبل مراسم عروسی

 

مرتب کردن ناخن ها

یکی دیگر از  نباید های قبل عروسی مرتب کردن و لاک زدن ناخنها در روز  عروسی است.توجه داشته باشید هیچ عروسی دوست ندارد در روز عروسی خود در آرایشگاه مشغول فوت کدن ناخنهایش باشد.شما با رزرو وقت آریشگاه میتوانید چندروز جلوتر برای طراحی  ناخنهایتان به آرایشگاه بروید.

 

نباید های قبل مراسم عروسی

 

ورزش سنگین

هرعروسی دوست دارد در روز عروسی خود خوش فرم وخوش هیکل به نظر بیاد و دوست دارد لباس عروسش به خوبی درتنش دیده شود.بنابراین ،روزهای قبل عروسی خود به شدت درگیر ورزشهای سنگین میشوند.این کار تاحدی اشتباه است،اگر از قبل ورزش میکردید مشکلی نیست و همان را ادامه دهید اما اگر مدتی است ورزش نکردید و با شروع کردن ورزش قرار است بدن درد بگیرید این فکر را به کلی کناربگذارید.هیچ عروسی خواهان این نیست تا در روز عروسیش بدن درد داشته باشد و کوفته شود.

نباید های قبل مراسم عروسی

رژیم سنگین

در نزدیکی عروسی رژیم سنگین نگیرید.رژیم هایی که شمارا در طول روز از خوردن وعده های غذایی بازمیدارد پرهیز کنید.رژیم هایی که یکباره بدون هیچ پیش زمینه ای گرفته میشود ممکن است شمارا فردی عصبی کند.و همینطور شفافیت رنگ پوستتان را میگیرد و نتیجه خوبی ندارد.اما این نکته را هم اضافه کنیم که از استرس وعده های غذاییتان را اضافه نکنید.

 

نباید های قبل مراسم عروسی

 

کفش عروسی

پوشیدن کفشی که پاشنه بلند است و در تمام روز و شب را قرار است با آن باشید ممکن است پا درد را با خودش به همراه داشته باشد.پیشنهاد میکنیم کفشتان را از روزی که تهیه کردید در منزل بپوشید تا کمی جاباز کند وهمینطور در شب عروسی راه رفتن با آن سختتان نباشد.

 

نباید های قبل مراسم عروسی

 

وسایل قبل عروسی

شاید وسایلی نیاز داشته باشید که در روز عروسی همراه خود به آرایشگاه ببرید و احتمال دهید که نیاز شود اما هرچه وسایل کمتری همراهتان باشد و مرتب تر باشید خیال راحت تری خواهید داشت تا اینکه مدام نگران این باشید که چیزی را جانگذارید و گم نشود.اگر هم وسایلی که نیاز دارید زیاد هستن آنهار در یک کیف مرتب با خود ببرید تا در مواقع نیاز به وسایل دنبالشان نگردید.

 

نباید های قبل مراسم عروسی

انتخاب دسته گل عروس

انتخاب دسته گل عروس و آشنایی با مفهوم گلها

اگر دقت کرده باشید تنوع در گلهای دسته گل عروس بسیار زیاد است.شاید از خودتون بپرسید چرا از یک مدل گل استفاده نمیکنند؟ چرا همیشه گل دسته گل عروس از گل رز استفاده نمیشود ؟

آیا تا به حال با خودتون فکر کردید که شاید معنا و مفهوم هرکدام از آنها فرق داشته باشد؟ما در این بخش شمارو با قسمتی از معنا و مفهوم گلها و انتخاب بهترین آنها آشنا میکنیم

 

انتخاب دسته گل عروس

 

دسته گل متناسب با عروس

+ نکته ای که حائز اهمیت است این است که دسته گلتان بی ربط با لباستان نباشد.حتما یادتان باشد به گلفروشی که دست گلتان را سفارش داده اید بخشی از لباس عروستان را برایشان توصیف کنید تا دسته گلی بهتر را برایتان تدارک ببیند.

+اگر از دسته عروس های قدبلندهستید دسته گل هایی که به صورت پله ای یا آبشاری هستنند استفاده کنید،انتخاب دسته گل هایی که ساقه کوتاه دارند و به شکل گرد تزئین میشوند خیلی متناسب عروسهایی با قد بلند و دستهای کشیده نیست.

+اگر دامن لباس عروستان پر از تزئینات است و حالت شلوغی دارد دسته گلهای پله ای یا آبشاری مناسب نیستند و بهترین انتخاب دسته گلهایی گرد و کوتاه ترند

مفهوم گلها

هرگلی معنا و مفهوم خاصی دارد که با آشنایی با آنها میتوانید بهترین را انتخاب کنید.

ما اشاره کوچکی خواهیم داشت به تعدادی از گلها که در دسته گلهای عروس استفاده میشوند.

+نماد گل لیلیوم : گل لیلیوم نمادی از خلوص و عظمت دارد

+نماد گل مریم : گل مریم نمادی از خوشبختی و سعادت است

+گل ارکیده : گل ارکیده نمادی از زیبایی را دارد

+گل صدتومانی : گل صدتومانی نمادی از رحمت،محبت و مهربانی دارد

+ گل ادریسی : گل ادریسی نماد صداقت و بی ریایی و بیان‌گر سپاس‌گزاری است.

مفهوم گل رز

از آنجایی که گل رز به تنهایی انواع مختلفی دارد و هرکدام از آنها دارای نماد و مفهوم خاص خودشان هست بخش جدایی را به آن اختصاص دادیدم.

+ رز قرمز : رز قرمز نماد عشق و شور پایدار است.

+ رز سفید : رز سفید نماد فروتنی و بی‌گناهی و پاکی و خلوص است.

+ رز صورتی : رز صورتی نماد فیض، نعمت ، قدردانی کردن و تحسین است.

+ رز نارنجی : رز نارنجی شور و اشتیاق است.

+ رز بنفش : رز بنفش نماد جادویی بودن و عشق در نگاه اول است.

نکته ای که به آن میخواهیم اشاره کنیم تعداد گل رز قرمز است که تعداد ۱۲ تایی آنها به معنای “مال من باش،عاشقت هستم” است.

و همینطور اشاره ای به رز زرد داشته باشیم.برخلاف یکسری اعتقادات و باورها همیشه به معنای نفرت نیست.رنگ زرد نماد دوستی و مراقبت و همچنین احساس شادی و دلگرمی را منتقل میکند.

 

مفهوم گل میخک

گل میخک از گل‌هایی بود که در مراسم تاج‌گذاری پادشاهان یونان باستان مورد استفاده قرار می‌گرفت.این گل نشانه‌ی عشق،افتخار، برتری و جذابیت است.

+ گل میخک قرمز کم‌رنگ: این گل نشانگر تحسین است

+ گل میخک قرمز پر‌رنگ : این گل نشانگر عشق و احساسات بسیار عمیق است.

درنظر گرفتن شرایط

همینطور میتوانیم با ترکیب گل ها چند معنا و مفهوم را کنار هم داشته باشیم.

اما برای همه ما واضح و آشکار است که توجهی که امروزه به زیبایی دسته گل داده میشود بیشتر از توجه به مفهوم آن است.

حتما در نظر داشته باشید که گلهای انتخابی مطابق با سلیقه شما باشد.رنگ های موردعلاقه خودتان را به گلفروش حتما اطلاع دهید.

اگر فکر میکنید که محیط مراسمتان تم خاصی دارد و رنگ خاصی را دنبال میکند میتوانید آنرا در دسته گلتان اعمال کنید.

آخرین نکته ای شاید کمی عجیب بیاد ولی بسیار حائز اهمیته،توجه داشته باشید دسته گلی را که انتخاب میکنید به گلهای آن حساسیت و آلرژی نداشته باشید.قطعا هیچ عروسی دوست ندارد در مراسم عروسی خود مدام درحال عطسه زدن و یا آبریزش اشک از چشمانش باشد.

و در ادامه چندعکس دسته گل را برای نمونه با شما به اشتراک میگذاریم

 

آتلیه عروس

 

بیشتر بخوانید : نگاهی به عروسی مگان مارکل و شاهزاده هری

آموزش ژست عکاسی

راه کارهایی برای ژست گرفتن مثل یک مدل حرفه ای

ژست عکاسی خیلی از مردم علاقه ای به گرفتن عکس از خود ندارند.زیرا معتقدند خوش عکس نیستند و عکسهایشان زیبا نمیشود.ما امروز به نکاتی خیلی ریز اشاره میکنیم که با رعایت کردنشان عکسهایی میتوانید بگیرید همانند یک مدل حرفه ای. ما با انتخاب ژست های صحیح میتوانیم مشکلمان را اصلاح کنیم.اعتقاد ما این است که هیچ انسان زشتی در دنیا وجود ندارد، و همه می توانند مانند ستاره بدرخشند، تمام چیزی که مهم است آموختن چند ژست اصلی و پایه ای است. این ژست ها را تست کنید و مطمئن باشید موفق خواهید شد.

ژست عکاسی نکته اول : فرم کلی

رها گذاشتن دست حالت بدنتان را افتاده حال نشان میده و یا گذاشتن پشت مچ دست ها روی پهلوها ، بدنتان را بزرگ می کند و حالتی خشن و طلبکارانه دارد. با کف دست پهلوها را بگیرید طوری که ناخن های زیبایتان به دوربین نشان داده شود، همچنین سرتان را کمی بچرخانید، با این تغییر کوچک مهربانی جای بی حوصلگی و خشونت را در صورت شما می گیرد.

آموزش ژست عکاسی

ژست عکاسی نکته دوم : حالت گردن و کمر
توجه داشته باشید که فرم کمرتان خمیده نباشد،کاملا صاف بایستید ،کمی سرتان را بالا بگیرید.درست ایستادن در این مورد تاثیر بسیار زیادی روی فرم گردن و چشم های شما و تک تک اعضای صورتتان دارد. زیرا در صورت خمیده بودن و قوز کردن صورت شمارا از نمایی بالا میبینیم.مشت کردن دست و قرار دادن آن زیر چانه ژست را غیر طبیعی میکند انگشتهایتان را بازتر کنید و مچ دست آزاد و رها باشد.

آموزش ژست عکاسی

ژست عکاسی نکته سوم : نحوه نشستن
حواستان به نوع نشستنتان بر روی صندلی باشد.تنها کمی خمیده نشستن ،پاهارا در هم گره کردن و گذاشتن دستها در محلی نامناسب میتواند فرم بدی از بدن شمارا در عکس به نمایش بگذارد. پیشنهاد ما به شما قوز نکنید،پاهایتان را با کمی فاصله از هم کنارهم بگذارید و دستهایتان را در جایی مناسب مبنی بر نوع نشستنتان قرار دهید (روی ران پا و یا زانوها)

آموزش ژست عکاسی
ژست عکاسی نکته چهارم : حالت دست ها
اگر نشسته اید دستهایتان را بی حرکت نگذارید.
دست به سینه ننشینید.حتی اگرصورتتان خندان باشد دستهای در هم گره خرده باعث میشود حالتی خشک و رسمی به خود بگیرید که این در عکسها زیاد جالب نیست. آرنج ها نباید در جهت دوربین قرار داشته باشد. و این را به خاطر داشته باشید که مچ دست باید آزاد و نرم باشد.
با قرار دادن دستهایتان روی پاهایتان و یا قرار داد آنها روی شکمتان قسمتی از بدنتان را پوشش دهید.

آموزش ژست عکاسی

ژست عکاسی نکته پنجم : فرم گردن
در بعضی از عکسها که دقت میکنیم تمامی نکات را رعایت کردیم اما مشکلی هست که متوجه آن نمیشویم.بارها عکس را نگاه میکنیم تا شاید ایراد عکس را پیدا کنیم.به فرم دستها شانه و نوع ایستادن و جایگیری دقت میکنیم اما هیچ مشکلی در آنها نیست.
اما با اندکی دقت متوجه میشویم نحوه قرارگیری سر درست نیست. یک دست را روی پهلو بگذارید ، سرتان را کمی به سمت بالا بیاوردید و با این حرکت از تمام زوایای بدنتان استفاده کنید بعلاوه صورتتان.

آموزش ژست عکاسیآموزش ژست عکاسی
ژست عکاسی نکته ششم : حالت چشم ها
 چشمانتان را خیلی باز نکنید اینکار نه تنها زیبایی چشمانتان را میگیرد بلکه حس تعجب زدگی را به چشمان شما میدهد. ، حالت چشمانتان را خمار و ریز نکنید اینکار باعث میشود چشمانتان کمتر دیده شوند و حالت شک داشتن را به صورتتون مینشاند. بگذارید بهترین حالت طبیعی چشمانتان باشد.
و لب های نصفه باز در بیشتر صورت ها جلوه زیادی را به صورتتان میدهد. و اگر سرتان را کمی بچرخانید، و با انگشتان صورتتان را خیلی نرم لمس کنید، بسیار قشنگ خواهید شد.

آموزش ژست عکاسی

ژست عکاسی نکته هفتم : نحوه ایستادن
 وقتی یک عکس تمام قد می گیرید، نیاز نیست خط عمودی تن را به شکلی مصنوعی بشکنید به صورتی که انگار در آن نوع ایستادن احساس ناراحتی میکنید و یا حالت خشک ایستادنتان فرم بدنتان را شبیه به ربات کند. به خاطر داشته باشید: هیچ حرکتی نکنید که فرم بدنتان غیر طبیعی به نظر بیاید.
گرفتن عکس تمام قدی که کامل و بی نقص باشد یک فن خاص کوچک دارد: خمیدگی تن باید مانند به حرف S باشد. بهتر است وزن را روی یک پا بیاورید، که دست ها حالتی راحت پیدا کنند. چانه تان هم باید کمی بالا بگیرید.

آموزش ژست عکاسی

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با عقد آریایی

آشنایی با عقد آریایی

آشنایی با عقد آریایی و پیشینه آن

آشنایی با عقد آریایی : چندسالیست که میشنویم به جای خواندن عقد به زبان عربی عقد آریایی یا گواه‌گیری رواج پیدا کرده است. آشنایی با عقد آریایی  برای همه ما جذاب است و دوستداریم بدانیم پیشینه و تاریخچه آن چیست و از کجا آمده است.
در این مطلب نگاهی میندازیم به متن و روایت آن.
برخی معتقدند این نوع از عقد در ایران باستان برای برقراری پیوند زناشویی استفاده می‌شد اما‌ برخی منکر این نوع عقد در ایران باستان می‌شوند و آن را جعلی می‌دانند. به هر صورت، حدود ۴، ۵ سالی می‌شود که این نوع عقد در کشور ما مورد توجه واقع شده و برخی از عروس و دامادها علاقه زیادی به آن دارند
البته قابل به ذکر است که این آیین بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و در کنار آن عقد شرعی و قانونی خود اجرا می کنند. در این گزارش به بررسی علل جامعه‌شناختی آن می‌پردازیم.آشنایی با عقد آریایی این کمک را به شما می کند تا بادانش کامل آن را به عنوان عقد مراسم خود انتخاب کنید.

روایت اول
روایتی که از این مراسم آمده بدین گونه است که عاقد یا همان پیمان‌بان، کتاب قطوری در دست گرفته و رو به جمعیت حاضر در مراسم عقد می‌گوید: “در خجسته آیین پیوند زناشویی که به روش نیاکانمان برپاست به نام او و به یاری ایزدان آگاهی، هوشمندی و خرد و به گواهی نیکان باشنده در این جشن باشکوه، این‌جانب افتخار دارم مراسم گواه‌گیری را آغاز کنم”. و می‌گوید: “دوشیزه …… دخت …..و….. آیا حاضرید آقای ….، پور ……و……. را به همسری خود برگزینید و در تمامی مراحل زندگی در غم‌ها و شادی‌ها، در کاستی‌ها و ناکامی‌ها و در تندرستی و بیماری یار و یاور او باشید، به او عشق بورزید و او را احترام بگذارید؟”

پس از اینکه یکی ازافرادی که تور را نگهداشته و یا قند را میسابد جمله معروف ‘عروس رفته گل بچینه و گلاب بیاره’ را به زبان بیاورد پیمان‌بان تکرار میکند که “دوشیزه ……. برای بار دوم می‌پرسم میان انجمن، حاضرید بر لب آرید این سخن را که به او وفادار باشید و او را به هم‌زبانی، هم‌تنی و همسری خود برگزینید؟”
سپس پیمان‌بان یا همان عاقد این جملات را می‌گوید و داماد رو به عروس آنها را تکرار می‌کند: “به نام نامی یزدان، تو را من برگزیدم از میان این همه خوبان، برای زیستن با تو میان این همه گواهان، بر لب آرم این سخن با تو وفادار خواهم ماند در هر لحظه، در هر جا، پذیرا می‌شوی آیا؟” عروس نیز این جملات را پس از پیمان‌بان تکرار می‌کند: “به نام نامی یزدان، پذیرا می‌شوم مهر تو را از جان، هم‌اکنون باز می‌گویم میان انجمن با تو وفادار تو خواهم ماند در هر لحظه، در هر جا!”

روایت دوم
عاقد کتابی در دست دارد و گاه با نگاه به کتاب می‌گوید: “ستایش خداوندی را سزاست که هستی آفرید و زیبایی و خرد را و این همه را در سایه مهر. امروز گرد هم آمده‌ایم تا گواه باشیم پیمان دو مهربان را و گواهی دهیم پیوند دو زندگی را. با این آرزو که آغازش خوش، نیمه‌راهش خوش‌تر و انجامش بسی دیر و دورتر باشد. آقای ……. عزیز! آیا به من پروانه می‌دهی که تو را به همسری …….دربیاورم با این پیمان که در فراز و فرود، خوشی و دلتنگی، توانایی و ناتوانی و تاریکی و روشنایی در کنار هم و یار و همراه او باشی؟ آیا پروانه دارم؟”

داماد می‌گوید: “با جان و دل بله” و عاقد ادامه می‌دهد: “…. عزیزم! آیا به من پروانه می‌دهی که تو را به همسری …….گرامی درآورم با این پیمان که در فراز و فرود، خوشی و دلتنگی، توانایی و ناتوانی و تاریکی و روشنایی در کنار هم و یار و همراه او باشی؟ آیا پروانه دارم؟”
در این‌جا عروس سراغ گل چیدن و گلاب آوردن نمی‌رود و همان دفعه اول بله را می‌گوید. در ادامه، عاقد جملاتی می‌گوید و عروس و داماد، همزمان آن جملات را تکرار می‌کنند: “با تو پیمان می‌بندم که در فراز و فرود، دلتنگی و خوشی، توانایی و ناتوانی، تاریکی و روشنایی، یار و همراه تو باشم و دلدادگی همیشه و دلزدگی هرگز”.

در پایان عاقد می‌گوید: “با اجازه بزرگان و برابر با فرهنگ دیرین آریایی و همسو با آیین دیرپای اهورایی شما را به همسری و زناشویی یکدیگر درآوردم. باشد که خوشی و شادکامی همراه شما باشد”.

آمارگیری چندسال اخیر

آشنایی با عقد آریایی و آمار چندوقت اخیر:

طبق آمارگیری انجام شده ۹۵ درصد از زوج های امروزی در دفترخونه ها درخواست عقدی آریایی دارند.
اما طبق دیگر آمار به دست آمده در بین این ۹۵ درصد متقاضی ۸۵ درصد از آنها این عقد را درکنار عقد رایج کشور درخواست میکنند.

همانطور که در دوسطر پیشین خواندید دو روایت در رابطه با عقد آریایی وجود دارد.نمیتوان خیلی در رابطه با اینکه ای عقد از کجا آمده و چه کسی و چه چیزی موجب فراگیری آن شده صحبت کرد،زیرا تاریخچه ای با صحت کامل در دسترس عموم قرار ندارد.

متن کامل عقدنامه آریایی
آشنایی با عقد آریایی و پیمان زندگی

مرد: به نام نامی یزدان ،
تو را من برگزیدم از میان این همه خوبان،
میان این گواهان بر لب آرم این سخن با تو،
برای زیستن با تو،
وفادار تو خواهم بود در هر لحظه در هر جا، پذیرا می شوی آیا؟
تو با من این چنین هستی که من با تو؟
زن: به نام نامی یزدان
پذیرا می شوم تو را از جان
هم اکنون باز می گویم میان انجمن با تو
وفادار تو خواهم بود، در هر لحظه، در هر جا، برای زیستن با تو
تو هم با من چنان با مهر پیمان کن که من با تو!
مرد و زن با هم: تو چون هم آشیان خواهی شدن با من
تمام عمر خواهم بود یک جان در دو بدن با تو
بهشت عشق سازم خانه را
سرشار از لبخند و مهر و نور و عطر و یاسمن با تو
گواهان همه با هم: همایون باد این پیمان
همایون باد این پیوند
همایون باد این پیوند ورجاوند
گرامی باد این سوگند
شکوفا باد بر لب های تان همواره این لبخند
هما یون باد

 

بیشتر بخوانید : جدول ریز قیمتها و تخفیف های نوربین

عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل

سیندرلا در واقعیت ; ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

۱۹ مه ۱۹may)) 2018))
عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل: این تاریخ در تمام جهان سروصدای زیادی به پا کرد و اخبار ازدواج این دو زبان به زبان درحال چرخش است.از سادگی لباس عروس تا آرایش و دست گل ومیهمانان مورد بحث قرار گرفتن.
ماهم نگاه کوچکی به کلیت این مراسم میندازیم و کمی درباره لباس عروس مگان و آرایشش صحبت میکنیم.

۱۹ مه ۱۹may)) 2018))

درباره مگان مارکل
مگان مارکل زاده ۴ اوت ۱۹۸۱ است.او مدل و بازیگر سابق آمریکایی است.مگان مارکل قبل از ازدواجش با شاهزاده به عنوان مدل و بازیگر هالیوود شناخته میشد.او پیش از شاهزاده تجربه ازدواج ناموفق را داشته.مگان مارکل و شاهزاده هری از ژوئن ۲۰۱۶ با هم دوست بوده و قرار می‌گذاشتند.آنها در اوایل نوامبر ۲۰۱۷ بدون اعلام عمومی نامزد کردند. امزدی آنها در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۷ به‌صورت رسمی از طریق دربار پادشاهی بریتانیا اعلام شد.
مارکل اعلام کرده است که پس از عروسی قصد دارد از بازیگری کناره‌گیری کند و وقت خود را به کارهای بشردوستانه اختصاص دهد

درباره مگان مارکل

تاریخ و محل برگزاری مراسم
مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری در تاریخ ۱۹ مه ۲۰۱۸ مصادف با ۱۹ اردیبهشت ۹۷ در کلیسا سنت جورج در قصر ویندزور برگزار شد.مراسم ازدواج ساعت ۱۲ ظهر به وقت لندن برگزار شد.
برخلاف عروسی پرنس ویلیام که یک عروسی کاملا حکومتی به شمارمیرفت ودر آن سران حکومتی ،سیاسی و اعضای سلطنتی سایرکشورها نیز حضور داشتند عروسی برادر آن هری کاملا یک عروسی خانوادگی و غیررسمی بود.
لازم به ذکراست که این مراسم عروسی حدود ۳۰ میلیون پوند هزینه شده است که تقریبا ۹۴ درصد آن هزینه صرف امینت مراسم شده بود.

تاریخ و محل برگزاری مراسم

لباس عروسی مگان
از دیگر نکات قابل توجه در عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل سادگی و زیبایی از نکات بارز لباس عروس مگان بود که مورد توجه خیلی ها قرار گرفت.
طراحی این لباس با کلیرویت انجام شده بود. کلر اولین طراح انگلیسی است که سال گذشته به عنوان مدیرهنری یک خانه مد فرانسوی انتخاب شد.
یقه قایقی لباس و نشان دادن کمر باریک، نشانه تلاش کلر بوده که تمرکز بیشتری روی این بخش از لباس داشته.

لباس عروسی مگان

دنباله لباس عروس
اگر دقت کرده باشید دنباله بلند لباس عروس در تمامی لباس عروس های خانواده سلطنتی نقش دارد.همچنین در عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل
لباس عروس هایی ساده با دنباله بلند.بسیار شیک و ساده که بسیار چشمگیر هستند.

 

 

دنباله لباس عروس
پرنسس دایانا ۱۹۸۱
دنباله لباس عروس
کیت میدلتون ۲۰۱۱
دنباله لباس عروس
مگان مارکل ۲۰۱۸

تاج عروسی مگان
مگان برای تکمیل استایلش از تاجی بسیار زیبا استفاده کرده بود که متعلق به کویین ماری،مادربزرگ ملکه الیزابت است.
و از گوشواره و دستبند برند کارتیر به عنوان اکسسوری استفاده کرده بود.

عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل

 

آرایش و موهای مگان
نکته قابل توجه در عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل آرایش صورت مگان و مدل موهایش هست.بارها و بارها در مراسم های مختلف دیده بودیم که مگان با موهای بسته حضورپیداکرده بود.او حتی برای مراسم عروسیش هم همین مدل مو را انتخاب کرده بود.
همچنین آرایش او بسیار ساده و شیک بود
صورتی با پوست براق.سایه ای کمرنگ و کلاسیک،رژ صورتی بسیار کمرنگ.او با وجود آرایش بسیار کم زیبایی خودش را داشت.

آرایش و موهای مگان

 

بیشتر بخوانید : سلفی عروسی را چگونه ثبت کنیم؟