آشنایی با عکاسی مد

آشنایی با عکاسی مد و تفاوت آن با عکاسی تبلیغاتی

همگی ما اسم عکاسی مدلینگ و مد و فشن به گوشمان خورده.و همه ما این رو میدونیم که عکاسی مد یکی از شاخه های بسیار مهم در عکاسی است.در ادامه این مطلب با تعریف عکاسی مدلینگ و تفاوت عکاسی مدلینگ و صنعتی/ تبلیغاتی اشاره می شود.و همچنین تعدادی عکس از عکاسی مدلینگ و صنعتی خواهیم دید.

 

عکاسی مد چیست ؟

عکاسی مد شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از مد و لباس همراه با مدل عکسبرداری می‌شود. این شاخه از عکاسی گونه‌ای از عکاسی تبلیغاتی نیز محسوب می‌شود.

 

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی مد

عکاسی مد شاخه‌ای از عکاسی است که در بیشتر مواقع نیاز به تجهیزات بسیاری دارد، پنکه‌های قوی، رفلکتورها، سافت‌باکس‌ها، فلاش‌های چتری و… از جمله این تجهیزات هستند.

آشنایی با عکاسی مد

لنز مناسب عکاسی مد

لنز مناسب برای این سبک عکاسی لنزهای زوم با فواصلی در حدود ۷۰ تا ۲۱۰ هستند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به عکاس امکان انتخاب بهترین کادر را بدهند. معمولاً در این شاخه از عکاسی دوربین برروی دست عکاس قرار دارد و به ندرت از سه‌پایه استفاده می‌شود تا هم خود عکاس احساس بهتری در برقراری ارتباط با سوژه داشته باشد و هم سوژه با راحتی بیشتر حرکات مورد درخواست عکاس را انجام دهد.

آشنایی با عکاسی مد

عکاسی مد در قدیم

یکی از عکسهای قدیمی که متعلق به این سبک عکاسی است به تاریخ ۱۸۶۳– ۱۸۶۶ برمیگردد.

آشنایی با عکاسی مد

تفاوت عکاسی تبلیغاتی/ صنعتی با عکاسی مد

در عکاسی مدلینگ نقش اصلی را مدل به عهده دارد.در مدلینگ هرچقدر اجزای صحنه زیاد باشد یا با وسایل خوب عکاسی شود اول و آخر مدل در مرکز توجه قرار دارد و باید به قدری خوب و با میمیک عالی باشد که دیگر عوامل به چشم نیاید.گاهی ای عکاسی مدلینگ تنها برای به نمایش گذاشتن مدل نیست و دستی درنمایش اجناس دارد که آن را مرتبط میکند با عکاسی تبلیغاتی.مثلا لباس زیبا و شیکی در تن مدل می بینیم که برای فروش گذاشته شده است و کار مدل نشان دادن فرم لباس است.

آشنایی با عکاسی مد

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی خیلی نیازی به حضور مدل نیست و میشود آن را باچیدمان دکوری زیبا اجناس را به نمایش گذاشت.مانند لباس.بدلیجات.طلا و جواهر و غیره…البته برای عکسی از اکسسوری هایی چون گوشواره و دستبند و .. بهتر ازاست در دست مدل گرفته شود تا جلوه طبیعی و واقعی آنرا نشان بدهد.

آشنایی با عکاسی مد

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

 

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب و مشاهده چند نمونه ازعکس عروس دامادها در زیرآب

امروزه خبرهای زیادی به گوشمان می خورد که گاه عجیب  و غریب هستند.مثل عروسی در کوه آتش فشان عروسی در رودخانه و گاه عروسی در زیر آب.برای همه ما هم میتواند جذاب وهم عجیب باشد موضوع عکاسی زیر آب.و همینطور عجیب تر که بعضی از این خبرها تنها به عکاسی زیر آب تمام نمیشود و ادامه ای بر برگزاری مراسم عروسی با حضور میهمانان و شاهد عقد در زیر اب دارد.در ادامه نه تنها نگاهی به این عروس و داماد ها و عکاسی زیر آب میندازیم به بخشی از آموزش عکاسی زیر آب هم میپردازیم.

 

عکاسی زیر آب چیست ؟

عکاسی زیر آب شاخه ای از عکاسی است  که از آبزیان یا جاذبه های زیر آب عکاسی میشود.

 

دشواری های عکاسی زیر آب چیست؟

کنترل حرکت، در عکاسی زیر آب بسیار مهم است زیرا برخلاف سطح زمین سوژه‌ها و عکاس همیشه در حال جنبش و حرکت‌اند. انعکاس نور عامل دیگری است که تأثیر زیادی بر عکاسی زیر آب می‌گذارد. عکاس، هر چقدر عمیق‌تر در عمق آب فرو رود به نور کمتری دسترسی خواهید داشت و رنگ قرمز در عکسها برجسته‌تر می‌شود.

 

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

چگونه دوربین را زیر آب ببریم؟

تمامی دوربین های عکاسی بدنه محافظ ضدآب دارند که با توجه به مدل دوربینتان میتوانید آنهارا تهیه کنید و عکاسی زیر آب را تجربه کنید.البته قابل به ذکر است این بدنه های شیشه ای اکثرا قیمت بالایی دارند.اما کاور های دوربینی هستند که جنسی از پلاستیک دارند و این کاور های به صورت زیپی موجود در بازار هستند.این کاورها شکل دوربین را ندارند اما برای عکاسی در عمق کم مناسب و کارراه انداز هستند.

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

عکاسی زیر آب از عروس و داماد

چندسالی است که عکاسی زیر آب از عروس و داماد رواج پیداکرده.البته این اتفاق بیشتر در آمریکا و اروپا اتفاق میوفتند و کمتر شاهد آن در اسیا هستیم.خیلی گاهی هم آنقدر این اتفاق عجیب و غریب پیش میرود که میبینیم کل اعضا خانواده همراه عروس و داماد و عاقد در زیر آب درحال برگزاری مراسم هستند و عکاس درحال عکاسی زیر آب از آنها.

در پایان این مطلب اشاره ای به چندتا از این عکسها خواهیم داشت

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

 

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

 

آشنایی با تکنیک های عکاسی زیر آب

 

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با عکاسی پرتره

آشنایی با عکاسی پرتره و انواع آن

آشنایی با عکاسی پرتره و نورپردازی و انواع آن

همه ما خیلی زیاد درباره عکاسی پرتره شنیدیم اما این عکاسی پرتره که همه عکاسان آن را بخشی از کار خودشان میدونند چیست؟

گاهی به ما گفتنند بنشین تا ازت عکس پرتره بگیریم و با تعجب به عکاس نگاه کردیم که پرتره چیست! دیگه نگران این نباشید که اصلاحات عکاسی و در مقابل شما استفاده کنند و شما جوابی نداشته باشید.

آشنایی با عکاسی پرتره و انواع آن

 

پرتره چیست ؟

عکاسی پرتره شاخه ای از عکاسی است که در آن از چهره انسان به صورت بسته عکاسی میشود. این تعریف ساده ای از عکاسی پرتره است که میتوانیم به شما آن را بگوییم.عکاسی پرتره با استفاده از تکنیک های خاص و همینطور بسیار ساده انجام می شود.

در بین دوستان و خانوده و همینطور کار عکاسان مدلینگ گرفتن عکس پرتره بسیار رواج دارد.عکاسی پرتره انواع نورپردازی های مختلف دارد و خود عکاسی پرتره شامل انواع مختلف میشود.

روش های نورپردازی پرتره

. نور طبیعی

. نورپردازی رامبراند

. نور پردازی پروانه ای

نور پردازی رامبراند چیست ؟

از سبک نورهای نقاشی‌های رامبراند (نقاش هلندی قرن ۱۷) بر گرفته شده است، و در اصل، امضای نقاشی‌های پرترهٔ وی است.

این نوع نورپردازی، با جابجا کردن نور Loop Lighting به نحوی که سایهٔ بینی به سایهٔ گونه، اندکی متصل شده و منطقه‌ای مثلث مانند، زیر چشم تولید شود، بوجود میاید.

با استفاده از یک Light Modifier (که اندازهٔ منبع نوری را بزرگ و آن را نرم کند؛ مثل چتر یا سافت باکس) و نزدیک کردن آن به چهرهٔ سوژه، سایه‌ها بسیار غنی شده و نتیجه به شاهکارهای رامبراند، نزدیک تر می‌شود.

 

انواع عکاسی پرتره

با توجه به تعریف عکاسی پرتره در اول بخش ما نسبت به عکاسی پرتره اشاره ای بر انواع آن داشتیم که شامل :

. پرتره تمام قد

. پرتره پرسنلی

. پرتره هنری

. پرتره سیاسی

. پرتره تبلیغاتی

. پرتره خانوادگی

 

لنز و فاصله کانونی مناسب برای عکاسی پرتره

معمولاً فاصله‌های کانونی لنزهای مورد استفاده برای عکاسی پرتره بخاطر بار روانی لنزهای واید و نرمال (بسیاری از افراد در هنگام قرار گرفتن در مقابل دوربین‌های عکاسی یا فیلمبرداری دچار انقباض در عضلات صورت خود می‌شوند به گونه‌ای که نوعی اضطراب در چهره آنها نمایان می‌شود، بنابراین با استفاده از لنزهای تله و فاصله گرفتن از سوژه این مشکل تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد)، از دو برابر نرمال به بالا و بخاطر کاهش شدید عمق میدان وضوح در لنزهای تله بلند، کمتر از چهار برابر لنز نرمال است. بهتر است عکس‌های پرتره را با عمق میدان کم (یعنی با دیافراگم باز) تهیه کرد تا پس زمینه محو شود و سوژه با تأکید بیش تری دیده شود.

 

عکاسان معروف پرتره

. یوسف کارش

. فخرالدین فخرالدینی

. هادی شفائیه

سایر سبک های عکاسی

عکاسی تنها به عکاسی پرتره ختم نمیشود و شاخه ها و گروه های مختلف تقسیم میشود.عکاسی  را میشود به اقیانوسی و یا درختی پر از شاخه و برگ تشبیه کرد.به قدری دنیای عکاسی وسیع می باشد که با خواندن کتاب های عکاسی میتوانید به راز این جهان دست پیدا کنید.

. عکاسی اجسام بی‌جان

. عکاسی طبیعت

. عکاسی منظره

. عکاسی ورزشی

. عکاسی معماری

. عکاسی ماکرو

. عکاسی زیرآب

. عکاسی خبری

. عکاسی مد

. عکاسی حیات وحش

. عکاسی انتزاعی

. عکاسی مادون قرمز

. عکاسی نجومی

 

پرتره معروف

یکی از معروف ترین پرتره های جهان که حتما شما این عکس رو دیدید برای دختر افغانی هست که این عکس درجهان به شدت بازدید داشت و مورد توجه قرار گرفت. استیومک کاری ” با چاپ این عکس در سال ۱۹۸۵ توانست در مجله ی نشنال جغرافی به شهرتی جهانی رسید. تصویری که پس از ۱۵ سال از سوی عکاس به نام ” شربت گل ” این دختر جوان افغان معرفی شد و چنان در انبوه مخاطب پوسترها و بروشورها و روزشمار‌های این عکس موثر افتاد که کمک‌های جوامع بین‌المللی را به سوی کشور افغانستان سرازیر کرد.

عکس ” شربت گل ” توانست مدال طلای مسابقه عکاسی خبری رابرت کاپا را که به عکاسان گزارشگر، شجاع و جسور در جنگ ها می رسد، به خاطر بهترین گزارش تصویری برای عکاس به ارمغان آورد.

” استیومک کاری ” در گفتگو با یکی از خبرنگاران بین المللی پیرامون سطح انتظاری که از بیننده عکس و آثار خود دارد اظهار داشت: “چیزی که می‌خواهم در عکس های من دیده شود ارتباطی انسانی است که بین همه ما وجود دارد. چه در کشور هند زندگی کنیم و چه در خاک آفریقا یا در جغرافیای آمریکای لاتین باشیم! ما همه در اصالت شبیه به هم هستیم، جدا از هر مذهب و زبان یا نژادی که داریم.”

 

آشنایی با عکاسی پرتره و انواع آن

 

 

بیستر بخوانید : آشنایی با low key یا پرتره کم نور

آشنایی با اجزا سفره عقد

آشنایی با اجزا سفره عقد و معنی آنها

 اجزا سفره عقد: سفره عقد از قدیمی ترین رسوم ایرانی هاست که به هنگام عروسی سفره ای را پهن و تزئین میکنند که هرکدام از اجزای آن معانی خاصی دارند.

در این بخش با تعدادی از آنها آشنا میشویم. این ظروف چیده شده شامل : گردو، بادام، فندق، نان و نبات و تخم مرغ می‌باشند. در میان اینها ظرف‌هایی از شیرینی و نان پنیر وسبزی، جام‌هایی از عسل و ماست که کنایه‌ای از شیرینی و ترشی در کنار هم در زندگی مشترک می‌باشند قرار دارد . تخم مرغ نمادی است برای باروری و زایش اولاد توسط عروس ونان نمادی برای برکت و رزق ورورزی است. و نبات برای شیرین کامی .

 

قرآن : قرآن کتاب خدا به نشانه ی مورد تأیید قرار داشتن وصلت از سوی خداوند و طلب یمن و برکات الهی جلو آینه و بالای جانماز قرار می‌گیرد

 

آیینه : آینه هچنان که در خرید عروسی آینه در سرلوحه و پس از قرآن قرار دارد ، در سفره عقد نیز در صدر سفره و رو به عروس و داماد قرار می‌گیرد تا با نگریستن در آن دلهایشان نسبت به هم مانند آینه صاف و زلال باشد و سعادتمند شوند

 

شمعدان : یک جفت شمعدان شمعدان‌ها در دو سوی آینه جای دارند و شمع‌های فروزان درون آن‌ها هنگام جاری شدن صیغه عقد ،نشانه آرزوی روشنایی و گرمی در پیوند عروس و داماد است . جنس شمعدان با قاب آینه یکی و معمولاً نقره برنز یا بلورین می‌باشد

 

جانماز : از دیگر اجزا سفره عقد جانماز پیشاپیش آینه گسترده می‌شود و روی آن مهر و تسبیح زیبایی قرار می دهند تا گواهی بر پای بندی زوج نسبت یه اصول دین اسلام باشد و تبرک آن شامل حال عروس و داماد شود . این سجاده و زیر مهری کوچک روی آن یا از جنس ترمه قدیمی به جا مانده در خانواده با آستر ساتن خوش رنگی مانند زرشکی و غیره می‌باشد یا آن را مخصوص عروس از مخمل سفید می دوزند و رویش را با نخ براق نقره ای سوزن دوزی می‌کنند . مهر این جا نماز به شکل قلب یا گل یا اشکال زیبا واستثنایی دیگر انتخاب می‌شود. کاسه نبات در یک سوی بالای سفره عقد توده‌ای از نبات را به شکل زیبای قالبی خاص که گاه در چندین طبقه تهیه شده‌است ، قرار می دهند . نبات نماد آروزی شیرینی پیوند عروس داماد است که معمولاً آن را از نبات اعلای زعفرانی تدارک می بینند.

 

نقل و سکه : نقل و سکه نقل به نشانه ی شیرین کامی و سکه برای افزایش روزی عروس و داماد سر سفره ی عقد گذاشته می‌شود . امروز مخلوطی از نقل سه مروارید و پولک را در بسته بندی‌های کوچک یا اشکال ابتکاری دیگر قرار می دهند و این تورها را با شکوفه و روبان تزیین می‌کنند

 

تخم مرغ : تخم مرغ از دیر باز تاکنون تخم مرغ نماد تولد وتداوم نسل است از این رو پیداست که نهادن آن بر سفره ی عقد به نیت ادامه نسل زن و مرد و باروری ازدواج آن دو می‌باشد

 

فندق گردو و بادام: فندق گردو و بادام این خوراکی‌های مقوی را نیز به نشان گسترده بودن سفره خوراک عروس و داماد و توانمندی آن‌ها سر سفره عقد می گذارند

 

نان و پنیر : از دیگر اجزا سفره عقد نان و پنیر نان را به نشانه ی برکت خداوند و پنیر را با نیت وسعت روزی و سپید بختی بر سر سفره عقد می نشانند . امروز نان و پنیر را به صورت لقمه‌های کوجک در می‌آورند و با نایلون محافظ غذامی پوشانند

 

عسل : از دیگر اجزا سفره عقد عسل. در مراسم عسل در دهان همدیگر گذاشتن پس از جاری شدن صیغه عقد به منظور آن که عروس داماد در آینده مایه ی شیرین کامی و دلارامی هم باشند

 

جا حلقه ای: حلقه ی ازدواج زوج معمول امشابه هم است و در جعبه مخصوصی از طلا فروشی خرداری میگردد . این حلقه را بر جایگاه خاص و زیبایی پیش پای عروس و داماد می گذارند. تا پس از جاری شدن صیغه عقد آن را در انگشت هم جای دهند

 

خونچه نان و اسپند : این سه به مفهوم سفره کوچک است و در اصطلاح به طبق‌هایی چوبی گفته می شد که در آن وسایل عقد را قرار می دادند

 

نان:  در گذشته نان سر سفره عقد سنگک بود اما امروزه هر نوع نانی رامی توان به این منظور مورد استفاده قرار داد

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با طالع ازدواج ماه ها

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر: همیشه و همه جا صحبت از فال و طالع بینی بوده و هست.دختر پسرهایی که دوستدارند بیشتر درباره آینده بدونند.حالا ما تو این گزارش بخش کوچیکی از طالع بینی ازدواج ماه هارو درآوردیم که بیشتر جنبه فان داره اما شاید به جز بخش فان برای بعضی ها جدی باشه و براشون این محتویات جذابیت زیادی داشته باشه.پس شمارو به مطالعه این مطلب جالب دعوت میکنیم

 

طالع ازدواج ماه ها فروردین با سایر ماه ها

فروردین با فروردین : طالع ازدواج این ماه ها خوب است.سازگاری مثبت واقع بینی و آگاهی به صفات مثبت یکدیگر
فروردین با اردیبهشت: ازدواج متولدین این ماه متوسط  است زیرا خودپسندی و میل به حاکمیت از ویژگی های مشترکشان می باشد
فروردین با خرداد : ازدواج متولدین این ماه بد است به دلیل پر جنب و جوش بودن و  بی قراری و  تنوع طلب و سرکش بودنشان
فروردین با تیر : ازدواج متولدین این ماه  متوسط است به دلیل برون گرا بودن و ایده آلیست امکان مشکل وجود دارد
فروردین با مرداد : ازدواج متولدین این ماه خوب است و پیوند موفقی خواهد بود چون هماهنگی وجود دارد
فروردین با شهریور :ازدواج متولدین این  بد است زیرا یکی پاک سرشت و انسان دوست دیگری جسور و جاه طلب است
فروردین با مهر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است افرادی منصف و معتقد به تساوی حقوق زن و مرد هستند
فروردین با آبان : ازدواج متولدین این ماه  بد می باشد زیرا هردو آزادیخواه سلطه گر خواهان تنهایی و درون گرا هستند
فروردین با آذر : ازدواج متولدین این ماه عالی است زیرا کم ترین اختلاف و هیاهو از مشخصات بارزشان است
فروردین با دی : ازدواج متولدین این ماه بد می باشد زیرا تفاهم چندانی با هم ندارند مرموز و محافظه کار می باشند
فروردین با بهمن : ازدواج متولدین این ماه بد است هردو سلطه گر آرمان گرا موقعیت درک یکدیگر را ندارند
فروردین با اسفند : ازدواج متولدین این ماه متوسط است. با مشکل مواجه است اما ممکن است پیوند خوبی باشد

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها اردیبهشت با سایر ماه ها

اردیبهشت با فروردین : ازدواج متولدین این ماه متوسط  است ممکن است مشکل داشته باشند قابل حل شدن است
اردیبهشت با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه  متوسط است نسبتا خودرای و لجباز هستند ممکن است مشکل پیش بیاید
اردیبهشت با خرداد : ازدواج متولدین این ماه  متوسط است هردو تیزهوش کنجکاو و چندان با هم سازگار نیستند
اردیبهشت با تیر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است.خانواده دوست خونگرم و پیوندی محکم و استوار خواهند داشت
اردیبهشت با مرداد : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب می باشد. عاشق پیشه با صداقت وفادار پیوندی مملو از آرامش
اردیبهشت با شهریور : ازدواج متولدین این ماه خوب است هردو جوانمرد باسخاوت مددکار و بدون مشکل هستند
اردیبهشت با مهر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است.هردو اهل اعتدال معاشرتی خونسرد و کمی حسود هستند
اردیبهشت با آبان : ازدواج متولدین این ماه خوب می باشد آرمانگرا بلندپرواز همراه با جاذبه و اقتدار و ناسازگار
اردیبهشت با آذر : ازدواج متولدین این ماه  متوسط است .جسور بی پروا نیازمند با آزادی و بدون تفاهم از نکات مشترک آنهاست
اردیبهشت با دی : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب می باشد.  با ثبات راز نگه دار پیوندی مستحکم و پابرجا دارند.
اردیبهشت با بهمن : ازدواج متولدین این ماه بد است. کنجکاو آزادیخواه و آرمانگرا و ایده متفاوت از یکدیگر نشانه مشترک آنهاست.
اردیبهشت با اسفند : ازدواج متولدین این ماه خوب است.اشخاصی تودار و بسیار محتاط و توانایی سازگاری را دارند

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها خرداد با سایر ماه ها

خرداد با فروردین : ازدواج متولدین این ماه بد است.افرادی پر جنب و جوش و بی قرار ناسازگار و بدون تفاهم
خرداد با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه متوسط  است تیزهوش کنجکاو تنوع طلب چندان با هم سازگار نیستند
خرداد با خرداد : ازدواج متولدین این ماه خوب می باشد مشورت پذیر با استدلال توانا در برطرف کردن مشکلات
خرداد با تیر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است.  با روحیه تنوع طلب و بی قرار خودشان می توانند باعث ایجاد مشکلات شوند
خرداد با مرداد : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است زوجی جذاب و اجتماعی با صفات مشترک فراوان
خرداد با شهریور : ازدواج متولدین این ماه متوسط می باشد. چندان ذوق و شوقی در روابطشان وجود ندارد آنهارا دچارمشکل میکند.
خرداد با مهر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است خونسرد با سلیقه هنر دوست و بسیار با نشاط می باشند
خرداد با آبان : ازدواج متولدین این ماه متوسط است. برای رسیدن به خوشبختی باید یکدیگر راتحمل کنند
خرداد با آذر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب می باشد سرشار از ذوق و شوق برای زندگی مشترک هستند.
خرداد با دی : ازدواج متولدین این ماه خوب می باشد.هردو خویشتندار سیاستمدار و از سازگاری مناسب برخوردارند
خرداد با بهمن : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است .با روحیه انسان دوستی و همیشه آماده کمک به همدیگر
خرداد با اسفند : ازدواج متولدین این ماه بد است.خیالباف رویا پرداز مرموز عدم تفاهم با همدیگر از نشانه های مشترک آنهاست.

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها تیر با سایر ماه ها

تیر با فروردین : ازدواج متولدین این ماه متوسط است برون گرا ایده آلیست امکان مشکل وجود دارد
تیر با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب می باشد نقطه اشتراک فراوانی با یکدیگر دارند
تیر با خرداد : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی آرام و مهربان دیگری پرشور و با انرژی
تیر با تیر : ازدواج متولدین این ماه خوب است.علی رغم اختلاف سلیقه پیوند خوبی می باشد
تیر با مرداد : ازدواج متولدین این ماه خوب است خصوصیات مشترک زیاد و ازدواجی موفق
تیر با شهریور: ازدواج متولدین این ماه  بسیار خوب است یکی مهارت فراوان در امورمالی و دیگری حسابگر و صرفه جو و هماهنگ
تیر با مهر : ازدواج متولدین این ماه  بسیار خوب است هر دو مهربان انسان دوست و توانمند هستند
تیر با آبان : ازدواج متولدین این ماه متوسط است.در مسائل مالی اختلاف نظر دارند ولی در سایر مسائل هماهنگ می باشند
تیر با آذر : ازدواج متولدین این ماه  بد است یکی اجتماعی و اهل گردش و سفر دیگری متمایل به رکن خانواده
تیر با دی : ازدواج متولدین این ماه خوب است. از نظر مالی اخلاقی و روابط هماهنگ هستند بنابراین پیوندی موفق میشود
تیر با بهمن : ازدواج متولدین این ماه  متوسط است.ازدواج میتواند شکل بگیرد اما به سعی و کوشش نیاز دارد
تیر با اسفند : ازدواج متولدین این ماه  بسیار خوب است پیوندی بسیار خوب همراه عشق و علاقه با تفاهم کامل خواهند داشت.

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ماه مرداد با سایر ماه ها

مرداد با فروردین : ازدواج متولدین این ماه خوب است. پیوند موفقی خواهد بود چون هماهنگی وجود دارد
مرداد با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است مهربان و خانواده دوست ازدواجی موفق و پایدار
مرداد با خرداد : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است اجتماعی خونگرم همراه با سازگاری مثبت
مرداد با تیر : ازدواج متولدین این ماه  خوب است اختلاف سلیقه زیادی با هم ندارند موقعیت همدیگر را درک می کنند
مرداد با مرداد : ازدواج متولدین این ماه خوب است صفات مشترک خوب باعث تقویت پیوندشان خواهد بود
مرداد با شهریور : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی منضبط و قانونمند دیگری پرشور و زیباپسند
مرداد با مهر : ازدواج متولدین این ماه خوب است در پی برقراری آرامش و ملایمت همراه با منطق در زندگی هستند
مرداد با آبان : ازدواج متولدین این ماه  متوسط است یکی وفادار و قابل اعتماد دیگری عاشق ستایش دیگران
مرداد با آذر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی پر شور و هیجان دیگری دنبال آزادی و استقلال
مرداد با دی : ازدواج متولدین این ماه متوسط است به دلیل داشتن حق مشترک برتری جویی شاید دچار اختلاف شوند
مرداد با بهمن : ازدواج متولدین این ماه خوب است هر دو آرمانگرا و ایده آلیست پیوندی موفق خواهد بود
مرداد با اسفند : ازدواج متولدین این ماه خوب است با هماهنگی بسیار مناسب در برآوردن نیازهای عاطفی یکدیگر

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها شهریور با سایر ماه ها

شهریور با فروردین : ازدواج متولدین این ماه بد است یکی پاک سرشت انسان دوست دیگری جسور و جاه طلب
شهریور با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه خوب است صفات مشترک خوب نظیر جوانمردی و نجابت
شهریور با خرداد : ازدواج متولدین این ماه  متوسط است یکی عاطفی و عاشق پیشهدیگری با نظم و برنامه مشخص
شهریور با تیر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است در امور مالی هماهنگ و با صفات مشترک فراوان
شهریور با مرداد : ازدواج متولدین این ماه متوسط است نسبتا لجباز و خودرای شاید با مشکل مواجه شوند
شهریور با شهریور : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است هر دو صمیمی و صادق و با محبت می باشند
شهریور با مهر : ازدواج متولدین این ماه خوب است مشورت پذیر با منطق و در برطرف کردن مشکلات توانا
شهریور با آبان : ازدواج متولدین این ماه متوسط است جسور و بی پروا . سرشار از انرژی و بلند پرواز
شهریور با آذر : ازدواج متولدین این ماه بد است تنوع طلب خواهان استدلال در ایجاد نظم و انضباط دچار مشکل هستند
شهریور با دی : ازدواج متولدین این ماه خوب است یک ازدواج خوب همراه با زندگی سرشار از محبت
شهریور با بهمن : ازدواج متولدین این ماه متوسط است چنین پیوندی با سعی و کوشش می تواند خوب باشد
شهریور با اسفند : ازدواج متولدین این ماه خوب است بسیار با صبر و حوصله هستند که باعث تفاهم در زندگی می شود

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها مهر با سایر ماه ها

مهر با فروردین : ازدواج متولدین این ماه  بسیار خوب است خونگرم و مهربان معتقد به تساوی حقوق زن و مرد هستند
مهر با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه خوب است هردو انسان هایی هستند که تمایل زیادی به حفظ آرامش و اعتدال دارند
مهر با خرداد : ازدواج متولدین این ماه  بسیار خوب است آدم هایی حسابگر خونگرم تفاهم مناسبی با هم دارند
مهر با تیر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است اهل رفت و آمد و معاشرت با دیگران و بسیار شکیبا
مهر با مرداد : ازدواج متولدین این ماه خوب است در پی برقراری آرامش و ملایمت همراه با منطق در زندگی هستند
مهر با شهریور : ازدواج متولدین این ماه خوب است پیوندی موفق چون منصف عادل و با سلیقه می باشند
مهر با مهر : ازدواج متولدین این ماه خوب است به دلیل اشتراکات زیادی که دارند می توانند موفق باشند
مهر با آبان : ازدواج متولدین این ماه متوسط است اگرچه خالی از دردسر نیستند اما می توانند موفق باشند
مهر با آذر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است دارای خصیصه هایی مثل محبت درستکاری و مسئولیت پذیری می باشند
مهر با دی : ازدواج متولدین این ماه متوسط است نسبتا خودرای بلندپرواز . ممکن است با مشکل روبرو شوند
مهر با بهمن : ازدواج متولدین این ماه بد است پر جنب و جوش بی قرار تنوع طلب و سرکش
مهر با اسفند : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است پیوندی موفق چون از نظر عاطفی با هم سازگار و هماهنگ هستند

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها آبان با سایر ماه ها

آبان با فروردین : ازدواج متولدین این ماه بد است  آزادی خواه سلطه گر خواهان تنهایی و درون گرا
آبان با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه خوب است آرمانگرا بلند پرواز همراه با جاذبه و اقتدار و ناسازگاری
آبان با خرداد : ازدواج متولدین این ماه متوسط است برای رسیدن به خوشبختی باید یکدیگر را تحمل کنند
آبان با تیر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است در مسائل مالی اختلاف نظر دارند ولی در سایر موارد هماهنگ می باشند
آبان با مرداد : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی وفادار و قابل اعتماد و دیگری عاشق ستایش دیگران
آبان با شهریور : ازدواج متولدین این ماه متوسط است جسور بی پروا سرشار از انرژی و بلند پرواز
آبان با مهر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است اگرچه خالی از دردسر نیستند اما میتوانند موفق باشند
آبان با آبان : ازدواج متولدین این ماه بد است مستعد به خشمگین شدن و از کوره در رفتن در نتیجه پیوندی همراه با مشکلات
آبان با آذر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی سختگیر در مسائل دیگری سرشت پویا و جدی دارد
آبان با دی : ازدواج متولدین این ماه بد است هر دو دارای خصلت سلطه طلبی و سختگیرانه می باشند
آبان با بهمن : ازدواج متولدین این ماه بد است یکی با احساس و عاطفه دیگری سلطه جو و خواهان کسب برتری
آبان با اسفند : ازدواج متولدین این ماه  بد است یکی آرمان گرا و عاشق پیشه و دیگری با اعتماد به نفس کافی

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها آذر با سایر ماه ها

آذر با فروردین : ازدواج متولدین این ماه عالی است کم ترین اختلاف و هیاهو از مشخصات بارزشان است
آذر با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه متوسط است جسور بی پروا نیازمند به آزادی و بدون تفاهم
آذر با خرداد: ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است سرشار از ذوق و شوق برای زندگی مشترک
آذر با تیر: ازدواج متولدین این ماه بد است  یکی اجتماعی و اهل گردش و سفر دیگری متمایل به رکن خانواده
آذر با مرداد : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی پر شور و هیجان دیگری دنبال آزادی و استقلال
آذر با شهریور: ازدواج متولدین این ماه بد است تنوع طلب خواهان استقلال در ایجاد نظم و انضباط دچار مشکل هستند
آذر با مهر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است دارای خصیصه هایی مثل محبت درستکاری و مسئولیت پذیر می باشد
آذر با آبان : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی سختگیر در مسائل دیگری سرشت پویا و جدی دارد
آذر با آذر: ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب می باشد پیوندی بسیار مطلوب توام با سعادت و خوشبختی
آذر با دی : ازدواج متولدین این ماه متوسط است خصوصیاتی نسبتا متفاوت دارند باید خویشتن دار باشند
آذر با بهمن : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است  از موفق ترین پیوند های زناشویی خواهد بود چون مثبت گرا هستند
آذر با اسفند : ازدواج متولدین این ماه متوسط می باشد یکی با صراحت لهجه و سخنان کنایه آمیز و دیگری بسیار عاطفی می باشد

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها دی با سایر ماه ها

دی با فروردین : ازدواج متولدین این ماه بد است  تفاهم چندانی با هم ندارند. مرموز و محافظه کار می باشند
دی با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است با ثبات راز نگه دار پیوندی مستحکم و پابرجا
دی با خرداد : ازدواج متولدین این ماه خوب است خویشتندار سیاستمدار و از سازگاری مناسب برخوردارند
دی با تیر : ازدواج متولدین این ماه خوب است از نظر مالی و اخلاقی و روابط هماهنگ هستند
دی با مرداد : ازدواج متولدین این ماه  متوسط می باشد به دلیل داشتن حس مشترک برتری جویی شاید دچار اختلاف شوند
دی با شهریور : ازدواج متولدین این ماه خوب است  یک ازدواج خوب همراه با زندگی سرشار از محبت
دی با مهر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است نسبتا خودرای و بلند پرواز ممکن است با مشکل روبرو باشند
دی با آبان : ازدواج متولدین این ماه بد است هردو دارای خصلت سلطه طلبی و سختگیرانه می باشند
دی با آذر : ازدواج متولدین این ماه متوسط می باشد خصوصیاتی نسبتا متفاوت دارند باید خویشتندار باشند
دی با دی : ازدواج متولدین این ماه متوسط است خصوصیات مشترک باعث شادابی یا یکنواختی زندگی مشترک آنها می شود
دی با بهمن : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی محتاط و محافظه کار دیگری سختگیر و جدی
دی با اسفند : ازدواج متولدین این ماه  متوسط می باشد.یکی اهل حساب و کتاب دیگری احساساتی و عاشق پیشه

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها بهمن با سایر ماه ها

بهمن با فروردین : ازدواج متولدین این ماه بد است سلطه گر آرمان گرا موقعیت درک یکدیگر را ندارند
بهمن با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه بد است کنجکاو آزادی خواه و آرمان گرا و ایده متفاوت از یکدیگر
بهمن با خرداد : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است با روحیه انسان دوستی و همیشه آماده کمک به همدیگر
بهمن با تیر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است ازدواج می تواند شکل بگیرد اما به سعی و کوشش نیاز دارد
بهمن با مرداد : ازدواج متولدین این ماه خوب می باشد هردو آرمان گرا و ایده آلیست پیوندی موفق خواهد بود
بهمن با شهریور : ازدواج متولدین این ماه متوسط است  چنین پیوندی با سعی و کوشش می تواند خوب باشد
بهمن با مهر : ازدواج متولدین این ماه بد است پر جنب و جوش بیقرار تنوع طلب و سرکش
بهمن با آبان : ازدواج متولدین این ماه بد است یکی با احساس و عاطفه دیگری سلطه جو و خواهان کسب برتری
بهمن با آذر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است .از موفق ترین پیوند های زناشویی خواهد بود چون مثبت گرا هستند
بهمن با دی : ازدواج متولدین این ماه متوسط می باشد یکی محتاط و محافظه کار دیگری سختگیر و جدی
بهمن با بهمن : ازدواج متولدین این ماه خوب است پیوندی بسیار موفق توانا در امور مختلف
بهمن با اسفند : ازدواج متولدین این ماه خوب می باشد یکی روشنفکر و اهل منطق و دیگری با احساس و عاطفه و مکمل همدیگر

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

طالع ازدواج ماه ها اسفند با سایر ماه ها

اسفند با فروردین : ازدواج متولدین این ماه متوسط می باشد با مشکل مواجه است ممکن است پیوند خوبی باشد
اسفند با اردیبهشت : ازدواج متولدین این ماه  خوب است اشخاصی تو دار و بسیار محتاط و توانایی سازگاری را دارند
اسفند با خرداد : ازدواج متولدین این ماه  بد است خیال باف و رویاپرداز مرموز و عدم تفاهم با همدیگر
اسفند با تیر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب می باشد پیوندی بسیار خوب همراه عشق و علاقه و با تفاهم کامل
اسفند با مرداد : ازدواج متولدین این ماه خوب است هماهنگی بسیار مناسب در برآوردن نیازهای عاطفی یکدیگر
اسفند با شهریور : ازدواج متولدین این ماه  خوب است بسیار با صبر و حوصله هستند که باعث تفاهم در زندگی میشوند
اسفند با مهر : ازدواج متولدین این ماه بسیار خوب است پیوندی موفق چون از نظر عاطفی با هم سازگار و هماهنگ هستند
اسفند با آبان : ازدواج متولدین این ماه بد می باشد یکی آرمان گرا و عاشق پیشه دیگری با اعتماد به نفس کافی
اسفند با آذر : ازدواج متولدین این ماه متوسط است یکی با صراحت لهجه و سخنان کنایه آمیز و دیگری بسیار عاطفی میباشد
اسفند با دی : ازدواج متولدین این ماه  متوسط است  یکی اهل حساب و کتاب دیگری احساساتی و عاشق پیشه
اسفند با بهمن : ازدواج متولدین این ماه خوب است یکی روشن فکر و اهل منطق دیگری با احساس و عاطفه و مکمل همدیگر
اسفند با اسفند : ازدواج متولدین این ماه  بد است به خاطر زودرنجی و حساس بودن ممکن است مشکلاتی پیش بیاید

 

آشنایی با طالع ازدواج ماه ها با یکدیگر

 

بیشتر بخوانید : نکات انتخاب باغ تالار مناسب

نکات انتخاب باغ تالار مناسب

نکاتی که برای انتخاب یک باغ تالار مناسب برای عروسیتان باید بدانید

انتخاب باغ تالار یکی از مهمترین گزینه های برگزاری مراسم عروسی است که نگاه ویژه ای باید به آن داشت و نمی شود انتخاب باغ را سرسری گرفت و توجهی نکرد.

برای انتخاب باغ تالار میشود به آشنایانی که به تازگی عروسی کرده اند مراجعه کرد.

بدون شک انتخاب باغ تالار که قبلا انتخاب شده و در نظر خانواده مورد قبول واقع شده بهتر از انتخاب باغ تالار جدیدی است که تابه حال کادر کاری آن را ندیده اید.

نکات انتخاب باغ تالار مناسب

لوکیشن

توجه داشته باشید که لوکیشن برگزاری مراسم از نظر جغرافیایی و دسترسی شهری وضعیت مناسبی داشته باشد.امروزه تعداد زیادی از عروس داماد ها در انتخاب باغ تالار محل های بسیار دوری را انتخاب میکنند.و بیشتر اوقات ما از میهمانان میشنویم که درمسیر آرایششان خراب شده و یا موهایشان بهم ریخته پس چقدر میتونه بهتر باشه که انتخاب باغ تالار شما در نزدیک ترین حالت ممکن باشد.

نکات انتخاب باغ تالار مناسب

ظرفیت سالن

در انتخاب باغ تالار به این که تعداد میهمانانتان چندنفر است دقت داشته باشید و در نظر داشته باشید که اگر تعداد میهمانان صدنفر است فضا برای تعدادی بیشتر بگیرید اگر میهمانانتان نیامدند اضافه بودن فضا مشکلی ایجاد نمیکند اما اگر تعداد میهمانان از ظرفیت محل عروسی بیشتر شود قطعا مشکل ساز خواهد شد.

نکات انتخاب باغ تالار مناسب

پارکینگ عروسی

در انتخاب باغ تالار توجه داشته باشید که پارکینگ با ظرفیت بالا داشته باشد.میهمانان بعد از رسیدن علاقه ای به گشتن برای جاپارک ندارند پس محلی و انتخاب کنید که پارکینگی بزرگ و دسترسی راحت داشته باشد.

نکات انتخاب باغ تالار مناسب

روکش صندلی  و میز

حتما این رو به باغ تالار بگویید که روکش صندلی ها و میزهارا تمیز شسته باشد و رو این موضوع پافشاری کنید تا متوجه حساسیت شما نسبت به این قضیه شوند.ممکن است در مراسم های قبلی برخی از روکش ها با غذاها و نوشیدنی ها لک شده باشند.

نکات انتخاب باغ تالار مناسب

میزشام عروس و داماد

باغ تالار فقط ظاهر آن نیست .به آنها بگویید که یک میز شام جداگانه برای عروس و داماد میخواهید.تا عروس و داماد هنگام انتخاب شام و سرو آن همزمان با میهمانان سر میز نباشند.

نکات انتخاب باغ تالار مناسب

برسی قبل انتخاب باغ تالار

حتما قبل از مراسم خودتون در یکی از شبهایی که باغ تالار مراسم دارد بروید و غذا نوع سرویس دهی کارکنان کیفیت غذا و هرنکته ای که مد نظرتون هست رو برسی کنید و توجه داشته باشید همه چیز بهترین حالت ممکن است.

 

بیشتر بخوانید : چند ایده جذاب برای عکس عروس

برنامه ریزی برای قبل مراسم عروسی

پیشنهاداتی برای برنامه ریزی مراسم عروسی

برنامه ریزی مراسم عروسی : عروسی روزی است که هیچوقت فراموش نمیشود و هرلحظه و هرجا بادیدن عکسهای قدیمی و یا دیدن عروس داماد های جدید اون روز برای شما تجدید خاطره می شود.پس بهتر است برای این روز مهم یک برنامه ریزی بسیار دقیق داشته باشیم از تایم دعوت میهمانان تا رزرو باغ و غیره.

ما یک برنامه ریزی کامل از قبل مراسم عروسی برای شما آماده میکنیم تا بدون هیچ نگرانی مراسم عروسیتان را برگزار کنید.

تاریخ عروسی

برنامه ریزی مراسم عروسی :در برنامه ریزی قبل عروسی تاریخی که برای برگزاری مراسم عروسی انتخاب میکنید مهم است.اینکه در چه روزی از هفته قرار میگیرد و ممکن است تعطیلی خاصی باشد یا خیر.

آخر هفته ها همیشه بهترین روز برای برای برگزاری مراسم عروسی بوده.میهمانان فکرشان نگران فردا اون روز به سرکار و مدرسه بچهایشان نیست.و حتی میشود روزی و انتخاب کرد که فرداش تعطیلی خاصی باشد.

روزهای خاص

برنامه ریزی مراسم عروسی :روزهای خاصی رو میشود برای برگزاری مراسم انتخاب کرد.مثل عیدها.شب یلدا و روزهای مناسبتی که در کشورما جاری هستند.ازپیشین تا به امروز معتقد بودنند برگزاری مراسم عروسی در چنین روزهایی خوب بوده و باعث شادی بیشتری میشود

انتخاب لباس عروس

برنامه ریزی مراسم عروسی : زمان انتخاب لباس عروس به شدت مهم است.دقت داشته باشید که اگر لباس عروستان را با بازه زمانی زیادی سفارش داده اید در این مدت اضافه وزن و کاهش وزن نداشته باشید.با خیاط خود صحبت کنید و جویاشوید چه مقدار دوخت لباستان زمان میبرد و باتوجه به آن در روزهای نزدیکتر به مراسم اندازتان را بگیرند برای دوخت لباس.

انتخاب باغ

برنامه ریزی مراسم عروسی :خیلی زودتر از هرچیزی باغ و یا تالار خودرا انتخاب کنید.این یکی از مهمترین نکات برنامه ریزی قبل عروسی است. بهترین باغ ها و تالارها در زمان کوتاهی رزرو میشوند.در شبهای برگزاری دیگر مراسم ها به آنجا سربزنید و نوع برگزاری و پذیرایی سالن را ببینید و میزان کیفیت باندها و غذا و دیگر نکات را بسنجید.

و یا سعی کنید از باغ و تالارهایی رزرو کنید که آشناهایتان در آنجا قبلا مراسم برگزار کرده اند و نوع برگذاری آن را دیده اید.

رقص مخصوص

برنامه ریزی مراسم عروسی :رقص تانگو که یکی از اصلی ترین بخش های عروسی به تمرین زیادی لازم.یک دفعه بدون هیچ تمرینی وسط پیست رقص نروید.قبل از آن تمرین کنید و از کسانی که ساقدوش هایتان هستن بخواهید تا حرکتی را تمرین کنند تا هنگام رقص شما آنها در کنار زمین انجام دهند.و یا رقص گروهی را تمرین کنید که میکسی از آهنگهای شاد باشد.

مرخصی بگیرید

برنامه ریزی مراسم عروسی :از محل کارتان مرخصی بگیرید.برای هماهنگی های تالار و آتلیه همه و همه به وقت و تمرکز بالا نیاز دارند که باید سرزمان خودش انجام شود.و تایمی رو درهفته مرخصی بگیریدو به کارهای عقب افتادتان رسیدگی کنید.

آرایش عروس

برنامه ریزی مراسم عروسی :دختر خانم ها آرایش عروسیشان با آرایش روز های عادی که خودشان انجام میدهد فرق دارد.پس این نکته رو در نظر داشته باشید که حتی شده یک بار قبل مراسم برای تست آریش به آرایشگاه خودتان سربزنید.

پخش کارت دعوت

برنامه ریزی مراسم عروسی : پخش کارت عروسی از نکاتی است که در برنامه ریزی قبل عروسی از اهمیت زیادی برخوردار است.اگر زمان این را دارید که خودتان پخش کنید کارتهارو اینکار را انجام دهید اما اگرنه این کار را به اهل خانواده یا دوستانتان واگذار کنید.تا زمانی و برای این کار داشته باشند.

آماده کردن کادو برای میهمانان

برنامه ریزی مراسم عروسی :خب بسیار بسیار زیاد کار قشنگیه تهیه هدیه برای میهمانان.و بسیار زیباتر که هدایا ساخت دست خودتون باشه.خوب است که یک تایمی رو برای درست کردن و تهیه هدیه برای میهمانانتان درنظر بگیرید اما اگرنه استعداد خاصی در این زمینه ندارید اینکار و به دوستانتان واگذار کنید و یا به فروشگاه ها سربزنید تا هدیه مناسب روز عروسیتان برای میهمانان رو پیدا کنید.

 

بیشتر بخوانید : وسایل مورد نیاز عکاسی

وسایل مورد نیاز روز عروسی

وسایل روز عروسی که لازم است همراه خود داشته باشید

وسایل روز عروسی : روز عروسی  روز بسیار مهمی است که همه ما قبل آن به شدت استرس میگیریم و ممکن است برخی از وسایل رو جابگذاریم.پیش از عروسی حتما باید لیستی تهیه کنیم تا در رو عروسی وسایل مورد نیازمان را جانگذاریم.این وسایل میتواند مربوط به لباسمان و آرایش و ناخنهایمان باشد.لیست تهیه شده از این وسایل باید جوری تهیه شود که پاسخگو هرگونه اتفاق احتمالی باشد.

در ادامه با توضیح کوتاه به بخشی از این لیست اشاره میکنیم.فقط این را در نظر گرفته باشید این لیست باید در روزهای قبلتر جمع آوری و در کیف مناسبی پک شود.و تهیه این لیست رو نباید به روزهای نزدیک  عروسی و یا خود روز عروسی موکول کرد.

نخ سفید و مشکی

همراه خودتان نخ و  سوزن به این دورنگ داشته باشید که اگر اتفاقی برای لباستان یا تورتان افتاد سریعا مشکل و برطرف کنید.تعداد زیادی عروس و دامادهایی بودن که هنگاه عکاسی و یا پیاده شدن از ماشین لباس هایشان به مشکل برخورده.احتمال دادن هراتفاقی برای لباس و همراه داشتن تجهیزات کوچیک بهتر از هرچیزدیگر است.

 

وسایل مورد نیاز روز عروسی

مسکن

قرص مسکن یکی از چیزهاییست که همراه داشتنش به عروس و داماد ها پیشنهاد میشود.استرس زیاد و فشار بالایی که روی عروس و داماد در روز عروسی است بی شک باعث میشود سردرد بگیرن.و هیچ عروس و دامادی علاقه ندارن بهترین روز زندگی خودش رو با سر درد به سرکند.

 

وسایل مورد نیاز روز عروسی

کفش راحتی

پوشیدن کفش پاشنه دار در کل روز پاهارا خسته میکند و ممکن اس به دلیل پادرد کمی مزاجتان تلخ شود و رفتار خوشی نداشته باشیم این قضیه  رو چهره شما تاثیرمنفی بگذارد.و در عکسهای این روز مهم چشهره ای عصبی و ناراحت از شما به جا بمونه.پس بردن یک جفت کفش راحتی به رنگ سفید پیشنهاد میشود تادر مواقعی که لازمه آنهارا بپوشید.

 

وسایل مورد نیاز روز عروسی

اسپری

همراه داشتن اسپری های پودری خالی از لطف نیست همراه داشتن یکی از آنها خوب است.مخصوصا اگر مراسمتان در یکی از روهای تابستان باشد.تحرک میکنید و جنب وجوش زیادی دارید و ممکن است به مقدار زیادی عرق کنید.پس بهتر است مام و اسپری همراه داشته باشید.

 

وسایل مورد نیاز روز عروسی

لوازم آرایشی

آرایشگرها برای شما فیکساتور آرایش میزنند اما نکته ای که مهمه در طول روز شما صورتتون عرق میکند و ممکن است بی اراده به صورتتون دست بکشید و آرایشتان خراب شود پس بهتره تعدادی از لوازم آرایشی خودتان را که رنگشان نزدیک به آرایش روز عروسیتان هست آماده کنید و همراه داشته باشید تا درصورت خراب شدن آن را تمدید کنید.

 

وسایل مورد نیاز روز عروسی

سنجاق سر

یکی دیگر از وسایل روز عروسی که نیاز است سنجاث سر.تعدادی سنجاق همراه خود داشته باشید تا در صورت باز شدن بخشی از موهایتان آن را ببنید و به مشکل برنخورید.خیلی از عروس خانم های عزیز که مدل موهایشان بسته است تعدادی از سنجاق های سرشان را گم میکنند و دیگه وسیله ای برای بستن موهایشان ندارند.

 

وسایل مورد نیاز روز عروسی

دستمال مرطوب

دستمال مرطوب جزو وسایل روز عروسی میتواند باید و بهتر است که شما آن را همراه خود داشته باشید.دستمالی که قابلیت پاک کنندگی داشته باشد ببرید.اگر برای کفش و یا لباستان مشکلی پیش اومد و کثیف شد به راحتی آنرا پاک کنید.

 

وسایل مورد نیاز روز عروسی

مسواک

از دیگر وسایل روز عروسی ک مورد نیاز است مسواک.شما قطعا در طول روز برای اینکه فشارتون نیوفته و یا گشنتون نشه غذا و شکلات میخورید پس همراه خود مسواک و خمیردندان کوچیک داشته باشید تا بعد از خوردن غذا دوباره دندانهایتان را مسواک بزنید.وسایل مورد نیاز روز عروسی

بیشتر بخوانید : خلاقیت در مراسم عروسی

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها و ملیت ها

عروسی در دیگر کشورها: شاید شماهم از اون دسته افراد باشید که همیشه دوستدارند بدونن مراسم های هرکشور به چه شکلی انجام میشود و فرق این مراسم در دیگر ملیت ها و کشورها به چه صورت است.خب خیلی ساده و کوتاه ما این مطلب و از سایتها و ویکی پدیا برای شما جمع آوری کردیم تا با خصوصیات مختلف مراسم های عروسی در دیگر ملیت ها و کشور ها آشنا شوید.امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت ببرید و اگر از بخشی از آن خوشتان آمد در مراسم عروسی خودتان استفاده کنید.البته این توجه را داشته باشید که مراسم عروسیتان غرب زده نشود و حس و حال ملیت خودتون را هم داشته باشد.

 

سیاه‌ پوستان امریکایی

عروسی در دیگر کشورها: تازه عروس و داماد بعد از این‌که عقد شدند در محل راه می‌افتند و جارو بر طبل می‌کوبند تا همه از پیوند آنها با خبر شوند. البته این رسم به دوران برده‌داری در امریکا بر می‌گردد که سیاه‌پوستان اجازه ازدواج رسمی و قانونی نداشتند. عروس‌های سیاه پوست امریکایی با استفاده از پوسته صدف لباس یا موهای‌شان را تزیین می‌کنند یا این شی زیبا را در گردنبند یا دستبندشان به کار می‌برند. صدف در جنوب اقیانوس آرام و افریقا به عنوان پول استفاده می‌شد و نماد باروری، زیبایی و قدرت است.

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها

استرالیا‌

عروسی در دیگر کشورها: در استرالیا گل تلفونی نماد زندگی است و عروس‌ ها تاجی از این گل به سرشان می‌زنند. عروس خانم‌ها برای نمادین ساختن مفهوم خوشبختی به یک نعل اسب روبان می‌ زنند و به بازوی‌ شان وصل می‌ کنند.

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها

کانادا

عروسی در دیگر کشورها: در مراسم جشن عروسی کانادایی‌ ها، خواهر و برادرهای مجرد عروس و داماد جوراب‌ های رنگی طرح‌ داری به پا می‌کنند و با موسیقی خاصی می‌رقصند.

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها

چین

عروسی در دیگر کشورها: خانه پدری عروس و داماد برای روز جشن به رنگ قرمز تزیین می‌شود. مراسم عقد به جای آن‌ که سر ساعتی به خصوص مثلا ۱۱:۰۰ شروع شود در نیم ساعت‌ ها برگزار می شود مثلا ۱۱:۳۰ یا ۱۲:۳۰ و …. . چینی‌ها معتقدند ازدواج موقعیت زن و مرد را ارتقا می‌بخشد بنابراین از همان لحظه عقد عقربه‌ های ساعت هم باید رو به بالا حرکت کنند نه پایین! سپس زن‌ های فامیل به عروس زیورآلات طلایی هدیه می‌دهند.

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها

هند

عروسی در دیگر کشورها: عروس یک انگشتر الماس به انگشت می‌کند البته نه به خاطر درخشش و زیبایی‌ اش بلکه چون هندی‌ ها باور دارند الماس؛ آتش، مارها، بیماری‌ ها، دزدان و دیگر نیروهای شر را از زندگی دور می‌کند. در این جشن شیرینی نمادی از شیرینی زندگی ، تخم‌مرع نماد باروری و پول نماد رفاه است. در پایان عروسی هم برادر داماد روی سر زوج جوان گلبرگ گل می‌ریزد تا بلا و شر از آنها دور باشد.

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها

ژاپن

عروسی در دیگر کشورها: مراسم عقد تنها در حضور فامیل و دوستان درجه یک انجام می‌ شود. سپس در جشن عروسی، عروس خانم که کیمونو می‌پوشد به مهمان‌ ها هدیه می‌دهد.

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها

کره جنوبی

عروسی در دیگر کشورها: عروسی در خانه پدری عروس برپا می‌شود. در عروسی این مردم اردک هم وجود دارد زیرا کره‌ای‌ ها اردک را همسر زندگی می‌ دانند. در طول جشن عروسی، داماد به مادرزنش یک غاز وحشی هدیه می‌ دهد. این هدیه نماد این است که او یک عمر مراقب عروسش خواهد بود.

 

مالزی

دعروسی در دیگر کشورها: ر جشن عروسی، داماد بچه‌ های فامیل را دور خود جمع می‌ کند و به آنها سینی‌ هایی می‌ دهد که به خانه عروس ببرند. در این سینی‌ ها انواع خوراکی ها و اسکناس‌ هایی وجود دارد که به شکل گل و حیوان تا شده‌‌اند. عروس و داماد به مهمان‌هایشان تخم‌مرغ‌های پخته تزیین شده می‌دهد که نماد باروری است.

 

مکزیک

عروسی در دیگر کشورها: هنگام عقد مهمان‌ها دور عروس و داماد به شکل قلب حلقه می‌زنند سپس دور شانه عروس و داماد یک روسری بزرگ می‌پیچند که بگویند عمرا زندگی بتواند از هم جدای‌ تان کند.

رسم و رسوم مراسم عروسی در دیگر کشورها

مراکش

عروسی در دیگر کشورها: عروسی‌ های این ملت معمولا در پاییز است زیرا فصل برداشت محصول و نماد خوشبختی و رفاه است. بیشتر عروس و دامادها رنگ زرد روشن و سبز را برای تزیین جشن‌شان انتخاب می‌کنند زیرا اعتقاد بر این است که شیطان از زرد روشن می‌ترسد و سبز هم خوشبختی می آورد. مراکشی‌ها برای برکت بخشیدن به زندگی عروس و داماد به آنها سکه طلا هدیه می‌دهند یا موهای عروس را با سکه تزیین می‌کنند.

 

فیلیپین

عروسی در دیگر کشورها: دوستهای عروس برایش تاج سری از رز ماری می‌بافند. در روز جشن عروسی نیز مهمان‌ها عروس را دوره می‌کنند و مادرش تور را از سرش بر می‌دارد و روی سر صمیمی‌ترین ساقدوش عروس می‌اندازد.

 

روسیه

عروسی در دیگر کشورها: جشن عروسی در روسیه به این شکل است که عروس و داماد با هم مسابقه می‌دهند و هرکه زودتر پایش به یک فرش سفید برسد در طول زندگی رییس خانه خواهد بود!