شیوه خواستگاری به سبک نوین و امروزی

برسی شیوه های امروزی خواستگاری 

شیوه خواستگاری و آشنایی با آن :امروزه سوالات زیادی برای جوانها مخصوصا پسرها پیش میاد که چجوری خواستگاری کنم و این موضوع رو با فرد مقابل و خانواده در یان بذارم.خب خیلی ساده است شما با مطالعه این مطلب با شیوه های نوین خواستگاری کردن آشنا میشوید.

 

خواستگاری چیست؟

شیوه خواستگاری: درخواست مرد از زن را برای ازدواج خواستگاری می گویند.معمولا ودر بیشتر نقاط جهان خواستگاری از طرف پسر صورت می پذیرد و این امر معمولا بیشتر به فطرت و طبیعت انسانی باز می گردد.

خواستگاری در ایران قبل از مراسم عقد و نکاح صورت می پذیرد و در صورتی که مورد پذیرش واقع شد، فاصله زمانی بین خواستگاری و اجرای مراسم عقد شرعی را نامزدی می نامند.

در مناطق متنوع با آداب و رسوم خاصی روبرو می شویم که امکان دارد با مناطق دیگر فرق داشته باشد.اولین قدم برای ازدوا مجلس خواستگاری می باشد.زمانی که از خواستگاری حرف می زنیم اولین چیزی که به ذهنمان می رسد ازدواج و تقاضای تشکیل خانواده از جانب خانواده ی پسر است.در ادامه شادیتو شما عزیزان را راهنمایی می کند.

خواستگاری با آشنایی قبلی

این شیوه خواستگاری خود به دو بخش تقسیم می شود.

دسته ی اول) آشنایی دختر وپسر

دسته ی دوم) آشنایی دو خانواده

خواستگاری توسط معرفی شخصی دیگر یا خواستگاری بدون آشنایی قبلی

شیوه خواستگاری: زمانی که از خواستگاری صحبت می کنیم منظورمان این است که خواستگاری با رعایت آداب و رسوم انجام شده و خانواده ی پسر از دختر خواستگاری می کنند.از نام این دو نوع ازدواج می توانیم بفهمیم که هریک چه نوع ازدواجی است.ازدواج اول کاملا با رعایت آداب و رسوم انجام می شود و ازدواج دوم با توجه به شرایط امروزی جامعه انجام می گیرد. در ادامه به این نوع آشنایی ها اشاره کرده ایم.

خواستگاری کردن از همکار و همکلاسی و…

در حال حاضر با بیشتر شدن فعالیات اجتماعی و تحصیلی دخترا در جامعه حضورشان در جامعه به طرز چشمگیری افزایش یافته است.همین حضور چشمگیر هم سبب افزایش ارتباطات میان دختران و پسران و زمینه های آشنایی بیشتر برای آنان گشته است.البته لازم به ذکر است که این آشنایی ها به هیچ وجه بد نیست و موجب شناخت بیشتر جوانان از هم می شود. اما عده ای از اشخاص در این زمینه آداب و رسوم را به فراموشی سپرده اند.همین فراموش کردن آداب و رسوم آسیب ها و مشکلاتی را برای جوانان ایجاد کرده است.بعضی از این موارد را در ادامه بیان می کنیم:

نادیده گرفته شدن شان و شخصیت و لطمه دیدن

عده ای از افراد از یاد می برند که دانشگاه محلی برای آشنایی و شناخت بیشتر دو طرف است و همین مورد سبب می شود که دو طرف خواستگاری کردن را با دوستی های بدون معیار اشتباه بگیرند و مدتهای طولانی را با هم دوست بمانند. آنگاه همین روابط طولانی مدت منجر به ایجاد تردید و بدگمانی می گردد. عده ای با ذهنیت آشنایی بیشتر وارد روابط طولانی مدت بدون اطلاع والدین می شوند که اگر با توجه به هر دلیل ممکنی پیوندی بینشان صورت نگیرد، هیچ دستاوردی به جز از دست رفتن شانس های ازدواج خصوصا برای دختر ندارد.

لازم به ذکر است عده ی زیادی نیز هستند که از طریق همین روابط همسر مناسب خودشان را پیدا کرده اند و زندگی موفقی را دارند.در این بین عده ای هم هستند که به بهانه خواستگاری اقدامات سواستفاده گرایانه دارند.

خواستگاری دختر از پسر

دیگر شیوه خواستگاری ،خواستگاری دختر از پسر است.امروزه برای عده ی زیادی سوال پیش آمده است که خواستگاری دختر از پسر خوب است یا بد، جنبه های منفی دارد یا خیر؟ در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

گفته می شود که زن مظهر حیا و پذیرایی عشق است و مرد به همین دلیل به زن گرایش پیدا می کند.زن اهل ناز است و مرد اهل نیاز است. خاستگاری مرد از زن امری طبیعی است و طبق خواسته ذاتی انسان است.دختر خانومی که قصد خواستگاری را از آقا پسری دارد باید به این نکات توجه داشته باشد:

اگر جواب پسر منفی باشد احتمال شکست و سرخوردگی برای دختر وجود دارد.دحالی که اگر پسر جواب منفی بشنود تحمل آن برایش راحت تر است.

از طرف پسر احتمال آزار و اذیت و مورد تمسخر واقع شدن دختر وجود دارد.

حتی اگر با هم ازدواج کنند هم مکن است در کشمکش های زندگی شان این موضوع پتکی برای تحقیر دختر باشد که بسیار برای دختر زجرآور است.

خواستگاری های اینترنتی

این شیوه خواستگاری و این آشنایی توسط چت روم انجام می شود. در صورتی که اطلاعاتی جزیی از اینترنت بدانید یقینا چت روم را هم می شناسید.اشخاص چت کردن را ابزار ارتباط با اشخاص گوناگون درملل گوناگون می دانند. حتی می توانند با مردم ملل گوناگون هم در ارتباط باشند.متاسفانه امروزه آشنایی از این طریق بسیار رواج پیدا کرده است و اشخاص هیچشناختی از هم ندارند و به دلیل عدم رو در رو بودنشان با هم تنها استناد به صداقت دو طرف تکیه به گفتارشان است.به علت اینکه اکثر این موارد در نوجوانان و جوانان عاطفی واحساسی صورت می گیرد، هیچ تجهی به حرف های غیر واقعی همدیگر ندارند.همین موارد سبب شکل گیری رابطه مجازی می شود و دوستی بدون اطلاع والدین  شکل می گیرد. حتی اگر ازدواج هم صورت بگیرد ازدواجی کورکورانه و نسنجیده خواهد بود.

در آخر

به دلیل اینکه ازدواج و تشکیل خانواده در استحکام و تداوم خانواده بسیار اهمیت دارد و منجر به داشتن زندگی سالم همراه با رضایت و خوشبختی و احساس موفقیت دو طرف می گردد، باید جوانان تمام دقتشان را برای ازدواج به خرج دهند.این گونه با اطمینان وآرامش قدم در راه پر پیچ و خم ازدواج می گذارند.

 

 

در نوربین بیشتر بخوانید:  روز عروسی این نکات را فراموش نکنید

روز عروسی این نکات را فراموش نکنید

روز عروسی فراموش نکنید تمامی وسایل را چک کنید

روز عروسی این نکات را فراموش نکنید

در روز عروسی به دلیل شلوغی و هرج و مرج موجود در فضا ممکن است اتفاقاتی و فراموش کنید و ما با تکرار این موضوع سعی میکنیم از این اتفاق جلوگیری کنیم.روز عروسی فراموش نکنید که باید آمادگی کافی برای تمام چیز ها داشته باشید.اتفاقات داخل سالن زیبایی تا مسیر تالار و هرپیش امدی که فکرش و کنید.

 

اکسسوری عروسی

یک سری اکسسوری هایی هستند که شاید به نظر بی اهمیت باشند ولی در واقعیت میتونن نقش مهمی داشته باشند در زیبایی فضا و عکسها.

روز عروسی فراموش نکنید که باخود چوب لباسی زیبایی مثلا چوبی همراه داشته باشید.چرا که برای فیلمبرداری و عکاسی از لباس عروستان قبل از اینکه آنرا بپوشید زیباست و چیزی که آن را زیباتر میکنند محل اویزان بودن لباس و وسیله آن است.

 

شارژر و پاوربانک

توجه داشته باشید که در باغ هنگام عکاسی و در مسیر و درکل روز شاید شما فضایی برای اینکه گوشیتان را شارژ کنید نداشته باشید و این خوب نیست و باتوجه به اینکه فراموش نکنید پاوربانک همراه داشته باشید به راحتی میتوانید این مشکل را حل کنید.فقط قبل روز عروسی فرموش نکنید که پاوربانک را شارژ کنید

 

کفش راحتی

روز عروسی فراموش نکنید که به احتمال بسیار زیاد پاهایتان با کفش های سخت و پاشنه دار خسته میشوند و باعث عصبی شدن شما میشود پس باهمراه داشتن یک جفت کفش راحتی و تخت و یا حتی کفش لژ دار که پاشنه پهن تری داشته باشد این  مشکل را حل کنید

 

دریافت هدایا

هنگام دادن کادوها فردی که کادوهارا تحویل میگیرد باید از تجربه بالایی برخوردار باشد.سریع باشد.بتواند تمام هدایارو اعلام کند و همچنین با تمامی بستگان آشنایی داشته باشد.پس قبل از اجرا مراسم تحویل هدایا با یکی از اعضا خانواده که این قابلیت ها را دارد هماهنگ کنید تا این کار و برای شما انجام دهند

 

یادداشت قدردانی

برای آخر مراسم متنی را آماده کنید تا از کسانی که درکنارتون بودند تشکرکنید و همچنین از والدینتان و همسرتان که همراه شما بوده اند.حتی میتونید از پدرومادرتان و همچین دوستان نزدیک بخواهید تا برایتان از خاطراتتان و اتفاقهای اخیر بنویسند و در اخر در جمع بخونن.

 

رزرو میز به اسم

شما میتوانید روی میز ها و کارت دعوت های اسم هارا ذکرکنید تا در روز عروسی هرکسی دور میز مخصوص به خود بشینند.این اتفاق خیلی جلوه زیبا و شیکی به مراسم شما میدهد.

 

 

بیشتر بخوانید : چک لیست عروسی

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

پنج ترفند ساده برای عکاسی درمنزل به ساده ترین روش های ممکن

ترفند ساده برای عکاسی: عده زیادی هستند که علاقه مند به دنیای عکاسی هستند و به دلیل نداشتن تجهیزات حرفه ای از گرفتن عکس های خلاق دست میکشند.ما اینجا با جمع آوری تعدادی ترفند ساده به شما یادمیدهیم تاباکمترین تجهیزات عکاسی کنید.

تجهیزات خوب در گرفتن عکس خوب قطعا نقش مهمی دارد اما لزوم عکاس بودن نیست.امروزه عکاسان زیادی را داریم که مشغول گرفتن عکس با تلفن های همراهشان هستند.که به خروجی عکسهایشان موبایگرافی میگوییم.

کافیست کلمه (موبایلگرافی) را در صفحات مجازی مثل اینستاگرم سرچ کنید تا ببینید خروجی عکسها چقدر خوب و عالی هستند.

حتی لازم نیست نگران ادیت عکسهایتان باشید به قدری تنوع ابزارهای ادیت عکس در گوشیهای همراه زیاد شده است که به راحتی میتوانید خروجی مطلوبی از آنها بگیرید.

 

 

قطره آب

اولین ترفند ساده برای عکاسی گذاشتن یک قطره آب بر روی لنز گوشیتان است.شما میتوانید تنها با این کار لنز خود را به لنز فیش آی تبدیل کنید و از اجسام عکس های ماکرو بگیرید.این کار مشکلی برای گوشیتان پیش نمیاورد و نگران نباشید.

عکسهایی که در ادامه میبینید با این ترفند گرفته شده است.

 

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

خیمه عکاسی

دومین ترفند ساده برای عکاسی تهیه یک خیمه است. شاید تهیه خیمه عکاسی برایتان هزینه های زیادی به همراه داشته باشد.اما برای گرفتن یکسری عکسها نیاز به خیمه داشته باشید.به راحتی میتوانید این وسیله را در منزل برای خود درست کنید.

تنها وسایل مورد نیاز برای شما یک کارتن ( جعبه مقوایی ) است

کاغذ سفید یا پارچه

اطراف  جعبه را برش دهید به شکل زیر

کاغذ یا پارچه خودرا در اطراف باکس وصل کنید واطراف خارجی ان منبع نوری قرار دهید.

شما الان یک خیمه عکاسی دارید.

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

 

ایجاد افکت

سومین ترفند ساده برای عکاسی که میتوانید به راحتی آنرا در عکسهایتان استفاده کنید.میتوانید با تهیه یک کیسه و یا یک برش پارچه و با بستن آنها به دور لنزبه شکلی که در قاب شما قراربگیرد میتوانید افکت های زیبایی به عکسهایتان ببخشید بدون اینکه نیازی به کار خاص و هزینه زیادی باشد.

 

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

ایجاد رفله

چهارمین ترفند ساده برای عکاسی ،ایجاد رفله در عکسها است.شما میتوانید خیلی ساده با استفاده از ابزار بسیار ساده تر درعکسهایتان ایجاد رفله کنید.با استفاده یک سی دی شما میتوانید خیلی ساده تر از آنچه فکر کنید در عکسهایتان رفله ایجاد کنید.اگر برایتان سخت است هم عکاسی کنید هم سی دی را در دستانتان نگهدارید کافیست از کسی کمک بگیرید.

 

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

ساخت بک گراند

پنجمین ترفند ساده برای عکاسی داشتن بک گراند مناسب است.شاید سطح صافی داشته باشید و بک گراند آن هم فضای خوبی برای عکاسی شما باشد اما این را هم در نظر داشته باشید که داشتن یه سطح صاف تر عکس بهتری را برای شما خواهد داشت.

کافیست کاغذی در ابعاد بزرگ و یا پارچه ای با ابعاد مورد نیاز تهیه کنید و به شکل زیر آن را برای عکاسی اماده کنید

چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل چند ترفند ساده برای عکاسی در منزل

 

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با عکاسی مد