دسته‌ها
ویدئوهای آموزشی نوربین

ویدئو: اهمیت تجهیزات آتلیه عروس؛ فلاش‌های نورپردازی

قسمت اول: فلش‌های نورپردازی عکاسی عروس؛ تفاوت و تأثیرات آن در کیفیت عکس نهایی

 

 

دسته‌ها
ویدئوهای آموزشی نوربین

ویدئو: کدام کشور را برای فرمالیته عروسی انتخاب کنیم؟

اگر شما هم قصد دارید مراسم فرمالیته عروسی خود را در خارج از کشور برگزار کنید، ویدئوی بررسی کشورهای مناسب برای فرمالیته عروسی را مشاهده نمایید.
دسته‌ها
اخبار نوربین

دومین ورکشاپ تخصصی پوزیش‌دهی عروس توسط نوربین برگزار شد

دومین ورکشاپ تخصصی استودیو بین‌المللی نوربین با موضوع آموزش پوزیشن‌دهی عروس برگزار شد.

در این ورکشاپ حرفه‌ای بیش از ۲۰ نفر از عکاسان متخصص عروس و مدیران آتلیه‌های مطرح کشور حضور داشتند که در پایان گواهی پایان دوره استودیو بین‌المللی نوربین نیز به عزیزان شرکت‌کننده اهدا شد.

عناوین سرفصل‌های منحصر بفرد آموزشی این ورکشاپ به شرح زیر می‌باشد:

شناخت و تاثیر اجزای بدن در پوزیشن
ترکیب حرکت و احساس در پوزهای مدرن
آنالیز و آموزش پوزیشن های دونفره به طور کاملا تخصصی
حوه بالانس کردن مفاصل بدن برای رسیدن به ترکیب بندی های مناسب
ارائه نکات خاص برای تنوع در پوزیشن های فتوژورنالیستی
آموزش تکنیک های حرفه ای برای جلوگیری از فراموش کردن پوزها و نداشتن ایده در زمان عکاسی
شناخت زبان بدن و آنالیز پوز
تقابل پوزهای رسمی و کلاسیک با پوزهای مدرن
رهایی از نکات تکراری و پیش پا افتاده
بایدها و نبایدهای پوزیشن دهی موجود در اینستاگرام
و ارائه نکات ترکیبی در پوزیشن

 

 

دسته‌ها
اخبار اخبار مهم اخبار نوربین

حضور نوربین در نمایشگاه بین‌المللی فتوکینا-کلن آلمان

استودیو بین‌المللی نوربین به عنوان مجهزترین آتلیه عکاسی و فیلمبرداری عروس ایران، امسال نیز در نمایشگاه بین‌المللی فتوکینا PHOTOKINA در شهر کلن آلمان شرکت کرد.

فتوکینا بزرگترین و مهم‌ترین نمایشگاه صنعت عکاسی در جهان است که از سال ۱۹۵۰ هر دو سال یک بار در شهر کلن در آلمان ‏برگزار می‌شود.در این نمایشگاه علاوه بر بازدیدکنندگان صنفی از جمله عکاسان، تولیدکنندگان، فروشندگان و مانند آن، عموم مردم نیز می‌توانند در آن شرکت کنند. در نمایشگاه فتوکینا تولیدکنندگان و سازندگان دوربین و تجهیزات عکاسی محصولات جدید خود را معرفی می‌کنند.‏

فوتوکینا تمامی عوامل فعال در صنعت، تجارت، کاربران حرفه ای و خریداران نهائی مشتاق هنر عکاسی را در یک مکان گرد هم می آورد. تا بحال هیچ رویداد دیگری در این زمینه نتوانسته با آن رقابت کند. هر دو سال یکبار نمایشگاه فوتوکینا مرکز تجمع فعالان صنعت عکاسی و تصویربرداری میشود و نمایشگاهی ارزشمند در این عرصه به حساب می آید. فوتوکینا بیش از یک نمایشگاه است. از ثبت تصاویر و پردازش آنها تا ذخیره سازی تصاویر، نوآوریها و پیشرفتهای فناوری و خط مشی های فعالان این عرصه در فوتوکینا نمایش داده میشوند. این امر شامل تصویربرداری با موبایل، ارتباطات ، سینما، چاپ سه بعدی و …نیز میشود. تصور عمومی از فوتوکینا مجموعه ای از رویدادهای برنامه ریزی شده شامل گردهمائی ها، کارگاه های آموزشی، جلسات گفتگو، نمایش تصاویر و سایر رویدادهای جانبی در محیط نمایشگاهی و اطراف شهر است.

در ادامه گزارش تصویری استودیو بین‌المللی نوربین را از حضور در این نمایشگاه مشاهده می‌نمایید.

[Best_Wordpress_Gallery id=”6″ gal_title=”فتوکینا”]

تاریخچه حلقه عروسی در قرنها و کشورهای مختلف

تاریخچه حلقه عروسی در قرون مختلف

حتما باید براتون جالب باشه دونستن تاریخچه حلقه عروسی و اینکه پیدایشش از کی و کجا بوده به اضافه اینکه آیا در تمامی ادیان و کشورها حلقه عروسی یک معنا دارند؟طبق مطالعه و تهیه گزارش همکاران ما از دیگر منابع مطالبی که درادامه مشاهده میکنید برای شما عزیزان جمع آوری شده.امیدواریم از مطالعه این تاریخچه لذت ببرید.

 

تاریخچه حلقه عروسی در یونان مدرن

در یونان مدرن دو حلقه مورد استفاده قرار میگیرد، حلقه ی طلایی برای داماد و نقره برای عروس که به نشانه یگانگی و برابری مبادله می شود ولی در واقع ارزش بیشتر حلقه ی مردان نشاندهنده ی برتری موقعیت آنهاست.در دوره ای نیز حلقه ی آهنی مرسوم بود که به نشانه ی تعهد برای نامزد (عروس) فرستاده می شد.

این حلقه ی آهنی به عنوان نماد دوام و پایداری پیمان ازدواج ساخته می شد. در دوره های قبل حلقه هایی از جنس برنج و مس نیز دیده شده است. از نظر شکلی نیز یک حلقه ی  ساده همیشه تنها شکل حلقه ی ازدواج نبوده و گاهی اشکال مختلفی روی آن تراشیده و کندهکاری شده مثل یک کلید برای نشان دادن اقتدار خانگی زن.

 

تاریخچه حلقه عروسی در ایتالیا

در قرنهای ۱۵ و ۱۶ ایتالیاییها از حلقه ی ازدواج استفاده میکردند که عمدتاً از جنس نقره بوده و با مینای سیاه_مینا کاری می شد. اروپاییان قرون وسطی نیز از الماس برای حلقه ی ازدواج استفاده می کردند و قدرت آن را حافظ پیمان ازدواج میدانستند. دهقانان ایرلندی نیز بر این عقیده بودند که ازدواج بدون حلقه ای از جنس طلا قانونی و مشروع نیست. در ارکنی (منطقهای در اسکاتلند) دو میدان بزرگ به احترام ماه و خورشید وجود داشت.

 

تاریخچه حلقه عروسی در قرنهای گذشته

قرنها پیش اگر دوشیزهای قصد ازدواج داشت به گردش دور سنگی میپرداخت که به نام ماه نامگذاری شده بود و پسر نیز به دور حلقه ی خورشید میگشت سپس هر دو در محل سنگی که به نام آدین (خدای خدایان) نامگذاری شده بود به یکدیگر ملحق شده و دستهای آنها در محل حلقه ی زناشویی که سوراخی در سنگ بود، به یکدیگر میرسید و آنها به این وسیله وفاداری و تعهد نسبت به یکدیگر را اعلام کرده و زن و شوهر می شدند. مراسم طلاق بسیار ساده تر بود، به گونه ای که زن و شوهر میتوانستند با یکدیگر وارد کلیسا شده و سپس هر یک از دری متفاوت بیرون بروند. در میان انگلونورمانها حلقه در انگشت میانی دست راست قرار میگرفت، اما در اواخر قرن ۱۷ این رسم تغییر کرد. کویکرها یعنی اعضای کلیسای The Society of Friends حلقه ی ازدواج را به عنوان بقایای برتری مشرکان و کافران رد کردند و اکنون نیز برخی پیوریتن ها سعی میکنند به همان دلیل، چنین رسمی را منسوخ کنند. اگرچه حلقه برای ازدواج در کلیسای انگلستان کاملا ضروری بود، اما جنس و سایز آن اهمیتی نداشت.

 

تاریخچه حلقه عروسی در قرنها و کشورهای مختلف

تاریخچه حلقه عروسی در ایسلند

در ایسلند که نامزدی و ازدواج هر دو به وسیله پول پذیرفته می شد، حلقه کمتر ضروری به نظر می رسید چرا که انتظار میرفت دختر هدایای خود را نقدی دریافت کند. با این حال حلقه در این کشور استفاده میشد، اما به سختی حلقه ی انگشت نام می گرفت چرا که به اشکال مختلف از استخوان، سنگ، کهربای سیاه، طلا و نقره ساخته می شد و گاهی اوقات به حدی پهن بود که اجازه نمی داد دست از آن عبور کند. در مراسم نامزدی داماد چهار انگشت و کف دست خود را از این حلقه عبور می داد و با این روش می توانست دست عروس خود را بگیرد. انداختن حلقه در انگشت چهارم دست چپ بر اساس این اعتقاد قدیمی صورت می گیرد که رگ این انگشت به طور مستقیم به قلب می رسد. البته این واقعیت هم وجود دارد که فلز کم استقامت تر در انگشت و دستی که کمتر از دست و انگشتان دیگر استفاده می شود، کمتر دچار صدمه و آسیب می شود . گفته می شود که حلقه در میان انگلو نورمانها در دست راست انداخته می شد و بعدها به دست چپ تغییر کرد یعنی همان دستی که از نظر رتبه پایین تر است.

همچنین عده ای معتقدند این انگشت به دلیل این رسم قدیمی بر دیگر انگشتها مرجح شده که انگشت اول (شست) را به نام پدر، انگشت دوم به نام پسر و انگشت سوم را به نام روحالقدس نامگذاری کردهاند. بنابراین داماد پس از اینکه این سه انگشت را نام برد و از آنها گذشت حلقه را به دست عروس میاندازد. قدیمی ترین گزارش از تبادل حلقه ی ازدواج از مصر باستان به دست آمده که مربوط به ۴۸۰۰ سال پیش است. برای رومیها پذیرش حلقه از جانب بانوی جوان پذیرش نوعی محدودیت بود و پذیرش این قانون که دختر دیگر آزاد نیست. اکنون نیز حلقه و پذیرش آن بخشی از مراسم مذهبی در کلیساست. اکثر مردم اکنون حلقه ی ازدواج را در دست چپ خود میاندازند. گرچه برخی زنان اروپایی در دست راست هم از آن استفاده میکنند.

 

تاریخچه حلقه عروسی اسکاتلند

در اسکاندیناوی هم رسمی است که برخی از زنان از سه حلقه استفاده میکنند. یکی برای نامزدی، یکی برای ازدواج و دیگری برای مادری.

عروسهای یهودی نیز حلقه ی ازدواج را در انگشت سبابه میاندازند، انگشتی که با آن طبق آنچه در تورات خواندهاند به این کتاب اشاره میکنند .

 

تاریخچه حلقه عروسی برای مردان

آیا مردان از حلقه ی ازدواج استفاده میکنند؟ استفاده ی مردان از حلقه نسبتا جدید است

تا میانه قرن ۲۰ بیشتر زنان بودند که حلقه در دست می کردند که شاید یادآور روزهایی بود که زنان جزیی از املاک و داراییهای همسر بودند. بعد از جنگ جهانی دوم، بسیاری از مردان با جداییهای طولانی مدت از همسران خود مواجه شدند و از آن زمان آنها نیز شروع به استفاده از حلقه به عنوان نشانه ای از تاهل خود کردند آنچه موجب می شود همواره به یاد همسران خود باشند.

تاریخچه حلقه عروسی در قرنها و کشورهای مختلف

 

بیشتر بخوانید : چند ترفند برای عکاسی در منزل