پاناسونیک اولین دوربین فیلمبرداری ۸K

 • پاناسونیک اخیرا اطلاع داد که در حال تولید اولین دوربینتصویر برداری ۸K دنیا تجهیز به سنسور ارگانیک با هم کاری کمپانیفوجی‌ فیلم است. این دوربین تصویر برداری ۸K با اسم اولین دوربین تجهیز به سنسور ارگانیک تا انتهای سال ۲۰۱۹ ساخته و وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

ممکن است این خبر برای آن گروه از افرادی کهدوربین‌های MFTیا Micro Four Thirds system (سیستم مایکرو چهار سوم) دارند خبر خوبی باشد و قادر باشند امید داشته باشند که روزی از این تکنولوژی در دوربین خود بهره ببرند.

سنسور ارگانیک تازه در حقیقت همان حسگری است که  پاناسونیک در ماه فوریه قبلی (بهمن ماه) معرفی کرد. اعلام تولید این سنسور بعد از گذشت ۵ سال از شروع هم کاری با فوجی‌فیلم و هفت سال بعد از ثبت این پتنت (حق امتیاز) رخ داده است. دوربین تصویر برداری AK-SHB۸۱۰ پاناسونیک از این تکنولوژی برای ضبط فیلم‌های ۸K با وضوح ۶۰ پیکسل و گلوبال شاتر سود خواهد برد.

دوربین تازه پاناسونیک یک بخش اصلی خواهد داشت که از روش کابل فیبر نوری به بخش پردازش خارجی (آف‌بورد) وصل می‌شود. با معرفی این کالا در انتهای سال آتی، می‌توان انتظار داشت که سال ۲۰۲۰ لحظه اوج تصویر برداری با کیفیت ۸K باشد؛ یعنی درست وقتی که توکیوی ژاپن میزبان بازی‌های المپیک است. غیر از این، پاناسونیک در خبرها منتشر کرده است که این دوربین با پایه استاندارد PL mount توزیع خواهد شد.

در یک دوربین معمولی با سنسور CMOS، سیلیکون با اسم یک واسطه حساس به نور رفتار کرده و وظیفه ذخیره بار و بازخوانی یا تخلیه مدار را بر عهده دارد. بدین صورت که به پیکسل فرمان می‌دهد که نورگیری یا اکسپوژر را متوقف کند. از این جهت، رفتار شاتر به وسیله این نرخ بازخوانی تعیین می‌شود. در فیلم ارگانیک یا پردازشگر CMOS هر دو پردازشگر مستقل از یکدیگر رفتار می‌کنند. از همین رو، نوردهی می‌تواند برای تمام سنسور متوقف شود تا گلوبال شاتر همراه با بازخوانی در پس‌عرصه صورت گیرد. با این وجود، گلوبال شاتر تنها زمانی رفتار می‌کند که سرعت شاتر بالاتر از ۱/۱۲۰ باشد.

برای اطلاع بیشتر، خوب است این نکته را یادآور شویم که عمدتاً برای ثبت معلومات پیکسل‌ها روی سنسور در دوربین‌ها دو شیوه می باشد: گلوبال شاتر (Global Shutter) و رولینگ شاتر (Rolling Shutter). بهره برداری از گلوبال شاتر نه تنها افکت‌های نامتوازن رولینگ شاتر را ندارد، حتی معلومات پردازش‌ شده هر پیکسل در یک لحظه روی سنسور ثبت می‌شود، با اینحال در رولینگ شاتر معلومات تک‌تک پیکسل‌ها از بالا به پایین به روش جداگانه ثبت خواهد شد.   

به همین دلیل، رولینگ شاتر برای عکاسی از رخدادهای ورزشی یا سوژه‌هایی که سریع حرکت می‌کنند خوب نیست؛ مگر اینکه لحظه نوردهی بیشتر باشد که در عکس برداری معنا ندارد و تبعات دوردستی‌ناپذیری خواهد داشت. بدین جهت، در چنین مواقعی بهره برداری از گلوبال شاتر ترجیح داده می‌شود.

دیزاین سنسور در دوربین ۸K پاناسونیک به گونه‌ای است که حساسیت متنوعی برای ثبت تصویر ایجاد می‌کند تا به طرز مداوم افکت مجازی  ND Filter  یا فیلتر کاهنده نور را به شیوه‌های گوناگون ایجاد کند. پاناسونیک بدون ذکر نکات و اعداد و ارقام ویژه، اعلام کرده که این دوربین از داینامیک رنج وسیعی خدمات رسانی می‌کند حال آنکه جزئیاتی در این خصوص معرفی نشده است. در شکل پایین، افکت ND filter در سنسور پاناسونیک را می بینید که به روش الکترونیکی کنترل‌ می‌شود.

 

همه این قابلیت ها از جنبه‌های بنیادی سنسور تازه Panasonic ریشه می‌گیرد: جدایی عملکرد نورگیری سنسور از روش بازخوانی و مدار آن.

در ضمن، این دوربین سبک‌وزن و جمع‌ و جور پاناسونیک می‌تواند با کیفیت ۸K، ۴K و HD تصویر برداری کند. به دلیل تنوع در کارایی فیلم‌های ۸K و دیزاین سبک بدنه می‌توان برای مصارف گوناگون تولید فیلم از آن سود برد.

قابلیت های دوربین :

۱_داینامیک رنج بالا در رزولوشن ۸K با قابلیت تشخیص شرایط کم نور و پرنور

سنسور تازه ارگانیک ساختار نورانی را با بهره برداری از یک فیلم نازک ارگانیک برای بخش مبدل فوتوالکتریکی تشخیص می‌دهد. بخش شارژ بار الکتریکی در لایه پایینی بنا شده است که از وجود یک لایه‌ی فیلم نازک برای مبدل فوتوالکتریک سود می‌برد. هر یک از این بخش‌ها به روش بطور کلیً مستقل رفتار می‌کنند و مبدل فوتوالکتریک و انباشت بار به شیوه‌ای مؤثر با یکدیگر سازگاری دارند. ابتدا، در قسمت مبدل فوتوالکتریک محیط بخش دریافت نور بزرگ می‌شود تا واکنش مناسبی را به اختلاف کنتراست موجود نشان دهد. مثلاً، وقتی در استادیوم هستید، تصویر برداری با وضوح ۸K حتی برای صحنه‌هایی مانند نور شدید زمین بازی و سایه مکان تماشاچیان که اختلاف فراوانی در روشنایی  دارند نیز ممکن خواهد بود.

 

۲_جلوگیری از اعوجاج تصویر و نوردهی تمام پیکسل‌ها با گلوبال شاتر

با گسترش انباشت بار و بازدهی بازخوانی، امکان بهره برداری از گلوبال شاتر برای نوردهی همزمان به تمامی پیکسل‌ها میسر می‌شود. از این جهت، تصویر برداری دقیق و بدون هیچ اعوجاجی به سادگی انجام می‌شود (پدیده‌ای که در لحظه تصویربرداری از سوژه‌های متحرک با سرعت بالا در رولینگ شاتر رخ می‌دهد). به علاوه از طرف دیگر، از نوارهای فلش  نیز خبری نیست. (این پدیده در رولینگ شاتر وقتی رخ می‌دهد که بین نور و سایه در قسمت‌های بالا و پایین صفحه به دلیل شیوه نوردهی فلش اختلاف ایجاد می‌شود)

۳_آزادی رفتار بیشتر در عکاسی با فیلتر کاهنده نور

حسگرهای ارگانیک قادر اند با کنترل ولتاژی که به فیلم نازک ارگانیک وارد می‌شود، حساسیت را تحت کنترل درآورند. فیلتر الکترونیک کاهنده نور یا ND filter می‌تواند تنظیمات حساسیت را گام به گام دنبال کرده و آزادی رفتار و راحتی در عکاسی را بیشتر کند.

سال قبل، پاناسونیک تولیدات ۸K دیگری مانند دوربین تصویر برداری ۸K Super Hi-Vision نمونه AJ – ZS ۰۵۸۰ را تولید کرده است و در سال ۲۰۲۰ نیز بنا دارد خط تولید سیستم‌های ۴K و ۸K خود را ادامه دهد تا تصویر برداری با کیفیت بالاتر را در دست خریداران قرار دهد.

 

 

پهپادی که مجهز به هوش مصنوعی است

شرکت چینی “زیرو زیرو رباتیکز”(Zero Zero Robotics)، نسل جدید پهپادهای خودران خود را به بازار عرضه کرده است. این شرکت در ابتدای این ماه، از تولید پهپاد جدید خود خبر داده بود. عملکرد این محصول غیرمنتظره موسوم به “هوور ۲”(Hover 2)، با کمک هوش مصنوعی صورت می‌گیرد.

هوور ۲، یک پهپاد کاملا جدید است که که با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی خود امکان عکسبرداری از زوایای گوناگون و فیلمبرداری ۴k را برای کاربران فراهم می‌کند. فناوری‌هایی مانند رادار نوری و هوش مصنوعی، در دوری از موانع و ردیابی، به پهپاد کمک می‌کنند.

 

سادگی و کارآیی هوور ۲ برای طراحان آن، بسیار مهم بوده؛ در نتیجه کار کردن با این محصول بسیار آسان است. کاربران، تنها باید چهار  قاب خودکار (AutoFrame) را انتخاب کنند تا هوور ۲، موقعیت و قاب را در حال پرواز در نظر بگیرد و با فشار یک دکمه، عکسبرداری را انجام ‌دهد.

 

 

این پهپاد، قابلیت عکسبرداری از هر زاویه‌ای را دارد؛ در نتیجه امکان حرکت کاربران و خلاقیت آنها را هنگام عکس گرفتن فراهم می‌کند. هوور ۲ برخلاف روش‌های عکسبرداری قدیمی که به حالت خاصی محدود بودند، می‌تواند کاربر را در همه زوایا دنبال کند و یا سه عکس را به شکل یک عکس ارائه دهد. دوربین این پهپاد، حرکات کاربر را ردیابی می‌کند تا او را در مرکز عکس نگه دارد.

فناوری رادار نوری به پهپاد امکان می‌دهد بر جهت حرکت تمرکز کند؛ در نتیجه تمرکز دوربین اصلی آن بر کاربر است و می‌تواند از موانع احتمالی دوری کند. الگوریتم‌های ردیابی بر ویژگی‌های منحصربه‌فردی تمرکز می‌کنند تا امکان ردیابی دقیق و ثبات دائمی فراهم شود. رادار نوری، به یک حسگر مجهز است که به پهپاد کمک می‌کند عمق جهت پرواز خود را تشخیص دهند.

 

عکس‌های منتخب ۲۰۱۸ نشنال جئوگرافیک در مسابقه عکاس سفر

نشنال جئوگرافیک ۱۰ عکس برتر مسابقه سالانه عکاس سفر ۲۰۱۸ را اعلام کرد…

این مسابقه موسوم به Travel Photographer of the Year است که هرسال برگزارشده و زیباترین عکس‌ها در سه بخش طبیعت، مردم و شهرها انتخاب می‌شود و برنده نهایی بخش طبیعت ۱۰ هزار دلار و برنده دو بخش دیگر هرکدام ۲۵۰۰ دلار جایزه نقدی می‌گیرند.

تصاویر زیر برگزیده بخش طبیعت است که مشاهده می‌کنید.

 

 • پائول ریفکین می‌گوید صحنه نبرد لئوپارد و لک‌لک را با فوکوس ۴۰۰ میلی‌متری گرفتم و وقت برای تغییر فوکوس نداشتم.

 • عکاس: کارن لارسن / مادر و دو بچه در جست‌و‌جوی غذا

 

 • عکاس: لیمین ژو / پنهان شدن مارمولک لای برگ سبز بزرگ

 • عکاس: محمد شریف / کوسه سفید و ناهار شاهانه / مالدیو / جزیره می ری هی

 

 

 • عکاس: گوئیلام فلاندر / لبه تیغ / کوهستان تیرول در ایتالیا احاطه‌شده در ابرها / ما تنها مهمانان زمینیم!

 

 

 • عکاس: توبی هریمن / الیوشین در آلاسکا / کوه دوخواهران پاولوف / فعال ترین آتشفشان آمریکا از ۱۹۸۰ بدین سو

 

 

 • عکاس: دالیدا اینس / بچه نهنگ در حال شیر خوردن

 

 

 

 • عکاس: لِی‌نانی یوسای‌تیس / منطقه حفاظت شده انگورونگورو در تانزانیا و نشستن زرافه

 

 

 • عکاس: نیکلاس وِبِر/ کروکودیل‌ها در «ریا تارکولس» در کاستاریکا و عکاسی با پهپاد

 • عکاس: مالین هانینگ / صبح زیبا در گلد هاربر در جنوب جورجیا و دو پنگوئن عاشق

بهترین عکس های عروسی سال ۲۰۱۸

عکاسان عروسی افتخار و شغل سخت ثبت احساسات و جشن عروس‌ها و داماد‌ها را در سراسر جهان دارند و مردم به دنبال عکاسانی هستند که به جای عکس‌های باشکوه و ژست گرفته قدیمی، بهترین لحظات این روز بزرگ را ثبت کند. در ادامه تعدادی از بهترین عکس های سال ۲۰۱۸ از نگاه سایت fearless رو مشاهده میکنید که یکی از بهترین سایت ها در زمینه عکاسی عروسی(wedding) است.
از دیدن عکس های واقعی و احساسی لذت ببرید

(CAFA LIU (Toronto, ON

(CLAUDIU NEGREA (Arad, Romania

 

(DIMITRI VORONOV (Barcelona, Spain

 


(DONATAS UFO (Vilnius, Lithuania


(EUGENE MICHEL (Spokane, WA

 


(FABIO MIRULLA (Florence, Italy


(FLAVIUS PARTAN (Timisoara, Romania


(GABRIEL SCHARIS (Amsterdam, Netherlands

 

(KAREL HULSKERS (Groningen, Netherlands


(KATHRYN KRUEGER (Dallas, TX

(LYNDAH WELLS (The Bahamas

  

(PAUL WOO (Columbus, OH


(SABINA MLADIN (Arad, Romania


(SERGEY KRISTEV (Varna, Bulgaria

 


(SOVEN AMATYA (London, UK

 


(SOVEN AMATYA (London, UK

 


(VASILY TSEREVITINOV (Moscow, Russia

دلایل نیاز فرمالیته یا پیشکاری برای عروسی چیست؟

فرمالیته نام مراسمی است که چند روز قبل از عروسی انجام می شود و مدتی ست در کشور ما هم انجام می شود. فرمالیته عروسی شامل عکاسی و تصویربرداری از عروس و داماد می شود که به صورت فرمالیته (تشریفاتی) صورت می گیرد.

_ مزایای داشتن فرمالیته قبل از مراسم عروسی

۱- اولین مزیت در اختیار داشتن زمان بیشتر است که اتفاق بسیار مهمی است. چون این برنامه چند روز قبل از مراسم عروسی شما برگزار می شود؛ باعث می شود شما زمان بیشتری در اختیار داشته باشید و این امر سبب از بین رفتن بسیاری از استرس ها و نگرانی های شما می شود. مسائلی اعم از دیر رسیدن به سالن عروسی تان، خوب نشدن عکس و فیلم ها به دلیل خستگی و … که هر کدام به تنهایی می توانند باعث تلخ شدن شیرین ترین روز زندگی تان شوند. بدون شک هیچ انسانی نمی تواند تحت این شرایط بشاشی خود را در تمام طول روز حفظ کند و در نهایت منجر به خستگی مفرط یا تعصبی شدن می شود که علاوه بر تاثیر روحی تاثیر قابل توجهی بر روی پوست صورتتان می گذارد. مسلما هیچ عروسی نمی خواهد روز عروسی اش با این استرس ها خراب شود. از طرفی اگر فرمالیته داشته باشید، در روز عروسی تان نیز وقت کافی خواهید داشت و می توانید استراحت کافی داشته باشید. دیگر لازم نیست صبح زود به آرایشگاه بروید و تا آخر شب با انبوه استرس ها و همچنین فعالیت بدنی طاقت فرسا دست و پنجه نرم کنید.

۲- عکاس و فیلمبرار شما زمان بیشتری برای تهیه تصاویر بهتر خواهند داشت

۳- اگر عکسی داشته باشید که بخواهید در روز مراسم تان حاضر باشد (مانند عکس سر مجلسی، لیت و …) می توانید با فرصت و دقت بیشتری تصاویر مناسب را انتخاب کنید، همچنین ادیت و چاپ آن با کیفیت بالاتری صورت می گیرد

۴- می توانید عکاسی غروب داشته باشید. در هنر تصویر برداری غروب آفتاب به گلدن تایم (یا زمان طلایی) معروف است. این نامگذاری به این دلیل است که غروب آفتاب بهترین زمان برای عکاسی و تصویربرداری می باشد و در این زمان می توانید تصاویر شاهکاری را خلق کنید. اگر فرمالیته عروسی نداشته باشید این زمان را برای رسیدن به سالن از دست می دهید و تمام این زمان را در ترافیک خواهید بود.

۵- در فرمالیته می توانید عکاسی و فیلمبرداری در شب داشته باشید که زیبایی خاص خود را دارد

۶- همه چیز را یک بار قبل از عروسی تجربه می کنید!
شما می توانید همه چیز را درست قبل از عروسی تان تجربه کنید. به عنوان مثال می توانید پوشیدن لباس تان برای مدت طولانی را تجربه کنید تا مطمئن شوید در روز عروسی برایتان مشکلی ایجاد نمی کند. یا نحوه و رویه کار عکاسی و تصویر برداری بیشتر آشنا میشوید.

۷- حوادث پیش بینی نشده غافلگیرتان نمی کند!
همیشه باید راهکاری را برای مواجه با حوادث پیش بینی نشده در نظر بگیرید. ممکن است در روز عروسی دست گلتان دیر حاضر شود، گل کاری ماشینتان وقت بیشتری بگیرد، آرایشتان بیشتر از حدانتظارتان طول بکشد، ترافیک سنگین بیش از حد انتظارتان باشد و یا هر اتفاقی بیافتد که انتظار آن را نداشته باشید. شما در روز فرمالیته زمان کافی دارید و هیچ کدام از این اتفاقات نمی تواند برایتان مشکل جدی ایجاد کند، اما اگر فرمالیته نداشته باشید مجبور می شوید یک یا چند بخش از برنامه هایتان را کنسل کنید که قطعا باب میلتان نیست این اتفاق!

۸- فرمالیته عروسی در زمستان می تواند بسیار کمک تان بکند، زیرا در زمستان روزها کوتاه تر می شود (زمان مناسب برای تصویربرداری کمتر می شود) و همچنین ساعت ها نیز یک ساعت به عقب کشیده می شوند و باعث می شود وقتتان بسیار محدود تر  و هوا زودتر تاریک شود. توجه داشته باشید در روز فرمالیته به دلیل وقت کافی با تجهیزات مناسب عکاسی شب داشت اما در روز عروسی زمان مناسب برای انجام این کار وجود ندارد.

 

۹- در زمستان ممکن است شرایط آب و هوایی نامساعد باشد. بعضا اتفاق افتاده که شرایط جوی و بارندگی به حدی نامساعد بوده که به هیچ وجه امکان تصویربرداری در فضای باز وجود نداشته. اگر فرمالیته داشته باشید، می توانید در روز دلخواهیتان و زمانی که شرایط جوی مساعد است تصویربرداری را انجام دهید

۱۰- همچنین در تابستان نیز بسیار پیش آمده که هوا به حدی گرم است که به هیچ وجه نمی توان ساعت ها در فضا باز تصویربرداری خود را انجام دهید. داشتن فرمالیته به شما کمک می کند که این مشکل را حل کنید

۱۱- یک مزیت بزرگ دیگر که فرمالیته دارد این است که شما می توانید با لباس عروس خود در لوکیشن هایی حضور داشته باشید که فاصله ی زیادی تا سالن عروسی تان دارد. به عنوان مثال ممکن است سالن عروسی شما در غرب شهر باشد و لوکیشن دلخواهتان در شرق شهر باشد؛ اگر فرمالیته نداشته باشید نمی توانید به لوکیشن دلخواهتان بروید زیرا رفت و برگشت این مسر زمان بسیار زیادی را از شما می گیرد. حتی می توانید به یک لوکیشن مناسب در شمال کشور بروید. و از همه مهم تر می توانید به لوکیشن های مناسب در خارج از کشور فکر کنید و فرمالیته خود را در آنجا انجام دهید؛

۱۲- مزیت دیگر فرمالیته عروسی این است که شما شیرینی روز عروسی خود را می توانید یک بار دیگر تجربه کنید. شما می توانید علاوه بر روز عروسی، در روز فرمالیته نیز همدیگر را در لباس عروسی تماشا کنید و این تجربه لذت بخش را داشته باشید

۱۳- اگر فرمالیته داشته باشید ادیتور زمان بیشتری برای تدوین کلیپ پروجکشن شما در اختیار خواهد داشت و می تواند از نرم افزارهای قوی تر استفاده کند. بسیاری از نرم افزارهای تدوین زمان بسیار زیادی برای خروجی گرفتن از کلیپ از تدوین گر می گیرد و هرچه کیفیت کار بالاتر باشد، این زمان بیشتر می شود. بنا به این دلایل و + اینکه بدون داشتن فرمالیته تعداد کمتری راش در اختیار تدوینگر قرار میگیره و ممکن هست زمان پروجکشن شما بسیار کمتر بشود.

با تمامی این نکات و اینکه مزیت های فرمالیته بسیار زیاد هست اما معایبی رو هم داراست

معایب:

اینکه هزینه هایی به شما اضافه می شود؛ مانند اینکه عروس شاید بخواهد یکبار دیگر به آرایشگاه برود( اما این نکته اصلا الزامی نیست) و حتی داماد نیز ممکن است بخواهد در روز فرمالیته به آرایشگاه برود. اگر بخواهید فرمالیته داشته باشید، نیازمند برنامه ریزی دقیق تری برای بعضی از مسائل هستید. مانند آماده شدن لباس مناسبتان در روز فرمالیته.

در پایان با یک جمع بندی کلی می توان گفت داشتن فرمالیته تاثیر بسیار مثبتی بر شیرین تر شدن روز عروسی و همچنین آینده زندگی مشترکتان می گذارد. زیرا این عکس و فیلم تنها یادگار شما از روز عروسی تان می باشد. که تماشای آن برای شما و یا حتی فرزندانتان بسیار لذت بخش خواهد بود. مسلما هر انسانی می خواهد این تنها یادگار، به بهترین شکل ممکن جمع آوری شود.

روشهای ساده برای کاهش استرس روز عروسی

یکی از مهمترین اتفاقات زندگی هر فردی، ازدواج کردن است که با آداب و رسومی همراه است و در آن دو نفر با دو تربیت و دو اخلاق متفاوت قصد دارند که با هم زندگی کنند و شاید همین آداب و رسوم عروسی و همین زندگی تازه برای عروس و داماد استرس زا باشد به طوری که بهترین شب زندگی شان، یعنی در جشن عروسی شان سرشار از استرس است ، در این مقاله در این خصوص اطلاعات خوبی را برای شما گردآوری و منتشر کرده ایم که از شما دعوت می کنیم تا همراه ما باشید.

_ دلیل استرس قبل از عروسی را می دانید؟
این یک واقعیت است که جشن عروسی یکی از سخت ترین کارها است چرا که در آن عروس و داماد و خانواده های آنان دوست دارند همه چیز به بهترین شکل ممکن برگزار شود و همین هم باعث استرس و پریشانی آنها می شود.


_ خودتان انجام دهید
مسائل مهم را خودتان انجام دهید تا خیالتان راحت باشد و خودتان را درگیر کارهای جزئی نکنید که فقط استرس و نگرانی را برای شما به همراه می آورند و جشن و شادی شما را خراب می کنند.

_ مثبت اندیش باشید
به جای اینکه به عکس العمل ها و نکته نظرات دیگران در مورد برنامه ریزی ازدواج گوش دهید، تلاش کنید فکرتان را به سمت و سوی مثبت سوق دهید. منظور آن است که به خودتان انرژی مثبت دهید.

_مشورت و درددل کنید
اجازه دهید که اطرافیان تان از اضطراب و نگرانی شما برای این روز اطلاع داشته باشند. با بیان کردن احساسات خود، همه می توانند شما را به درستی کمک و حمایت کنند و به این ترتیب هم بار نگرانی و استرس شما کم می شود.

_یک برنامه‌ زمانی آماده کنید
اگر برای برگزاری مراسمتان برنامه ریزی درستی داشته باشید، قطعا استرس و نگرانی به سراغ شما نمی آید چون بر اساس جدول زمانی همه کارهایتان را انجام خواهید داد.

_خودتان باشید ،بدون هیچ تغییری!
فکر کنید که روز عروسی یک روز ساده و یک جشن خودمانی است که در آن فقط می خواهید با دوستان و فامیل خود خوش بگذرانید. نیازی به ایجاد چهره جدید در خودتان نیست! خود واقعیتان باشید


_به خودتان هم توجه داشته باشید
پیشنهاد می کنیم همه وقت و تمرکز خودتان را روی برگزاری مراسم جمع نکنید. منظورمان این است که مثلا برای دیدار با دوستان خود وقت بگذارید، یا به آرایشگاه بروید و به خودتان برسید.

_خیلی نگران نباشید
پیشنهاد می کنیم که خیلی نگران جزئیات مراسم عروسی نباشید. اجازه دهید که احساس جشن و شادی در شما هم شکل بگیرد و از این روز نهایت لذت را ببرید. حتی پیشنهاد می کنیم که خود را برای به وجود آمدن اتفاقات غیر منتظره هم آماده کنید.

_تغذیه مناسب مهمترین راهکار
بدن سالم و تغذیه سالم دو چیز کاملا به هم مرتبط هستند که باید به ارتباط آنها نهایت دقت را داشت. پس حتما از سلامتی رژیم غذایی خود مطمئن شوید. این را هم بدانید که یک رژیم غذایی مناسب و متعادل در بردارنده موارد زیر است: غذاهای کامل، میوه و سبزی تازه، ماهی و جو. این موارد گفته شده اثر قابل توجهی در کاهش استرس دارند. تا می توانید مصرف نمک، شکر و محرک هایی مانند چای و قهوه را هم کم کنید.

_انجام فعالیت های ضد استرس فراموش نشود
پژوهشهای زیادی نشان داده اند که ورزش می تواند نقش بسیار مهمی در کم شدن استرس و در تقویت روحیه داشته باشد. ورزش های هوازی مثل ایروبیک، علاوه بر کمک به تناسب اندام، باعث افزایش انرژی در بدن می شوند و همینطور ماهیچه ها را سفت کرده و آندروفین که هورمون نشاط آور است را در مغز ترشح می کنند. پس حداقل سه نوبت در هفته ورزش کنید.

_از خود تفویض اختیارات کنید
احساس مسئولیت در باره همه قسمت های مراسم عروسی، واقعا استرس زاست. به دیگران هم اجازه کمک کردن به شما در این مراسم را بدهید.

_خواب یک نوزاد را داشته باشید
این نکته را باید بدانید که کم خوابی و الگوی نامناسب خواب می تواند به شدت استرس زا باشد. این تاثیرگذاری از آن رو است که خواب کم شما را تحریک پذیر و عصبی می کند و باعث کاهش تمرکز شما می شود. پس سعی کنید تا قبل از نیمه شب در رختخواب باشید و به طور متوسط هشت ساعت در شب بخوابید.

_زمانی را به خودتان اختصاص دهید
پیشنهاد می کنیم که هر شب زمان خاصی را به استراحت و آرامش خود اختصاص دهید. اگر در خانه فرصت و فضای کافی برای استراحت وجود ندارد، برای قدم زدن به بیرون از خانه بروید. می توانید به استخر و یا سینما بروید و کمی آرام شوید.

بهتر است یک هفته قبل از مراسم عروسی خود، یک تعطیلات آخر هفته بسیار عالی و متنوع، بدون هرگونه بحث و گفتگو در باره مراسم عروسی را ترتیب بدهید.

_افکار منفی را دور بریزید
بنا به اعتقاد روانشناسان ” افکار منفی ” قاتل واقعی محسوب می شوند. ذهن خود را با جملاتی مثل: هیچ کاری درست پیش نمی رود و یا همه چیز اشتباه انجام می شود، درگیر نکنید.هرچه سریع تر شروع به تکرار و تلقین افکار و جملات مثبت کنید. از کلماتی مثل ” مشکل ” و یا ” اشتباه” استفاده نکنید. به جای آن می توانید از عبارات مثبت مثل: مسئله، چالش و تجربه استفاده کنید. جملات مثبت را تکرار کنید.

_نه گفتن را تمرین کنید
به یاد داشته باشید که شما در روز عروسی یا چند روز پیش از عروسی تان، در موقعیتی نیستید که بخواهید دل همه را به دست بیاورید. خیلی ها در اطراف شما هستند که می خواهند با شما در باره اینکه جشن عروسی شما چگونه باید باشد حرف بزنند و نظر بدهند. اما فراموش نکنید که این مراسم عروسی شماست نه آنها. پیشنهاد می کنیم که اگر در نظر دارید که استرس کمتری داشته باشید، افکار و نظرات خودتان را مد نظر داشته باشید و آنها را اجرا کنید. به طور شفاف نظرات و خواسته های خود را بیان کنید و تا آنجا که امکان دارد در اجرای آنها بکوشید و تمامی پیشنهاداتی را که مخالف سلیقه شماست رد کنید. فراموش نکنید که صداقت بهترین سیاست است.

 

دسته‌ها
اخبار اخبار مهم مراسم عروسی

آتلیه عروس و حقایقی که باید قبل از انتخاب آن بدانید!

آتلیه عروس و نحوه انتخاب آن دغدغه‌ای است که حداقل یکبار برای ما، خانواده‌ و یا دوستانمان اتفاق خواهد افتاد.

شما چگونه آتلیه عروس خود را انتخاب می‌کنید؟!

معمولا بسیاری از زوج‌های جوان آتلیه عروس خود را بر اساس معرفی دوستان و آشنایان خود انتخاب می‌نمایند. اما آیا این نحوه انتخاب کار صحیحی است؟!

پاسخ: گرچه معرفی آشنایان یکی از اصلی‌ترین روشهای اعتماد به آتلیه‌های عروس می‌باشد اما این نوع انتخاب کامل‌ترین آن نیست چرا که قطعا دیدگاه ما با دیگران و حتی نزدیکانمان متفاوت است و آتلیه‌ای که مثلا خواهر یا برادرمان از آن تعریف می‌کنند، نمونه کارهای جذاب یا مورد پسندی از نظر شما یا همسرتان نداشته باشد چرا که سلایق شما یا همسرتان برای انتخاب آتلیه عروس متفاوت است.

پس از بحث سلایق در انتخاب بهترین آتلیه عروس میبایست معیارهای مهم دیگری را نیز در نظر داشته باشید:

 

نمونه کار آتلیه عروس

مهمترین معیار ارزیابی آتلیه عروس قطعا نمونه کارهای فیلم و عکس ارائه شده توسط آن می‌باشد. اما در این میان حقایقی وجود دارد که شاید از آن اطلاعی نداشته باشید!

بسیاری از آتلیه‌های عروس کار خود را به صورت سری کاری انجام می‌دهند! اما سری کاری چیست؟! معمولا آتلیه‌های عروس برای صرفه جویی در هزینه‌ها و وقت، پروژه عکاسی و فیلمبرداری از مراسم‌های خود را برون سپاری می‌نمایند. به همین علت است که از نظر بسیاری از عروس و دامادها، نمونه کار اکثر آتلیه‌های عروس شبیه به هم هستند! در واقع شما به آتلیه‌های مختلفی از لحاظ بعد مکانی مراجعه می‌کنید اما در واقع نمونه‌کارهای تمام این آتلیه ها توسط یک تیم انجام شده و البته با قیمتهای متفاوت! یعنی شما به جای آنکه پول خود را بابت کیفیت عکاسی و فیلمبرداری مراسم بپردازید، در واقع پول بابت موقعیت جغرافیایی یا بهتر بگوییم پرستیژ آتلیه عروس می‌پردازید اما با نمونه کار یکسان!

 

استفاده از مدل‌ها در نمونه کار عروسی

بسیاری از آتلیه‌ها برای آنکه بتوانند زرق و برق فریبنده‌ای به نمونه کارهای خود ببخشند از مدل‌ها در عکس و فیلم عروسی انتخاب می‌کنند. قطعا زیبایی مدل‌ها و نحوه پوز حرفه‌ای آنها جلوه بصری خاصی را به نمونه‌کارهای عکس و فیلم عروسی خواهد بخشید اما آیا شما هم میتوانید ژست‌های یک مدل حرفه‌ای را اجرا کنید؟!

استفاده از مدل‌های حرفه‌ای در نمونه کارها معایب دیگری هم دارد و آن اینست که پرداختن به چهره و ژستهای این دسته از مدلها، ضعفهای فیلمبرداری، نورپرزادی، تدوین و ادیت عکس آتلیه عروس را تا حد زیادی از منظر مخاطب عام که حرفه‌اش عکاسی نیست پنهان می‌کند! در واقع مخاطب عام احساس می‌کند نمونه کارهای زیبایی را می‌بیند فارغ از آن که نمونه کار از منظر تخصصی ضعفهای بسیاری را در خود جای داده است. بنابراین از آتلیه مورد نظر خود بخواهید به هیچ عنوان نمونه کارهایی که مدل در آن استفاده شده است را به شما نشان ندهد و نمونه کارهای مراسم های واقعی خود را ارائه کند.

متاسفانه شاهد هستیم برخی از آتلیه‌ها کلیپ‌های عروسی خود را که در آن از مدل (زن یا مرد) استفاده کرده‌اند را نیز تحت عنوان نمونه کار عروس و داماد واقعی به مشتریان خود نمایش می‌دهند که البته تشخیص آن کار چندان سختی نیست! فقط کافی است از آتلیه بخواهید بخشی از مراسم عقد واقعی یا تالار عروسی به همراه مهمانان آن مدل را هم به شما نشان دهد!

 

تجهیزات آتلیه عروس

عکاسی و فیلمبرداری عروس قبل از هر چیز یک هنر است و با فرض اینکه آتلیه عروس مدنظرتان هنر کافی را در خلق عکسهای زیبا و فیلمهای رویایی داشته باشد، مهمترین عامل پس از هنر در دنیای امروز صنعت عکاسی، مجهزبودن به آخرین تکنولوژی تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری روز دنیا می‌باشد. این حق شما است که بدانید که آتلیه شما از چه تجهیزاتی در مراسم شما استفاده خواهد کرد. دوربین مورد استفاده عکاس چیست؟! نوع دوربین فیلمبرداری چیست؟ کرین مراسم شما چه ارتفاعی دارد؟! پروژکتورهای عکاسی پرتره شما ساخت چه قابلیتهایی دارد؟! مانیتوری که برای تدوین عکسهایتان از آن استفاده میشود چه برندی است و چه کیفیتی دارد؟!

و بسیاری از موارد مهم دیگر که اکثریت عروس و دامادها در انتخاب آتلیه عروس به آن توجهی نداردند چرا که اطلاعات آنها تخصصی نیست و عدم اشراف به این موضوعات باعث انتخاب غلط آنها خواد شد.

تک تک موارد ذکر شده فوق در خصوص تجهیزات آتلیه عروس در کیفیت خروجی کار شما ثاثیر مستقیم و مهم دارند. بنابراین آتلیه‌ای را انتخاب نمایید که مجهز است، تجهیزات خود را اجاره نمی‌کند! و در لحظه پرزنت نمونه کارهایش می‌تواند تجهیزات آتلیه خود را نیز حضورا به شما معرفی نماید!

معیارهای انتخاب آتلیه عروس به این موارد بسنده نمی‌شود اما در این مقاله سعی کردیم مهمترین آنها را بیان نماییم و در مطالب بعدی به موارد بیشتری خواهیم پرداخت.

 

بهترین آتلیه عروس تهران

سایتهای متفاوتی به ارزیابی و معرفی آتلیه‌های عروس و خدمات آنها می پردازند. قبل از هر چیز توجه نمایید که فریب تبلیغات را نخورید و حتما برای دیدن نمونه کارهای آتلیه ها و ارزش‌گذاری آن بر اساس معیارهای ذکر شده این مطلب اقدام نمایید.

آتلیه عروس نوربین را میتوان مجهزترین استودیو بین المللی عکاسی و فیلمبرداری عروس در ایران دانست. نوربین تنها آتلیه‌ ایران است به صورت مستمر در مهمترین و معتبرترین نمایشگاه صنعت عکاسی و فیلمبرداری جهان (فتوکینا) که هر دوسال یکبار در شهر کلن آلمان برگزار می‌گردد حضور دارد. نمونه کارهای استودیو بین‌المللی نوربین تنوع سبکی متفاوت و خاصی دارد که دیدن آنها در مراجعه حضوری به این آتلیه میتواند شما را حتی شگفت زده کند!

جهت تماس با استودیو بین المللی نوربین می‌توانید به وب‌سایت این آتلیه به نشانی www.noorbin.com مراجعه نمایید یا با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۳۱۵ و شماره تلفن همراه ۰۹۰۲۲۰۰۰۲۲۲ تماس حاصل فرمایید.