چگونه کفش پاشنه بلند برای مدت زمان طولانی بپوشیم

کفش پاشنه بلند بدون شک یک انتخاب مناسب برای داشتن استایل زیبا و رسمی‌تر است و از زمانی که پای خود را در عرصه مد و فشن وارد کرد، طرفداران بسیاری را به سمت خود کشانده است.
ولی به نظر می‌رسد با آمدن انواع کفش‌های راحتی و تخت، پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم‌ها سخت‌تر شده و به شکل یک چالش جدی در آمده است.

کفش پاشنه بلند باعث می‌شود تا پاهای شما کشیده‌تر به نظر برسند و فرم زیباتری داشته باشند و مهم‌تر اینکه قدتان را بلندتر می‌کند. این تغییرات اعتماد به نفستان را افزایش می‌دهد و برای یک مهمانی و مراسم مهم، ظاهری برازنده و ظریف‌تری به شما می‌بخشد. در بسیاری از منبه ها گفته شده پوشیدن کفش پاشنه بلند به دلیل اینکه پنجه و قسمت‌های دیگر پا را تحت فشار قرار می‌دهد، مضر است. این نکته صحیح است؛ نباید کفش‌های پاشنه بلند را برای مدت طولانی به پا کرد و همچنین به سراغ پاشنه‌های بسیار بلند رفت. پس اگر هنگام پوشیدن و راه رفتن احساس درد و ناراحتی داشتید، آن را به چشم یک هشدار ببینید. بی‌توجهی به این هشدار، آسیب کفش پاشنه بلند را بیشتر می‌کند. ما برای جلوگیری از آسیب و درد پا چندین راه حل کاربردی به شما پیشنهاد می‌کنیم.

1_ اگر خسته شدید، کفش‌ها را از پا در نیاورید

شاید باورتان نشود ولی وقتی که برای استراحت چند دقیقه‌ای، کفش‌های خود را در می‌آورید، درد پا تشدید می‌شود و التهاب و ورم پا شرایط بدتری پیدا می‌کند. در آوردن کفش پاشنه بلند به این دلیل است که تصور می‌شود پا برای مدت کوتاهی استراحت می‌کند و دوباره به شرایط قبلی باز می‌گردد. ولی وقتی آن را مجدد به پا می‌کنید چون به راحتی دفعه اول درون کفش نمی‌رود، درد و فشار بیشتری احساس می‌کنید.

2_ مطمئن شوید سایز درست را انتخاب کرده‌اید

کمی دور از باور است ولی بسیاری از افراد کفش‌هایی با سایز اشتباه می‌خرند.
این مشکل دو حالت دارد، یا کفشی که پسندیده‌اید تنها یک سایز دارد یا اصلاً به درستی سایز پای خود را نمی‌دانید. این نکته بسیار مهم است که سایز صحیح پای خود را به بلد باشید تا از ناراحتی‌ها در هنگام پوشیدن کفش پیشگیری کنید. وقتی قصد خرید کفش پاشنه بلند دارید، آن را بپوشید و کمی با آن در مغازه راه بروید. دقت کنید پاشنه پا درون کفش نباید رو به جلو لیز بخورد و قسمت جلوی کفش در ناحیه شست و انگشتان هم نباید تنگ باشد.

3_چند روز با کفش پاشنه بلند راه بروید

اگر عادت ندارید کفش پاشنه بلند بپوشید، بهتر است چند روز قبل از مراسم و مهمانی شروع به تمرین کنید. کفش خود را بپوشید و چند دقیقه یا حتی بیشتر درون خانه راه بروید. سعی کنید روز بعد مدت زمان را بیشتر کنید تا پاهایتان کم کم به شرایط کفش عادت کنند. حتی اگر همیشه از کفش پاشنه بلند استفاده می‌کنید، برای کفش‌های نو این ترفند را انجام دهید.

4_پاشنه‌های پهن‌تر را انتخاب کنید


هر چه پاشنه کفش باریک تر باشد، راه رفتن با آن دشوارتر است و فشار بیشتری به پا وارد می‌شود. برای اینکه راحتی بیشتری داشته باشید، می‌توانید کفش‌هایی را انتخاب کنید که پاشنه ضخیم‌تر و پهن تر دارند. با این مدل کفش‌ها تعادل هم در حین راه رفتن راحت‌تر حفظ می‌شود.

 

5_از روزنامه استفاده کنید

جنس بعضی از کفش‌ها به نوعی است که پوشیدنشان به سختی انجام می‌شود. برای اینکه انعطاف و نرمی کفش پاشنه بلند خود را بیشتر کنید، چند تکه روزنامه بردارید و آنها را مچاله کنید. روزنامه‌ها خیس کنید و آنها را درون کفش قرار دهید. کفش‌ها را برای چند روز به همین شکل رها کنید. با این روش کفش‌ها نرم‌تر و راحت‌تر می‌شوند. بهتر است این ترفند را یک هفته قبل از روز مورد نظرتون انجام دهید.


6_کفش‌ها را در فریزر نگهداری کنید

بعد از آنکه کفش مورد نظر خود را انتخاب کردید، آن را درون کیسه پلاستیک تمیز قرار دهید و کیسه را درون فریزر بگذارید. اگر زمان بیشتری تا شروع مراسم دارید، دو کیسه کوچک پلاستیکی را پر از آب کنید و آنها را داخل کفش‌ها درون فریزر قرار دهید و تا زمانی صبر کنید که این آب، یخ بزند. با انجام این راهکار، کفش‌ها کمی منبسط و بزرگ‌تر می‌شوند. بنابراین وقتی آنها را بپوشید احساس راحتی بیشتری می‌کنید. کفش‌ها در این شرایط نرم‌تر می‌شوند و پاها را کمتر اذیت می‌کنند.

7_از کفی مخصوص استفاده کنید

بعضی از پدهای مخصوص کفش یا همان کفی‌های طبی، راحتی بیشتری برای پا تأمین می‌کنند. این کفی‌ها بافت نرم‌تری دارند و کف پاها را خسته نمی‌کنند. اگر هم سایز کفشتان کمی بزرگ است، با این روش می‌توانید کفش را به اندازه پای خود دربیارید.

8_ از پودرتالک و پودر بچه غافل نشوید

پودر تالک در واقع پودر نوعی کانی است که در پودر بچه هم به کار رفته است. این پودر سفید رنگ خاصیت ضد تعریق دارد و باعث نرمی پوست می‌شود. مقداری از پودر بچه را درون کفش پاشنه بلند خود بریزید و مقداری را هم روی کف پاهای خود بمالید. این راهکار از تعریق و رطوبت پا جلوگیری می‌کند و باعث راحتی بیشتر پاها می‌شود. با استفاده کردن از پودر از تاول زدن انگشتان پا هم خلاص می‌شوید.

 

9_دو انگشت پای خود را به هم ببندید

اگر انگشت سوم و چهارم خود را به هم ببندید، درون کفش پاشنه بلند احساس راحتی بیشتری می‌کنید و برای مدت طولانی‌تری دوام می‌آورید. از یک چسب زخم استفاده کنید و این دو انگشت پا را به بچسبانید. این روش باعث می‌شود فشار کمتری به این قسمت از پا وارد شود.

 

10_ کف کفش را سمباده بکشید

زمانی که کفش‌ها نو و جدید هستند، باید در حین راه رفتن احتیاط بیشتری داشته باشید. به دلیل اینکه کف کفش صاف و صیقلی است، حالت لغزندگی بیشتری دارد و ممکن است باعث زمین افتادن یا لیز خوردن شما شود.
برای بهبود این موضوع یک ورق سمباده بردارید و کف کفش را کمی سمباده بکشید تا ناهموارتر شود. همچنین می‌توانید با استفاده از چاقو یا قیچی روی کف کفش چند خط و خش به وجود آورید. روش دیگری هم برای ناصاف کردن کف کفش وجود دارد. کمی آب گازدار روی کف کفش بریزید و مقداری آب لیمو و شکر به آن اضافه کنید. این ترکیب باعث خدشه‌دار شدن سطح می‌شود و لغزندگی آن را از بین می‌برد.

11- از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

سلامت پا اهمیت زیادی دارد پس همیشه از مرطوب کننده مخصوص پا استفاده کنید تا پوست کف پا بدون ترک و سالم باشد. قبل از پوشیدن کفش پاشنه بلند کرم مخصوص را روی پوست کف پاهای خود بمالید و آن را مرطوب کنید. بهتر است کرم از نوعی باشد که آب‌رسان و سبک است و نه اینکه پا را چرب کند. چربی باعث لیز خوردن پا درون کفش می‌شود و می‌تواند دردسر ایجاد کند. اگر پوست پا خشک بماند، تاول و زخم سریع‌تر به وجود می آید.

و در آخر

حال می‌توانید بدون احساس درد در ناحیه پا و آسیب همیشگی از مهمانی خود لذت ببرید.

مباحثی در مورد جایگاه عروس و داماد در مراسم عروسی

در سالن و باغ عروسی، زیباترین قسمت، مربوط به جایگاه عروس و داماد است.
این قسمت مرکز توجه مهمانان و محلی برای فیلمبرداری و عکاسی است. به همین دلیل باید زیباتر از سایر قسمت های سالن باشد. اما از نکاتی که در طراحی جایگاه عروس و داماد باید مد نظر قرار داد، موارد زیر قابل ذکر است:

 

 ۱_ رنگ

اولین مشخصه در جایگاه عروس و داماد، داشتن رنگ زیبا است. رنگ این قسمت بهتر است با سایر قسمت های سالن متفاوت باشد. زیرا تفاوت در رنگ باعث می شود تا جایگاه عروس و داماد بیشتر در معرض دید قرار بگیرد. استفاده از رنگ های شاد هم یکی دیگر از نکاتی است که در زمان طراحی جایگاه عروس و داماد باید به آن اشاره شود. برای این قسمت، رنگ صورتی و بنفش بیشترین کاربرد را دارد. این رنگ جوان پسند است و جلوه خاصی را به جایگاه عروس و داماد می دهد اما باز بستگی به سلیقه عروس و داماد نیز بستگی دارد ممکن است که آنها طراحی خاصی را مد نظر داشته باشند.

 

۲ _ نورپردازی

دومین قسمتی که برای طراحی جایگاه عروس و داماد باید به آن توجه شود، استفاده از نورپردازی است. نورهای مخفی بهترین گزینه برای تزئین این قسمت هستند. اگر جایگاه کرم یا سفید رنگ است، بهتر است از نورهای رنگی استفاده شود. اما اگر جایگاه رنگی است، نور سفید مناسب تر است. جایگاه عروس و داماد نباید بیش از حد رنگی شود. نورپردازی باید متناسب با رنگ جایگاه باشد.

۳ _ استفاده گل آرایی

از دیگر مواردی که به زیبایی جایگاه عروس و داماد کمک می کند، استفاده از گل آرایی است. گل های متناسب با رنگ جایگاه می تواند این قسمت را زیباتر نشان دهد. همچنین گل های کریستالی که نمای بیشتری دارند و می توانند نور را در فضای جایگاه منعکس کنند، زیباتر هستند.

 ۴ _ ساخت کلبه عروس

کلبه عروس اتاقک کوچی است که در قسمت جایگاه عروس و داماد ساخته می شود و با پارچه های حریر و ساتن  یا چوب تزئین می شود. در درون این کلبه کوچک، صندلی های عروس و داماد قرار می گیرد. کلبه عروس نباید بیش از حد مرتفع باشد. نهایتا ۲ متر برای ارتفاع کلبه عروس مناسب است. عرض کلبه هم می تواند به اندازی جایگاه عروس و داماد و در نظر گرفتن مقداری قسمت های اضافه در دو سمت آنها باشد. در داخل کلبه هم باید از نورپردازی استفاده شود.

 

۵ _ مبلمان عروس و داماد

در داخل جایگاه عروس و داماد باید از مبلمانهای لوکس استفاده شود. رنگ مبلمان باید متناسب با تزئینات جایگاه باشد. در صورتی که مبلمان درون کلبه عروس گذاشته شده، باید با رنگ کلبه متناسب باشد. تضاد رنگ در انتخاب مبلمان، جایگاه عروس و داماد را بیش از حد شلوغ و درهم ریخته می کند. سادگی یک راهکار مناسب برای طراحی این قسمت از سالن است که نباید در تزئینات زیاده روی شود.

 ۶ _ بلندی جایگاه عروس و داماد

جایگاه عروس و داماد باید از کل فضای سالن بلندتر باشد. بطوری که با فاصله دو یا سه پله بلندتر از کف سالن طراحی شود. در این صورت عروس و داماد می توانند به کل فضای سالن اشراف داشته باشند و فضای جشن را تماشا کنند. همچنین مهمانان هم به راحتی عروس و داماد را می بینند.