اشتباه های رایج در مراقبت از مو

برای نگهداری و مراقبت از مو گاهی اوقات تصور می‌کنیم که شستشوی مداوم و برس کشیدن آنها کافی است. ولی باید بدانید که مو به دلیل بافت متفاوتی که نسبت به سایر اعضای بدن دارد، نیاز به نگهداری‌های مختلفی دارد که این روش‌ها هم با توجه به جنس مو و ویژگی‌های دیگر می‌تواند متفاوت باشد. برخی از متخصصان مو با اطلاعاتی که از مشکلات و اشتباهات رایج در شستشو و نگهداری از موها، نکاتی را ارائه می‌دهند که با اطلاع از آنها می‌توان به سادگی سلامت را به موها بازگرداند و ظاهرشان را زیباتر کرد.

_شستشوی زیاد  و یا کم موها

شاید این نکته برایتان تکراری باشد ولی باید باز هم بگوییم که شستشوی زیاد مو و با فواصل کوتاه باعث از بین رفتن چربی طبیعی کو می‌شود و آنها را ناسالم می‌کند. در این شرایط موها شکننده می‌شوند و ممکن است به راحتی خرد شوند. در این بین باید بدانید که شستن کمتر مو نیز توصیه نمی‌شود. با کمتر شستن موها، منافذ موجود در پوست سر توسط چربی اضافه مسدود می‌شوند و باعث چربی و کثیفی بیشتر مو می‌گردند. پس بهترین روشی که می‌توانید پیش بگیرید این است که تعداد دفعات شامپو زدن موها را به سه تا چهار بار در هفته کاهش دهید. در روزهای مابین شامپو زدن موها، می‌توانید چربی سر را با لایه نازک و سبکی از شامپو خشک که روی ریشه مو می‌زنید، کمتر کنید. سپس با استفاده از برس مو، چربی سر را از ریشه تا نوک موها پخش کنید تا درخشندگی طبیعی به ظاهر آنها ببخشد.

_شستشوی مو با آب داغ 

آسیبی که در اثر استفاده از اتوی مو و سشوار به مو می‌رسد، همانند زمانی است که برای آبکشی شامپو دمای آب را به درجه بالا و نزدیک بخار می‌رسانید. اگر آب به اندازه‌ای داغ است که نمی‌توانید دستتان را به آن بزنید، قطعاً برای موها هم آزاردهنده است و باعث آسیب بسیار آنها می‌شود. برای شستشوی شامپوی سر از آب گرمی استفاده کنید که بخار نداشته باشد. در این حالت کوتیکول‌های مو باز می‌شوند و تارهای مو به خوبی تمیز می‌شوند. اگر از نرم‌کننده مو استفاده می‌کنید، آن را با آب سرد آبکشی کنید تا کوتیکول‌ها بسته بمانند. این روش درخشندگی طبیعی و سالمی را به مو اضافه می‌کند که تا شستشوی بعدی مو باقی می‌ماند.

_استفاده از نرم‌کننده مو در ریشه‌ها

برای استفاده از نرم‌کننده مو بهتر است از نیمه دوم تارهای مو به سمت پایین و نوک آن را روی مو بمالید. نوک مو قدیمی‌ترین بخش موهای شماست و مدت بیشتری است که روی سرتان باقی مانده است، پس رطوبت کمتری دارد و شاید حتی مرده باشد. پی این ناحیه به نرم‌کننده بیشتری نیاز دارد. مهم است که چه مقدار از نرم‌کننده از روی موهایتان می‌مالید و حجم آن هم بستگی به بلندی، ضخامت و بافت موهایتان دارد.

_از شامپوی موی رنگ شده استفاده کنید

حتی اگر سالی چند بار موهای خود را رنگ می‌کنید، باید از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. بدون این مدل شامپو، رنگ موهای شما به سرعت از بین می‌رود و  مو ها خشک می‌شوند. شامپوی مخصوص موهای رنگ شده موها را بدون از بین بردن رنگ تمیز می‌کند و رطوبت مناسب را که موهای رنگ شده نیاز دارند، به آنها می‌بخشد. اگر موهای روشن و بلوند دارید، مراقب استفاده از شامپوی بنفش باشید که قرار است باعث روشن‌کنندگی مو شود. این شامپو مناسب مصرف روزانه و هر بار شستشوی سر نیست. اگر از شامپوی بنفش بیش از حد لزوم استفاده کنید، موها کدر می‌شوند و به سمت رنگ طوسی با بنفش متمایل می‌شوند که ظاهر خوبی نخواهند داشت. برخی از شامپوهای تخصصی مو برای رنگ‌های به خصوص ساخته می‌شوند تا تناژ رنگی  آنها را حفظ کنند.

_ موهای خیس را برس نکنید

موهای خیس نه تنها سنگین‌تر هستند، بلکه انعطاف بیشتری دارند و حساس‌تر هستند. پس زمانی که آنها را با شانه زدن می‌کشید، باعث شکسته شدن تارها می‌شوید. به جای این کار قبل از حمام رفتن موها را شانه کنید. خصوصاً اگر از انواع اسپری و حالت‌دهنده مو استفاده کرده‌اید، این کار رو باید انجام بدید.

 

_بستن موهای خیس

همیشه قبل از اینکه موهای خود را  ببندید صبر کنید تا کامل خشک شود. اگر وقت ندارید، کمی از محصولات نرم‌کننده مخصوص بعد از حمام مانند سرم و اسپری‌ را به مو بمالید، تمرکز بیشتر را در نیمه دوم موها به سمت نوک قرار دهید. سپس می‌توانید موها را شل و آرام ببافید و از فشار آمدن و تحت فشار بودن آنها جلوگیری کنید.

_خشک کردن موها با حوله

برخی  از افراد عادت دارند بعد از آنکه از حمام بیرون می‌آیند، یک حوله دور بدن و یک حوله را محکم روی سر ببندند. باید بدانید که این روش خوبی برای رفتار با موهای خیس و حساس نیست! به جای اینکه موها را محکم بچلانید و روی سر محکم کنید، حوله را به آرامی و بدون چلاندن موها دور موها بپیچید. می‌توانید این حالت را در بالای سر، پایین و یا در سمت چپ و راست انجام دهید. در این حالت آب اضافی بیشتری از موهایتان گرفته و جذب حوله می‌شود.

 

_ برس حالت‌دهنده موی نامناسب

 

برای حالت دادن موها، برس‌های مختلفی با توجه به انواع بافت مو وجود دارد. برای اینکه سلامت تارهای موی خود را حفظ کنید، باید مناسب‌ترین برس را برای نوع موی خود پیدا کنید. برس‌های دارای برجستگی‌های از جنس طبیعی برای موهای فر و صاف مناسب است. این نوع برس به راحتی روی مو حرکت می‌کند، باعث نرم شدن کوتیکول می‌شود، مو را آب‌رسانی می‌کند و زیبایی و درخشندگی بیشتری به مو می‌بخشد.

_موی خود را زیاد رنگ نکنید

 

درست است که بسیاری از خانم‌ها تنوع را دوست دارند و ترجیح می‌دهند در از گاهی ظاهر خود را عوض کنند ولی باید بدانید که رنگ کردن موها یک فرآیند شیمیایی است که باعث آسیب به تارهای مو می‌شود. اگر استفاده از رنگ موهای موقت نمی‌تواند نیاز شما را برآورده کند، اکستنشن مو می‌تواند بدون رنگ کردن موها، ظاهرتان را تغییر دهد.

_ از محافظ مو قبل از سشوار و اتو مو استفاده کنید

 

محصولات متفاوتی در بازار وجود دارند که می‌توانند موها را در برابر حرارت بالای ناشی از استفاده از دستگاه‌های حالت‌دهنده محافظت کنند. این محصولات درست مانند ضد آفتاب عمل می‌کنند. قادرند موها را از آسیب حرارت حفظ کنند و باعث نرمی و درخشندگی آنها شوند. نکته مهم در مورد استفاده از محصولات محافظ مو این است که قبل از استفاده از انواع دستگاه‌های حرارتی مطمئن شوید که آنها به خوبی جذب مو شده باشند.

 

نیکون دوربین ارزان‌ Z5 را برای رقابت با EOS RP کانن معرفی میکند

نیکون در آینده ی نزدیک دوربین بدون آینه‌ی با قیمت ارزان Z5 را برای رقابت با EOS RP کانن و A۷ III سونی معرفی خواهد کرد.

در سالن نمایشگاه +CP در ژاپن، یکی از مدیران اجرایی نیکون اطلاع داد که به زودی توزیع دوربین تازه ای از سری Z به بازار عرضه خواهیم کرد. براساس گزارش‌های منتشرشده در جریان کنفرانس +CP، کمپانی ژاپنی در آتیه ای نزدیک دوربین بدون‌آینه‌ی Z5 را برای رقابت با دوربین کانن EOS RP و A۷ III سونی معرفی خواهد نمود.

 EOS RP Canon

 

دوربین‌های فول‌فریم بدون آینه‌ی نیکون هم اینک در شکل دو کالا توزیع می گردند. دوربین رده‌بالای Z۷ و دوربین میان‌رده‌ی Z6 که برای ثبت عکس ها در نور کم، تصویربرداری سریع و با رزولوشن بالا خوب هستند.

تنها اختلاف میان نمونه‌های Z7 و Z6 به تعداد پیکسل‌ها، نقطه های  فوکوس اتوماتیک و حداکثر نرخ ثبت پی در پی عکس ها مرتبط می‌شود. با این حساب، می‌توان Z7 و Z6 را به‌ترتیب به نوعی نمونه‌های بدون آینه‌ی دو دوربین D850 و D750 نیکون قلمداد کرد.

حال یکی از مدیران نیکون پذیرفته است که در آینده ای زود عضو تازه ای به خانواده‌ی دوربین‌های سری Z اضافه خواهد شد. این عضو تازه که Z5 اسم خواهد داشت دوربینی ارزان‌ خواهد بود که در رده‌ای پایین‌تر از Z6 قرار می‌گیرد. با این تفاسیر، کالا تازه نیکون می‌تواند به نوعی رقیبی برای EOS RP کانن شناخته شود که اکنون با احتساب هزینه 1300 دلار به‌فروش می‌رسد.

دوربین نیکون Z5 برای آن دسته از کاربران مناسب خواهد بود که به‌دنبال دوربینی ارزان‌قیمت (با قیمت حدودا 1200 دلار)‌ هستند. این دوربین جدید از دو مدل خود کوچکتر بوده و فاقد ویژگی پایدارسازی تصاویر درون بدنه (IBIS) و منظره‌یاب الکترونیکی (EVF) خواهد بود. علاوه‌براین، نرخ ثبت پی در پی تصاویر هم در Z5 پایین‌تر از Z6 و Z7 است.

در عین حال، می‌توان انتظار داشت که نیکون دوربین DSLR ارزان‌قیمتی با حسگر APS-C را هم به بازار عرضه کند که می‌تواند تصاویر 4K را با فرمت Super 35mm به ثبت برساند؛ براساس اطلاعات موجود، اسم این محصول D5700 خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید : دوربین EOS RP Canon

نکات طلایی برای بهداشت شخصی آقایان

رازهای زیبایی فقط مخصوص خانم‌ها نیست و آقایان هم به روش خودشان راه های بهداشت شخصی و البته تمیزی و زیبایی بیشتری دارند. آقایان برای اینکه بوی نامطبوع و ظاهر نامرتب نداشته باشند، نیاز است برخی راهکارها را بشناسند تا همیشه آراسته و مرتب و تمیز به نظر برسند.

 

1_بوی پا را کنترل کنید

 

هر روز پای خود را با وسیله‌ای مانند سنگ پا یا سوهان مخصوص اسکراب بزنید. سریعاً بعد از بیرون آمدن از حمام و بعد از شستن پاها، آنها را خشک کنید و فاصله ی بین انگشتان را فراموش نکنید. برای اینکه پاها بوی نگیرند، قبل از پوشیدن جوراب از محصولات ضد عرق استفاده کنید.

2_از تیغ کند استفاده نکنید

زمانی که تیغ در معرض اکسیژن هوا قرار بگیرد و در اثر اکسیداسیون، سطح تیغ کند می‌شود. بعد از چند بار استفاده بهتر است سری تیغ خود را عوض کنید.تیغ کند، آنچه روی صورت و گردنتان باقی میگذارد، لکه‌های قرمز است که موجب التهاب پوستتان هم می‌شود. پس قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، هر از گاهی تیغ اصلاح خود را عوض کنید.

3_بدون حمام کردن شاداب شوید

 

اگر وقت کافی ندارید تا به طور کامل حمام کنید، می‌توانید از روش‌های خانگی برای تمیزی خود استفاده کنید. به حمام بروید، روشویی دستشویی را ببندید و آن را از آب پر کنید. ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین را درون آب بریزید و سپس با استفاده از یک لیف، حوله یا اسفنج که به این محلول آغشته شده است، بدنتان را تمیز کنید.

4_از آراسته بودن بدنتان نترسید

 

اگر موهای سرتان کم‌پشت شده است، ممکن است موهای بینی، پشت کمر و گوش‌هایتان بیشتر جلب توجه کنند چون با قدرت هرچه بیشتر در سر جای خود قرار گرفته‌اند! با استفاده از قیچی، موزر، موچین یا هر وسیله دیگری که بهتر می‌دانید موهای اضافی را کوتاه کنید یا آنها را جدا کنید. حتی وکس هم در سالن‌های آرایشی آقایان به صورت ویژه انجام می‌شود.

5_زیر بغل خود را نادیده نگیرید!

 

موهای زیر بغل باکتری‌ها را جذب میکند و باعث می‌شود بوی بدن شما شدیدتر و ناخوشایندتر شود. موهای زیر بغل خود را کوتاه و اصلاح کنید تا بدنی تمیزتر و شاداب‌تر داشته باشید. در فصل گرم یا در حین انجام فعالیت‌هایی که باعث عرق کردن بیشتر شما می‌شود، این توصیه را جدی‌تر بگیرید.

6_زیر بغل خود را خنک و خشک نگهدارید

یک گلوله پنبه بردارید و آن را درون روغن درخت چای یا نارون کوهی فرو ببرید. سپس این پنبه را در ناحیه زیر بغل خود بمالید تا آن را خشک، خنک، تازه و بدون باکتری نگه دارد. البته سرکه، الکل یا هیدروژن پر اکسید هم می‌توانند باکتری‌هایی که باعث بوی نامطبوع عرق می‌شوند را نیز از بین ببرند.

7_از موهای زیر پوستی جلوگیری کنید

 

چنانچه اغلب روی صورتتان موهای زیرپوستی مشاهده می‌کنید، لازم است قبل از اصلاح برای مدت پنج دقیقه پوست صورت را با ژل، روغن یا کرم‌های اصلاح نرم کنید. این محصولات حاوی اسانس‌های روغنی، آنتی اکسیدان و ویتامین‌هایی هستند که برای پوست‌های حساس مناسب‌اند. برای اینکه پوشش بیشتر و ضخیم‌تری از این محصولات را روی پوست صورت داشته باشید می‌توانید از برس مخصوص اصلاح صورت استفاده کنید، این کار باعث نرمی بیشتر صورت شما نیز می‌شود. همیشه از تیغ‌های تیز استفاده کنید و آنها را در جهت رشد موها روی پوست بکشید. بعد از اصلاح از نرم کننده پوست استفاده کنید.

 

8_با اصلاح صورت ۵ سال جوان‌تر شوید

موهای صورت باعث می‌شود سن شما بیشتر از چیزی که هست نشان داده شود. اگر ریش صورت شما کامل است، می‌توانید آن را به شکل مدل‌های جدید و به روزتری بتراشید تا جوان‌تر به نظر برسید یا حتی کل صورتتان را اصلاح کنید.

9_بعد از حمام یا درون حمام اصلاح کنید

 

آب داغ و بخار باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود و موهای صورت شما را نرم‌تر می‌کند. پس برای اصلاح موهای صورت تا  به اندازه کافی در حمام مانده باشید صبر کنید، در این حالت است که کمترین درد را احساس می‌کنید. بعد از ۵ دقیقه ماندن زیر دوش حمام، می‌توانید اصلاح صورت خود را حتی بدون نیاز به کرم اصلاح انجام دهید.

10_لباس‌های قابل تنفس بپوشید

 

الیاف مصنوعی مانند نایلون  اجازه نمی‌دهند پوست شما نفس بکشد بوی بدن را بیشتر می‌کنند. بهتر است برای لباس و پوشاک خود به سراغ موادی مانند نخ و پنبه بروید که هوای بیشتری را به پوستتان می‌رساند. همچنین مطمئن شوید که لباس‌های به اندازه کافی گشاد باشند، لباس‌های تنگ عرق را روی سطح پوست نگه می‌دارند و باعث بوی ناخوشایند می‌شوند.

نکاتی که آقایان برای داشتن ظاهر چشم‌گیر باید بدانند

داشتن ظاهر خوب برای آقایان امتیاز بزرگی است. شما با داشتن ظاهر خوب جذاب تر به‌نظر می‌رسید و بایدایمان داشته باشید که با استایل مناسب موفق‌تر خواهید بود. اما خوش‌استایل بودن اصولی دارد که باید مطابق آن عمل کرد. برای اینکه اصول خوش‌استایلی را بشناسید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

 

1_آستین‌هایتان را درست تا بزنید:

 

به‌جای اینکه مچ آستین پیراهن‌تان را با بی‌حوصلگی بپیچید، کمی حوصله به خرج بدید و آن را بانظم تا کنید. پیشنهاد می‌کنیم به جای چند تای کوچک که باعث می‌شود ظاهرتان بهم ریخته دیده شود، ابتدا یک تای بزرگ ازمچ تا زیر آرنج پیراهن‌تان بزنید و دوباره یک تای منظم روی آن؛ به این ترتیب تای آستین صاف خواهد بود و نمی‌پیچید.

2_قوانین بستن دکمه  های کت تان را بشناسید:

 

این‌که بدانید کدام دکمه باید همیشه بسته باشد و کدام باز، شاید به نظرتان خیلی مهم نباشد، اما بهتر است بدانید که خیلی هم اهمیت دارد و اینجاست که فرق شما به‌عنوان کسی که می‌داند چطور باید بپوشد تا حرفه‌ای‌تر دیده شود، مشخص می‌شود. اگر تا حالا چیزی از این نکته نمی‌دانستید حالا این شانس را دارید که اطلاعات‌تان را برای داشتن ظاهر حرفه‌ای بالا ببرید.

 • دکمه بالا گاهی اوقات بهتر است بسته باشد (در موقعیت های رسمی‌تر)
 • دکمه وسط همیشه باید بسته باشد ( بستن این دکمه باعث می‌شود کت به‌درستی روی بدن قرار بگیرد)
 • دکمه‌ آخر را هرگز نبندید ( بستن این دکمه باعث می‌شود کت به سمت بالا کشیده شود و خطوط افقی به خاطر تا شدن در پشت کت ظاهر شود)
 • هنگامی که می‌نشینید باید همه‌ی دکمه‌های کت‌تان را باز کنید‌

 

3_پارچه‌های خنکی را که برای تابستان است، بشناسید:

پارچه‌های مناسب تابستان باید سبک و خنک باشند و امکان تنفس به پوست‌تان را بدهند. دو تا از بهترین پارچه‌ها برای این فصل  «کتان» و «لنین» نام دارند که می‌توانند هم برای پارچه کت و شلوار، هم پیراهن به‌کار بروند. کت‌های راه‌راه معروف به «سیرشکری» که گاهی شیرشکری هم نامیده می‌شوند از همین پارچه‌های نخی آماده می‌شوند. اگر ظاهر این کت‌ها را می‌پسندید، مطمئن باشید که خنک هم هستند و استایل خوب و مناسبی برای تابستان دارند.‌ ‌

4_انتخاب کفش مناسب:

شاید این خلاف تصور خیلی‌ها باشد چرا که اول حاضر می‌شوند و هنگامی که می‌خواهند از درِ خانه خارج شوند، کفش را انتخاب می‌کنند. اما بدانید اولین مرحله برای حاضرشدن باید با این سوال شروع شود: امروز کجاها باید بروم، چه کفشی مناسب سِت امروز من است؟ آیا باید زیاد پیاده‌روی کنم؟ یا باید برای یک قرار کاری رسمی حاضر شوم؟ جواب این سوال‌ها ظاهر شما را تعیین می‌کند. ابتدا کفش مناسب آن‌را انتخاب کنید و سپس برحسب این‌که ظاهرتان رسمی است یا کژوال، پیراهن و شلوارتان را هماهنگ کنید

5_ پیراهن و کفش‌ها باید باهم ست شوند:

ست بودن به معنای هم‌رنگ بودن نیست؛ منظور هماهنگ بودن نوع استایل شماست واین بستگی به رسمی و غیررسمی بودن ظاهر شما دارد. خیلی بد است که کفش‌های آکسفورد یا رسمی مردانه را باتی‌شرت بپوشید. یا کفش‌های اسپرت پوشیده باشید در حالی‌که پیراهن و شلوار کلاسیک برتن دارید. البته مبحث ست‌کردن درست و اصولی فقط شامل هماهنگ بودن پیراهن و کفش‌ها نیست، بلکه بحث بسیار مفصلی است که  باید در پرونده‌ای جدا بررسی شود.

6_ چرم صددرصد طبیعی بخرید:

 

اگر قرار است هر روز کیف همراه‌تان باشد، پیشنهاد می‌کنیم کمی بیشتر هزینه کنید و محصول صددرصد چرمی بخرید. مطمئنا برای خرید چرم طبیعی باید پول بیشتری خرج کنید، اما نگران نباشید چرا که در طول زمان خرید با کیفیت‌تر هرچند گران‌تر هم باشد، می‌تواند حتی مقرون‌به‌صرفه باشد. خیال‌تان از این‌که محصولی که خریده‌اید راحت باشد چرا که همراه خوبی برای‌تان خواهد بود و زود از بین نمیرود. به علاوه اینکه محصولات تقلبی و پلاستیکی ظاهر شما را ارزان نشان می دهد.

7_لباس‌های بافتنی را تا کنید به جای این‌که  آویزان کنید:

لباس‌های بافتنی را حتما تا کنید و به هیچ‌وجه آویزان نکنید؛ حتی لباس‌های بافتنی سبک و ظریف را. استفاده از چوب لباسی باعث می‌شود لباس از ناحیه‌ی سرشانه‌ها آویزان شود و با توجه به جنس بافتنی و حالت کشسانی آن، پس از مدتی لباس دِفرمه می‌شود و اصطلاحا «جا» می‌اندازد. در نتیجه وقتی آن را برتن می‌کنید جای چوب لباسی روی آن مشخص خواهد شد که باعث می‌شود ظاهرتان بد به‌نظر برسد. از طرفی توصیه می‌کنیم بقیه‌ی لباس‌های‌تان، حتی تی‌شرت‌ها را روی چوب لباسی آویزان کنید تا صاف باشند و چروک نشوند.

8_کیف پول را در جیب پشتی شلوارتان نگذارید:

 

این عادت بسیار بدی است که متاسفانه بیشتر آقایان دچارش هستند. جدا از تمام نکاتی که کیف پول وزن جیب پشتی را زیاد می کند و ظاهر جیب را بعد از مدتی از ریخت می‌اندازد، در هنگام  نشستن کیف پول و احتمالا کارت‌های اعتباری‌تان خم می‌شوند و ظاهر آن ها هم خراب خواهد شد. با این حال مهم‌ترین آسیب را به ستون فقرات‌تان می‌زنید. تحقیقات نشان داده است در هنگام نشستن چنان‌چه کیف پول در جیب پشتی شلوار باشد به خاطر حجم کیف پول، باسن و لگن کمی کج می‌شوند و در نتیجه به ستون فقرات فشار می‌آید. این موضوع به‌تدریج می‌تواند عامل کمر درد شود. پس این تهدید را جدی بگیرید و کیف پولتان را در جیب پشت نگذارید.  اگر این سوال برای‌تان پیش آمده که: پس چه کار کنیم؟ کیف‌های دستی و یا جیب کت می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای قرار دادن کیف پول باشند.

9_برای عمر بهتر کفش‌های چرمی‌تان ، آن‌ها را واکس بزنید:

واکس زدن علاوه بر این‌که باعث می‌شود ظاهر کفش‌ها تمیز باشد، برای نگه‌داری کردن از کفش‌های چرمی لازم است. چرم از پوست حیوان تهیه می‌شود و پوست هم احتمال خشک شدن و شکسته شدن دارد به‌ویژه در فصل سرد که جنس چرم زودتر هم خشک می‌شود و در نتیجه فاصله‌ی زمانی واکس زدن متناسب با میزان استفاده شما از کفش، کمتر می‌شود. واکس زدن کفش‌ها را نرم می‌کند فقط باید برای درست واکس زدن به نکاتی توجه کرد:

 • ابتدا توسط پارچه‌ی خشکی کفش را پاک کنید و مطئن شوید سطح کفش تمیز است.
 • توسط فرچه یا ابر نرمی واکس را به صورت مورب به کفش‌تان بزنید تا بهتر جذب شود.
 • بهتر است حداقل به اندازی یک روز کفشی را که واکس زده‌اید را نپوشید و صبر کنید تا واکس خوب جذب شده و نرمی آن متعادل‌تر شود.

 

10_بگذارید کفش‌های‌تان کمی نفس بکشند:

 


مداوم پوشیدن کفش‌های چرمی باعث خسته شدن چرم و کم شدن عمرش می‌شوند. بهتر است هرازگاهیکفش‌های‌تان را عوض کنید و به آن‌ها استراحت بدهید. این فاصله، زمان مناسبی برای واکس زدن است و خوب است هرگاه چند روزی کفش را نمی پوشید از قالب کفش هم استفاده کنید. با این کار عمر کفش های‌تان بیشتر خواهد شد.

 

11_ آخرین بار کی موهاتون رو کوتاه کردید، از آرایشگرتان بپرسید:

آرایشگرتان می‌داند رشد مو چقدر است. وقتی به او زمان آخرین باری که موهای‌تان را کوتاه کرده را بگویید، به‌خوبی می‌تواند اندازه و مدل قبلی کار خود را تصور کند. ضمن این‌که می‌توانید به او بگویید دقیقا می‌خواهید همان اندازه باشد یا نه.‌

 

12_ مدل موهایتان به صورتتان بیاید:

 

13_ حداقل ماهی یک‌بار سلمانی بروید:

ماهی یک‌بار سلمانی رفتن حداقل زمانی است که باید صرف داشتن موهای مرتب کنید. البته چنان‌چه موهایتان کوتاه است زودتر باید به سلمانی بروید. اما اگر موهای بلند دارید می‌توانید یک ماه صبر کنید و به خود زحمت سلمانی رفتن ندهید!

14_ اگر موهایتان از دوطرف سر در حال خالی شدن است، بهتر است موهای دو طرف سر را کوتاه نگه دارید:

باز شدن فرق، مشکل رایج بیشتر آقایان است اما انتخاب مدل موی مناسب می‌تواند تا حد زیادی به این مشکل کمک کند. کوتاه نگه داشتن موهای دو طرف سر یکی از بهترین انتخاب‌هاست. با این کار خالی شدن پیشانی کمتر به چشم می‌آید. به‌علاوه اگر به صورتتان می‌آید، فرق‌تان را از یک طرف به‌صورت کج شانه کنید.

15_فقط ۳بار در هفته موی سر خود را بشویید:بیشتر متخصصان مو معتقدند که دو تا سه روز در میان شستن موهای سر زمان مناسبی است. استفاده کردن هر روز از شامپوها می‌تواند سلامت موها را به خطر بیندازد و به‌خاطر ترکیبات شیمیایی باعث آسیب زدن به موها  شوند. البته رعایت این نکته بستگی به فصل و جنس پوست و موی افراد هم دارد؛ برای موهای چرب، یا روزهایی که تعرق زیاد است،  شست‌وشوی یک روز در میان هم مناسب است.

16_ اصلاح صورت عالی داشته باشید:

 • _همیشه ابتدا دوش بگیرید؛ آب و بخار تا حد زیادی موهای ریش را نرم و از طرفی منافذ پوست را هم باز می‌کند. همچنین با این کار سلول‌های مرده از سطح پوست جمع می‌شود.
 • _آب اضافه را خشک کنید و قبل از اصلاح از خمیر یا لوسیون های مخصوص اصلاح استفاده کنید؛ با این کار موهای ریش انعطاف‌پذیر می‌شوند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را تراشید.
 • _پنج دقیقه زمان دارید تا ریشتان را بتراشید؛ اگر بیشتر از این طول بکشد، موهای ریش خشک می‌شوند. ریش باید قبل از خشک شدن تراشیده شود. نکته بسیار مهم در هنگام تراشیدن موها این است که دقت کنید تیغ را درجهت رویش موهای بکشید تا به پوست‌تان آسیب نزند و بعد از اصلاح پوست‌تان نرم باشد.
 • _از لوسیون بعد از اصلاح استفاده کنید؛ این فوت آخر است که باعث می‌شود بعد از اصلاح پوست صورت‌تان صاف و براق به‌نظر برسد. بهتر است از لوسیون‌های بدون الکل استفاده کنید. لوسیون بعد از اصلاح کمک می‌کند رطوبت پوست حفظ شود و از طرفی با چربی مطلوبش پوست‌تان را نرم هم می‌کند.

 

17_از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید:

کرم‌های ضدآفتاب وظیفه ای بیشتر از جلوگیری کردن از آفتاب‌سوختگی دارند. پوشاندن پوست توسط کرم‌های ضد آفتاب از نفوذ اشعه‌ی UV به پوست جلوگیری می‌کند. اشعه‌ای که می‌تواند علاوه بر عوارضی که به بافت و سلامت ظاهری با ایجاد لکه‌های تیره می‌زند، آسیب جدی به پوست‌تان وارد کند. این صدمه با ایجاد چروک و از بین بردن کلاژن پوست، باعث پیری زودرس پوست می‌شود. پس کرم ضد آفتاب را جزوی اساسی از اصول پوستتان بدانید.

18_از مام و اسپری‌های ضد تعرق به‌خوبی استفاده کنید:

بهترین زمان استفاده از مام‌ها و اسپری های ضدتعرق شب است. برای اینکه مواد بهتر جذب پوست بشوند و روی غدد تاثیر بگذارند مدتی طول می‌کشد. با این کار شما زمان جادویی را صرف کرده و روز بعد تعرق کمتری خواهید داشت. بعد از آن می‌توانید از اسپری‌های خوشبوکننده که ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت ماندگاری دارند استفاده کنید.

 

 

 

 

 

دسته‌ها
مراسم‌های نوربین ویدئو

نمونه‌کار استثنایی استودیو بین‌المللی نوربین در استانبول

کانن EOS RP کوچک‌ترین و ارزان‌ترین دوربین فول‌فریم

کانن با معرفی دوربین فول‌فریم ۱۳۰۰ دلاری خود، قدم بزرگی در تسخیر دنیای دوربین‌های بدون آینه برداشت
کانن به‌صورت رسمی دومین عضو خانواده‌ی دوربین‌های بدون آینه خود را معرفی کرد. EOS RP کوچک‌ترین و ارزان‌ترین دوربین فول‌فریمی است که کانن تا بحال به بازار عرضه کرده است.

 

EOS RP درمقایسه‌با EOS R، اولین دوربین فول‌فریم و بدون آینه‌ی خود، نه‌تنها ابعاد کوچک‌تری دارد؛ بلکه با قیمتی ارزان‌تر گزینه‌ی بسیار خوبی به‌شمار می‌آید. کانن در دوربین جدیدش از حسگر ۲۶.۲ مگاپیکسلی فول‌فریم CMOS با گستره‌ی حساسیت 100 تا 40000 بهره برده که در‌مقایسه‌با نمونه‌ی ۳۰.۳ مگاپیکسلی به‌کاررفته در EOS R در جایگاه پایین‌تری قرار می‌گیرد. پردازنده‌ی DIGIC 8 نیز وظیفه‌ی پردازش تصاویر در این دوربین را برعهده خواهد داشت تا امکان عکاسی پیاپی با نرخ 5فریم‌برثانیه به‌ارمغان بیاید.

 

کانن تمام توانش برای کاهش اندازه و وزن EOS RP را به‌کار برده تا به‌صورت کلی با دوربین کوچک‌جثه مواجه باشیم. جدید‌ترین عضو خانواده‌ی EOS در ابعاد ۱۳۲.۵ در 85 در 70 میلی‌متری وزنی برابر با 485 گرم دارد تا بدین‌ترتیب، کوچک‌تر و سبک‌تر از DSLRهای APS-C کانن اعم از 800D باشد.

همان‌طورکه انتظار می‌رفت، سیستم فوکوس خودکار انحصاری Dual Pixel کانن در EOS RP تعبیه شده که البته نقاط فوکوس اکنون به ۴،۷۷۹ نقطه (در‌مقایسه‌با ۵،۶۵۵ نقطه‌ی EOS R) کاهش یافته است. سیستم فوکوس خودکار Dual Pixel کانن یکی از نمونه‌های برتر موجود در دنیای دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری است که توانایی تشخیص سریع سوژه و فوکوس و تعقیب آن را به‌همراه دارد.

در بخش پشتی، استفاده از منظره‌یاب الکترونیکی ۰.۳۹ اینچی با رزولوشن ۲.۳۶ میلیون نقطه را شاهد هستیم که در‌مقایسه‌با رقبای خود چندان جذاب به‌نظر نمی‌رسد. کاربران همچنین، امکان استفاده از نمایشگر لمسی و چرخان ۳ اینچی ۱.۰۴ میلیون نقطه‌‌ای را خواهند داشت که با وجود رزولوشن نه‌چندان بالا، قابلیت چرخش آن در تمام جهات بسیار کاربردی خواهد بود. کاربران ازطریق همین نمایشگر قابلیت لمس سوژه‌ی مدنظر خود و فوکوس روی آن را خواهند داشت.

 

در بخش فیلم‌برداری، EOS RP توانایی ضبط کلیپ‌های 4K با 25 فریم‌بر‌ثانیه و 120 مگابیت‌ بر‌ثانیه در فضای رنگی 8 bit را دارد. همان‌گونه که از قیمت و کاربرد EOS RP پیش‌بینی می‌شد، پروفایل لاگ کانن نیز در این دوربین دردسترس نیست. برای مقایسه بد نیست بدانید EOS R می‌تواند کلیپ‌های 4K با نرخ 480 مگابیت‌بر‌ثانیه در عمق 10 بیت را به‌وسیله‌ی ضبط‌کننده‌های خارجی ضبط کند تا گزینه‌ی به‌مراتب جذاب‌تری برای فیلم‌برداری حرفه‌ای باشد.

 

کانن EOS RP نیز مانند مدل قبلی، تنها به یک درگاه کارت حافظه‌ی SD با پشتیبانی از انواع UHS-II‌ مجهز است. دیگر قابلیت‌های این دوربین عبارت‌اند از: Focus Peak برای تشخیص بهتر شرایط فوکوس روی سوژه، استخراج تصاویر ۸.۳ مگاپیکسلی از ویدیو‌های 4K (مشابه قابلیت 4K Photo پاناسونیک)، وای‌فای، بلوتوث، مقاومت در برابر پاشش آب و نفوذ گرد‌و‌غبار، عمر باتری 250 عکس و شارژ ازطریق درگاه USB.

 

شاید جذاب‌ترین مشخصه‌ی کانن EOS RP، قیمت رقابتی آن است.

پیش‌فروش این دوربین از هم‌اکنون و با قیمت ۱،۲۹۹ دلار برای بدنه و گریپ و آداپتور مانت EF فراهم است. درحالی که در‌حال‌حاضر، با این مبلغ فقط می‌توانید DSLRهای برند کانن یا نیکون با حسگر APS-C را بخرید و در بخش بدون‌ آینه‌ها نیز، تنها محصولات APS-C و میکرو چهارسوم فوجی‌فیلم و پاناسونیک دردسترس هستند. درصورتی‌که به خرید آن با باندل لنز ۱۰۵-۲۴ میلی‌متری F3.5-5.6 یا لنز ۱۰۵-۲۴ میلی‌متری F4 علاقه‌مند باشید، باید به‌ترتیب مبلغ ۱،۶۹۹ یا ۲،۱۹۹ دلار را بپردازید. کانن EOS RP از ۲۷فوریه (برابر با ۸اسفند) به بازار عرضه شده است.