انتخاب آتلیه عروس

آتلیه عروس و حقایقی که باید قبل از انتخاب آن بدانید!

آتلیه عروس و نحوه انتخاب آن دغدغه‌ای است که حداقل یکبار برای ما، خانواده‌ و یا دوستانمان اتفاق خواهد افتاد.

شما چگونه آتلیه عروس خود را انتخاب می‌کنید؟!

معمولا بسیاری از زوج‌های جوان آتلیه عروس خود را بر اساس معرفی دوستان و آشنایان خود انتخاب می‌نمایند. اما آیا این نحوه انتخاب کار صحیحی است؟!

پاسخ: گرچه معرفی آشنایان یکی از اصلی‌ترین روشهای اعتماد به آتلیه‌های عروس می‌باشد اما این نوع انتخاب کامل‌ترین آن نیست چرا که قطعا دیدگاه ما با دیگران و حتی نزدیکانمان متفاوت است و آتلیه‌ای که مثلا خواهر یا برادرمان از آن تعریف می‌کنند، نمونه کارهای جذاب یا مورد پسندی از نظر شما یا همسرتان نداشته باشد چرا که سلایق شما یا همسرتان برای انتخاب آتلیه عروس متفاوت است.

پس از بحث سلایق در انتخاب بهترین آتلیه عروس میبایست معیارهای مهم دیگری را نیز در نظر داشته باشید:

 

نمونه کار آتلیه عروس

مهمترین معیار ارزیابی آتلیه عروس قطعا نمونه کارهای فیلم و عکس ارائه شده توسط آن می‌باشد. اما در این میان حقایقی وجود دارد که شاید از آن اطلاعی نداشته باشید!

بسیاری از آتلیه‌های عروس کار خود را به صورت سری کاری انجام می‌دهند! اما سری کاری چیست؟! معمولا آتلیه‌های عروس برای صرفه جویی در هزینه‌ها و وقت، پروژه عکاسی و فیلمبرداری از مراسم‌های خود را برون سپاری می‌نمایند. به همین علت است که از نظر بسیاری از عروس و دامادها، نمونه کار اکثر آتلیه‌های عروس شبیه به هم هستند! در واقع شما به آتلیه‌های مختلفی از لحاظ بعد مکانی مراجعه می‌کنید اما در واقع نمونه‌کارهای تمام این آتلیه ها توسط یک تیم انجام شده و البته با قیمتهای متفاوت! یعنی شما به جای آنکه پول خود را بابت کیفیت عکاسی و فیلمبرداری مراسم بپردازید، در واقع پول بابت موقعیت جغرافیایی یا بهتر بگوییم پرستیژ آتلیه عروس می‌پردازید اما با نمونه کار یکسان!

 

استفاده از مدل‌ها در نمونه کار عروسی

بسیاری از آتلیه‌ها برای آنکه بتوانند زرق و برق فریبنده‌ای به نمونه کارهای خود ببخشند از مدل‌ها در عکس و فیلم عروسی انتخاب می‌کنند. قطعا زیبایی مدل‌ها و نحوه پوز حرفه‌ای آنها جلوه بصری خاصی را به نمونه‌کارهای عکس و فیلم عروسی خواهد بخشید اما آیا شما هم میتوانید ژست‌های یک مدل حرفه‌ای را اجرا کنید؟!

استفاده از مدل‌های حرفه‌ای در نمونه کارها معایب دیگری هم دارد و آن اینست که پرداختن به چهره و ژستهای این دسته از مدلها، ضعفهای فیلمبرداری، نورپرزادی، تدوین و ادیت عکس آتلیه عروس را تا حد زیادی از منظر مخاطب عام که حرفه‌اش عکاسی نیست پنهان می‌کند! در واقع مخاطب عام احساس می‌کند نمونه کارهای زیبایی را می‌بیند فارغ از آن که نمونه کار از منظر تخصصی ضعفهای بسیاری را در خود جای داده است. بنابراین از آتلیه مورد نظر خود بخواهید به هیچ عنوان نمونه کارهایی که مدل در آن استفاده شده است را به شما نشان ندهد و نمونه کارهای مراسم های واقعی خود را ارائه کند.

متاسفانه شاهد هستیم برخی از آتلیه‌ها کلیپ‌های عروسی خود را که در آن از مدل (زن یا مرد) استفاده کرده‌اند را نیز تحت عنوان نمونه کار عروس و داماد واقعی به مشتریان خود نمایش می‌دهند که البته تشخیص آن کار چندان سختی نیست! فقط کافی است از آتلیه بخواهید بخشی از مراسم عقد واقعی یا تالار عروسی به همراه مهمانان آن مدل را هم به شما نشان دهد!

 

تجهیزات آتلیه عروس

عکاسی و فیلمبرداری عروس قبل از هر چیز یک هنر است و با فرض اینکه آتلیه عروس مدنظرتان هنر کافی را در خلق عکسهای زیبا و فیلمهای رویایی داشته باشد، مهمترین عامل پس از هنر در دنیای امروز صنعت عکاسی، مجهزبودن به آخرین تکنولوژی تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری روز دنیا می‌باشد. این حق شما است که بدانید که آتلیه شما از چه تجهیزاتی در مراسم شما استفاده خواهد کرد. دوربین مورد استفاده عکاس چیست؟! نوع دوربین فیلمبرداری چیست؟ کرین مراسم شما چه ارتفاعی دارد؟! پروژکتورهای عکاسی پرتره شما ساخت چه قابلیتهایی دارد؟! مانیتوری که برای تدوین عکسهایتان از آن استفاده میشود چه برندی است و چه کیفیتی دارد؟!

و بسیاری از موارد مهم دیگر که اکثریت عروس و دامادها در انتخاب آتلیه عروس به آن توجهی نداردند چرا که اطلاعات آنها تخصصی نیست و عدم اشراف به این موضوعات باعث انتخاب غلط آنها خواد شد.

تک تک موارد ذکر شده فوق در خصوص تجهیزات آتلیه عروس در کیفیت خروجی کار شما ثاثیر مستقیم و مهم دارند. بنابراین آتلیه‌ای را انتخاب نمایید که مجهز است، تجهیزات خود را اجاره نمی‌کند! و در لحظه پرزنت نمونه کارهایش می‌تواند تجهیزات آتلیه خود را نیز حضورا به شما معرفی نماید!

معیارهای انتخاب آتلیه عروس به این موارد بسنده نمی‌شود اما در این مقاله سعی کردیم مهمترین آنها را بیان نماییم و در مطالب بعدی به موارد بیشتری خواهیم پرداخت.

 

بهترین آتلیه عروس تهران

سایتهای متفاوتی به ارزیابی و معرفی آتلیه‌های عروس و خدمات آنها می پردازند. قبل از هر چیز توجه نمایید که فریب تبلیغات را نخورید و حتما برای دیدن نمونه کارهای آتلیه ها و ارزش‌گذاری آن بر اساس معیارهای ذکر شده این مطلب اقدام نمایید.

آتلیه عروس نوربین را میتوان مجهزترین استودیو بین المللی عکاسی و فیلمبرداری عروس در ایران دانست. نوربین تنها آتلیه‌ ایران است به صورت مستمر در مهمترین و معتبرترین نمایشگاه صنعت عکاسی و فیلمبرداری جهان (فتوکینا) که هر دوسال یکبار در شهر کلن آلمان برگزار می‌گردد حضور دارد. نمونه کارهای استودیو بین‌المللی نوربین تنوع سبکی متفاوت و خاصی دارد که دیدن آنها در مراجعه حضوری به این آتلیه میتواند شما را حتی شگفت زده کند!

جهت تماس با استودیو بین المللی نوربین می‌توانید به وب‌سایت این آتلیه به نشانی www.noorbin.com مراجعه نمایید یا با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۳۱۵ و شماره تلفن همراه ۰۹۰۲۲۰۰۰۲۲۲ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا