عکاسی عروس همانند بسیاری از ژانرهای عکاسی، یک تخصص میباشد. از گرایشهای هم رده عکاسی عروس میتوان به عکاسی فشن، عکاسی مدلینگ و عکاسی پرتره اشاره کرد.

متاسفانه باید اذعان کرد که بر خلاف بسیاری از شاخه های عکاسی که در ایران در سطح بسیار بالایی از تخصص عکاسی قراردارد (نظیر رشته هایی همچون عکاسی طبیعت، عکاسی معماری، عکاسی صنعتی و عکاسی انتزاعی) به جرأت میتوان گفت عکاسی عروس ضعیف ترین رشته عکاسی در ایران به لحاظ کیفیت، هنر به کار رفته و المان های بصری موجود در عکسها می باشد.

 

عکاسی عروس
عکاسی عروس

 

که البته دلیل آن هم کاملاً واضح و مشخص است! با حفظ احترام به پیشکسوتان و اساتید عکاسی عروس که تعداد آنها حتی به انگشتان یک دست هم نمیرسد، باید گفت بازار پر سود این گرایش از عکاسی باعث شده افراد نا آشنا و غیر متخصص با رشته های تحصیلی غیر مرتبط به آتلیه های عکاسی عروس سرازیر شوند!

در واقع هر کس دوربینی خریده و فلاشی در اختیار داشته باشد و کمی هم از ویرایش عکس سر در بیاورد، خود را عکاس حرفه ای عروسی می پندارد! این در حالی هست که با نگاهی به سایتهای معتبر عکاسی عروسی در سایر کشورها به راحتی میتوان دریافت که آنها، توانسته اند با حفظ ماهیت هنری تصاویر، همچون سایر گرایشهای عکاسی عروس، احساسات بینندگان را حین مشاهده ثبت ها و تصاویر برانگیزند.

دقیقاً برخلاف کشور ایران که فی الواقع ژانر عکاسی عروس تنها به یک بنگاه تجاری تبدیل شده است! و هیچ خبری از ایده گرایی و هنر در عکسهای ایرانی مشاهده نمیشود!

 

عکاسی عروس
عکاسی عروس

 

با این تفاسیر شناخت یک آتلیه حرفه ای عکاسی عروس در ایران برای افراد غیر متخصص، سخت به نظر میرسد. چرا که آیتمهای مقایسه صحیح و علمی برای افراد غیر کارشناس مشخص نمی باشد. آیتمهایی نظیر تکنیک عکاسی، هنر عکاسی، نحوه ویرایش عکس، و سرانجام نحوه اعتماد به یک آتلیه عکاسی عروس! در مقاله بعدی سعی میکنیم با مشخص کردن این آیتمها، کمک شایانی را به زوج هایی قصد دارند آتلیه عروس و داماد خود را انتخاب کنند، انجام دهیم. لطفاً لینکهای زیر را مطالعه فرمایید!

اسکرول به بالا