آتلیه عکاسی: در مطالب قبلی به صورت مفصل به بحث عکاسی عروس در ایران و معیارهای عمومی انتخاب آتلیه عروس پرداختیم. اما مطلب پیش رو مختص دوستانی است که نگاهی تخصصی تر به هنر عکاسی دارند. تجربه ما نشان میدهد که بیش از ۹۵ درصد مراجعین به آتلیه عکاسی هیچ سررشته ای از مبحث آکادمیک و علمی عکاسی ندارند.

البته باید اذعان کرد که این یک ضعف برای مشتریانی است که میخواهند آتلیه عکاسی خود را از بین صدها گزینه انتخاب کنند و متاسفانه فرصتی مناسب برای سودجویانی است که از این عدم شناخت مشتریان سؤ استفاده کنند!

 

آتلیه عکاسی

معیارهای تخصصی انتخاب آتلیه عروس

فلاشهای استودیویی یکی از مهمترین و تأثیرگزارترین ارکان آتلیه عکاسی هستند. از مدیر آتلیه عکاسی نام برند فلاش و کشور سازنده آن را جویا شوید. بهترین فلاشهای حال حاضر در ایران به ترتیب اولویت، برند Profoto ساخت کشور سوئد، برند Broncolor ساخت کشور سوئیس، برند Hensel ساخت کشور آلمان و برند Fomex ساخت کشور کره میباشند و تقریباً میتوان گفت که سایر فلاشها در بازار ایران ساخت چین هستند. برندهایی نظیر S&S، Photoflex، Nicefoto، Phottix، Dream Light، Jinbei، Visico، Vistar، Mircoprp.

اکیداً پیشنهاد میکنیم اگر به فکر کیفیت و نور طبیعی در عکسهای خود هستید، عطای استفاده از فلاشهای چینی را به لقایش ببخشید و ترجیحاً آتلیه عکاسی ای را انتخاب کنید که از ۴ فلش نامبرده مطرح استفاده میکنند!

پی نوشت: نوربین از فلاشهای استودیویی و پرتابل Broncolor، Profoto و Fomex در آتلیه خود استفاده میکند.

فارغ از مسأله برند فلاشهای استودیویی، تعداد آنها نیز اهمیت به سزای در نورپردازی فضای آتلیه عکاسی دارد. بدیهی است آتلیه عکاسی ای که تنها ۲ فلاش استودیویی در اختیار دارد، در اغلب موارد در نورپردازی های خود به مشکل جدی برخواهد خورد! یک استودیو عکاسی ایده آل حداقل از ۵ فلاش استودیویی توانمند برخوردار است.

پی نوشت: نوربین از ۴ فلاش پروفوتو، ۴ فلاش برانکالر و ۵ فلاش فومکس در فضای آتلیه عکاسی خود بهره میبرد.

اسکرول به بالا