پرسنل استودیو بین‌المللی نوربین

استودیو بین‌المللی نوربین با کادری مجرب و متخصص در امور عکاسی از عروس، ساخت کلیپ های فرمالیته و اسپرت، فیلم‌برداری از مراسم های عقد و عروسی در داخل و خارج از کشور یکی از مجهزترین و نامدارترین مؤسسه‌های فیلم و عکس در ایران به حساب می‌آید که در محیطی آرام و درخور توجه پذیرای مشتریان محترم می باشد.

در این بخش به معرفی اعضای ثابت دفتر پرداختیم تا با عوامل و کارکنان نوربین بیشتر آشنا شوید. هرچند که خانواده نوربین بسیار گسترده‌تر و پرجمعیت‌تر از آنچه اینجا می‌خوانید بوده که معرفی همه‌ی اعضا در این مقال نمی‌گنجید. از همین رو در همینجا از سایر همکارانی که به صورت پاره‌وقت و یا پروژه‌ای با استودیو نوربین همکاری می‌کنند همچون رضا حیدری، مبینا اسمعیلی، لیلا کریمی، محمد جواد حیدری، فرزانه بحرانی، حنا تبیانیان و… تشکر و قدردانی کرده و خسته نباشید و دست مریزاد میگوییم. اما آنچه در ذیل از نظرتان می‌گذرد معرفی اعضای ثابت دفتر نوربین است که با چاشنی طنز همراه بوده و کمی نمک ریختیم. امیدواریم سطرهای پیش رو مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

مجتبی سلیمان‌زاده

وی را با ادیسون مقایسه می کنند! چراکه در دوران دبستان نمرات خوبی نمی‌گرفت و شاید تنها کسی باشد که کلاس اول دبستان را با معدل ۱۶ قبول شد! اما بعدها همگان متوجه شدند آقا مجتبای نوربین از نوابغ زمان خود است! ضمن اینکه او پس از مقطع اول دبستان تا زمان فارغ التحصیلی از دانشگاه در مقطع کارشناسی در رشته مکانیک و ارشد نرم‌افزار همواره شاگرد ممتاز و نفر اول به لحاظ نمره در تمامی مقاطع تحصیلیی اش بوده است. از نبوغ و هوش او همین بس که در رشته های مورد علاقه اش (طراحی وب، گرافیک، مکانیک، عکاسی صنعتی، فشن، پرتره و…) از نفرات درجه یک کشور به حساب می آید!

این وی همچنین هوش بسیار بالایی در مسائل اقتصادی و بازاریابی دارد. از دیگر نکات اخلاقی بارز سلیمان زاده آن هم از نوع محزون باید به خوش‌رویی ،خوش‌برخوردی و البته با انرژی بودنش اشاره کرد. او با این که مؤسس و سرمایه گذار اصلی استودیو نوربین به حساب می آید و از روز اول این مؤسسه را رهبری کرده، ولی به دلیل مشغله های فراوانی که دارد، کمتر در دفتر مجموعه رویت شده و معمولا باید به دنبالش بگردیم. او یک سر دارد و هزار سودا و همواره در حال ساخت و پروش ایده های نو و بی نظیرش می باشد.

هرچند نگارنده معتقد است جناب سرمایه‌گذار با اینکه حضور فیزیکی زیادی در دفتر نوربین ندارد، ولی پیگیرتر و ریزبین تر از تمامی کادر دفتر، مسائل را دنبال می‌کند و در این میان نقش به سزایی در شکوفایی و پویایی نوربین داشته است. سیاست‌ها و راهکارهای او همواره چون فانوسی در تاریکی مسیر هدایت را هموار می کند. راستی با مؤسس نوربین اگر برخورد داشتید، خیلی وارد بحث نشوید، چون درنهایت متوجه خواهید شد حق با اوست و همیشه این وی است که راست می گوید! بهتر است فقط از اطلاعاتی که به شما می‌دهد لذت ببرید و با لبخندهایش همراه شوید تا اوقات خوشی کنار او سپری کرده باشید.

راستی سایت بی نظیر نوربین هم تمام و کمال اثری از استاد سلیمان زاده است!

احسان قاسمی

اجازه؟!!! ایشان مدیر نوربین هستند! یک مدیر جدی، دلسوز، مدبر و البته مهربان!

اگر جسارتی خدمت جناب مدیر نباشد، باید عرض کنیم، ایشان هم مهندس معمار هستند و هم فارغ التحصیل رشته مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد. اما از عمده فعالیت‌های کاری او به سال‌ها حضور در رسانه‌های نوشتاری (مطبوعات) و رسانه ملی به عنوان نویسنده، خبرنگار، دبیر و سردبیر، مجری و گزارشگر می‌توان اشاره کرد. هرچند که به عنوان مدیریت روابط عمومی در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف هم تجربه کاری دارد.

مدیریت نوربین یک بدنساز حرفه‌ای است که در این رشته چندین مقام هم دارد! خلاصه جناب مدیر در هر حرفه و فنی تجربیاتی در اختیار دارد که سعی کردیم اکثر آنها را به اختصار بازگو کنیم. فقط امیدواریم استاد قاسمی پاداش مارا فراموش نکند.

این وی از آن وی‌هایی نیست که خیلی بتوانیم با او شوخی کنیم و از این بابت مدیون هستید فکر کنید از دور بازو یا جریمه‌هایش می‌ترسیم! بلکه، بلکه ،بلکه هیچی، خودمان دوست نداریم با مدیرمان شوخی کنیم! همین! (اصلا وقتی ایشان با کسی شوخی ندارد، چه معنی دارد ما با او شوخی کنیم!!)

مدیر نوربین بسیار هم نازنین و دوست‌داشتنی است و اتفاقا از وقتی آمدند…! خیلی خوش آمدند!! ایشان علاوه بر جدیت روی مسائل کیفی ،فنی و تأکید روی بحث مشتری‌مداری، حساسیت عجیبی هم روی تمیزی خصوصا شستن ظرف ها دارند! جناب قاسمی روی وقت شناسی نیز تأکید ویژه‌ای دارند و معمولا برای تأخیرهای بسیار کوتاه و بدقولی‌های بسیار کوچک هم جریمه های بزرگ در نظر می گیرند. اما بسیار آرام، مهربانانه و با صبر این امور را انجام می‌دهند که جای بسی خوشحالی دارد و احتمالا همین خصوصیات منحصر به فردش او را از همتایانش متمایز می‌کند. اصلا مدیر نگویید، قند عسل، اصلا باقلوا !!!

حسین گلچینی

بدون شک او یک استاد تمام عیار است! عکاس اصلی و نابغه نوربین یک جنتلمن واقعی و نمونه بارز یک مرد باوقار و بسیار محترم به حساب می آید.

جناب گلچین بی‌تردید از اساتید عکاسی کشور به شمار می‌رود که به زعم تمامی همکارانش نیز در حرفه خود بهترین است. او گرچه بسیار خوش برخورد و خوش‌خنده می باشد اما در کار بسیار جدی و البته حرفه‌ای است.

این وی در سابقه کاری خود چنان قاب‌هایی را به ثبت و نمایش رسانده که اکثر زوج ها علاقمندند تصویرشان را او با خلاقیت و هنری که دارد ثبت و در تاریخ ماندگار کند. گلچین علاوه بر عکاسی برگزارکننده کلاس های ورکشاپ پز برای عروس در نوربین نیز هست که این کلاسها بسیار مورد توجه عکاسان، صاحبان آتلیه‌ها و علاقمندان این رشته واقع شده است.

در نهایت باید به این موضوع اذعان داشت جناب گلچین از سرمایه‌های اصلی نوربین بوده و شاید یکی از مواردی که این مؤسسه را از همتایان خود متمایز می‌کند، تجربه و هنر اوست.

پوریا خدابخش

از بهترین‌های نوربین که فنون مشاوره را در خود استودیو آموخت و به نوعی فرزند خلف نوربین به حساب می آید. او از ابتدا همراه و همیار نوربین بوده و در موفقیت‌های آن بسیار تأثیرگذار بوده است. وی فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینماست. اما امروزه علاوه بر مشاوره، کلیپ‌های فرمالیته و فیلم مجالس را کارگردانی می‌کند. این وی که پسر خوش برخورد و البته مشتری مداری است، در کار اجرائیات هم ید طولایی دارد. او از فرزندان با قابلیت استودیو است که هرکاری از دستش برآید دریغ نمی‌کند.

خدابخش بسیار خوش انرژی و بسیار پر جنب و جوش است. او به دلیل برگزاری فرمالیته‌ها و مراسم‌ها لقب “زبل خان” را گرفته است! زبل خان اینجا، زبل خان آنجا… زبل خان صبحانه را کنار دریا می‌خورد و ناهار را در میان جنگل و انبوهی از درختان و حتما شام را در کویر!!

او گاهی به آسمان خیره می‌شود و ستاره‌ها را می‌شمارد تا بلکه ستاره اش را بیابد. درست همین موقع هاست که بچه ها نگران میگویند؛ وای! حالا برای مراسم پوریا چی‌بپوشیم!!!

سیدنیما سیدآقایی

هنوز برای عنوان او واژه‌ی مناسبی پیدا نکردیم. راستش را بخواهید نمی‌دانیم از چه واژه‌ای برای پسر آرام و متین نوربین استفاده کنیم تا تمام وظایف و زحماتش را شامل شود. بنابراین در یکی دو جمله باید عرض کنیم، نیما ویرایشگر عکسی است که علاوه برآن مسؤلیت تجهیزات و برخی امور داخلی دفتر و حتی مراسم‌ها را نیز عهده دار است.

تخصص اصلی او ادیت یا ویرایش عکس‌ها و درست کردن آلبوم مشتریان است و جالب است بدانید در حیطه کاری خود از بهترین‌های ایران به حساب می آید. او در رشته مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل شده و با نرم افزارهای بسیاری خصوصا در شاخه ویرایش و تدوین فیلم و عکس آشنایی کامل و حرفه‌ای دارد. از خودش بپرسید در نوربین چه می‌کنی ،می‌گوید: زورم را میزنم تا به بالاترین موفقیت‌ها دست پیدا کنیم. حتی یکبار به او گفتم: زور میزنم خیلی ادبیات مناسبی نیست و بهتر است بگویی تلاشم را می کنم که در جواب پاسخ گفت: شما اگر بدونی چه هدفی را دنبال می کنم و چه زحماتی می کشم، به زور زدن ما گیر نمی‌دهی و خودت هم می‌آیی و زورت را میزنی!راستش را بخواهید تا حالا اینطوری قانع نشده بودم! بنابراین دیگر به زور زدنش گیر ندادم و سعی کردم از همین جمله در معرفی‌اش استفاده کنم تا شما هم فیض ببرید!!

با این وجود در ادامه معرفی این سید عزیز باید گفت این وی بسیار پسر متین، آرام، دلسوز و در کارش بسیار حرفه ای است. او از همان رفقای پایه و با معرفتی است که همیشه و همه‌جا همراه بوده و کارکردی همچون آچار فرانسه دارد. چراکه در هر بخشی کمک حال اعضای نوربین است.

او برخلاف علی حسینی به آسمان خیره نمی‌شود! چون تا به فرم ایده آل‌ش به لحاظ بدنی نرسد ، قصد ندارد ستاره‌ها را بشمارد و ستاره‌ای برای خود پیدا کند. (به هر حال نظرش است.) نیما همیشه به موقع به داد همکارانش می‌رسد تا احتمالا کسی توبیخ یا جریمه نشود! از همین رو همکارانش همیشه می‌گویند: نیما مرسی که هستی!!

ملیکا سپهره

با لیسانس عکاسی از دانشگاه صدا و سیما وارد بازار کار شد تا در رشته مورد علاقه اش وارد بازار کار شود. او دختر کاملا مستقل و البته محکمی است که از روزهای نخستین نوربین ، یک همراه وفادار بوده است. سپهره بنا به اقتضای کار در استودیو و اولویت‌ها، مسؤل هماهنگی‌ها و امور دفتری و در مراسم ها به عنوان فیلم بردار خانم ایفای نقش می‌کند.

او عاشق حرکت است. بنابراین با نور و صدا کاری ندارد و این بدان معناست که سپهره باید دائم در جنب و جوش باشد. شاید یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا این باشد که او را پشت میزش بنشانی و از او بخواهی برای سایت مطلب بنویسد یا کارهای دفتری را انجام دهد. چون چنان در خود فرو میرود و سکوت می‌کند که واضح و مبرهن متوجه می‌شوید بغض و قهر کرده است. اما با این حال او جزئی از تاریخ نوربین است و با آن روحیه حساس همچنان با قدرت ادامه می‌دهد.

سپهره علاوه بر عنوان‌هایی که در خصوصش مطرح شد، برگزار کننده کلاس‌های پز مؤسسه نیز هست. او قر و فرهای عکاسی را به خوبی و مسلط با مشتریان در میان می‌گذارد و پیش ازانجام مراسم ها و عکاسی آنها را توجیه و آگاه می‌کند.

البته اشتباه نشود سپهره از آن دست از دخترهای اخمو، لوس و قهرقرو نیست. او فقط کمی احساساتی بوده و چون احساسش رقیق و زلال است، گاهی اشک می‌ریزد که از نظر نگارنده خیلی هم که نه بلکه اصلا بد نیست! دختر احساسی ما فکرهای بزرگی در سر دارد و با توجه به جنم، توان و تخصصی که از او سراغ داریم، حتما در آینده از او بیشتر خواهید شنید.

فاطمه مختاری

چند ماهی بیشتر نیست که تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رسانده. او یک آرشیتکت متخصص و جوان است که در همین شروع، گوی سبقت را از هم سن و سالهای خود ربوده است! بنابراین آرزوهای بزرگ در سر دارد و برای رسیدن به این مهم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. مختاری نوربین بسیار پرجنب و جوش و البته مشتاق آموختن است. به همین جهت روزی نیست که او را در حال مطالعه و آموختن علوم و فنون حرفه ای عکاسی و معماری نبینید.

این وی که جوان ترین عضو نوربین به حساب می‌آید، دنیای خاص خودش را دارد! یک دنیای رنگارنگ با کلی حس های کودکانه و شاید معصومانه! مختاری دختر قوی و توانمندی است. چون نه قهر می‌کند و نه اشک می ریزد! معمولا برای هر مشکل کلی جمله آماده می‌کند تا با گفتمان مسائل را مرتفع سازد. به هر حال او نسبت به کار بسیار متعهد و دلسوز بوده و حتما در آینده از او بیشتر خواهید شنید!